Diskusijos / Ar verta įsigyti? / Nectar Sun valdiklis vandens šildymui iš fotovoltinių saulės modulių - Zir.lt

Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Saulės energija :: Ar verta įsigyti?

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Nectar Sun valdiklis vandens šildymui iš fotovoltinių saulės modulių
Eiti į puslapį  1 2 3 ... 13 14 15
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
Micius
Tr Bir 17 2015, 11:41
Užsiregistravęs dalyvis #1762
Prisijungta: Št Bir 11 2011, 08:12

Vieta: Vikonys, Anykščių raj.
Pranešimų: 3109
dziugas rašė ...

Micius rašė ...

MPPT tikrai veikia, matosi, kaip valdiklis ieško optimalaus taško, ypač kintant apšvitai. Pastebėjau vieną man labai nepatikusį dalyką. Esant mažai apšvitai, valdiklis rodo 0W, t.y neveikia ! Pabandžiau išjungti, ir vėl įjungti SB jungiklį. Tas pats, neveikia. Dėl šito dar paskambinsiu.

Skaitant aprasyma:"MPPT ribos 100-180V", kol is saules baterijos <100V, todel ir 0W.
Miciau pamatuok itampas saules baterijos, gal cia priezastis.
1) Klausimas ar pats valdiklis veiktu autonomiskai tik nuo SB(be isorinio tinklo 220V)?
2) Monitoringas tik valdiklio ekrane ar yra galimybe ir per kompa stebeti?
3) Gal galima issamia nuotrauka is detaliu plokstes puses?

Dekui!!!

1. Veikia tik su lesto 220V.
2. Monitoringas tik ekrane.
3. Foto pažiūrėsiu, mat jis dar ne mano, tai nelabai noriu atsukinėti, bet pažiūrėsiu.

Kai 0w, įtampa būna ~160-170V, vat tas man ir keista. Ar jam čia nepatinka kad SB ne pagal rekomendacijas, ar čia kažkaip jis pamatuoja, kad galios vistiek nėra, nėra reikalo bandyt. Ir įjungus, praeina ne viena sekundė, kol pradeda veikti nuo SB.
Į viršų
xaker
Tr Bir 17 2015, 11:42

Užsiregistravęs dalyvis #88
Prisijungta: Tr Spa 15 2008, 07:10

Vieta: Mažeikiai
Pranešimų: 2772
Jūs daugiau dirbkite, mažiau sausas demagogijas čia varinėkite. Keletas kažką bando pagaminti, o penkiolika sausomis teorijomis juos sužlugdyti. Kažkas kažkada sakė kad lėktuvas neskris. Ar jūs galite pagaliau "popieriniai" kažką savo pateikt nei čia dirbančius kritikuoti. Teoriškai išmokę, praktiskai manau net lituokio nelaikę. Kiek čia forume seniau protingų žmonių, praktikų galėjo sutiki pabendrauti, tikrai verti pagarbos buvo, o dabar, susėda valdiškame darbe diplomais apsisagstę poniukai, iš neturėjimo ką veikti ir čia pila savo teorijas, patikėkite manimi, be gyvenime mačiau daug tokių "diplomuotų" ir tik iš 10 gal 2 kurie buvo verti to popieriuko, visi kiti kaip ir čia pasirodantys, tik atmintinai išmokę, iškalę teoriją ir čia pamatę kad gali save išreikšti pradeda savo darbą, nu atibodo tie paistalai, turit diplomus tai sukurkite kažką tokio, pateikite. Bet manau kad čia tik dar vienas įrodymas, kad diploma gavote kad mokėti įsiverti ir užsisegti diržus kelnėse, beja ir tas dar žmonos išlygina, nes universitete nemoko, te nesmunka jos sėdint kabinėtuose minktuose foteliuose. Tegyvuoja teorija ir juodas darbas.

[ Redaguota Tr Bir 17 2015, 11:44 ]
Į viršų
Tinklalapis
dziugas
Tr Bir 17 2015, 11:52
Užsiregistravęs dalyvis #64
Prisijungta: An Rgs 30 2008, 12:31

Vieta: Klaipeda
Pranešimų: 1028
Micius rašė ...

dziugas rašė ...

Micius rašė ...

MPPT tikrai veikia, matosi, kaip valdiklis ieško optimalaus taško, ypač kintant apšvitai. Pastebėjau vieną man labai nepatikusį dalyką. Esant mažai apšvitai, valdiklis rodo 0W, t.y neveikia ! Pabandžiau išjungti, ir vėl įjungti SB jungiklį. Tas pats, neveikia. Dėl šito dar paskambinsiu.

Skaitant aprasyma:"MPPT ribos 100-180V", kol is saules baterijos <100V, todel ir 0W.
Miciau pamatuok itampas saules baterijos, gal cia priezastis.
1) Klausimas ar pats valdiklis veiktu autonomiskai tik nuo SB(be isorinio tinklo 220V)?
2) Monitoringas tik valdiklio ekrane ar yra galimybe ir per kompa stebeti?
3) Gal galima issamia nuotrauka is detaliu plokstes puses?

Dekui!!!

3. Foto pažiūrėsiu, mat jis dar ne mano, tai nelabai noriu atsukinėti, bet pažiūrėsiu.

Kai 0w, įtampa būna ~160-170V, vat tas man ir keista. Ar jam čia nepatinka kad SB ne pagal rekomendacijas, ar čia kažkaip jis pamatuoja, kad galios vistiek nėra, nėra reikalo bandyt. Ir įjungus, praeina ne viena sekundė, kol pradeda veikti nuo SB.

Valdiklis matuoja srove, todel ir noriu foto, kokiu budu matuoja per sunta ar holo davikli. Sroves matavimo zingsnis didelis, kitaip tariant mazai jautrus pokyciams, todel MPPT nejaucia ar auga srove ar ne, o toliau matematika.
As pradejau panasu irengini daryti, bet vasaros darbai sustabde.
PS: Tikrai neverciu atidarineti, cia tik tuomet, jei bus galimybe asmeniskam irenginiui.

[ Redaguota Tr Bir 17 2015, 12:18 ]
Į viršų
Julietis
Tr Bir 17 2015, 01:06
L.iko E.nergijos O.re
Užsiregistravęs dalyvis #60
Prisijungta: Št Rgs 27 2008, 10:33

Vieta: Joniškio rajonas, Kirnaičiai
Pranešimų: 619
Micius rašė ...

ewas rašė ...

Klausimas šiaip:
kodėl šito nesirinkai informacijos nuoroda
O ir šiaip, kas tame valdiklyje tokio įpatingo, negi jei jau negali kaupti duomenų, tai gal jiems pasiūlyti sd kortelės moduliuką už 1€ ir galima bus bet kada nuskaityti ir viską atjungus, bet čia jau programavimo reikalai aš tik spėlioju.

Rinkausi Nectar Sun, dėl perteklinės energijos išvado (dar klausimas kaip jis ten bus realizuotas), ir dėl visų niekučių, išvaizdos, monitoringo, temperatūros stebėjimo ir tt.

Truputis pamąstymų dėl SB energijos prioritetų.
Manau derėtu SB energiją dienos metu pirmiausia naudoti sukimui visokių šaldytuvų ir kitų prietaisų, o perteklių naudoti vandens šildymui. Vandenį galima elektra pašildyti blogiausiu atveju ir naktiniu tarifu. Arba investavus į ekonomiškesnį prietaisą - termodinaminį. Arba tuo pačiu oras - vanduo naktiniu tarifu.
Į viršų
Julietis
Tr Bir 17 2015, 04:21
L.iko E.nergijos O.re

[/quote1434533848]

[/quote1434548260]

Keistas MPPT darbas. mano MPPT kontroleris rodo kad teka 20A, o kai saulės silpna rodo kad teka 120mA tarkim. Įtampa būna apie 60-70V. Čia 48V sistema. Ir tie amperai ar miliamperai teka bendram naudojimui. Ir taip nuolat. Manau ir ten schema turėtu būti pastatyta kaip, kad ir menkiausi miliamperai tekėtu į teną. Juk įtampa iki pat tamsos būna gana nemaža. Tik srovės trūksta. O MPPT kontroleris tam yra ir sukurtas, kad tuos miliamperus išlaužtu iš esamos įtampos. Manau kažkoks netikęs algoritmas programos. Užtat rimtų gamintojų MPPT kontroleriai ir kainuoja nepigiai. O kitaiskuose bile kaip paprogramavo ir tipo jau MPPT. Kai pamatai vidurius tokio kontrolerio, kyla labai daug abejonių ar tai įmanoma tokia gerai veikianti schema. Tas iš giminijos pagal vaizdelį PV MPPT kontroleris vandens šildymui visiškai nekelia pasitikėjimo.

[ Redaguota Tr Bir 17 2015, 04:25 ]
Į viršų
verinukas
Tr Bir 17 2015, 04:41
Užsiregistravęs dalyvis #2623
Prisijungta: Kt Sau 09 2014, 08:30

Vieta: Panevėžio raj.
Pranešimų: 463
Micius rašė ...

Kol kas kovą prieš saulės kolektorių pralaimi rezultatu 3-0 Šiandien pralaimėta 7,5kwh prieš 4,9 kwh.

Kažkodėl niekas neįvertina, kiek saulės kolektoriaus sistema suvartoja elektros energijos siurbliukui ir valdikliui.
Kas nutinka, kai nėra elektros?
Į viršų
xaker
Tr Bir 17 2015, 04:49

Tai kas nutinka kai nėra tos elektros, kam čia vėl testai ir egzaminai, ar neatsibodo vaidinti?
Į viršų
Tinklalapis
Julietis
Tr Bir 17 2015, 04:52
L.iko E.nergijos O.re

Įmetu savo kontrolerio foto. Nėra ką lyginti.

Kažkodėl apvertė aukštielnikas.
Į viršų
zam0lskis
Tr Bir 17 2015, 06:21
Užsiregistravęs dalyvis #1170
Prisijungta: Kt Bal 15 2010, 04:21

Vieta: Kalabybiskis
Pranešimų: 3312
julieti, nuo ko cia tas tavo kontroleris? uzvesk atskira tema ir pristatyk placiau savo sistema. micius gi negamina pats. jis perka kaip ir dauguma. o cia aptariam ka nusipirko.
Į viršų
Julietis
Tr Bir 17 2015, 07:21
L.iko E.nergijos O.re

Tai ir aš negaminu. Tik norėjau parodit kaip atrodo kontroleris MPPT,Studer-innotech firmos. Palygint su tuo iš Giminijos. Tiesa, jis truputi ne tos paskirties, bet vistiek panašumas yra.
Į viršų
ewas
Tr Bir 17 2015, 09:45
Užsiregistravęs dalyvis #2255
Prisijungta: An Sau 08 2013, 06:10

Vieta: Netoli
Pranešimų: 183
Julietis rašė ...
Pritarsiu Miciui. Jei netelpa kišenėn normalus įrenginys - geriau jokio. Skaudi patirtis su kitaiskais gaminiais. Lišby padaryti. Truputi veikia ir į rinką. Nedaug skiriasi nuo visokių samsungų.

Ką reiškia "normalus" pas kiniečius darytos plokštės, pas kiniečius pirktos detalės ir garaže sulituota yra normalu?
Aš apie šituos Omniksol-1.5k-TL informacijos nuoroda arba Ablerex EnerSolis 3300 informacijos nuoroda jų kaina apie 600eur t.y. jau 200eurų brangiau, bet garantija Lietuvoje pirktiems 5metai, aišku galima ir SunyBoy kokį mors bet tie Made in USA produced in P.R.C. o kaina kaip USA, tai net nežinau kaip geriau. Aš neturiu jokio, čia Julietis su Zam0lskiu viską žino, gal ir paaiškins
Į viršų
ewas
Tr Bir 17 2015, 09:56

xaker rašė ...

Tai kas nutinka kai nėra tos elektros, kam čia vėl testai ir egzaminai, ar neatsibodo vaidinti?

Ko toks piktas. Šiandien Mažeikiuose nei lijo, nei perkaršta.
Į viršų
Micius
Tr Bir 17 2015, 10:16

verinukas rašė ...

Micius rašė ...

Kol kas kovą prieš saulės kolektorių pralaimi rezultatu 3-0 Šiandien pralaimėta 7,5kwh prieš 4,9 kwh.

Kažkodėl niekas neįvertina, kiek saulės kolektoriaus sistema suvartoja elektros energijos siurbliukui ir valdikliui.
Kas nutinka, kai nėra elektros?

Šiandien debesuota, SK - 4,5 kwh, SB - 3,9 kwh rezultatas 4-0

Suvartoja truputį, bet ir šis valdiklis truputį vartoja. Dingus elektrai, SK maitinamas iš UPS'o, kuris ginkluotas 24V 85Ah baterija, o Nectar Sun nustoja veikęs.

Kažko Xakeris labai piktas... keista...
Į viršų
ewas
Tr Bir 17 2015, 10:24

Micius rašė ...

Šiandien debesuota, SK - 4,5 kwh, SB - 3,9 kwh rezultatas 4-0

Kaip tai aš tamstos matematikoje nesusigaudau
Įdomu čia daug vargo jei tvarkytis dok su Lesto "pasugojimu" 50% leistinos galios, jei prigamini daugiau nei suvartoji, o dieną taip labai tikėtina, pumpuoji į lesto, vakare / naktį atsiėmi. Žinau, čia kita tema, bet jos susijusios.

[ Redaguota Tr Bir 17 2015, 10:27 ]
Į viršų
xaker
Kt Bir 18 2015, 06:16

Tai žinoma kad pikta darosi kai pradedama ta sausą spėlionių teoriją rašinėti ir negana to dar vieni ant kitų, kas gudresnis. Padarykit ir pateikit, o tai gal taip geriau, o gal anaip geriau, kopijuojat iš interneto platybių schemas ir pradedate piešti, va čia tą, čia aną gal pakeitus, o gal ir veiks geriau. Nu nepatingėkit vyrai ir patys kažką pakonstruot, o tai tik jei kažkam nepavyko tai pirmieji sudirbt, mol būčiau va taip tą anaip aną. Aš čia tik kaip pastebėjimą ir labai prašau nieko neisižeisti, aš čia bendrai tik. Sėkmės visiems kuryboje.
Į viršų
Tinklalapis
Julietis
Kt Bir 18 2015, 11:04
L.iko E.nergijos O.re

ewas rašė ...

Julietis rašė ...
Pritarsiu Miciui. Jei netelpa kišenėn normalus įrenginys - geriau jokio. Skaudi patirtis su kitaiskais gaminiais. Lišby padaryti. Truputi veikia ir į rinką. Nedaug skiriasi nuo visokių samsungų.

Ką reiškia "normalus" pas kiniečius darytos plokštės, pas kiniečius pirktos detalės ir garaže sulituota yra normalu?
Aš apie šituos Omniksol-1.5k-TL informacijos nuoroda arba Ablerex EnerSolis 3300 informacijos nuoroda jų kaina apie 600eur t.y. jau 200eurų brangiau, bet garantija Lietuvoje pirktiems 5metai, aišku galima ir SunyBoy kokį mors bet tie Made in USA produced in P.R.C. o kaina kaip USA, tai net nežinau kaip geriau. Aš neturiu jokio, čia Julietis su Zam0lskiu viską žino, gal ir paaiškins

Juk šitie tiesiai į tinklą atiduoda. Ar ant LT sertifikuoti? Juk LESTO bet kokių nepriima. O turi galimybę pridavinėti į LESTO?
Siūlyčiau sutverti namie sistemą. Protingiausia 48V. Turėsi UPS'a visai buičiai. Bent jau tiems, daug energijos nenaudojantiems prietaisams. O anas, šviečia - sukasi, nešviečia - nesisuka. O jei prijungsi prie tinklo nelegaliai, LESTO skaitliukas gali pamatyti, kad buvo energijos padavimas iš kitos pusės. Tada tau oranžinį balionėlį į rūrą pastatys.
Į viršų
verinukas
Kt Bir 18 2015, 12:47
Užsiregistravęs dalyvis #2623
Prisijungta: Kt Sau 09 2014, 08:30

Vieta: Panevėžio raj.
Pranešimų: 463
xaker rašė ...

Tai žinoma kad pikta darosi kai pradedama ta sausą spėlionių teoriją rašinėti ir negana to dar vieni ant kitų, kas gudresnis. Padarykit ir pateikit, o tai gal taip geriau, o gal anaip geriau, kopijuojat iš interneto platybių schemas ir pradedate piešti, va čia tą, čia aną gal pakeitus, o gal ir veiks geriau. Nu nepatingėkit vyrai ir patys kažką pakonstruot, o tai tik jei kažkam nepavyko tai pirmieji sudirbt, mol būčiau va taip tą anaip aną. Aš čia tik kaip pastebėjimą ir labai prašau nieko neisižeisti, aš čia bendrai tik. Sėkmės visiems kuryboje.

Jei nebus diskusijos, nebus ir bendrų projektų.
Prisimenu dideles diskusijas dėl šio projekto: informacijos nuoroda
Kai kam atrodė per daug paprasta, kad veiktų.
Du bendraminčiai šį įrenginį jau yra pakartoję.
Tai analogas NectarSun įrenginiui.

Sekantis šiuo metu vykdomas projektas - GRID TIE grąžos kompensatorius.
informacijos nuoroda
Rankioju komponentus.

Nei vienas nėra kopijuotas.
Šiuo atveju studijose įgytos žinios tikrai atsipirko ir dar su malonumu.

Jei atsiras bendraminčių, galima bus atidaryti naują skiltį "GRID TIE grąžos kompensatorius".

[ Redaguota Kt Bir 18 2015, 08:55 ]
Į viršų
Micius
Kt Bir 18 2015, 06:32

Šiandien apniukusi diena, ir pirma Nectar Sun + SB pergalė prieš SK. SK - 1 kwh, SB - 1,9 kwh ! Rezultatas 4-1 )) Vat čia ir pasimatė MPPT privalumai, tiesiai pajungus, niekaip 1,9 kwh nebūtų pagaminta. Išvada - pirkit SB, ir kuo daugiau ))) Reikia montuot 6 modulius po 250W, bus 1,5kw, ir bus liuks
Į viršų
Julietis
Kt Bir 18 2015, 06:59
L.iko E.nergijos O.re

Micius rašė ...

Šiandien apniukusi diena, ir pirma Nectar Sun + SB pergalė prieš SK. SK - 1 kwh, SB - 1,9 kwh ! Rezultatas 4-1 )) Vat čia ir pasimatė MPPT privalumai, tiesiai pajungus, niekaip 1,9 kwh nebūtų pagaminta. Išvada - pirkit SB, ir kuo daugiau ))) Reikia montuot 6 modulius po 250W, bus 1,5kw, ir bus liuks

Miciau, ar tu įvertinai kiek energijos sunaudoja siurblinė SK? Jei šiandien 1kWh šiluminės sugrūdo į bačką, reikia manau kokią 0,05kWh atimti iš jos pliuso. Dar reikia įvertinti kiek šiluminės energijos prapuolė paprasčiausiai vamzdyne. Nes kai siurblys retai sukasi, vamzdynai išaušta po truputi.
Beje, ar šilumą kaupi į tą pačią bačką?
Į viršų
zam0lskis
Kt Bir 18 2015, 07:12
Užsiregistravęs dalyvis #1170
Prisijungta: Kt Bal 15 2010, 04:21

Vieta: Kalabybiskis
Pranešimų: 3312
idomu kaip rudeni bus. pagal mane 10-12 fotovoltiniu ploksciu po 160-180W su tokio tipo valdikliais turetu istempt visa pavasaro-vasaros-rudens karsto vandens ruosima iprastam namui. tik pagal mane butent sitas valdiklis per zemos iejimo itampos. tik iki 200V . paskui nesuderinsi su tinklais kitos irangos... turetu but maksimali iejimo riba bent iki 600-800V. kad butu platus itampu diapazonas ir galetum susert net ir permainingo vejo energija ir kitas minusas - per daug suristas su lesto... o daugiau - vien pliusai

[ Redaguota Kt Bir 18 2015, 07:16 ]
Į viršų
Eiti į puslapį  1 2 3 ... 13 14 15  

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF