Diskusijos / Darau vėjo jėgainę. / Generatoriaus testavimas - Zir.lt

Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Vėjo jėgainės :: Darau vėjo jėgainę.
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Generatoriaus testavimas
Eiti į puslapį  1 2 3 4 5
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
zx
Tr Rgp 26 2009, 06:50
zx
Užsiregistravęs dalyvis #14
Prisijungta: Tr Rgp 06 2008, 08:44

Vieta: Siauliai
Pranešimų: 428
Nesenai susipazinau su Aleksu is Gyruliu sukurusiu ir uzpatentavusiu naujo tipo generaoriu, parekomendavau jam jungtis prie zir.lt
Aleksas :
Lietuvos ir tarptautines patentavimo išlaidas man sponsoriuoja. Apie pastovių magnetų generatorių konstravimą vienas konstruktorius pasakė: „Tai yra žinios, patirtis, menas ir pedantiškai suvyniotos apvijos“.
Nežinau, kaip šiame puslapyje sukurti temą "Generatoriaus testavimas"

[ Redaguota Št Rgp 29 2009, 01:03 ]
Į viršų
Otto
Tr Rgp 26 2009, 07:52
Otto
Užsiregistravęs dalyvis #38
Prisijungta: Pr Rgs 08 2008, 09:38

Vieta: Biržai
Pranešimų: 2010
"Tai yra žinios, patirtis, menas ir pedantiškai suvyniotos apvijos“. Internete galima rasti visokių parodijų generatoriui. Tokių pavyzdžių daug."
Tokios pyz..vonės nieko vertos, jau įprastas reklaminis triukas. Jei autorius neturi kuo paremti savo teiginių, galėtu bent jau gerbti kitus (visokių parodijų generatoriui). Patentavimas dar nieko neįrodo, nes kiekvienas gali užpatentuoti bet ką. Prieš taip kalbant, reikia bent jau pateikti teisingus techninius duomenis; grafikus, išmatavimus, svorį, savikainą, nes be šių dalykų, kiekvienas galime tuščiai girtis ir teigti, kad mūsų gaminys yra pats geriausias. Kalbant apie patirtį, tai iš patirties žinau, kad kiekvienas privalumas turi ir savų trūkumų, taigi, amžinojo variklio niekas neišrado ir neišras, o jei nori, kad koks tai išradimas būtu įvertintas, reikia pateikti ir duomenis, leidžiančius tą padaryti.
Į viršų
Elektronas
Tr Rgp 26 2009, 02:50
Užsiregistravęs dalyvis #18
Prisijungta: An Rgp 26 2008, 07:31

Vieta: Kaunas, Šilainiai, Romainiai
Pranešimų: 2509
Į viršų
zx
Tr Rgp 26 2009, 03:45
zx
Užsiregistravęs dalyvis #14
Prisijungta: Tr Rgp 06 2008, 08:44

Vieta: Siauliai
Pranešimų: 428
As irgi nezinau ar jo sprendimas turi privalumu, ir internautas is jo kolkas nekoks. bet jei zmogus nori kazka pasakyt, tegul sako. bent jau man detales zinomos, vien veikima kol ikirtau, o kad sugalvojo uzpatentuot, tai jam paciam ta ideja labai vertinga atrodo. tik nezinau ar jis sugebes cia pasisakyt, arkoki "metam skladke-darom maluna" pasiulys. asjam tema sukuriau ir linka y pasta numesiu, laikas parodys.
Į viršų
Otto
Tr Rgp 26 2009, 07:30
Otto
Užsiregistravęs dalyvis #38
Prisijungta: Pr Rgs 08 2008, 09:38

Vieta: Biržai
Pranešimų: 2010
Idėja tegu ir lieka pas jį, bet prieš vadindamas kitų darbus parodijomis, tegu pateikia tikslius parametrus, bent jau tuos, kuriuos išvardijau ankstesniame poste. NK ženkliai didesnio už "tablečių" tikrai negaus, nes galioja energijos tvermės dėsnis, bet kažkas teigiamo turi būti, kas neišduoda jo patento ir galima paviešinti; pavyzdžiui- masės ir galios santykis, savikainos ir galios santykis, ar itin maži apsisukimai. Tai esminiai dalykai, dominantys vėjo jėgainių gamintojus, manau, zx nenusižengtum jokiai etikai, pasakydamas savo nuomonę apie šiuos parametrus.
Į viršų
Elektronas
Kt Rgp 27 2009, 02:12
Užsiregistravęs dalyvis #18
Prisijungta: An Rgp 26 2008, 07:31

Vieta: Kaunas, Šilainiai, Romainiai
Pranešimų: 2509
aleksas vieniem atradimai parodijos kitiem gyvenimo tikslas, tad cia ne omo desnis kad kito varianto nepasirinktum, o generatorius testuoti kaip kas nori taip tas testuoja ziurint ko jie is jo nori. Nori itampos ziuri i itampa, nori svorio ziuri svori, nori naudingumo skaiciuoji taip pat kaip nori. Naudingumas skaiciuojamas nebutinai vidines varzos ar jegu ir energiju atidavimu, o litais, laiko santykiu, kaimyno poziuriu, laisvalaikio praleidimu ar pazinciu suradimu ar pasirieti kaim mes su Otto
Į viršų
Elektronas
Kt Rgp 27 2009, 02:17
Užsiregistravęs dalyvis #18
Prisijungta: An Rgp 26 2008, 07:31

Vieta: Kaunas, Šilainiai, Romainiai
Pranešimų: 2509
mojjjo tavo rites susuktos labai placiai, del to daug energijos prarandi. Siaip mano manymu reiketu sukti tokias kad i vidine rites skyle tilptu magnetas. Jos dar dvigubai platesnes turetu buti kad isnaudoti magnetus, dabar magnetai ziuozia tusciu disku ir tik kelis cm kerta apviju.
Į viršų
Otto
Kt Rgp 27 2009, 04:22
Otto
Užsiregistravęs dalyvis #38
Prisijungta: Pr Rgs 08 2008, 09:38

Vieta: Biržai
Pranešimų: 2010
Elektronai, pasiriejom ir gana. Panaršęs nete, radau, kad informacija yra "visais kampais", taigi, kaip bežiūrėsi, tų teisybių tiek daug, kad gali rinktis kurią nori . Viskas yra visiškai dzin, svarbu, kad mūsų "parodijos" gerai veikia .
Į viršų
mojjjo
Pn Rgp 28 2009, 11:01
Užsiregistravęs dalyvis #606
Prisijungta: Pr Bir 29 2009, 02:59

Vieta: Zarakis
Pranešimų: 77
Man irgi cia kazkoks itartinas tas generatorius, siaip galetu pasakyti patento numeri ir susigooglintumem . Juk visi patentai yra paviesinti ?
Į viršų
zx
Št Rgp 29 2009, 01:34
zx
Užsiregistravęs dalyvis #14
Prisijungta: Tr Rgp 06 2008, 08:44

Vieta: Siauliai
Pranešimų: 428
bent jau as tikiu tik tokiais rezultatais, kai generatorius testuojamas su maksimalia apkrova. bet supranama ir tai, kad issukti generatoriu esant maksimaliai apkrovai nebus salygu. todel man lygiai taip pat idomu suzinoti alekso generatoriaus parametrus. kolkas zinau tik teorinius ir jie man sunkiai suvokiami. tikiuosi aleksas juos cia pateiks
Į viršų
aleksas
Pr Rgp 31 2009, 08:53
Užsiregistravęs dalyvis #650
Prisijungta: Kt Rgp 20 2009, 12:05

Pranešimų: 10
Gerai, berniukai. Parašyti reikės ne mažai.
Dėl patento, tai aš irgi nustebęs, kodėl nesimato mano patentinių paraiškų, išsiaiškinsiu.
O dėl testavimo, tai reikės parašyti ne mažai, šį vakarą pradėsiu, rašysiu dalimis.
Į viršų
aleksas
Pr Rgp 31 2009, 02:52
Užsiregistravęs dalyvis #650
Prisijungta: Kt Rgp 20 2009, 12:05

Pranešimų: 10
Taigi.
Rašysiu taip, kad suprastų kiekvienas.
Norint tinkamai testuoti generatorių Jums prireiks:
Generatoriaus, testerio, oscilografo, vielinės varžos, tekinimo staklių arba raumeningo kaimyno.
Prieš pradedant reikia trupučio teorijos.
Generatoriaus vidaus varža. Jei generatoriaus ritės turi feromagnetines šerdis, tai jo vidaus varžą reikėtų apskaičiuoti naudojant pusantro puslapio formulių. Bet, jei toksai generatorius dirbs lėtų apsukų režimu, apytiksliai galima nustatyti ir testeriu. Jei ritės be šerdžių, tai jokių problemų – pasimatuosite testeriu.
Generatorius ir apkrova.
Pagal srovę, generatoriaus vidaus varža ir apkrovos varža sujungtos nuosekliai.
Teoriškai, generatorius atiduos maksimalų galingumą tada, kai jo varža ir apkrovos varža vienodos. Bet niekada į tai nesiorientuokime. Todėl, kad tokiu atveju, pusė galingumo šildys generatorių, o kita pusė apkrovą.
Siūlyčiau generatorių testuoti, kai apkrovos varža kokius septynis kartus didesnė už jo vidaus varžą.
O jei domina sužinoti, ką gali generatorius, tai išorinę varžą parinkite tokią pačią kaip generatoriaus.
Dažnai klausiama: „ Parašyta, kad generatorius kilovato, o automobilinę 21 vato lemputę vos uždega.“.
Taip ir turi būti. Todėl, kad tos lemputės vidaus varža nesiekia 0.5 omo, ) generatoriaus 20 omų. Taigi viena keturiasdešimtoji galingumo šildo lemputę, o trisdešimt devynios keturiasdešimtosios šildo generatoriaus apvijas.
Dabar pasikvieskime radiotechniką, kuris turi oscilografą ir raumeningą kaimyną.
Vieną iš generatoriaus apvijų apkrauname vieline varža, pasijungiam oscilografą ant varžos, įpilam taurelę kaimynui ir tegu tampo už virvutės.
O mes spoksome į oscilografą.
Dažniausiai pamatysime sinusoidę. Nesuklyskime, įtampą vertiname nuo nulinio taško, o ne pagal bendrą sinusoidės amplitudę. Arba įsimenam bendrą amplitudę ir ją daliname iš dviejų.
Po to, kas liūdniausia, gautą įtampą reikia dauginti iš 0,7. Šia ir bus mūsų „U“- „utampa.“
Dar kartą tampom už virvutės ir įsimename kas kiek langelių, pagal horizontalę, pasikartoja sinusoidės viršūnės. Tada milisekundes dauginame iš langelių skaičiaus, dauginame iš polių skaičiaus per vieną apsisukimą ir be jokių įmantrybių žinome apsukas per sekundę.
Kadangi apkrova praktiškai neinduktyvinė (taigi ne radijo dažnius matuojame), atsisakome kosinuso ir skaičiuojame. Įtampą padaliname iš varžos ir turime srovę. Srovė dauginame iš įtampos ir turime galingumą. Tada ir galime pasigerti iš nusivylimo.
Bet ne viskas taip blogai, kaip pasirodė. Jei padvigubinsime apsukas-padvigubės įtampa. Naudojant tą pačią varžą, padvigubės ir srovė. Ir štai kokia laimė – galingumas padidės keturis kartus, mat ten kvadratinė priklausomybė, jei naudojam tą pačią varžą.
Tada darosi aišku, kad norint išlaikyti tris apsukas per sekundę, ir gauti norimą galingumą, teks pirkti didesnį generatorių.
Iš patirties galiu pasakyti, kad geras pastovių magnetų generatorius, kuris duos kilovatą prie penkių apsukų per sekundę, turi sverti ne daugiau 10-12 kilogramų. Jei sveria daugiau, tai, didžiausia tikimybė, kad nepilnai išnaudojami magnetai.
Tai tiek pradžiai, laukiu piktos kritikos.
Aleksas


Į viršų
Elektronas
Pr Rgp 31 2009, 04:10
Užsiregistravęs dalyvis #18
Prisijungta: An Rgp 26 2008, 07:31

Vieta: Kaunas, Šilainiai, Romainiai
Pranešimų: 2509
As galvoju taip: generatorius naudingiausiai dirba tada kai jo vidine varza lygi arba artima nuliui. Tada generatorius nesyla, ant jo nekrenta itampa kuri gali buti panaudota apkrovoje. Visi stiprintuvai generatoriai butent blogiausias rezimas yra kai varzos sutampa tada pati didziausia galia krenta ant saltinio. Taip jis tada dirba maksimaliam apkrovime bet su paciu didziausiu nuostoliu.
Generatorius kad ir kokia jo sandara bebutu visgi yra induktyvinis irenginys ir daznis smarkiai itakoje jo vidinei varzai. Sie vadinami "tabletes" serdi turi (diskai) tad nereikia suklysti toje vietoje.
Kas liecia generatoriaus svori, tai cia priklauo nuo konstrukcijos ir kilogramais matuoti magneto isnaudojima truputi naivoka. Vien statorius sveria apie 4-5kg, o dar diskai 10mm. Aisku juos galima iskarpyti ir palengvinti, bet kas is to? Daugiau energijos neduos o ir magnetu padetis nepakis, cia toks parametras ne garazui, o gamygos islaidu mazinimas taupant centus.

Į viršų
Otto
Pr Rgp 31 2009, 04:11
Otto
Užsiregistravęs dalyvis #38
Prisijungta: Pr Rgs 08 2008, 09:38

Vieta: Biržai
Pranešimų: 2010
Piktos kritikos tikrai nebus, nes viską parašei teisingai. Užkliuvo tik tai, kad penkios apsukos per sekundę ir generatoriaus svoris 10- 12 kg. Jei mano agregatas sugeba suktis tik iki 3 aps/s, ar neatrodo, kad siekdamas gauti reikiamą galią, aš tą svorį turėsiu norom- nenorom didinti, ir ne truputi, o gerokai, nes teks didinti skersmenį, kad gauti reikiamą linijinį greitį. .. Tarpai tarp magnetų,.. netaisyklinga sinusoidė.. , apie tai jau kalbėjome, ją galima pataisyti kondensatoriais. Beje, čia kalbu tik apie bešerdį pastovių magnetų generatorių.
Būtu įdomu išgirsti kitus šios problemos sprendimo būdus, apart magnetų ir ričių skaičiaus didinimo.
Į viršų
mojjjo
Pr Rgp 31 2009, 04:15
Užsiregistravęs dalyvis #606
Prisijungta: Pr Bir 29 2009, 02:59

Vieta: Zarakis
Pranešimų: 77
Šaunus postas , man kaip pradedenčiam tai labai pravers, ačiū. Belieka laukti tik brėžinių
Į viršų
Elektronas
Pr Rgp 31 2009, 04:21
Užsiregistravęs dalyvis #18
Prisijungta: An Rgp 26 2008, 07:31

Vieta: Kaunas, Šilainiai, Romainiai
Pranešimų: 2509
Naivuolis kaip manai kam jam patentas? Truko matavimo pavyzdziu pradedanciam bet ne tokiu ku 1kw o lemtute vos dega, nes truksta itampos o ne galia cia itakoja. Ta vidines varzos itaka matai kai dirba neapkrautas ir prijungi apkrova is itampos kritimo. manau ji kw generatoriui tik centa itakoja jei suderintos akrovos itampos ir imesti ne i tema o i SKELBTI NAUJIENAS tik papildyti reiktu
Testavimas labai paprastas jei nori tik varza suzinoti, bet manau cia zmones ne visi zino ir omo desni tad be pvz cia nieko nepades. Jiems neaisku laido storis, akumuliatoriu talpos, laidu nuostoliai, kas tas kW, ir kiek reikia jegos ji uzsidirbti. Bet vistiek nelogai nes visgi parase

[ Redaguota Pr Rgp 31 2009, 04:40 ]
Į viršų
Otto
Pr Rgp 31 2009, 04:39
Otto
Užsiregistravęs dalyvis #38
Prisijungta: Pr Rgs 08 2008, 09:38

Vieta: Biržai
Pranešimų: 2010
"butent blogiausias rezimas yra kai varzos sutampa tada pati didziausia galia krenta ant saltinio. Taip jis tada dirba maksimaliam apkrovime bet su paciu didziausiu nuostoliu.
Generatorius kad ir kokia jo sandara bebutu visgi yra induktyvinis irenginys ir daznis smarkiai itakoje jo vidinei varzai. Sie vadinami "tabletes" serdi turi (diskai) tad nereikia suklysti toje vietoje."
Elektronai, kažkaip nujaučiu, kad kažkas kažkur susipainiojo, nes jei kalba apie magnetų išnaudojimą, tai gal ir apie magnetinio lauko nuostolius reikėjo šnekėti, juk jo niekaip neišnaudojame 100 procentų. Na, bet kuriuo atveju laukiu tolimesnių Alekso postų.
Į viršų
Elektronas
Pr Rgp 31 2009, 05:04
Užsiregistravęs dalyvis #18
Prisijungta: An Rgp 26 2008, 07:31

Vieta: Kaunas, Šilainiai, Romainiai
Pranešimų: 2509
100 nebus niekaip nes tarp magnetu ir statoriaus vistiek yra tarpas kuris labai nuostolingas transformacijai
Į viršų
mojjjo
Pr Rgp 31 2009, 06:11
Užsiregistravęs dalyvis #606
Prisijungta: Pr Bir 29 2009, 02:59

Vieta: Zarakis
Pranešimų: 77
Otto: "vadinami "tabletes" serdi turi (diskai) tad nereikia suklysti toje vietoje."
Alekstas: "Jei generatoriaus ritės turi feromagnetines šerdis"

Susipainiojau, aš asmeniškai nesu nė vieno tabletinio matęs su šerdinėm ritėm, na kurios statiškai stovėtų statoriuje(diskas+šerdis+apvija). O tabletiniame ritės yra dedamos ne ant magnetinės medžiagos. Ar klystu?

[ Redaguota Pr Rgp 31 2009, 06:12 ]
Į viršų
Elektronas
Pr Rgp 31 2009, 07:38
Užsiregistravęs dalyvis #18
Prisijungta: An Rgp 26 2008, 07:31

Vieta: Kaunas, Šilainiai, Romainiai
Pranešimų: 2509
Serdi turi bet netarp rites, o jungia magnetu polius. Cia bendrom ziniom informacijos nuoroda

Į viršų
Eiti į puslapį  1 2 3 4 5  

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System