Elektronika28 rugpjūčio 2012

Litavimo Stotelė

Posted by Adas
Turbūt dauguma žinome, kaip nepatogu lituoti lituokliu, kurio temperatūros negalima reguliuoti. O dar geriau, jei litavimo sotelė turi ir kitų papildomų funkcijų ar galimybių, tokių kaip paprastas lituoklio atjungimas ir pakeitimas kitu lituokliu jam sudegus, budėjimo rėžimas, automatinis išsijungimas, temperatūros rodimas ir tt. Gera litavimo stotelė gana brangiai kainuoja, todėl ieškojau kažko pigesnio, bet deja nieko neradau, kas atitiktų mano poreikius ir kainą. Naršydamas internete, netikėtai radau mane sudominusią litavimo stotelės schemą. Jos galimybės ir savikaina atitiko mano poreikius, bet man netiko komponentų išdėstymas ir parinkimas. Todėl plokštę teko projektuoti iš naujo. Elektroninė litavimo stotelės temperatūros kontrolė tenkina elektronikos pramonės poreikius. Elektroninė schema leidžia keisti antgalio temperatūrą nuo 80 ° C iki 450 ° C nekeičiant nei antgalio, nei paties kaitinimo elemento. Lituojamasis antgalis transformatoriumi yra atrištas nuo aukštos įtampos tinklo. Kaitinimo elementas maitinamas žema įtampa (AC 24 V) – elektroninis stotelės valdymas visiškai apsaugo įtampai ir srovei jautrius komponentus nuo tinklo triukšmų, sukeltų kitų prietaisų, naudojančių mechaninio valdymo grandines. Stotelėje įmontuotas skystų kristalų (LED) indikatorius 16 x 2 su apšvietimu tiksliai rodantis lituojamojo antgalio temperatūrą.

Elektronika17 kovo 2010

Skaitmeninis laikrodis-termometras

Posted by Adas
Šiame skyrelyje pateikta schema, kurią būtų galima pritaikyti vėjo jėgainių temperatūrai matuoti. Vienu metu LCD indikatoriuje galima matyti laikrodį, datą ir dviejų daviklių temperatūras. Davikliai gali būti naudojami tiek uždarose, tiek atvirose patalpose, nuo kontrolerio nutolę iki 30 metrų atstumu. Kontroleris geba matuoti temperatūrą nuo -25 C iki +125 C (su 0,1 C paklaida ). Atsimena abiejų temperatūrinių daviklių minimalią ir maksimalią temperatūrą. Yra galimybė kontroliuoti apšvietimo ryškumą arba visai jį išjungti. Kontroleriui gali būti prijungtas papildomas maitinimo šaltinis (akumuliatorius), jeigu kontroleris netektų pagrindinio maitinimo šaltinio. Tad papildomas maitinimo šaltinis neleistų prarasti nustatytų parametrų (laiko, datos, gautų minimalios ir maksimalios temperatūros parametrų).

Elektronika26 liepos 2009

WEB kontroleris

Posted by Adas
Šis kontroleris turi 8 valdomus išėjimus, 4 skaitmeninius ir 4 analoginius įėjimus. Taigi šio kontrolerio pagalba mes galime valdyti 8 išėjimus (reles) ir stebėti 8 įėjimus. Kontrolerį galima valdyti per kompiuterinį ir bevielį tinklą. Taip pat jis yra valdomas ir per internetą. Tai yra didžiausias šio prietaiso privalumas. Nesvarbu, kur mes būtume, svarbu, jog būtų internetas, per kurį galėtume savo kontrolerį valdyti / stebėti. Kontrolerio paskirtis yra labai plati. Jį galima prijungti prie generatoriaus ar elektrinės krosnies namuose ar sodyboje, prie elektrinio prietaiso, kurį norėtumėte įjungti, išjungti ar sužinoti, kokioje padėtyje jis dabar yra? Visas kontrolerio valdymas ir stebėjimas yra labai paprastas. Norint valdyti kontrolerį, mums nereikia į kompiuterį įdiegti jokios papildomos programos. Tiesiog atsidarome Internet Explorer ar kokią kitą naršyklę, surenkame kontrolerio adresą, pvz., 192.168.1.100

Generatoriai21 liepos 2009

Ruošiamasi daryti 24/48v vėjo generatorių

Posted by Adas
Renkamos dalys naujam vėjo generatoriui. Darant antrąjį generatorių, bus pašalinti pirmojo generatorius trūkumai ir nesklandumai. Kol kas nėra numatyta šio generatoriaus paskirtis, todėl kyla klausimas, kokio voltažo 24v ar 48v statorių darysiu? Be abejo, kuo didesnę įtampą gausime iš generatoriaus, tuo mažesnius nuostolius turėsime. Generatoriaus gamybai naudosiu 24 vnt. neodimo magnetų, kurių išmatavimai 50x25x12. Magnetams pritvirtinti naudosiu du diskus, kurių skersmuo 32cm, storis 8mm. Diskus tvirtinsiu prie stebulės (nuo automobilio Volvo 740). Stebulę tvirtinsiu prie ašies (nuo automobilio Volvo 740).
Comments are off Read more Spausdinti

Generatoriai21 liepos 2009

Saulės energijos panaudojimas savo reikmėms

Posted by Adas
Šiame projekte planuoju panaudoti saulės energiją savo reikmėms. Tai bus 24v sistema. Naudosiu 12-24v 10A saulės įkrovimo kontrolerį, įtampos keitiklį 24v/230v 1000w 50Hz su tikra sinusoide ir 72vnt. saulės elementų, kurių parametrai: ?
Comments are off Read more Spausdinti
Eiti į puslapį  1 2 3
Copyright © 2008 - 2013 Zir.lt svetainė naudoja turinio valdymo sistemą e107, kuri yra atviro kodo ir laisvai platinama pagal GNU GPL licenziją.
Theme by Xen