Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Saulės energija :: Ar verta įsigyti?

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Nectar Sun valdiklis vandens šildymui iš fotovoltinių saulės modulių
Eiti į puslapį  1 2 3 4 5 ... 13 14 15
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
ewas
Sk Bir 21 2015, 07:46
Užsiregistravęs dalyvis #2255
Prisijungta: An Sau 08 2013, 06:10

Vieta: Netoli
Pranešimų: 180
zam0lskis rašė ...

jei mastyt i tolimesne ateiti - del geoterminio, galima statyt kitoki, pigu varianta - pasyvu geotermini. be silumos siurblio. ta prasme uzkasi akumuliacine prie namo kad backos virsus butu jau metro gylyje. arba sumontuoji backa namo rusyje. kokiu 10 kubu minimum. ir pravedzioji geotermini su siurbliu. uzpildai vandeniu. turesi neuzsalancia pasyvia sildymo sistema, kuri nesildant namo duos apie 10 laipsniu temperatura skirtuma nuo 10 laipsniu ir daugiau prisildys fotovoltas (akumuliacines sildymui atskiros - goterminis tik pirmine - bazine sekcija).
o vasara is fotovolto varai siluma ne i akumuliacnes, o i grunta (cia jei turet kokiu 5-10kw fotovolto ir nedraugaut su lesto). tada viskas virs geoterminio stebuklingai auga ir kaimynai nesupranta del ko na arba i baseina dar galima.
cia butu visiskai autonomine siluma ir karsta vandeni namui uztikrinanti sistema. bet reiktu visgi ir malkomis atsargini varianta pasilikt del visako va cia jau butu profesionalu lygis privaciu namu sektoriuje pagal mane

o dabar pasiimk kalkuliatorių ir paskaičiuok sąmatą viso to "stebūklo" įrengimui, pagrįsk, kad tai apsimoka skaičiukais, o vat tada tai bus tikrai profesionalu. Visi čia esantys ir besilankantys nusiims kepures.
Į viršų
Windpower
Sk Bir 21 2015, 08:24
Windpower
Užsiregistravęs dalyvis #46
Prisijungta: An Rgs 16 2008, 04:53

Vieta: Alytus
Pranešimų: 789
kam tu pyksti ant zamo, negi nesimato kad prilupęs alaus rašo.
Į viršų
zam0lskis
Sk Bir 21 2015, 09:32
Užsiregistravęs dalyvis #1170
Prisijungta: Kt Bal 15 2010, 04:21

Vieta: Kalabybiskis
Pranešimų: 3213
ewas rašė ...

o dabar pasiimk kalkuliatorių ir paskaičiuok sąmatą viso to "stebūklo" įrengimui, pagrįsk, kad tai apsimoka skaičiukais, o vat tada tai bus tikrai profesionalu. Visi čia esantys ir besilankantys nusiims kepures.

ka tu cia nori skaiciuot? sitie dalykai daromi kitaip. padaromas ekspermentinis modelis. pristatoma matuokliu. tada kelis metus renkami duomenys. sistema tobulinama. piginama. padaromos apytiksles supaprastintos skaiciavimu metodikos. o tada kai viskas jau sukramtyta, vadybininkeliai jau gali istraukinet skaiciukus. o tu ewas esi paskutine vartojimo grandis, kuri tesugeba palygint skaiciukus ir tai tik su kalkuliatoriaus pagalba greiciausia
as teteigiu kad sita sistema duodanti energetini pliusa, nes jos veikimu pagrista visa zemes augalijos egzistencija. tereikia vykusiai nukopijuot jau egzistuojanti dalyka. saules kolektorius pries 20-30 metu buvo super naujena. o tie kur pasidarydavo patys - buvo nusvyle. vien del to, kad pvz vanduo su rudimis, sugenda, prapuna, prastai veikia ir panasiai . per daug visokiu aplinkybiu, kurias reikia suziuret. dabar ju pilna naudojime, nes pilna patirties ir patyre pastebi nauju naudotoju klaidas. pilna ivairiausiu modeliu. o as teaprasiau sistema, kuriu dar nera pardavime. tik atskiri elementai. apie akumuliacines vien sitam forume pries 3-4 metus supracio dauguma neturejo na gal per dar 4-5 metus kaip nors isaiskinsiu ir apie sita sistema
p.s. atleisk miciau kad tersiu tema

[ Redaguota Sk Bir 21 2015, 09:33 ]
Į viršų
Julietis
Sk Bir 21 2015, 09:45
L.iko E.nergijos O.re
Užsiregistravęs dalyvis #60
Prisijungta: Št Rgs 27 2008, 10:33

Vieta: Joniškio rajonas, Kirnaičiai
Pranešimų: 572
Micius rašė ...

Na taip, esmė ta, kad SK net veikti nepradeda, o SB generuoja. Jeigu SB būtų 1,5 kw, kas ir priklausytų, tai manau SK neturi šansų. Plius, SK labai šustras, kai temperatūra žema, bet kai tik reikia virš 60 C kelti, ir baigiasi šustrumas, o SB nuo to efektyvumas visiškai nekinta. Žodžiu montuoti SB 6 modulius po 250W, ir džiaugtis. Vienareikšmiškai pažangiausia ir visiškai priežiūros nereikalaujanti sistema, na nebent gedimas, ar tenas išlėks, bet čia jau kaip sakant mizeris. Kiek suvirinau į geoterminį, tai už 5800EUR išeitų keturios tokios sistemos, 4 valdikliai + 4 *6 vnt SB. 6 kw galios. Ant ūkinio stogo ramiai visas sutalpinčiau, jokių kasimų, jokių skysčių, nieko nereikia (tik krušos bijoti, bet manau ir čia galima būtų kažką suaglvot), ir kuo šalčiau, tuo geriau veikia )) Akumuliacinę didesnę, kieto kuro katilas + SB.

Taigi, kaip rašiau anoj temoj,- nusprendžiau . Oras- vanduo, pusės kūbo akumuliacinė ir porą komplektų PV kaip pas Micių. Žiemą tos PV kaitins akumuliacinę padėdamos šs, o vasarą kai bus karšto perteklius, suks visokius šaldytuvus. Turiu du gerus šlaitus. Pietrytiį ir pietvakarinį. Tai aliektros praktiškai visas šviesus paros metas. Nei trakerių nereikia. Kieto kuro katilo jau nedera visiškai terpt į sistema. Geriau už tas lėšas paimsi truputi LESTO produkto. Kiek jo ten bereikės.

[ Redaguota Pr Bir 22 2015, 09:31 ]
Į viršų
Julietis
Pr Bir 22 2015, 12:19
L.iko E.nergijos O.re

Miciau, kaip sujungei plokštes ir kelias panaudojai? Pagal skaičius, pas tave dirba keturios 185W.
Į viršų
Micius
Pr Bir 22 2015, 04:31
Užsiregistravęs dalyvis #1762
Prisijungta: Št Bir 11 2011, 08:12

Vieta: Vikonys, Anykščių raj.
Pranešimų: 2969
Julietis rašė ...

Miciau, kaip sujungei plokštes ir kelias panaudojai? Pagal skaičius, pas tave dirba keturios 185W.

Tai nuosekliai visas 4 ir viskas
Į viršų
Julietis
Pr Bir 22 2015, 06:46
L.iko E.nergijos O.re

O ko neįterpei tų 250'tinių, apie kurias rašei anoje temoje? Ar jos kažką dirba dabar? Turėtum kilovatą garantuotai.

Papildau klausimu:
Ar nepastebėjai kaip ir kiek šyla kontrolerio nugarėlė kai sistema dirba? Ir ar viduje dėžės šilta?

[ Redaguota An Bir 23 2015, 09:12 ]
Į viršų
ewas
An Bir 23 2015, 08:26

Suprantu paskirtį NectarSun, bet visgi, jei tokia situacija, kaip vakar pas mus LESTO remontus kažkur darė tai elektros nebuvo nuo 10-18val. Tai dabar koks tūlas kaimynas stovės ir varvins seilę sakydamas" tau gerai, ana va sulė tau elektrą gamina, šaldytuvas neatitirp, vandens turi, o aš ir tulikan nueit nebegaliu vandens nėra.." o aš jam- "neee ir pas mane nėra be Lesto malonės ir šita sistema neveikia"
Į viršų
Julietis
Tr Bir 24 2015, 08:47
L.iko E.nergijos O.re

ewas rašė ...

Suprantu paskirtį NectarSun, bet visgi, jei tokia situacija, kaip vakar pas mus LESTO remontus kažkur darė tai elektros nebuvo nuo 10-18val. Tai dabar koks tūlas kaimynas stovės ir varvins seilę sakydamas" tau gerai, ana va sulė tau elektrą gamina, šaldytuvas neatitirp, vandens turi, o aš ir tulikan nueit nebegaliu vandens nėra.." o aš jam- "neee ir pas mane nėra be Lesto malonės ir šita sistema neveikia"

Na va EWAS. pagaliau ir tu pradėjai suprasti PV plokščių privalumus prieš SK. Gauni daug kai yra saulė ir truputi kai jos nėra. SK atveju tik kai yra. Jei nori gauti kai yra mažai, reikia laikyti bačkoje žemą temperatūrą. O tai jau papildomi kaštai ir papildomi nuostoliai. (Asmeninė patirtis).
Į viršų
zam0lskis
Tr Bir 24 2015, 09:06

Julietis rašė ...

Na va EWAS. pagaliau ir tu pradėjai suprasti PV plokščių privalumus prieš SK. Gauni daug kai yra saulė ir truputi kai jos nėra. SK atveju tik kai yra. Jei nori gauti kai yra mažai, reikia laikyti bačkoje žemą temperatūrą. O tai jau papildomi kaštai ir papildomi nuostoliai. (Asmeninė patirtis).

taigi nauda cia niekam nerupi. uztat NK geresnis arba koks nors COP didesnis neisipaisai i zir konteksta su tokiu poziuriu
Į viršų
ewas
Tr Bir 24 2015, 09:43

zam0lskis rašė ...

taigi nauda cia niekam nerupi. uztat NK geresnis arba koks nors COP didesnis neisipaisai i zir konteksta su tokiu poziuriu

Pritariu, kad mažai čia kam rūpi ar bus kokia iš to nauda ar ne , vienam tai hobis, kitam laivalaikiui užmušt, kad būtų ką veikt, kitas, gal, kad madinga, o naudos kaip iš ožio pieno. Lygtai yra, bet va įrodyti nieks negali. Kad veikia ši sistema aš neabejoju, bet kai tiek teišspaudžia, tai nei šis nei tas. Čia kaip placebas, naudos neduoda, bet ir negadina ir jautiesi gerai. Buvau pas kelis platintojus - montuotojus saulės kolektorių, net iki raudonumo įrodinėja kokį nors brangesnį gaminį, o aš jam sakau, dėk faktus ant stalo vieno kito trečio, o pas juos tik žodžiai ir emocijos. Taip, kad ir negaliu apsispresti ką pasirinkti PV ar vamzdžius. Aš su elektra bendrauju jau senokai, o va su santechnika man sekasi sunkiau, bet kai atmeti emocijas ir žiūri ką kas gali ir ko ne pasirodo, kad rezultatas beveik tolygus, jei lygintume ne Miciaus turimą variantą, o tai ką gali ir geba pvz vakuuminis tos pačios galios kolektorius ir PV čia butų įdomiau.
Aš vėl grįžtu prie to, kad čia entuziastų forumas ir jiems mažai rūpi duos jų projektas naudos ar ne. Čia kaip ir vintažinių automobilių klubas ten siaubingos išlaidos ir jokios praktinės naudos, bet tai laisvalaikis, pomėgis, atsipalaidavimas. Dėja aš ieškau naudos, noriu investuori į tai kas sumažins išlaidas ir tai noriu padaryti, kol dar turiu darbą ir yra iš ko. Kol kas pastaruoju metu, aš matau aplinkui, kad žmonės montuojasi saulės kolektorius, o PV labai jau retas reiškinys. Ir aš nemanau, kad jie visi kvailiai ir nesugeba skaičiuoti, analizuoti įvertinti.

[ Redaguota Tr Bir 24 2015, 09:46 ]
Į viršų
Julietis
Tr Bir 24 2015, 10:44
L.iko E.nergijos O.re

zam0lskis rašė ...

Julietis rašė ...

Na zamolskis tik nepradėk. Viskam yra ribos. Juk ir patį kvailiausią projektą vykdant turi būti bent menkiausi skaičiavimai, kada pradės tekėti graža. Jei ji 10 metų ribose, manau investicija verta, o jei kaip tu ten aprašei su m3 bačkomis už 10000000000000000000000000000000000€, tai iš tiesų tik kvailystė.
pagal tavo postus, susidariau nuomone, kad tu apart malkinio pečiaus nieko neturi. Tai kam tos skambios frazės?
Į viršų
zam0lskis
Tr Bir 24 2015, 05:03

as turiu butent pigiausius imanomus siai dienai variantus. du staciamalkiai, du peciukai, puse namo centralinis + boileris ant dvieju cirkuliaciniu. na ir malku 5 metams centralinis net pagal mane neapsimokantis variantas, nes jau pririsa prie lesto... o samatiokinio nebuvo galimybes irengt. taip kad as seile tevarvinu tik i fotovoltines baterijas, ir tik i autonomini varianta
Į viršų
ewas
Tr Bir 24 2015, 10:45

zam0lskis rašė ...

as turiu butent pigiausius imanomus siai dienai variantus. du staciamalkiai, du peciukai, puse namo centralinis + boileris ant dvieju cirkuliaciniu. na ir malku 5 metams centralinis net pagal mane neapsimokantis variantas, nes jau pririsa prie lesto... o samatiokinio nebuvo galimybes irengt. taip kad as seile tevarvinu tik i fotovoltines baterijas, ir tik i autonomini varianta

Na ir šaunu. Labiau verta investuoti į UPS'ą nes nuo jo priklausys siurblių gyvybingumas tiek kiek malkytės sudegtų pečiuje, na jei jau lesto ilgai neduotų elektros tuomet jau blogis čia žinoma tik PV gelbės... galbūt .
Kada gali ilgai nebūti elektros čia tik force majeure atveju, realiausia sausis ir vasaris uraganinis vėjas, lijundra, plikledis jei rajonas kur gyveni nėra arti galingos pramonės, mokylų, ligoninių, kitų valstybinių objektų ar daugiabučių kvartalo tuomet tai gali užtrukti keliatą dienų, o gal ir savaičių priklausomai nuo mąsto. Čia PV taip pat ne išeitis jei nebus pakankamai saulės, čia gelbsti generatorius nedidukas nebrangus, bet išsigelbėjimas
Į viršų
zam0lskis
Kt Bir 25 2015, 11:07

man elektra sildymui reiklinga dviem atvejais. kai kurenu suvaryt i akumuliacine ir boilerin (pirmas siurblys). o kai nebekurenu - varinet po sistema (antras siurblys). jei nera elektros - principe centralinio net negaliu naudot... tik staciamalkiai ir peciukai lieka... samatioko negaliu padaryt nes namas be rusiu, ne mano statytas ir dar peciai auksciau uz radiatorius . na toki paveldejau...
---------
su fotovoltu suvaryt siluma akumuliacinen nereikia jokiu siurbliu ar samatioku... cia juodas privalumas pries saules kolektorius, kurio nevertinat, nes neturit mano salygu...
------------
o kad varinet is akumuliacines po nama be siurblio - uztenka tiesiog ta backa uzkast (kad zemiau radiatoriu butu). arba rusy pastatyt. (pries tai isrengus rusi. kas mano salygom sudetinga nes vanduo negiliai . ). ir gali reguliuot silumos padavima paprasciausiu droseliniu kranu...
---------
upsas irgi problemine ir nereikalinga fignia. as tam reikalui turiu nusipirkes nedideli benzinini generatoriu. nematau as jokio privalumo elektros energijos saugojime akumuliatoriuose pries tos pacios elektros energijos saugojima benzino pavidale.... benzina gali pilstyt kibirais - atsivezt - nusivezt, pasiulyk man toki varianta su akumuliatoriais ar UPS'u
----------
isvis man pvz yra variantas sklypas prie ezero kur noreciau isikurt (puiki vieta, bet minusas - vanduo negiliai irgi ), artimiausia lesto linija uz 4km
ir ewas, kaip pagelbetu UPS'as tokiu atveju, jei vien kad ta upsa pajungt nuo lesto reikia apie 100-150 gabalu €

[ Redaguota Kt Bir 25 2015, 11:14 ]
Į viršų
Windpower
Kt Bir 25 2015, 12:11
Windpower
Užsiregistravęs dalyvis #46
Prisijungta: An Rgs 16 2008, 04:53

Vieta: Alytus
Pranešimų: 789
tiek Zamas prirašo per dieną, kad net tingisi skaityti ir gilintis į jo komentarus. ar čia mat tik vienam taip ?
Į viršų
Julietis
Sk Bir 28 2015, 08:04
L.iko E.nergijos O.re

Miciau, kai fotovoltinė? Ar krauna SK į kaulus?
Į viršų
sigis.m
Sk Bir 28 2015, 09:16
Užsiregistravęs dalyvis #1182
Prisijungta: Kt Bal 22 2010, 08:21

Vieta: Panevėžys
Pranešimų: 1209
iškilo klausimas - kaip pigiausiai padaryti šildyma su 10kw panėlėm ir tėnais akumuliacinėje talpoje.kaip padaryti valdyma.žiema,pavasari ir rudeni viskas bus suvalgoma.ka daryti vasara gal jungtis prie lesto su gridu gal kas jau turi praktikos
Į viršų
Micius
Sk Bir 28 2015, 09:26

Julietis rašė ...

Miciau, kai fotovoltinė? Ar krauna SK į kaulus?

Labai daug darbu turiu visokių, tai mažai ir stebiu, be to jau manau visi susidarė vaizdą Šiandien, saulės kolektorius buvo labai darbingas, įvarė 7,5 kwh, o SB - 4,2 kwh. Boilerio temperatūra 70 laipsnių Bet čia tik šiaip parašiau, nes įjungiau Lesto, ir nakčiai padarau 65 laipsnius, dezinfekcijai. Vandens kai saulėta, tai pakanka, bet prikaitina iki 50 laipsnių, tai kaip tai nenoriu rizikuot, geriau truputį daugiau sumokėt, nei sveikata rizikuot

Tų modulių 2x250W tai aš dar neturiu, čia tik planai, bet va jei kas ir jėgainytę nupirks, tai planuoju pirkti 2 modulius

Dėl šilimo, tai kažkaip nepastebėjau, kai čiupinėjau, tai gal tik vos vos šilta. Dar matai toli iki 1,5 kw, bet jei jau šiltų stipriai, būčiau pastebėjęs.

[ Redaguota Sk Bir 28 2015, 09:29 ]
Į viršų
Micius
Kt Lie 02 2015, 01:58

Bandau įkelti schemą, ar verta taip jungti ?

Turiu viso 4 x 185W ir jau turiu naujutėles 2 x 250W Įtampos surašytos atviros, o srovės MPPT. Ten kur bendrai, tai irgi laiva eiga ir MPPT. Kontrolerio max įėjimas 230V ir 10A.

[ Redaguota Kt Lie 02 2015, 02:01 ]
Į viršų
Eiti į puslapį  1 2 3 4 5 ... 13 14 15  

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF