Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Saulės energija :: Ar verta daryti?

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
GRID-TIE pajungimas
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
arcimas
Št Geg 14 2016, 07:22
Užsiregistravęs dalyvis #2722
Prisijungta: Sk Vas 01 2015, 01:13

Vieta: Pakruojis
Pranešimų: 6
nusprendziau ant savo saules baterijos pasijungti GRID TIE i namo elektros tinkla, iskilo klausimas kaip ji teisingai pajungti, ar tiesiog uztenka ikisti laida i razete ? ar nenutekes elektra i elektros tinklus ? noriu kad visa saules energijos pagaminta elektra butu isnaudojama name. koki GRID geriau pirkti ? pas mane viena plokste saules baterijos , ~20 V, 8A .
Į viršų
Micius
Sk Geg 15 2016, 09:54
Užsiregistravęs dalyvis #1762
Prisijungta: Št Bir 11 2011, 08:12

Vieta: Vikonys, Anykščių raj.
Pranešimų: 2941
Forume apie tai daug diskutuota, žinoma surasti kartais nelengva. Pagadinsiu nuotaiką dėl vieno dalyko: jeigu pas Jus stovi elektroninis Lesto skaitiklis, tai atsiradęs energijos perteklius nemokamai atiduotas į Lesto, bus apskaitytas kaip sunaudota energija !

Pvz Namuose niekas negyvens (atostogos), o saulutė švies, ir 200W galią pumpuos į Lesto. Kai reikės mokėti už elektrą, tai sumokėsi Lesto už jiems nemokamai atiduotą energiją...
Į viršų
arcimas
Pn Rgp 05 2016, 09:52

pas mane nuolat buna zmoniu namuose, tai pagaminta elektra tikrai isnaudos, man tik reikia atsakymo ar uztenka paprastai pajungti GRID incerteri, ir tiesiog ji ikisti i elektros razete ?
Į viršų
satigis
Pn Rgp 05 2016, 11:45
Užsiregistravęs dalyvis #2272
Prisijungta: Kt Sau 24 2013, 02:17

Vieta: vilnius
Pranešimų: 520
dabar mano eile nuvilti
buna tokiu momentu kai namie nevartoja elektra o saule sviecia .... tai atsiradęs energijos perteklius nemokamai atiduotas į Lesto, bus apskaitytas kaip sunaudota energija !
dargi dar labiau nuvilsiu
Be noru yra dar istatymai, pvz energetikos, kurio vienas is straipsniu sako .... " neleistinas prisijungimas prie elektros tinklu, uztraukia bauda ..... " tai liecia ne tik vartojima bet ir elektros generavima. Gali aiskint " as cia tik sau ... as cia nevagiu ... ir t.t .... " BET istatymus reikia vykdyt arba buti seimo nariu ir keisti kuriai grupei priklausai ?
nepatvirtintais gandais, "man bobute sake", elektroniniai skaitikliai fiksuoja kada is ju elektra ima ir kada kemsa. O ten jau yra lizdas pasijungti kompa ir paziureti ka darei praeta vasara nuo 10 val iki 17 val . O dar jei ras neaiskia dezute pajungta i rozete ..... oooo brol ....

prie Grid keitiklio uztenka pajungti saules baterijas, izeminima ir pajungti i tinkla. Jei tai dienos metas, sviecia saule ar ner labai apsiniaukia, padarei viska teisingai ~ po 1 min prasides procesas.
Į viršų
arcimas
Sk Rgp 07 2016, 11:22

bet zmones naudojasi saules energija, kaip ji tada susitvarko kad nebutu pagal istatyma pazeidimo? tai dabar mano iranga galima naudot ? ar ja reikia supakuoti ir padeti dulket ?
Į viršų
Stasiuks
Pr Rgp 08 2016, 07:33
Užsiregistravęs dalyvis #2615
Prisijungta: An Grd 10 2013, 09:04

Vieta: Kaunas
Pranešimų: 872
arcimas rašė ...

bet zmones naudojasi saules energija, kaip ji tada susitvarko kad nebutu pagal istatyma pazeidimo? tai dabar mano iranga galima naudot ? ar ja reikia supakuoti ir padeti dulket ?

Jei įranga būtų pakankamai galinga, galėtum dėti "ESO" tinklo atjungėją (už skaitiklio) ir naudoti savo pagamintą elektrą nepraleisdamas pro skaitiklį. Dabar su 160 W, tai tik televizoriui užtektų Micius panašiai pasidaręs autonominę sistemą su akumais, pas jį ten automatinis valdiklis pajungia "ESO" kai akumai išsikrauna.
Aš turiu 180 W bateriją su akumais, tai kaime aplink sodybą LED šviestuvus sustačiau 20 vnt. 60W, fontanėlį 24W pajungiau ir dar lauko tualetą apšviečiu

[ Redaguota Pr Rgp 08 2016, 07:41 ]
Į viršų
satigis
Pr Rgp 08 2016, 01:18
Užsiregistravęs dalyvis #2272
Prisijungta: Kt Sau 24 2013, 02:17

Vieta: vilnius
Pranešimų: 520
arcimas rašė ...

tai susitvarko
tik kaina tvarkymo bus panasi ar 180 w ar 1,8 kw

as tai pajungiau 2 paneles po 120 w, savo darbo, tiesiai prie boilerio be jokiu keitikliu/valdykliu neefektyvu bet vis geriau nei sandeliuke guletu.
Kai sauleta tai ir generuoja visus 240 w, tik apsiniaukia, tai kokia 24 w
Į viršų

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF