Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Saulės energija :: Ar verta daryti?

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Darome iš pirktinių dalių saulės (šilumos) kolektorių
Eiti į puslapį  1 2 3 4 5 6
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
ewas
Kt Geg 28 2015, 11:20
Užsiregistravęs dalyvis #2255
Prisijungta: An Sau 08 2013, 06:10

Vieta: Netoli
Pranešimų: 180
Projekto sąmata nenumaldomai perkopė per 2500eurų ribą tai reiškia, kad viršija numatytą biudžetą ir taip pat tai reiškia, kad pagal atsipirkimo laiką projektas pereina į neatsiperkančio kategoriją. Tai gi, pinigai bus išleisti veltui. Už šią sumą visai neblogas telikas išeina A+ klasės, tai pakeitus savo plazminį sutaupysiu ko gero daugiau .
Kaip ir žadėjau skelbiu ką pavyko surankioti pagal šių dienų įkainius:

Į viršų
xaker
Pn Geg 29 2015, 08:54

Užsiregistravęs dalyvis #88
Prisijungta: Tr Spa 15 2008, 07:10

Vieta: Mažeikiai
Pranešimų: 2750
Julietis rašė ...

Dar variantai paimti truputi šilumos:
informacijos nuoroda

Čia tas pats kaip visai šeimai maudytis paeiliui vienoje vonioje nekeičiant vandens, užšalti irgi nespės, šampūno jame bus taip pat pakankamai. Paskutinis žinoma nukenčia labiausiai
Į viršų
Tinklalapis
Julietis
Pn Geg 29 2015, 09:08
L.iko E.nergijos O.re
Užsiregistravęs dalyvis #60
Prisijungta: Št Rgs 27 2008, 10:33

Vieta: Joniškio rajonas
Pranešimų: 530
xaker rašė ...

Julietis rašė ...

Dar variantai paimti truputi šilumos:
informacijos nuoroda

Čia tas pats kaip visai šeimai maudytis paeiliui vienoje vonioje nekeičiant vandens, užšalti irgi nespės, šampūno jame bus taip pat pakankamai. Paskutinis žinoma nukenčia labiausiai

Tos sistemos gana brangios jei pirkti gatavas. Todėl nežinia kada grįš tugrikai. Na bet jei pačiam darant, Kiek tas varinis vamzdis galėtu kainuoti? Sunėrei du po porą metrų jei yra kur paguldyti su nuolidžiu ir jau turi truputi. O jei namas dviejų aukštų ir kaip taisyklė būna ten duševaja tai visai liuksas.
Į viršų
Julietis
Pn Geg 29 2015, 09:22
L.iko E.nergijos O.re

ewas rašė ...

felius rašė ...

Rasai vejus, pagal tave jeigu namas 150m2 ploto, tai iseina tik 50 euru viso namo sildymas per sezona.

Tai pas tave vėjai galvoje, skaičiavimas pasitelk kalkuliatorių, o ne su pagaliukais, gal geriau išeis.
Aš niekaip nesuprantu, kas čia tokio neaiškaus. Grafikas aiškus kaip blynas. Yra ties kiekvienu mėnesiu nurodyta konretūs skaičiai kWh. ŠS tiesiogiai per skaitiklį pajungtas.
ŠS brangus malonumas. Kol kas malkų nieks nepralenkė, bet čia jau kita tema. Netgi svarstau taip, kad kai išeisiu į pensiją, jei ekonominė situacija Lietuvoje nesikeis teks parduoti namą eiti gyvent į butą, nes tokį namą išlaikyti bus ne pėnsininko kišenei.

Ewas - blyn! Tu mali čia bile ką o esmės ir neparašai. Kokių tu ten turi paslapčių, kad negali apibudinti savo šildomo objekto ir įvardinti gyventojų skaičiaus. Kiši skaičius, lenteles, o prie ko jas remti nesuprantama. Ar bijai pripažinti savo prokolų, ar šiaip issi...
Kas liečia šildymą malkomis, matyt neteko kūrenti malkinio pečiaus ir ruošti jam kurą. Va kai išeisi į pensiją kokių 87 metų, tada bus pats tas su kirvuku pasišvaistyti ir paridenti kulbes.
Gal geriau derėtu ieškoti priežasties, kodėl tai, kas turi būti patogu ir pigu yra labai brangu pas tave ir kelia tiek kvailų minčių. Tu atsiverk, nesigėdink. Juk visi čia geranoriškai kažką patars ar pasiūlys. Ne vienas čia esančių yra prisidaręs visokio jovalo, kad net prisipažinti būtu gėda. O ir aš pats nešventas. Nelaikyk savyje to, kas tave slegia. Pasiguosk...
Į viršų
ewas
Pn Geg 29 2015, 10:36

Nerašau su tema nesusijusių dalykų, bent jau stengiuosi ir kartais pasiduodu provokacijoms. Visiškai nesvarbu ką šildau valdovų rūmus ar brezentinę palapinę. Pateikiau schemą ŠS. Yra faktinės sąnaudos kurios labai elementariai jei su kalkuliatoriumi sugebi du skaičius sudauginti gali suskaičiuoti kiek eurų per mėn tai kainuoja, o gyventojų skaičius iš viso nesuvokiamas klausimas ir kaip čia jį susieti su šia tema juk ne apie iglu šnekam kur šiluma viduje priklauso nuo to kiek joje žmonių ir šunų.
Krosį kurenau ir malkas ruošiau, ir anglis kroviau, bet yra akivaizdūs dalykai, kai namo energetinės sąnaudos viršija tavo pajamas tuomet kkoks finalas ?
Jei įsirengsi šilumokaitį kuris tau nuo šikpuodžio surinks šilumą ir tai išgelbės tada gali bandyt, bet prieš pradėdamas pasidomėk kiek jis kainuoja aš jį jau prie penkis metus žinojau ir tikrai jis niekaip nevertas tų pinigų.
Į viršų
minaugu
Pn Geg 29 2015, 11:20
Užsiregistravęs dalyvis #2758
Prisijungta: Pn Geg 29 2015, 10:26

Vieta: Kaunas
Pranešimų: 1
ewas rašė ...

Projekto sąmata nenumaldomai perkopė per 2500eurų ribą tai reiškia, kad viršija numatytą biudžetą ir taip pat tai reiškia, kad pagal atsipirkimo laiką projektas pereina į neatsiperkančio kategoriją. Tai gi, pinigai bus išleisti veltui. Už šią sumą visai neblogas telikas išeina A+ klasės, tai pakeitus savo plazminį sutaupysiu ko gero daugiau .
Kaip ir žadėjau skelbiu ką pavyko surankioti pagal šių dienų įkainius:

Jūsų kainos gerokai išpūstos. Pabandykit kokioje elmitroje panašiai komplektacijai užklausą duot - tikrai manau gausit pigiau. Aš pats prieš savaitę susimontavau panašią sistemą, kurią siunčiausi iš Kinijos - gavosi ~1400 EUR be boilerio. Galų gale net ir kiekiai - 15 m. vamzdzio ir 30 kolbu,o ausinimo skyscio 40 litru? 20 yra per daug, plius ir kaina nesamoninga....
Į viršų
Julietis
Pn Geg 29 2015, 11:36
L.iko E.nergijos O.re

ewas rašė ...

Nerašau su tema nesusijusių dalykų, bent jau stengiuosi ir kartais pasiduodu provokacijoms. Visiškai nesvarbu ką šildau valdovų rūmus ar brezentinę palapinę. Pateikiau schemą ŠS. Yra faktinės sąnaudos kurios labai elementariai jei su kalkuliatoriumi sugebi du skaičius sudauginti gali suskaičiuoti kiek eurų per mėn tai kainuoja, o gyventojų skaičius iš viso nesuvokiamas klausimas ir kaip čia jį susieti su šia tema juk ne apie iglu šnekam kur šiluma viduje priklauso nuo to kiek joje žmonių ir šunų.
Krosį kurenau ir malkas ruošiau, ir anglis kroviau, bet yra akivaizdūs dalykai, kai namo energetinės sąnaudos viršija tavo pajamas tuomet kkoks finalas ?
Jei įsirengsi šilumokaitį kuris tau nuo šikpuodžio surinks šilumą ir tai išgelbės tada gali bandyt, bet prieš pradėdamas pasidomėk kiek jis kainuoja aš jį jau prie penkis metus žinojau ir tikrai jis niekaip nevertas tų pinigų.

Paskutinis punktas tik tarp kitko. Nes tai irgi galima priskirti prie taupymo. kas kaip supranta. Gyventojų skaičius įtakoja tiesiogiai, nes jie naudoja karštą vandenį ir jei jų yra 72, tai nieko keisto kodėl daug kaštuoja viskas. Šildomas plotas ir būsto struktūra yra pagrindinis aspektas. Jei ten tik 50m2 bakužė, reiškia reikia ieškot nuotėkio šilumos. Jei 250m2 tada reiškia, kad viskas normaliai. Tik tamstos kažkada išreikštas godumas turėti kuo didesnius namus dabar veda prie to, kad pajamos prasilenkia su išlaidom ir tada visai nederėtu kaltinti ŠS sistemos. Todėl ir pradedi mislyti apie visokius modernizavimus, kurie gal būt palengvins situaciją. Siūlyčiau pastatyti šilumos skaitliuką, kad sužinotum kaip efektyviai dirba ŠS. Gal pas tave jis lievina. Bičiulis turi namus per 2 aukštus 200m2. Gyvena keturi ir šuo. Geoterminis pačius šalčiausius 2012 ir 2013 žiemos mėnesius sukūreno aliektros už 200 - 230lt su vandens ruošimu. Todėl ir klausiu tavęs ką šildai ir kaip tas daiktas padarytas kurį šildai.
Aname poste rašei, kiek tau atsistos saulės kolektoriaus sistema. Per 2500€. Gal bus geriau jei informacijos nuoroda Šauni kaina.
Gausi beveik 3,5kW saulės ir kažkokiu būdu sukiši į savo bačką. Toks kiekis tikrai duos naudos apčiuopiamos ir kai nebus labai saulėta.
Nebūk užsispyręs. Link link progreso.
Į viršų
ewas
Pn Geg 29 2015, 06:26

minaugu rašė ...

Jūsų kainos gerokai išpūstos. Pabandykit kokioje elmitroje panašiai komplektacijai užklausą duot - tikrai manau gausit pigiau. Aš pats prieš savaitę susimontavau panašią sistemą, kurią siunčiausi iš Kinijos - gavosi ~1400 EUR be boilerio. Galų gale net ir kiekiai - 15 m. vamzdzio ir 30 kolbu,o ausinimo skyscio 40 litru? 20 yra per daug, plius ir kaina nesamoninga....

Dalis įrangos, o būtent vamzdis, boileris kaina imta iš elmitros. DF tipo kolektoriaus pigiau neradau todėl rašau ką randu, arba kokius pasiūlymus gaunu. Kolektorius talpina apie 90 litrų, o HP sistema apie 20litrų tai todėl ir skirtumai. Žinoma galima cirkuliacinį siurblį imti ne už 100 eurų, o lenkišką arba kinietišką už 50- 60 eur. Kinietišką 12- 24 voltu plastikinį ir už 20 galima surasti, na dar dalį fitingų senukuose su 30% nuolaida, kontrolerį pasirinkau su apskaita irgi kinietišką. Jei kur matote per dideles kainas ir galite pasiūlyti pigiau mielai prašom
Į viršų
sigis.m
Pn Geg 29 2015, 07:58
Užsiregistravęs dalyvis #1182
Prisijungta: Kt Bal 22 2010, 08:21

Vieta: Panevėžys
Pranešimų: 1209
ewai nauja grunfos siurbliuka su visais priedais gali nusipirkti iš manes už 90 euru
Į viršų
Julietis
Št Geg 30 2015, 07:57
L.iko E.nergijos O.re

A klasės pompa informacijos nuoroda
informacijos nuoroda

[ Redaguota Št Geg 30 2015, 07:59 ]
Į viršų
vidas59
Sk Geg 31 2015, 06:55
Užsiregistravęs dalyvis #1976
Prisijungta: Tr Kov 07 2012, 12:24

Vieta: kaimas prie Šiaulių
Pranešimų: 16
minaugu rašė ...

Aš pats prieš savaitę susimontavau panašią sistemą, kurią siunčiausi iš Kinijos - gavosi ~1400 EUR be boilerio.

Kiek vamzdeliu ?

Gal galima pardavėjo nuorodą.
Į viršų
ewas
Sk Geg 31 2015, 08:51

vidas59 rašė ...

minaugu rašė ...

Aš pats prieš savaitę susimontavau panašią sistemą, kurią siunčiausi iš Kinijos - gavosi ~1400 EUR be boilerio.

Kiek vamzdeliu ?
Gal galima pardavėjo nuorodą.

Cha ir atsakymo nėra. Ne taip ten paprasta su ta Kinija šiuo atveju. Rinkinį, kokius ir pas mus čia siūlo tai taip gali aprsisiųsti, bet ne kaži ką išloši, o jei jau pirkti iš gamintojo, jau gaunasi , kad reikia imti pakuotėmis pvz. 100 vamzdžių, 50metrų lankstaus vamzdžio ir pan. Man irgi jau vieni siūlėsi "padėti" už 1500, bet pasirodo, ten nei darbų, nei visų fintikliuškų nei, vamzdyno. Pagrinde siūlo:
  • kolektorius (tvirtinimai ne visuomet įeina, tai dar tektų išradinėti dviratį)
  • siurblio stotelė
  • kontroleris
  • lankstaus vamzdžio 15m (kai kurie 10m)
  • boileris
  • glikolis
  • išsiplėtimo bakelis

na vat tai ko gero ir viskas, ko gero to ir pakanka standartiniu atveju, bet dažniausiai pagal vietines sąlygas atsiranda įvairiausių poreikių, kas ir išaugina sąmatą.

[ Redaguota Sk Geg 31 2015, 08:58 ]
Į viršų
ewas
Pr Bir 08 2015, 05:48

.

[ Redaguota An Bir 09 2015, 06:25 ]
Į viršų
Julietis
Pr Bir 08 2015, 07:21
L.iko E.nergijos O.re

ewas rašė ...

Julietis rašė ...

Kokią kvadratūrą šildai ir kokio formato sienos, langai, lubos, aukštai? Trumpai apie namą. Ir keliese rytais sysiojat?

Nori namą perstatyti, jei nemokamai- prašom.

Ewai, kartoji gegužės 28d savas frazes. Nerandi niekaip savo namo aprašo?
Į viršų
ewas
An Bir 09 2015, 06:40

Atsiprašau. Čia telefone ką tai nuspaudžiau, vakr su tinklu buvo problemos. Dėl namo aprašymo tai nuomonė lieka ta pati, kad nuo to ar aprašysiu ar ne saulės kolektoriaus konfiguracija, detalių kaina ir t.t. nesikeičia. Jei būtų keliamas klausimas, ką daryti, kad padidinti viso nqmo bendrą energetinį efektyvumą, tuomet reikalingas ir apršymas statybinių konstrukcijų, pastato architektūriniai sprendimai ir pan. Dabar dar kartelį pasikartosiu, ka aš noriu modernizuoti savo jau esamą šildymo sistemą prijungiant saulės kolektorių. Be pagrindinių klausimų kur už kiek ir kokių detalių (mazgų) reikia, kai jį efektyviai integruoti į jau esamą sistemą.
Į viršų
felius
An Bir 09 2015, 07:56
Užsiregistravęs dalyvis #11
Prisijungta: An Lie 29 2008, 03:54

Vieta: Šilalė
Pranešimų: 1270
Julietis rašė ...

ewas rašė ...

Julietis rašė ...

Kokią kvadratūrą šildai ir kokio formato sienos, langai, lubos, aukštai? Trumpai apie namą. Ir keliese rytais sysiojat?

Ko pristojai prie zmogaus, jeigu jis gyvena prieglaudoje, tai uztenka ir 50 euru sildymui per metus o visa kita tik fantazijos.
Į viršų
D77
An Bir 09 2015, 08:04
Užsiregistravęs dalyvis #1854
Prisijungta: Pn Lap 11 2011, 06:34

Vieta: Kaunas
Pranešimų: 283
Julietis rašė ...

ewas rašė ...

Julietis rašė ...

Mano skaičiavimais pagal Ewo pateiktus duomenis (2014 m šildymo sezono), jo namo šildomas plotas 330 m². Įdomu būtų sužinoti, ar daug suklydau.
Į viršų
Julietis
An Bir 09 2015, 10:06
L.iko E.nergijos O.re

Va man ir gi panašus įtarimas yra, kad ten nesveikai daug kvadratūros, todėl ir turimas geoterminis kelia tiek parkių. Vis tik gaila kad žmogus nenori pasidalinti savais prokolais. Tipo,- man nepasisekė su esamu projektu, lai ir dar kam nors nepavyksta. Nesidalinsiu savo patirtimi ir nepatarsiu, ko ir kaip nederėtu daryti. Tipiškas lietuvys.
Į viršų
ewas
An Bir 09 2015, 12:11

Julietis rašė ...

Va man ir gi panašus įtarimas yra, kad ten nesveikai daug kvadratūros, todėl ir turimas geoterminis kelia tiek parkių. Vis tik gaila kad žmogus nenori pasidalinti savais prokolais. Tipo,- man nepasisekė su esamu projektu, lai ir dar kam nors nepavyksta. Nesidalinsiu savo patirtimi ir nepatarsiu, ko ir kaip nederėtu daryti. Tipiškas lietuvys.

Man irgi idomu, kodėl taip susirrūpino kur ir kaip gyvenu, kiek sisioju, keliesia tai darome kartu ar atskirai, ką valgome ir kodėl. Galima būtų apie tai padiskutuoti, bet aš labiau norėčiau šioje temoje apie tai kaip ji vadinasi, gaila, kad šiame forume adminai tokie neveiklūs, prašluotų šias šiukšles būtų geriau, o tai visai išsigimė tema. Turėjau kilnių minčių, kad kas pasinaudotų mano ir jūsų informacija, būtų lengviau kažkam, jei norėtų darytis kažką panašaus. Nes ne visus tenkina skardiniai radiatoriai ant stogo, ar paties išlankstytas vamzdelis, kad pasigirt "aš pats tai padariau".
Apie savo namą įvairiuose forumuose esu prirašinėjęs ir iš jų daryti copy+paste neturiu jokio noro, esu ir apie geoterminį ir apie rekuperaciją ir pan.
Kodėl teigiama, kad nepasisekė, jei atlikti empyrinius skaičiavimus:
informacijos nuoroda
informacijos nuoroda
tai mano parametrai net geresni nei tikėjausi. Jei kas dar gyvena iliuzijomis , kad geoterminis pigu, tai tuomet tegu atsibunda, kol nevėlu, o kas turi ir sako, kad geoterminis suvartoja tiek elektros energijos kaip šaldytuvas - tuomet jis melagis. Man visa tai primena pasakas apie turgui pirktas mašinas kurios tokios pigios ir nei daužtos, nei verstos, nei skendusios ir kuro beveik nevartoja...
O dabar klausimas Adminui (jei jis perskaitytų šią temą), galima viską, kas nesusiję su tema ištrinti? Juk kitose pvz. apie valdiklį nieks neklausinėja, koks tavo daržas ir ar jau bulvės sudygo. Galima sukurti naują temą pvz. "Pokalbiai apie nieką" arba "Julietis rūpesčiai apie Ewas namą ir jo gyvenimą".
Į viršų
Julietis
An Bir 09 2015, 01:45
L.iko E.nergijos O.re

Prie ko čia adminas, daržai ir tavo sysis. Ko čia laužaisi kaip pernykštė būlka. Turi bendravimo problemų matau. Jei gyvai tektu, tai stovėtum nuleidęs galvą ir tylėtum...
Į viršų
Eiti į puslapį  1 2 3 4 5 6  

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF