Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Saulės energija :: Ar verta įsigyti?

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Saulės baterijų ūkis, energija orientuota tik savo reikmėms. Ar įmanoma?
Eiti į puslapį  1 2 3
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
zam0lskis
Sk Lap 11 2018, 09:07
Užsiregistravęs dalyvis #1170
Prisijungta: Kt Bal 15 2010, 04:21

Vieta: Kalabybiskis
Pranešimų: 3201
Julietis rašė ...

Blyn - Zamolski, tai tu siūlai žmogui statyti 10kW elektrinę, o registruoti tik 3kW elektrinę nebijodamas sankcijų, tai baidaisi 100W galios, sekundes dvi patekėjusios į svetimą tinklą. Nieko tam skaitliukui nesidaro. O jei ir darosi, tai tu už tai susimoki sava įtekėjusia energija. Sakyčiau, kad skaitliukas nuo to skaičiuotu atagal, tada galbūt ir vertėtu drebėti dėl tariamojo skaitliuko atsukinėjimo. O dabar ko čia drebėti.
Kaip tu suvoki blokavimo rėžimą? Užmegstą mazgą ant laido, kad energija netekėtu?
Tai gi rašiau, kad prijunginėjama analogiško dydžio apkrova namų tinkle, kad NEBEBŪTU anapus daviklio srauto. Daviklis ir gi turi reikšmię kokia kriptimi uždėsi. Pradžioje buvau uždėjęs atbulai, tai kuo daugiau teka energijos iš ESO į namus, tai tuo daugiau didina apkrovą. Supratau, kad atbulai uždėtas. Atrodo šūdas ten. Ritė su uždaromu konturu. O jautri kad ją kur.

mano motyvai mazdaug tokie (pataisyt galima, jai kazkas netaip ):
kol nepazeidziu elektros vartojimo taisykliu, as pleciuosi savo galingumus kiek tik noriu. ir man pofig kiek as ten is ju registruosiu - prijungtu pagal sutarti su "pasaugojimu". nes as nieko nepazeidziu. o vat jei prades iteket atbuline srove i tinklus - tinklai man sikna prades tarkuot, nes ten tipo nesaugu ju elektrikams dirbt ir pan. ir jie tas pretenzijas man isstatys parode skaitliuko logus. ir dar kokia baudele ikals. na ir viskas. mazai tiketina situacija - bet cia forume vienas jau skundesi panasiu dalyku - tik nebeprisimenu kurioj temoj. kam man reikia problemu kazkokiu su tinklais?
jei valdiklis nesugeba svariai uzblokuot atbulines sroves (nes durna programa pagal mane ir nera pakankamai pasirinkimu) - tai nafig jis man reikalingas tada? bet as kai jo neturiu, tai taves ir klausiu del to. ka realiai jis sugeba? butent immersun modelis.
------------
vat parasei, kad buvai uzdejes atbulai davikli ir didino apkrova. cia pvz net labai idomu. galbut net jei galimybes programiskai nustatyt nera, galima visiska blokavima organizuot dviem tokiais valdikliais? viena istacius dirbt atbuliniu rezimu. o kita normaliu. ir tik padidinus to atbulinio jautruma. kad jis butu pirmesnis uz pagrindine apkrova? ka Julieti manai apie tai?
=======================
=======================
dar tu ten kazka rasei, kad as cia kaina musu ir pan. irgi manau nesupratai. as tik ziuriu ar verta toks valdiklis pirkt. kaina nesvarbu, net jei ir 1000€ kainuotu. svarbiau ar uz ta kaina sugebes suvaldyt saules jegaine kaip reikia.
as pvz isivaizduoju tokius saules jegainiu modelius, kurie apsimoketu vartotojams.
1 modelis. darai "pasaugojimo" sutarti, statai maksimalia jegaine 5kW supaprastinta, arba 10kW su sudetingesniais el. tinklu marazmais. ir tiesiog "pasaugojimo" mokesti padengi is savo saules jegaines galingumo perteklius. tektu daryt didesne jegaine, nei tau realiai reikia, o cia mazdaug trecdalis jegaines. jei sakykim tau reikia 6kW jegaines pagal tavo REALU poreiki - tektu su sutartim statyt bent 8kW jegaine... 2kW visiskai be reikalo sau, bet is butinumo + plius isipareigojimai tinklams...
2 modelis. pasistatai be jokiu sutarciu tau reikalinga 6kw jegaine. butent tiek kiek tau reikia. ir prikomplektuoji panasu atbulines sroves kontroleri. nu cia jie po 3,2kw valdo - vadinas reiktu minimum dvieju 6kw saules jegainei. ir jie padaro tavo saules jegaine neproblemine - kuri nevaro pertekliaus i tinkla. o suvaro i tena. ir gauni principe lygiai ta pati. nereikia pirkt nereikalingu 2kw perteklines jegaines ir sutarciu. bet reikia zaist su 2 ribotuvais.
2kw jegaines kainuotu apie 2000€ + sutarties islaidos. o du ribotuvai - pagal tavo pacio pasiulyma - 840€. pagal mane antras modelis kaip ir pigiau gaunas... ir jis vistiek pigiau, net jei ribotuvai iki 1000€ uz viena kainuiotu. tik jau jei dar brangesni - nebeapsimoka...
va taip as galvoju...
ir cia manau bet kam tas pats butu naudinga.
bet jei ten sudinai riboja - tada nafig...
--------------------
--------------------
P.S.
na dar galimas 3 modelis. dedi skersa ant elektros tinklu. pasistatai jegaine ir atsukineji skaitliuka kaip tau ten susviecia. ir lauki baudos ar problemu... 3 modelis ne tavo Julieti variantas kartais?

[ Redaguota Sk Lap 11 2018, 09:19 ]
Į viršų
Micius
Sk Lap 11 2018, 11:14
Užsiregistravęs dalyvis #1762
Prisijungta: Št Bir 11 2011, 08:12

Vieta: Vikonys, Anykščių raj.
Pranešimų: 2961
Zamai, man atrodo, kad tamsta per daug alaus truktelėjote Niekas ten neatsitinka kad truputį pilsteli atgal. Supranti Zamai ? Niekas neatsitinka. Bus kaip man, atvažiavo, pamatė kad analoginis skaitiklis įsirėmęs į ribotuvą kalatojasi, sako tau pastatysim elektroninį Nu ir pastatė, padalinau tinklams nemokamai elektros, pas dar už tai susimokėjau, ir teko sukt galvą, kaip riboti, nes tai man nenaudinga, ne jiems. Kaip tu nesupranti to ? Sakai elektriką nutrenkti gali ? Gali, esant gedimui viskas gali atsitikti, ypač jei pats elektrikas nesilaikys saugaus darbo taisyklių. Dabar kai dirba, patikėk jie visada susikabina įžemintuvus ir imasi atsargumo priemonių, todėl net atsitikus gedimui jie apsisaugo 99 proc. Bet to, jei tu statai elektrinę su popieriais ir pvz su sertifikuotu per visus galus Fronius inverteriu, ir be popierių, tai įranga juk ta pati. Jei bijai elektriką nutrenkt, niekas nedraudžia dar papildomą apsaugą įrengti, tik ji kainuoja kosmosą - kažkas panašaus informacijos nuoroda Bet kaip ir sakau, jau pačiame Fronius inverteryje yra visos reikalingos apsaugos. O imersun tipo įrenginys apskritai nieko bendro su saugumu neturi. Dingus elektrai, Fronius atsijungs ir viskas.
Į viršų
Julietis
Sk Lap 11 2018, 12:10
L.iko E.nergijos O.re
Užsiregistravęs dalyvis #60
Prisijungta: Št Rgs 27 2008, 10:33

Vieta: Joniškio rajonas, Kirnaičiai
Pranešimų: 567
Zamolski-po velnių!!! Tu kliedi geriau negu dainuoji! Nors nežinau ar tu iš vis dainuoji) Tai gi ImmerSun'as nieko negeneruoja. Jis tik seka srauto kryptį. Ta kryptis priklauso nuo tavo inverterio generuojamos energijos. Jei ESO iškirs kirtiklį, dings ESO tinklas ir sustos tavo inverteris. O gal nesustos. Męs juk nežinom kokius tu ten ruošiesi naudoti. Gal kokius "samapalus" Užtat tau taip svarbus šis parametras, kaip 100%'tinis apribojimas 0,001S tikslumu.

[ Redaguota Sk Lap 11 2018, 03:03 ]
Į viršų
renger
Sk Lap 11 2018, 09:53
Užsiregistravęs dalyvis #2929
Prisijungta: Sk Lie 08 2018, 12:05

Vieta: Kaunas
Pranešimų: 7
dziugas rašė ...

Windpower rašė ...

Nu kažkas biškį jau į temą. Tai statykis pats tada, ten gal gali užkliūti tau tik deklaracija kad elektrinė techniškai išbandyta ir saugi. Tam reikia Energetikos darbuotojo atestato, tikriausiai tu jo neturi. Aš turiu nes stačiausi ir laikiau egzaminą Energetikos AK atestatą, galiu išrašyti pažymą kad elektrinė techniškai išbandyta, galima naudoti. Ir viskas koks dar hemarojus, koks dar ESO. Energetikos pažymejimas atrodo panašiai kaip šitas
informacijos nuoroda

Arba teisingai supratau, pažymą apie įrengta elektrinę gali ir fizinis asmuo turintis AK atestatą?

Man irgi butu idomu suzinot ar pakanka AK paraso nes ESO raso atestuotos imones
Į viršų
augism
Pr Lap 12 2018, 07:49
Užsiregistravęs dalyvis #41
Prisijungta: Pn Rgs 12 2008, 09:46

Vieta: Radviliškis
Pranešimų: 37
Menkas iš manęs patarėjas, daugiau skaitytojas. Bet aš internete išskaičiau, kad tai gali tik Valstybinės energetikos inspekcijos prie Energetikos ministerijos pareigūnai

Šaltinis (apačioje, paskutinės 2 pastraipos) informacijos nuoroda
Į viršų
Windpower
Pr Lap 12 2018, 09:11
Windpower
Užsiregistravęs dalyvis #46
Prisijungta: An Rgs 16 2008, 04:53

Vieta: Alytus
Pranešimų: 785
Kiekvienas išduotas pazymėjimas kitoje pusėje nurodo ką gali daryti su juo. Siunčiu savo laminuoto pazymėjimo antrą pusę, gal bus aiškiau. Pirštais pažymėta svarbiausia dalis.

Beje skiriasi reikalavimai ir dokumentų kiekis statant saulės jėgainę(supaprastinta tvarka) iki 5 kw ir statant iki 10 kw.

[ Redaguota Pr Lap 12 2018, 09:12 ]
Į viršų
Julietis
Pr Lap 12 2018, 09:31
L.iko E.nergijos O.re
Užsiregistravęs dalyvis #60
Prisijungta: Št Rgs 27 2008, 10:33

Vieta: Joniškio rajonas, Kirnaičiai
Pranešimų: 567
Tai reiškia kad jei pats susimontavai ir sujunginėjai teisingoj vietoj išdygusiom rankom, reikės ieškoti dar tokio piliečio su tokiu laminuotu dokumentu, kad jis užvizuotu savo neatliktą fizinį darbą ir jį pasisavintu? Ir dar jam atitinkamą sumą sumokėti už jo "sunkų darbą"?
Į viršų
Windpower
Pr Lap 12 2018, 10:38
Windpower

Nu jo teisingos rankos išdygusios tinkamu metu nusiperka senukuose laidą ir sako susimontuosiu saulės jėgainę. arba vairuosiu fūrą. Būsiu fūristas o laisvu laiku statysiu saulės jėgaines, pildau dar žalias kortas ir laisvu laiku einu žvejoti "be žvejybos leidimo", medžioklinį šautuvą taip pat laikau tinkamose rankose ir teisingoje vietoje
Į viršų
zam0lskis
Pr Lap 12 2018, 06:13
Užsiregistravęs dalyvis #1170
Prisijungta: Kt Bal 15 2010, 04:21

Vieta: Kalabybiskis
Pranešimų: 3201
saules jegaine yra tiesiog elektros prietaisas. kaip koks televizorius ar elektros motoras. tik gabaritas didesnis. cia tinklu issikalinejimai dar kazka derint, jei net nevirsiji savo ivado galingumo...
Į viršų
dziugas
Pr Lap 12 2018, 10:09
Užsiregistravęs dalyvis #64
Prisijungta: An Rgs 30 2008, 12:31

Vieta: Klaipeda
Pranešimų: 1005
Windpower rašė ...

Kiekvienas išduotas pazymėjimas kitoje pusėje nurodo ką gali daryti su juo. Siunčiu savo laminuoto pazymėjimo antrą pusę, gal bus aiškiau. Pirštais pažymėta svarbiausia dalis.
Beje skiriasi reikalavimai ir dokumentų kiekis statant saulės jėgainę(supaprastinta tvarka) iki 5 kw ir statant iki 10 kw.

Vadinasi, asmuo turintis AK pazymejima, turi teise israsyti pazyma, kad saules elektrine atitinka visus saugos reikalavimus? Prie pazymos reikia prideti AK pazymejimo kopija kaip teise turintis montuoti?
As AK pazymejima turiu, tai palengvntu pazystamui priduodant dokumentus, nors sau dariausi per imone.
Į viršų
augism
An Lap 13 2018, 12:24

Į tokį klausimą privalo ir noriai atsako valstybinės kontoros, mūsų atveju, Valstybinės energetikos inspekcija. Aišku, jie rašo prierašą, kad konsultavimu neužsiimame, čia mūsų nuomonė... bet tai nieko nekeičia. Čia jie dantis pravalgę. Galite drąsiai rašyti mailą.
Į viršų
augism
Tr Lap 21 2018, 09:52

Niežti nagai.
Reikia daryti. Bet po ilgo naršymo šiame forume, klausinėjant draugų ir pažįstamų, drąsos tik mažėja.
Aš to neišmanau. Nemėgstu elektros. Blogai mokiausi fiziką, ir visada pamirštu, kaip reikia tikrinti diodą su testeriu, todėl turiu prie įrankių kartono gabalėlį su nupieštu diodu, ir ant viršau įstatytu 4148 diodu, tai vis pasitikslinu... Bet tai man netrukdo susilituoti ir dar kitus pamokyti lituoti motorinio dviračio degimą iš 40-50 įvairių dalių, net gi su įtampos keitikliu. Viskas veikia, ir net gi apvažiavo Lietuvą per 6 dienas

Kai ko nors neišmanau, pradedu nuo mažiuko Pvz., užsimaniau vėjo jėgainės, pradėjau nuo to, kad išlupęs printerio varikliuką pasigaminau mini jėgainės modelį.

Lygiai tokiu pačiu būdu norėčiau pradėti rinkti savo saulės baterijų ūkį. Pradėsiu nuo minimumo. Daug imti baisu. O labai daug imti... pacituosiu Julietį: "stiklainiuko su užspaustais eurais" neturiu. Bankas su mano pajamomis duotų kreditą. 9 proc. metinių palūkanų Todėl ilgam - ramu.

Būkite mieli, padėkite susikomplektuoti LEGO ūkį Pradžiai 2-4 panelės. Kokias ir iš kur imti? Ką prie jų?
Gerai, žinau, kad visi sakys, kiek pinigų turi? Sakykime, padedame nuo 300 Eur. Po to, po truputį dadėsiu. T.y., reikia patarimo, kaip pradėti auginti ūkį, kad galėčiau augti
Žinau, kad pigiau būtų imti daug. Bet jau sakiau: bijau ir nemoku. Dėl to reikia užaugti. Po truputį, Nuo mažiuko
Man prie širdies toks modelis.
Dvi saulės panelės iš kiniečių informacijos nuoroda

Vėrinuko apkrovos raktas (susilituosiu pats) informacijos nuoroda

Teną su boileriu atrasiu, t'sakant, yra toks gėris

[ Redaguota Tr Lap 21 2018, 10:20 ]
Į viršų
Windpower
Tr Lap 21 2018, 10:26
Windpower

Tai gal nori pas mane užsukti į Alytų augism. Visi etapai praeiti ir visi dirba. Net vėjo jėgainė ir ta dar veikia ir generuoja energiją. Tau pačiu nusipirktai ir informacijos nuoroda vis pigiau negu iš kinų su PVM ir muitu.
Į viršų
augism
Tr Lap 21 2018, 10:51

Nuo pirmo apsilankymo forume peržiūrėjau skelbimus ir apie tai pagalvojau.
Kaina Jūsų gera, bet nebus galimybės pridėti tokių pačių panelių. Ūkis turi būti kultūringas. Vienarūšis ir vienalytis, t'sakant
O toje nuorodoje, kur įmečiau, siuntimas iš sandėlių Ispanijoje, muito ir PVM nėra.
Į viršų
Windpower
Tr Lap 21 2018, 11:05
Windpower

OK. Suprasta.
Į viršų
augism
Tr Lap 21 2018, 12:20

Jūs jau senbuvis. Galėtumėte pareikšti savo nuomonę, kaip pradėti naujokui. Gal būt iš karto derėtų įsigyti bent paprastutį inverterį?
Į viršų
Eiti į puslapį  1 2 3  

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF