Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Elektronikos technologijos :: Schemų montažas, skaičiavimai, derinimas

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
saules kolektoriaus kontroleris
Eiti į puslapį  1 2
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
Micius
Kt Rgp 29 2013, 06:03
Užsiregistravęs dalyvis #1762
Prisijungta: Št Bir 11 2011, 08:12

Vieta: Vikonys, Anykščių raj.
Pranešimų: 2948
Na man ne valdiklis kaltas buvo, tiesiog norėjau parodyti, kas nutinka, kai nedarai normaliai. Va pastačiau pigų siurblį, užstrigo, nusvilo pigus vamzdis, išbėgo skystis. Lygiai tas pats, jeigu stringa Jūsų valdiklis. Na gamyklinis valdiklis kainuoja 350 Lt su viskuo, bet bent jau man, veikia puikiai O jeigu būtų vakuminis, tai toks gedimas, kažin ar jo nesugadintų. Išvada, reikalinga avarinė sistema - mažas cirkuliacinis su svirtiniu atbuliniu vožtuvu, su saulės baterija ir kokiu nors termojungikliu.
Į viršų
powilas
Pn Spa 10 2014, 12:14
Užsiregistravęs dalyvis #2197
Prisijungta: Pr Lap 12 2012, 11:40

Vieta: marijampoles raj.
Pranešimų: 1297
D77 rašė ...

Po dviejų vasarų eksploatavimo patirties galiu pasakyt, kad Elektrono kontroleris iš esmės savo funkciją atlieka. Vienintelė bėda ta, kad jis kartais pakimba dėl trikdžių. Kurio nors temperatūros daviklio parodymai nusimuša (rodo brūkšniukus), tuo pačiu neskaičiuoja temperatūrų skirtumo ir, priklausomai nuo to, kuris daviklis nusimušė, siurblys arba veikia nuolat, arba iš vis neveikia. Viskas lengvai susitvarko perkrovus valdiklį (išjungus ir vėl įjungus maitinimą). Mano supratimu valdiklis pats sugeneruoja trikdžius siurblio įjungimo arba išjungimo momentu.
Jei pasakot nuosekliai, tai naudoju du tokius valdiklius, ir abu "pakibinėja", vienas dažniau, kitas rečiau. Tam, kuris dažniau, pakeičiau temp daviklių laidus kompiuteriniais, bet problema neišsisprendė.
Valdikliai sukonstruoti pagal informacijos nuoroda
Vienas iš mano norų būtų pakeisti valdiklio programą taip, kad jis pats periodiškai persikrautų (tarkim kas pusvalandį ar kas 10 min). Arba, kad jis persikrautų, jei kurio nors daviklio parodymai klaidingi (tuo metu vietoj temperatūros vertės rodo brūkšniukus). Deja perprogramuoti aš nemoku (iš viso elektronikoj esu grybas) ir nežinau, kas tai galėtų padaryti. Iš esmės valdiklis veikia puikiai, tik va - kartais pakimba... Dar vienas variantas, kuris galėtų padėti išvengti klaidų - lyginti ne kiekvieno matavimo temperatūros reikšmes, o kelių matavimų vidurkius. Jei tarp tų kelių (tarkim 10 ar 100) matavimų pasitaikys vienas klaidingas, tai visų matavimų vidurkis vis tiek turėtų būti valdiklio suprantamų reikšmių diapozone. Bet gal aš ir neteisus.

Nezinau kaip su pikais, bet AVR naudoja specializuota reset chipa ir tokiu bedu nebuna, bent jau kiek esu skaites.
Į viršų
Eiti į puslapį  1 2  

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF