Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Pagrindinis forumas :: Vykdomi projektai

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
12, 24, ir didesnės U sistemos
Eiti į puslapį  1 2 3 4 5 6 7
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
powilas
Sk Bal 10 2016, 08:59
Užsiregistravęs dalyvis #2197
Prisijungta: Pr Lap 12 2012, 11:40

Vieta: marijampoles raj.
Pranešimų: 1299
patiko satigio postas
Į viršų
zam0lskis
Sk Bal 10 2016, 09:01
Užsiregistravęs dalyvis #1170
Prisijungta: Kt Bal 15 2010, 04:21

Vieta: Kalabybiskis
Pranešimų: 3266
powilas rašė ...

patiko satigio postas

man irgi
Į viršų
Krelian
Sk Bal 10 2016, 06:25
Užsiregistravęs dalyvis #2798
Prisijungta: Pn Bal 08 2016, 06:45

Vieta: Klaipėda
Pranešimų: 40
Labas vakaras Zamolksis, nepyk prašau dėl mano norų, ESO įvado ten nėra. Tavo schema (kaip man atrodo) nelabai ką gelbėja, gali skaidyti kiek nori galia, bet jeigu įtampa liks ta patį (bendra galia nesikeičia), įtakos turės tik laikų ilgis ir skerspjūvis, ir ,pagal mane, skaidymas čia neturėtų padėti...kiek supratau iš tavo posto, tu tokios įrangos nežinai kuri man padėtu, ačiū tau už atsakymą, vėliau detaliau nupaišysiu kokia schemutę kuri turėjau omeny... jeigu bus dar variantų, prašau siulyti... kuo daugiau tuo geriau... 12 ir 24 V sujungimai gerai kad butų tik, nebent skydo viduje...
Į viršų
Otto
Sk Bal 10 2016, 07:16
Otto
Užsiregistravęs dalyvis #38
Prisijungta: Pr Rgs 08 2008, 09:38

Vieta: Biržai
Pranešimų: 2010
Krelian, matau, gerai išmanai elektrotechniką, tai patarti galiu tik tiek, kad nuo vėjo generatoriaus, jei naudingai paimsi 30 procentų, tai jau bus daug. Jei darysi keičiamo kampo sparnus, gali panaudoti iki 65 procentų vėjo energijos, ir tikrai nepasigailėsi. O dėl zamOlskio patarimų, tai nesuk galvos, pats jis neturi jokios praktikos, tai ką susapnuoja, tą ir rašo.
Aš tik už įtampą DC apie 300 V, tai ne vien dėl nuostolių, bet ir genero stabdymui, žemesnė mažai efektyvi. Jei su saule, problemų nebus, o su vėju sunku žaisti, baisiai jis nepastovus ir labai sunku suvaldyti, kai pučia gūsiais. Jei kas neaišku, klausk, naudingi bus Miciaus patarimai, o ir kitų, kas KĄ NORS PRAKTIŠKAI DARĖ IR BANDĖ. O sapnų neklausyk, iš jų naudos nėra. Jei tau reikia bent kiek, kada nors veikusių schemų, skirtų komutavimui, galiu įdėti, bet jos nepasitvirtino, taigi, manau, neverta. Ką siūlo Džiugas- tikrai verta dėmesio, nes žmogus PATS IŠBANDĘS, ir tikrai išmano, ką rašo.
Į viršų
zam0lskis
Sk Bal 10 2016, 08:25

Krelian rašė ...

Labas vakaras Zamolksis, nepyk prašau dėl mano norų, ESO įvado ten nėra. Tavo schema (kaip man atrodo) nelabai ką gelbėja, gali skaidyti kiek nori galia, bet jeigu įtampa liks ta patį (bendra galia nesikeičia), įtakos turės tik laikų ilgis ir skerspjūvis, ir ,pagal mane, skaidymas čia neturėtų padėti...kiek supratau iš tavo posto, tu tokios įrangos nežinai kuri man padėtu, ačiū tau už atsakymą, vėliau detaliau nupaišysiu kokia schemutę kuri turėjau omeny... jeigu bus dar variantų, prašau siulyti... kuo daugiau tuo geriau... 12 ir 24 V sujungimai gerai kad butų tik, nebent skydo viduje...

nesupratai minties matyt, kuria norejau perteikt. akumu krovime nerasi tarpinio voltazo irangos. ten viskas sukasi apie 12/24V sistemas. na gal dar 48V pasirinkimo yra. o tu iperki kaip supratau kazka kas jau turetu but bent jau kokiu 120V eiles... nerasi tiesiog tokiu ikrovikliu arba ziauriai permokesi. del to ir siulau skaidyt. laidai cia paskutinej vietoj, juos plonint kitais budais galima.
aukstavoltej akumu baterijoj (jei surinksi 300-800V) ikroviklis neaktualu, nes ten baterijos itampa gali sokinet net kokiu 50V+ diapazone ir siaip didelis pats baterijos talpumas. paprastai galima jungt tiesiogiai, palaikant tiesiog nustatyta itampos lygi ir kokia apsauga nuo iskrovimo. ir tiek. as su krautuvu akumais pradirbes keleta metu, tai galiu pasakyt - sudinas reikalas ta akumu eksplotacija net uz darbdaviu pinigus...
nu bet cia matai ne koks nors sudinas vejo malunelis - tokia patirtis cia nevertinama
o daryk tu kaip nori, man tas nesvarbu. parasiau ka manau ir tiek.
o jei ner ivado - statai dyzelgenera...

[ Redaguota Sk Bal 10 2016, 08:52 ]
Į viršų
Krelian
Pr Bal 11 2016, 02:59

Pridedu schemutės:

1 - schema be akumų

2 - schema su 'stebuklingu kroviklių

3 - schema su keitiklių ir krovikliu

Ką manot apie tokius variantus? jaučių 3-as variantas butų realiausias?

zamolskis, man dėl profesinio tobulėjimo įdomų būtų pamatyti akumuliatorius virš 24VDC, tik ne akumu blokus, bet kaip atskira tokį įrenginį, gal galėtum koki linką numesti pažiūrėti? pats nesu tokiu matęs niekada... įdomų...

[ Redaguota Pr Bal 11 2016, 03:13 ]
Į viršų
dziugas
Pr Bal 11 2016, 07:51
Užsiregistravęs dalyvis #64
Prisijungta: An Rgs 30 2008, 12:31

Vieta: Klaipeda
Pranešimų: 1027
Su teorine puse viskas cia tavrkoje.
Dabar panagrinekime praktine dali.
2kw saules bateriju visai neblogai, taciau rudens ir ziemos menesiais generuos nedaug ir tos energijos neuzteks.
2kw vejo malunas mazai, reiktu ne maziau 5kw galios. Pazystamas turi 1kw generatoriu, tam kad jo generuojamos energijos uztektu vartojimui ir krovimui, vejo greitis turi buti >10m/s. O tokiu vejuotu dienu buna nedaug. Todel vienareiksmiskai reikia didesnes galios vejo jegaines.
Namuose naudoti led apsvietima 24V, ne 220V po inverterio. Reikia nepamirst, kad kuo galingesnis inverteris, tuo tuscia eiga vartoja daug sroves, kas salygoja akumuliatoriu iskrovima nieko nedarant, nevartojant.
Kiek imanoma naudoti prietaisus kurie veiktu 24V sistemoje, kad tiesiai uzsimaitinti nuo akumuliatoriu, o ne per inverteri. Aisku yra prietaisu kuriu neperdarysi, televizorius, skalbimo masina ir t.t. jiem maitinti naudotis po inverterio.
Turesi ir seima ismokyti ekonomijos, pravesti elektronikos kursa.
Į viršų
Krelian
Pr Bal 11 2016, 11:12

Ačiū dziugai už atsakymą. Su vėjo elektrine yra toks dalykas, pas mane bus vertikalios ašies VE, kol kas sparnai bus maždaug 2 m2 ploto (gali padaryti ir daugiau, bet tada konstrukcija sudėtingėja...) dabar, turint tokius sparnus, kiek aš suvokiu, kuo bus mažesnis generatorius, tuo jį lengviau išsuks sparnai ir tuo lengviau generatorius pasieks savo nominalią galią? kuo galingesnis - atvirkščiai? aš teisingai galvojų? inverteris turėtų būti parinktas pagal suvartojimą (apkrovą) virš 3 kW momentinė tikrai nesieks, gal ir virš 2jų (reikės tiksliau pasiplanuoti) nės iš esmės, pagrindiniai elektros energijos vartotojai bus stacionarus PC (0,3kW), LED apšvietimas (labai mažai kW:) )(3ame variante galima butų pajungti nuo 24 VDC sistemos), siurblys (0,5 kW, momentais), ir skalbimo mašiną be tenų (irgi įtarių iki 0,3 KW bet labai jau momentinė), na ir iš tokių nuolatinių kaip ir viskas butų, gal nesieks 2 kW.
Į viršų
xaker
Pr Bal 11 2016, 11:17

Užsiregistravęs dalyvis #88
Prisijungta: Tr Spa 15 2008, 07:10

Vieta: Mažeikiai
Pranešimų: 2769
Kokių parametrų planuoji statyti generatorų?

[ Redaguota Pr Bal 11 2016, 11:18 ]
Į viršų
Tinklalapis
Micius
Pr Bal 11 2016, 12:36
Užsiregistravęs dalyvis #1762
Prisijungta: Št Bir 11 2011, 08:12

Vieta: Vikonys, Anykščių raj.
Pranešimų: 3027
Parašyk Krelian daugiau apie sparnus, koks rotorius bus (Savonius, H tipo ar pan). Matau inverteris schemoje parodytas su labai plačiu įtampos diapazonu, čia jau turi konkretų modelį ? Neužmiršk inverterio rezervo, kas kad pvz hidroforas naudoja 500W, bet startuojant jam sekundės daliai reikia 3kw o gal ir dar daugiau. Čia atsargiai. Bus tik cyp ir dega klaida inverteryje.
Į viršų
Krelian
Pr Bal 11 2016, 03:55

xaker planavau asinchronini vienfazi su trumpai jungtų rotoriumi generatorių arba variklį gen režime (kaip Vestas naudoja, tik be mandrios pavarų dėžės) 2kW 230VAC apsukos-nzn dar, bet jaučių kuo mažiau tuo geriau, bet dar nespėjau pažiūrėti jų įtampos nuo apkrovos ir įtampos nuo sukimosi greičio priklausomybės, jeigu man viskas ten patiks, tai tokį ir imsiu - turi tokiu?:)

Micius inverterį buvau numatęs paprasta, saulės elektrinėms Replus 2000TLB, 399 euro/unit arba Replus 3000TLB, 485 euro/unit, na arba kažkas panašaus, tokių yra daug visokiausiu gamyboje... pas mane ten siurblys be to slėgio bakelio, pas mane ten ne slėginę sistema bus, bus talpa su lygio davikliais ir automatika. Tai aš manau ten neturėtų bala žino kokių paleidimo srovių būti...

mane domina kad ir 24VDC baterijų kroviklis, kuris galėtų kaip ir krauti, taip ir atiduoti į tinklą, kada dings įtampa iš SE ir VE, gal galėtumėt koki konkretų įrenginį pasiūlyti?

[ Redaguota Pr Bal 11 2016, 04:05 ]
Į viršų
Krelian
Pr Bal 11 2016, 04:02

Micius sparnai tokio tipo tik lygtais ten daugiau tu menčių, mačiau realybėje prototipą bet jau neatsimenu daug ko.. man sparnus darys pažįstamas mechanikas iš universiteto... tai aš jam pasitikiu...:) Oj nemokų aš forumuose su paveiksliukais dirbt...:)

[ Redaguota Pr Bal 11 2016, 04:03 ]
Į viršų
xaker
Pr Bal 11 2016, 04:17

Krelian rašė ...

xaker planavau asinchronini vienfazi su trumpai jungtų rotoriumi generatorių arba variklį gen režime (kaip Vestas naudoja, tik be mandrios pavarų dėžės) 2kW 230VAC apsukos-nzn dar, bet jaučių kuo mažiau tuo geriau, bet dar nespėjau pažiūrėti jų įtampos nuo apkrovos ir įtampos nuo sukimosi greičio priklausomybės, jeigu man viskas ten patiks, tai tokį ir imsiu - turi tokiu?:)

Micius inverterį buvau numatęs paprasta, saulės elektrinėms Replus 2000TLB, 399 euro/unit arba Replus 3000TLB, 485 euro/unit, na arba kažkas panašaus, tokių yra daug visokiausiu gamyboje... pas mane ten siurblys be to slėgio bakelio, pas mane ten ne slėginę sistema bus, bus talpa su lygio davikliais ir automatika. Tai aš manau ten neturėtų bala žino kokių paleidimo srovių būti...

mane domina kad ir 24VDC baterijų kroviklis, kuris galėtų kaip ir krauti, taip ir atiduoti į tinklą, kada dings įtampa iš SE ir VE, gal galėtumėt koki konkretų įrenginį pasiūlyti?

Variklį generatoriaus režimu tokiai, nevark geriau. Jau net su magnetais reikės lėtasūkio, o tai jau į diametrą plečiamės.
Na man jų turėti nereikia, nes jie yra gaminami individualiai pagal užsakymus, nes jeigu man prisigaminti ir sandėliuoti, bankrotas. Visa šita jei domins, tai galime aptarti individualiai.

[ Redaguota Pr Bal 11 2016, 04:18 ]
Į viršų
Tinklalapis
Krelian
Pr Bal 11 2016, 05:08

xaker, su tais lietasukiais viskas yra labai gerai, išskyrus kainos... o asinchroninis paprastas tai jaučių 3 kart pigiau kainuos... nzn kiti VE gamintojai naudoja tokius, ir nieko... aišku mano atveju reikėtų reduktoriaus, papildomi nuostoliai ir tt... bet įtariu kad vis tiek pigiau nei lietaėigis? na galėsiu užklausti kaina... palyginsiu, nuspręsiu...
Į viršų
xaker
Pr Bal 11 2016, 06:00

Na bandykit pigiau, paprastą asinchroninį varikį ir dar per reduktorių su vertikalia įgazuoti. Sėkmės.

[ Redaguota Pr Bal 11 2016, 06:02 ]
Į viršų
Tinklalapis
dziugas
Pr Bal 11 2016, 07:04
Užsiregistravęs dalyvis #64
Prisijungta: An Rgs 30 2008, 12:31

Vieta: Klaipeda
Pranešimų: 1027
Krelian su kuom bendrauji mechanikos fakultete? Koks destytojas?
Į viršų
Stasiuks
Pr Bal 11 2016, 07:37
Užsiregistravęs dalyvis #2615
Prisijungta: An Grd 10 2013, 09:04

Vieta: Kaunas
Pranešimų: 863
Pigiai ir gerai sunkiai suderinama Pagaminti jegaine nuo nulio ir dar su tokiais sparnais rimtas issukis. Manau iki ziemos tikrai nepavyks jei pigiai nori. Plius dar visas valdymas, kad veiktu patikimai.
Į viršų
zam0lskis
Pr Bal 11 2016, 08:05

Krelian rašė ...

zamolskis, man dėl profesinio tobulėjimo įdomų būtų pamatyti akumuliatorius virš 24VDC, tik ne akumu blokus, bet kaip atskira tokį įrenginį, gal galėtum koki linką numesti pažiūrėti? pats nesu tokiu matęs niekada... įdomų...

jie projektuojami principe beveik pagal individualu uzsakyma.
o renkami is celiu. viena cele - 2V. suvirinama deze ir sudedama kiek reikia celiu.
jungtys paprasta svinines ir uzliejamos. gali but ir uzsukamos. padaromas bendras isvadas ir parduodama tokiam kaip tu
reikalas tas, kad tu tokiu akumu nelabai ipirksi. sakykim pas mus buvo blokai 144V (72 celes). svere ta deze apie 2 tonas ir kainavo kazkur netoli 2 tukstanciu euru. ten negamina mazu variantu kokio tu noretum. ten cele bun ir 200Ah ir 500Ah...
tavo atveju pigausia komplektuot sistema is 12V gilaus iskrovimo akumu, sakykim upsiniu 7,2Ah. tau svarbu, kad baterija butu didelio voltazo. jei pradesi pirkinet 12V blokus 200Ah eiles - subankrutuosi kai prades byret akumu sistema po keliu metu
--------------
visos trys schemos - blogos
as kaip suprantu tau reikia ~230V uzmaitinimo kazkur kosmose, kur ner Lesto, ar ten ESO, ar kaip ten persivardino.
jis bus gaunamas arba is dyzel generatoriaus, arba is DC baterijos. tai nuo cia ir reikia pradet projektuot sistema.
suderint tris svarbiausias dalis. dyzel generatoriu, akumu baterija ir ~230V tinkla.
kadangi generatoriai paprastai jau buna suderinti su tinklu, telieka iderint DC baterija kuo mazesnem sanaudom. va tam ir bus statomas keitiklis (kazkoks).
pigiausias variantas kai daroma be DC/DC aukstinimo arba zeminimo. o tam reikia surinkt DC baterija su ne zemiau 320V voltazo lygio (kai baterija jau atjungiama ir tavo individualus ~230V tinklas OFF). su galimu svyravimu i pliusa (sakykim iki 50-100V). kol iki sitos vietos neapsispresi - tai ten nei apie jokius laidus, saules baterijas ar vejo elektrines net gali nesidomet o pas tave jau vos ne galutinis variantas suprojektuota - o apie DC baterijos parametrus ar dyzel generatoriu nei zodzio... tipo jie dar kazkur tavo smegenu kosmose plaukioja - paskui tik atskris ir kazkaip integruosos i tobula tavo net 3 variantu sistema...

[ Redaguota Pr Bal 11 2016, 08:39 ]
Į viršų
Micius
Pr Bal 11 2016, 08:27
Užsiregistravęs dalyvis #1762
Prisijungta: Št Bir 11 2011, 08:12

Vieta: Vikonys, Anykščių raj.
Pranešimų: 3027
Krelian rašė ...

xaker, su tais lietasukiais viskas yra labai gerai, išskyrus kainos... o asinchroninis paprastas tai jaučių 3 kart pigiau kainuos... nzn kiti VE gamintojai naudoja tokius, ir nieko... aišku mano atveju reikėtų reduktoriaus, papildomi nuostoliai ir tt... bet įtariu kad vis tiek pigiau nei lietaėigis? na galėsiu užklausti kaina... palyginsiu, nuspręsiu...

Nepyk, bet pasakysiu tiesiai - su tokia sparnuote, ir dar su nežinau kiek kartų greitinančiu reduktoriumi, tai tau reikės uragano, kad jis startuotų. Tokios sparnuotės beviltiškos mūsų vėjams. Jos laisvos suktis pradės prie 6 m/s, o sukti variklį ir dar per greitinantį reduktorių - beviltiška. Pirma pasidomėk kiek apsisukimų duos sparnuotė ir kiek reikia generatoriui, ir jau čia tau bus STOP.
Į viršų
Krelian
Pr Bal 11 2016, 09:18

o ko čia pykti Micius?:) man visada patinka išgirsti kažkokių teorinių ar praktinių žinių, aš tai apie sparnuotės ir mechaniką ne per daugiausiai...
man klausimukas tada iš karto kyla, kokie sparnai geriausi vertikalios ašies VE? mūsų vid vėjo greičiai 4-6m/s lygtais? aš pasidomėsiu dėl laisvų sukių (tai nepriklauso nuo sparnų dydžio, masės, guolių?)... tada mechanikai turėtų sugebėti paskaičiuoti sukimo momentą esant tam tikram vėjo greičiui?

zamolski, aš tave supratau:) man tokių 'bandurų' nereikia:)

dziugai o tu su jo nieko 'blogo' nedarysi?:)

stasiuks o ką manai apie valdymą? kaip galvoji, ką ir kaip ten reikėtų valdyti?
Į viršų
Eiti į puslapį  1 2 3 4 5 6 7  

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF