Diskusijos / Ar verta daryti? / Darome iš pirktinių dalių saulės (šilumos) kolektorių - Zir.lt

Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Saulės energija :: Ar verta daryti?

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Darome iš pirktinių dalių saulės (šilumos) kolektorių
Eiti į puslapį  1 2 3 4 5 6
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
ewas
An Bir 09 2015, 08:30
Užsiregistravęs dalyvis #2255
Prisijungta: An Sau 08 2013, 06:10

Vieta: Netoli
Pranešimų: 183
Julietis rašė ...
Prie ko čia adminas, daržai ir tavo sysis.

Adminas/moderatorius prie to, kad nebūtų rašinėjama bet kas nesusiję su tema, nes kai tema pasiekia didesnį komentarų skaičių labai sungu pagauti esmę, o visas tas nesamones ir nukrypimus nuo temos sunku ir beprasmiška skaityti.
Julietis rašė ...
Ko čia laužaisi kaip pernykštė būlka. Turi bendravimo problemų matau. Jei gyvai tektu, tai stovėtum nuleidęs galvą ir tylėtum...
Čia vienas iš pavyzdžių kai nukrypstama nuo temos ir kyla noras kažkaip pažeminti ar įžeisti pašnekovą. Linkiu atgauti dvasinę pusiausvyrą ir bendrauti toliau Į TEMĄ.
Į viršų
Julietis
Sk Bir 14 2015, 08:41
L.iko E.nergijos O.re
Užsiregistravęs dalyvis #60
Prisijungta: Št Rgs 27 2008, 10:33

Vieta: Joniškio rajonas, Kirnaičiai
Pranešimų: 619
Užjūrietiškas atitikmuo Lietuviškam produktui.
informacijos nuoroda
Į viršų
ewas
Sk Bir 14 2015, 09:24

Julietis rašė ...

informacijos nuoroda

Taip, bet Lietuvoje turime savas PV ir jei nori atsivežti svetimų reikia sumokėti muitą
Šiai dienai tų pačių užjūrio (JAV) iš Kalifornijos kažkokio kaimo skaičiuotojų duomenimis PV prieš ThK (šiluminį kolektorių) pralošia 1:8. Taigi norint gauti tiek pat energijos tenka išleisti 8 kartus daugiau pinigo, ir padengti beveik 8 kartus didesnį plotą.
PV pliusi tokie:

• paprastas montavimas
    beveik nebūtinas aptarnavimas
    darbui neįtakoja temperatūta
    nėra pavojaus užvirimui
    nėra pavojaus užšalimui
    perteklinę energiją galima kaupti
    perteklinę energiją galima parduoti
Į viršų
Micius
Pr Bir 15 2015, 07:28
Užsiregistravęs dalyvis #1762
Prisijungta: Št Bir 11 2011, 08:12

Vieta: Vikonys, Anykščių raj.
Pranešimų: 3109
Jau pradėjau naudoti NectarSun valdiklį. Po vienos dienos sekantys rezultatai: SB 740W - 3,9kwh, SK 2,3m2 - 5 kwh. Vėliau aprašysiu daugiau, minusų valdiklis turi, pvz man nepatiko kad dingus lesto maitinimui, nebeveikia ir SB, be to nusinulina kwh skaitikliai, tiek dienos, tiek visa pagaminta... Valdiklis naudoja elektros, jeigu tikėt mano matuokliu, jis ryja iki 7w elektros. MPPT tikrai veikia, dieną mačiau apie 720W galią. Aprašysiu kada labiau.
Į viršų
ewas
Pr Bir 15 2015, 07:40

Tikrai bjauroki trūkumai. Gal galima kur nors prisukt kokį akumuliatoriuką, kad atmintis neišsitrintų. Aplami tai man panašu labiau į gaminio broką ar gedimą, senukuose laiko relę pirkau skaitmeninę popigiai tai ir ta išlaiko atminty nustatymus. Gal kas viduj yra, kokia batareika ir jau nuspango, o gal jonistorius brokuotas. Buvai kapotą atvožęs ?
Labai liuks, kad tokius rezultatus surašei. Gal butų galima detaliau apie įrangą sulyginimui vienai su kita pvz. investicija į TK ir PV.

[ Redaguota Pr Bir 15 2015, 07:43 ]
Į viršų
Julietis
Pr Bir 15 2015, 08:46
L.iko E.nergijos O.re

Micius rašė ...

Jau pradėjau naudoti NectarSun valdiklį. Po vienos dienos sekantys rezultatai: SB 740W - 3,9kwh, SK 2,3m2 - 5 kwh. Vėliau aprašysiu daugiau, minusų valdiklis turi, pvz man nepatiko kad dingus lesto maitinimui, nebeveikia ir SB, be to nusinulina kwh skaitikliai, tiek dienos, tiek visa pagaminta... Valdiklis naudoja elektros, jeigu tikėt mano matuokliu, jis ryja iki 7w elektros. MPPT tikrai veikia, dieną mačiau apie 720W galią. Aprašysiu kada labiau.

O blyk kokie netikę trūkumai. Jei čia ne gedimai (kas vesma verojatna), tai tada hebra patingėjo padirbėti prie programinės įrangos. Šiais laikais kad savirašis neišlaikytu savo info be energijos šaltinio visiška kvailystė. Net į PK įkištas akumas BIOS'ui. 7W sąnaudos iš tinklo kažkokia nesąmonė. Juk kontroleris turi savą energijos šaltinį - plokštes. O ir tą relę (manyčiau), kuri persijungia kuriame tai režime būnat - nebūnant LESTO, turėtu maitintis tik iš ten.
Šovė tokia tai mintis. Čia kažkur yra kietas elektronikas. Reikia kad jis sumėtytu tokią tai schemą kaip srovės stabilizatorius. Kame idėja. Paimi galingesnį MPPT kontrolerį, o po jo pastatai srovės stabilizatorių. Prie stabilizatoriaus jungi teną. Tarkim 24V 1000W. MPPT daro savo darbą ir pateikia naudojimui 48V. Stabilizatorius seka išėjimo įtampą ir laiko apkrovą tokią, kad įtampa nenukristu mažesnė kaip užduota - 48V tarkim. Tuomet tenas pastoviai ką nors šildo. 1000W ar 250W vis tiek po truputi kapsi. Schemos privalumas manau tame, kad nėra aukštų įtampu išėjime. Tokių kaip NectarSuUn kontroleryje. Kas apriboja paduodamą galią. Juk komutuoti PWM'u 48V teną yra daug paprasčiau manau nei 200V. Tiesa, visuose tarpiniuose keitikliuose bus truputis nuostolio. Bet galima stabilizatoriaus sienelę prisukti per pastą prie varinės dėžutės, pro kurią teką šaltas vanduo į boilerį. Va dar 2% navaro.
Į viršų
Windpower
Pr Bir 15 2015, 08:46
Windpower
Užsiregistravęs dalyvis #46
Prisijungta: An Rgs 16 2008, 04:53

Vieta: Alytus
Pranešimų: 795
Būtų šaunu atskirą temą SunNECTAR užvesti Miciau. Visgi produktas lietuviškas - savas.
Į viršų
zam0lskis
Pr Bir 15 2015, 10:43
Užsiregistravęs dalyvis #1170
Prisijungta: Kt Bal 15 2010, 04:21

Vieta: Kalabybiskis
Pranešimų: 3312
ewas rašė ...

Julietis rašė ...

informacijos nuoroda

Taip, bet Lietuvoje turime savas PV ir jei nori atsivežti svetimų reikia sumokėti muitą
Šiai dienai tų pačių užjūrio (JAV) iš Kalifornijos kažkokio kaimo skaičiuotojų duomenimis PV prieš ThK (šiluminį kolektorių) pralošia 1:8. Taigi norint gauti tiek pat energijos tenka išleisti 8 kartus daugiau pinigo, ir padengti beveik 8 kartus didesnį plotą.
PV pliusi tokie:

• paprastas montavimas
    beveik nebūtinas aptarnavimas
    darbui neįtakoja temperatūta
    nėra pavojaus užvirimui
    nėra pavojaus užšalimui
    perteklinę energiją galima kaupti
    perteklinę energiją galima parduoti

pagal plota pv pries kolektoriu eina 1 prie 5, o ne kaip tu rasai 1 prie 8
ir cia yra gal vienintelis fotovoltiniu technologinis minusas.
bet jei tave kankina ploto trukumas, gali statyt kombinuota varianta. fotovoltne ir termini kolektoriu kartu
nezinau kokias ten tu investicijas 1 prie 8 radai - bet ten manau irgi nesamone. marketinginis triukas.
reikia vertint visa veikiancia sistema, kuri gamina karsta vandeni. lygint tik kolektoriu su baterija (tik energijos nuemimo etapa) - nekorektiska. plius itraukt eksplotacines islaidas.
isvis normalus skaiciuotojai lygina gigavatiniu elektriniu pastatymo kainas. verslo modeli skaiciuoja. dykumose ties pusiauju labiau apsimoka termines. siaureje - fotovoltines. o mes ant ribos. tu man parodyk pvz bent viena veikianti silumini kolektoriu antarktidos stotyse o fotovoltines ten naudoja

[ Redaguota Pr Bir 15 2015, 10:54 ]
Į viršų
zam0lskis
Pr Bir 15 2015, 10:56

Windpower rašė ...

Būtų šaunu atskirą temą SunNECTAR užvesti Miciau. Visgi produktas lietuviškas - savas.

pritariu, cia tema apie silumini kolektoriu.

[ Redaguota Pr Bir 15 2015, 10:57 ]
Į viršų
verinukas
Pr Bir 15 2015, 12:39
Užsiregistravęs dalyvis #2623
Prisijungta: Kt Sau 09 2014, 08:30

Vieta: Panevėžio raj.
Pranešimų: 463
Julietis rašė ...

Šovė tokia tai mintis. Čia kažkur yra kietas elektronikas. Reikia kad jis sumėtytu tokią tai schemą kaip srovės stabilizatorius. Kame idėja. Paimi galingesnį MPPT kontrolerį, o po jo pastatai srovės stabilizatorių. Prie stabilizatoriaus jungi teną. Tarkim 24V 1000W. MPPT daro savo darbą ir pateikia naudojimui 48V. Stabilizatorius seka išėjimo įtampą ir laiko apkrovą tokią, kad įtampa nenukristu mažesnė kaip užduota - 48V tarkim. Tuomet tenas pastoviai ką nors šildo. 1000W ar 250W vis tiek po truputi kapsi.

Realiai du su puse metų veikiantis variatas be ypatingų kontrolerių:
informacijos nuoroda
Į viršų
ewas
Pr Bir 15 2015, 01:17

zam0lskis rašė ...

pagal plota pv pries kolektoriu eina 1 prie 5, o ne kaip tu rasai 1 prie 8

Ops ko gero persigėriau pesimizmo, gal ir tavo teisybė.
informacijos nuoroda
zam0lskis rašė ...

ir cia yra gal vienintelis fotovoltiniu technologinis minusas.

Riebus ir viską lementis minusas. NektarSun marketingiečiai parašė, kad jų šitas tvarinys per metus padės sutaupyti 900Lt, tai jei konversija elektra-šiluma į vandenį tegu ir 98% tuomen tas šposas turi pagaminti per metus 2240kWh elektros energijos, tai yra maždaug 700kWh daugiau nei vidutiniškai galima mūsų zonoje, tiek jos generuotų kažkur apie Atenus t.y. Graikijos pietuose 
zam0lskis rašė ...

bet jei tave kankina ploto trukumas, gali statyt kombinuota varianta. fotovoltine ir termini kolektorių kartu

Ploto trūkumas manęs nekankina, o pinigų neturiu tiek, kad kolekcionuot kolektorius.
Taigi NektarSun per metus teoriškai pagamintų 1500kWh*0,12€=180€.
Kaina jo 1750€/180€=10metų atsipirkimas, jei susigražintum šiek tiek -30% tuomet apie 7metus.
Čia tik žaisliukas, entuziastams, kas nori pasižaisti , patirinėti, nemanau, kad šios panelės po 10 metų dar dirbs su pradiniu efektyvumu.
Čia gaunasi teorija, praktikoje kaip taisyklė liūdniau, nes jei šilumos bus perteklius tai reiškia, kad energija eis veltui, jei debesėlių bus daugiau nei statistiškai tai tuomet ir vėl neprigamins tiek kiek reikia, dar dulkės, sniegas, gedimai, senėjimas ...
Į viršų
zam0lskis
Pr Bir 15 2015, 06:55

tavo nuorodoje ten skaiciuoja pagal amerikinus istatymus. kazkokias kompensacijas iskaiciuoja kur matyt ju valdzia duoda. pats gi gali pasiskaiciuot
-------
konkreciai del nektarsun, micius gal uzves tema - tai pasnekesim ten konkreciau, nenoriu dabar plestis
ten ka jie reklamuoja "kiek prigamins" - man asmeniskai nesvarbus momentai. man svarbiau eksplotacines islaidos. su saules kolektoriais jos dideles - nes cirkuliacijos reikia. aisku gali statyt samatiokine - bet tada nama priderint reikia prie kolektoriaus ir siaip ten daug problemu, kurias mazai kas vertina - kaip nepakankama temperatura, ziaurus sezoniskumas, pastovus atsalimas sistemoje, dideles avariju tikimybes ir pan... ir visa tai kolektoriu technologinio pobudzio prolemos. as daug dirbes eksplotavime - ir mane knisa sistemos apie kurias reikia daug sokinet... o tu uzsiciklinai ant kazkokiu reklaminiu paistalu...
man sistema turi veikt. ir turi kuo maziau kainuot naudojimas. na kad nebutu problemine ir visa tai as matau fotovoltinese sistemose kaip daugiausia patrauklu varianta...
o prigaminamas kiekis man nera svarbu - nes as pvz sakykim galiu sau leist pasidvigubint sistema reikalui esant ir pofig man kad maziau prigamina uz saules kolektorius ne del verslo perku juk man net atsipirkimas nera svarbu. man svarbiau kazkaip isigyt, turet ir naudotis.
o jei tau truksta pinigu, ir teiperki tik prastesni varianta - nu tai eik dirbt ir taupyk o su sistema - dar palauk micius gal nusivils ir perpirksim uz puse kainos ir bus atsipirkimas ne 10 metu, o tik 5

[ Redaguota Pr Bir 15 2015, 07:10 ]
Į viršų
Julietis
Pr Bir 15 2015, 07:52
L.iko E.nergijos O.re

Ewas užsiciklinęs ties atsipirkimo faktoriumi, o patogumo ir eksploatacijos paprastumo nevertini. Tu man pasakyk, kai perki auto ir gi skaičiuoji atsipirkimo kaštus, ar įvertini naudojimo patogumą, paprastumą ir momentinę ekonomiją? Tavo požiūriu net batai brangesni ir patogesni jau tūrėtu būti minusas. Juk padų oda atauga, o batų padai ne.
Į viršų
ewas
Pr Bir 15 2015, 08:37

Julietis rašė ...

Ewas užsiciklinęs ties atsipirkimo faktoriumi, o patogumo ir eksploatacijos paprastumo nevertini. Tu man pasakyk, kai perki auto ir gi skaičiuoji atsipirkimo kaštus, ar įvertini naudojimo patogumą, paprastumą ir momentinę ekonomiją? Tavo požiūriu net batai brangesni ir patogesni jau tūrėtu būti minusas. Juk padų oda atauga, o batų padai ne.

Na čia dėjai.
Kaip tai neskaičiuoti atsiperkamumo
Tai kam iš viso čia tos diskusijos.
Tai tuomet man diletantui, kad čia jau grupėmis puolat paaiškinkite toks tikslas viso to. Kam pirkti tai kas neverta. Gal paaukoti geriau kam nors, kad jau tokie turtingi (čia Zam0lskis bando iš manęs šaipytis, o pats niekaip neįstengia nusipirkti taip pat, jau kiek metu čia visiems protą knisą, kaip nėra taip nėra nieko pas jį).
Į viršų
zam0lskis
An Bir 16 2015, 01:13

ewas, as nepirkineju ko man kolkas nereikia. sita sistema gana idomi, bet mane labiau domina kitas - sudetingesnis variantas, kai savo elektra naudot per dazniu keitikli iskart viskam. o ne tik kazkokio boilerio sildymui. ta prasme nuosavas autonominis namu tinklas su nuosavu daznio palaikymu. kai pirmumas pirma nuosavai energijai, o is lesto tik dasiperki likuti. rinka nesiulo tokio sprendimo arba siulo neisdirbtus kolkas. nemanau ewas kad net suvoki iki galo apie ka as cia parasiau

[ Redaguota An Bir 16 2015, 01:18 ]
Į viršų
ewas
An Bir 16 2015, 06:23

zam0lskis rašė ...

ewas, as nepirkineju ko man kolkas nereikia. sita sistema gana idomi, bet mane labiau domina kitas - sudetingesnis variantas, kai savo elektra naudot per dazniu keitikli iskart viskam. o ne tik kazkokio boilerio sildymui. ta prasme nuosavas autonominis namu tinklas su nuosavu daznio palaikymu. kai pirmumas pirma nuosavai energijai, o is lesto tik dasiperki likuti. rinka nesiulo tokio sprendimo arba siulo neisdirbtus kolkas. nemanau ewas kad net suvoki iki galo apie ka as cia parasiau

Teisingas pastebėjimas, kad nesuvokiu kam visa tai (zam0lskiui).
Į viršų
zam0lskis
An Bir 16 2015, 11:11

ewas rašė ...
Teisingas pastebėjimas, kad nesuvokiu kam visa tai (zam0lskiui).

turint tokia sistema issiplestu mano galimybes. tavo beja irgi
Į viršų
ewas
Tr Bir 17 2015, 09:59

zam0lskis rašė ...

pirmumas pirma nuosavai energijai, o is lesto tik dasiperki likuti. rinka nesiulo tokio sprendimo arba siulo neisdirbtus kolkas.

o bent google bandei pasinaudoti tuo klausimu
Į viršų
Julietis
Kt Bir 18 2015, 11:13
L.iko E.nergijos O.re

ewas rašė ...

zam0lskis rašė ...

pirmumas pirma nuosavai energijai, o is lesto tik dasiperki likuti. rinka nesiulo tokio sprendimo arba siulo neisdirbtus kolkas.

o bent google bandei pasinaudoti tuo klausimu

Nori pabandyti įgyvendinti mainų projektą su LESTO? Pirmyn!
Į viršų
ewas
Kt Bir 18 2015, 11:27

Julietis rašė ...
Nori pabandyti įgyvendinti mainų projektą su LESTO? Pirmyn!

Noriu!
Į viršų
Eiti į puslapį  1 2 3 4 5 6  

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF