Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Pagrindinis forumas :: Įvairūs

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Kaip šildome namus?
Eiti į puslapį  1 2 3 ... 6 7 8 ... 10 11 12
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
Julietis
Pr Lap 20 2017, 07:17
L.iko E.nergijos O.re
Užsiregistravęs dalyvis #60
Prisijungta: Št Rgs 27 2008, 10:33

Vieta: Joniškio rajonas
Pranešimų: 550
Micius rašė ...

Atrodo, kad skaičiai iš reklaminio lankstinuko

Galima būtu tikrai taip pamanyti, bet jie nurašyti nuo monitoringo skilties.
Į viršų
zam0lskis
Pr Lap 20 2017, 06:40
Užsiregistravęs dalyvis #1170
Prisijungta: Kt Bal 15 2010, 04:21

Vieta: Kalabybiskis
Pranešimų: 3183
Julietis rašė ...

Pratesiant temą.
Sekančios savaitės rezultatai:
______kW/h _ kW/h_COP
_____elektra šiluma
Sekm.-7,2 - 37,0 - 5,1
Pirm.- 5,6 - 31,2 - 5,5
Antr.- 6,2 - 30,8 - 4,9
Treč.- 4,4 - 29,0 - 6,5
Ketv.- 3,8 - 25,2 - 6,6
Penk.- 5,2 - 31,4 - 6,0
Šešt.- 7,2 - 34,2 - 4,7

Aparatas dirba pusė mėnesio. Viso sunaudota 118kW/h elektros energijos. Gauta 714kW/h šiluminės, santikiu 6,0.
Na Zamai, pirmyn. Vėl tau peno neigiamoms emocijoms padaviau.

nelabai man rupi sitas tavo sildymo variantas
40kwh savaitei sukist tik sildyman vistiek salyginai daug. cia kazkur po 1 eura minusan dabar eini kasdien (be irangos nusidevejimo). man atrodo geriau kazka brangesnio nupirkt - bet isvis nebeturet eksplotaciniu islaidu ir pririsimo prie elektros tiekejo.
ir turek minty, kolkas dar orai pliuse. nukris temperatura zemiau minus 5 ir nebebus atlydziu - va tada imesk duomenis speju gali kapset net po 3-5 eurus dienai minusan. dabar net sniegas kolkas nekrenta, visa dregme ore - tai rojaus salygos kondiskem

[ Redaguota Pr Lap 20 2017, 06:42 ]
Į viršų
Julietis
Pr Lap 20 2017, 07:02
L.iko E.nergijos O.re

Šiap nieko kito ir nesitikėjau iš Zamolskio.
šiuo metu tu esi prisirišęs prie Lietuvos miško. Jis tavo tiekėjas jei nežinojai. O tavo besidėvinti įranga yra pakura, kaminas ir SANARIAI. Va šitų tu už jokias sumas neatstatysi. Dar vieną detalę tau paminėsiu, kurios kaip suprantu tu dar nevertini. Tai - LAIKAS. Tu mums parašyk, kokia suma galima būtu įvertinti vieną papildomą valandą paroje. Taip taip,- tai ta valanda, kurią tu PRAŠIKI (tiesiogine to žodžio prasme) besidulkindamas su savo šildymo būdo aptarnavimu. O tų valandų per sezoną susidaro ne viena dešimtis. Aš vietoj to, kad kuprinčiau pečkuriu, geriau generuoju lėšas, už kurias ir įsigiju energijos. Ir darau tai dirbdamas mėgsatamą darbą. O nuo to labai priklauso darbo vaisiai. Pečkurio darbas man visai ne prie dūčios, todėl jį dirbdavau "išvirkščiais" dantimis tik dėl to, kad kitaip negalėjau. Todėl dabar man ir smagu matyti gerus rezultatus nepridėjus nei trupučio vargo.
O gal čia reiktu įžvelgti pavydo gaidą tokioje tavo priešpiešoje?
Į viršų
zam0lskis
Pr Lap 20 2017, 08:29

na man irgi nepatinka peckurio darbas as ji uzkroves kai kam kitiems
del misko, matai jis auga pats, sutarciu pasirasyt nepraso. principe uztenka turet mazdaug apie 10 aru misko ir protingai ji pjaut, retint ir atsodinet. ir malkos visam gyvenimui yra. net mieste tas imanoma, turint normalesni sklypa - pvz apie 30-40 aru eiles. tik aisku knistusi savivalda, kad vartai didelius medzius ir galbut kaimynai del medziu seseliavimo ir pan. nors tai tiesiog butu zemes ukio ekologiska veikla - malku auginimas savoms reikmems. tai nera sudetinga - tiesiog tai labai leta darzininkystes rusis - labiau stebejimas, nei sokinejimas apie kasmetini derliu. nezinau ko cia tau tokio tipo darbas nepatiktu is principo? nu bet cia skonio reikalas, nematau prasmes gilintis irankiu reikia minimaliai, igudziu irgi...
del kaminu, kur paveldeti - tikrai besidevintys - permurijom vienakart mano gyvenime - bet itariu dar 1 karta reikes... o viena kamina ukiniam dariau as pats - su nerzaveikiniu ideklu, numatytas vaiksciojimas metalo pletimuisi - manau bus amzinas, kolkas jau apie 7 metai jokiu problemu - nei valymo, nieko dar nereikejo. kainavo ideklas 230€, grubiai visas kaminas apie kokius 400€ eiles dabartinem kainom. jis toks mano kurybos gelzbetoninis-silikatinis su ventiliavimo angom ne kazkokia eiline chernia.
pakura sutinku, reikes permuryt kazkada. nes juda plytos nuo karscio ir isbyra siules. kai kurios ir isdega. bet principe reikes tik kelias molines ir samotines plytas papildomai nupirkt isdegusioms pakeist. samdem, tai kainavo su viskuo apie 600-700€, bet manau persimuryt mokesiu jau pats. beja murijo is dvieju senu pakuru, ir biski tik nupirkom plytu. apie 50vnt. labiausiai kainavo ten visokios duchovke, ringes, liuchtai , groteles ir pan. nes norejosi nauju - lietu, negu senu visokiu pusiau skardiniu...
ir aplamai - idesiu as ten kazkada grindini nuo akumuliacines ir ta pakura liks labiau dekoratyvine... neturiu tiesiog dar akumuliacines sistemos tam ukiniui, o iki to dar daug perstatymu kituose svarbesniuose pastatuose nusimato... bet ji tikrai kazkada bus, tiesiog mano pasirinktas permainu metodas labai letas . nenoriu as viska kapitaliai griaut. plius dar yra trukdytoju, kol peckuriuoja - tol neskubinu sito
o vat sito slamsto kur tu cia taip dziaugiesi - tikrai pas mane nebus niekada man tik idomu specifikacijos - ant kiek neperspektyvu, tu bent jau sugebi pateikt normaliai, uz ka dekingas. tiesiog mano supratimu cia vienas is maziau nuostolingu sildymo budu, pakankamai siuolaikiskas ir tiek. bet neperspektyvus. manau pirksi tikrai dazniau, nei as permurysiu pakuras

[ Redaguota Pr Lap 20 2017, 08:45 ]
Į viršų
Julietis
Pr Lap 20 2017, 08:56
L.iko E.nergijos O.re

Nieko neparašei apie laiką. Tu jo kažkur gauni pigiai?
Į viršų
svedas
Pr Lap 20 2017, 09:05
Užsiregistravęs dalyvis #1739
Prisijungta: Št Geg 14 2011, 08:51

Vieta: anyksciu raj
Pranešimų: 597
Kaimynas pasileido oras -vanduo sistema . Kolkas nieko pasakyti negali ,siaip jis patenkintas ,o rezultatus susizinosiu uz poros savaiciu ,zinosiu menesio rezultatus . Pas ji 16 kw svediskas Nibe .
Į viršų
Julietis
An Lap 21 2017, 07:02
L.iko E.nergijos O.re

Na va Zamolski. Dar vienas netoliaregiškas veikėjas atsirado.
Dar paklausiu,- ką darysi, kai uždės kamino mokestį. O gal uždės ir analizatorių ant kamino, kad sužinotu kokio gamintojo padangas leidi per jį. Prisipažink, juk ne tik švarią malkelę į pakurą įmeti, bet ir klijuotos plokštės atraižą. Ar tetrapaką nuo sulčių. Juk kaip ne kaip tai sudega. O ir šilumos tau taip reikalingos priduoda. Ir konteineris tuštesnis...
Kalis Zamolski...

[ Redaguota An Lap 21 2017, 08:36 ]
Į viršų
zam0lskis
An Lap 21 2017, 09:50

nenusisnekek as ne is tu, kur save nuodija savo noru. net dazytu lentu nedeginu.
uz siuksles juk priverstinai dabar moki. pas mus yra privalomos asmenines metines konteineriu normos zmogui. tai net neprirenkam tiek siuksliu... babkes moki uz ora, o tu cia kazka svaigsti, kad man apsimoka degint slamsta... seniau, kai nebudavo konteineriu (o jie jau prie ruso buvo, tik tada bendri) budavo pavasarinis slamsto deginimas. kai va tokius visokius puvekus ir senus celofanus (kurie deficitas buvo ) supleskini kruvoj. bet seniau ju ir nebudavo tiek, ir kokybe ju prasta buvo - suirdavo patys greit. kai atsirado konteineriai - visas toks slamstas skrenda iskart ten. nezinau kaip kitiems, man jie smirda deginant net siuksliu lauze.
jei taip domina kur gaunu malku, tai turim nuosavo misko. tik kad net poreikio ner is jo veziotis, uzauga vietoj sociai. atsargu 5 metams+ priruosta. malku as isvis nesu niekada pirkes gyvenime. perku tik statybine mediena retkarciais. man tai juokinga kitkas, kai gyvena sakykim sklypuose po 60-80 aru ir neturi malku. nes visus medzius su krumais ispjauna, paseja zolyte, perka zoliapjoves ir kura, kad pjaut ja kokiu 10 kart metuose ir paskui malkas perka... arba tuos kondicionerius, kaip tu. kai galima tam specialiai augint miskeli, pvz berzyneli ar pusyneli koki. prasciausioj sklypo vietoj... ir retini sau po biski. plius vieta baliukams ir poilsiui.
del kamino mokescio, nemanau, kad uzdes. medienos deginimas yra ekologiskas budas.
aplamai, kad degina plastikus, cia net ne gyventoju problema, o gamintoju. reikia tiesiog draust ar ribot kazkaip plastiko ipakavimus. ne nuo to galo sprendzia sita problema. kai negamindavo - nebuvo ko ir degint. greit suyrantis plastikas irgi ne iseitis. turi but ekologiski ipakavimai - pvz popieriaus-kartono pagrindu. kuri jau butu galima sudegint netersiant arba tersiant minimaliai. o plastikus turi tiesiog supirkinet perdirbimui, kaip pampalius. vietoj to kovoja su vejais, ziuriu ir tau biski smegenis praplove. tam tavo psiaudo eko kondicionieriuje tiek kenksmingu medziagu, kad jos visos virsija tarsa ka visokie runkeliai pridegina per 10-20 metu del kuriu tu cia pergyveni. tu pagalvok kiek pats uztersi, kai ismesi ta savo "stebukla" ir pirksi naujesni. jei dometumeisi ekologija, suprastum, kad labiausiai gamta tersia butent visokia buitine technika, skalbimo technologijos ir kanalizacines bendro surinkimo sistemos. kasa visokias retas ir tarsias medziagas, suveza is viso pasaulio ir visa tai paskui pasiskleidzia aplinkoje, kai zmones ismeta. o siuolaikiniu skalbimo medziagu nevalo tiesiog - leidzia i aplinka be jokiu reguliavimu. medzio degimo procesas egzistavo dar pries bezdzioniu atsiradima ir jau tada buvo ekologiskas o net plastiku sudeginimas yra vienas is metodu kaip medziaga suskaidyt ekologiskai, tik turi but pakankamai auksta temperatura. buityje jos nepasieksi.

[ Redaguota An Lap 21 2017, 10:23 ]
Į viršų
Micius
An Lap 21 2017, 07:00
Užsiregistravęs dalyvis #1762
Prisijungta: Št Bir 11 2011, 08:12

Vieta: Vikonys, Anykščių raj.
Pranešimų: 2941
O kokios reikia temperatūros ? Jeigu 400C, tai mažai ?
Į viršų
Julietis
An Lap 21 2017, 07:03
L.iko E.nergijos O.re

Zamolski, parašei tikrą mokslinį traktatą, o apie laiką taip nieko ir nepaminėjai. Kokia jo vertė pas tave?
Į viršų
Micius
An Lap 21 2017, 07:18

svedas rašė ...

Kaimynas pasileido oras -vanduo sistema . Kolkas nieko pasakyti negali ,siaip jis patenkintas ,o rezultatus susizinosiu uz poros savaiciu ,zinosiu menesio rezultatus . Pas ji 16 kw svediskas Nibe .

Nibe man rodos labai brangūs. Anksčiau domėjausi, tai ten net boileris turi būti pajungtas Nibe, nes jame sumontuota kažkokia spec schema, kad be jos net boilerio prie Nibe bet kokio neprijungsi.
Į viršų
SauleVire.lt
An Lap 21 2017, 08:37
Užsiregistravęs dalyvis #1838
Prisijungta: Pn Spa 28 2011, 08:10

Vieta: Vilnius
Pranešimų: 327
Pritarsiu Zamolskiui
Gyvenamoji vieta- Vilnius (5km iki centro, Lūkiškių aikštės).
Turiu dujas, dujinį katilą, viskas pajungta ir veikia. Bet šiemet nusipirkau ASTRA G E 18 kW, informacijos nuoroda grąžins 30%, patvirtinimą gavau, dokumentus nusiunčiau ir laukiu 400€.
Užkūrimas -5 min. (per 180 kūrenimo dienų- 0,4 paros, pelenų išsėmimas- 10 min kas 2 savaites).
Temperatūra pakuroje tikrai būna daugiau kaip 660°C (nes aliuminis lydosi ir bėga kaip vanduo) dega dujos mėlyna liepsna ir jokių dūmų, tai tetrapakai sudegtų, ir ten nieko baisaus (šiukšlės deginamos 800°C temperatūroj, dar žinoma filtrai ten yra), nors reikalo nėra degint, nes rūšiavimo konteineriai išdalinti.
Malkų nešiojimas man geriau negu "sporto klube" minti prie grindų prikaltą dviratį žiūrint į veidrodį už 60-80€/mėn + 100€ stojimo mokestis.
Kadangi gyvent brangu ir klaikiai neapsimoka, tai laiko neskaičiuoju . Džiaugiuosi galimybe rinktis.
Čia ne katilo reklama
Į viršų
Tinklalapis
svedas
An Lap 21 2017, 09:01
Užsiregistravęs dalyvis #1739
Prisijungta: Št Geg 14 2011, 08:51

Vieta: anyksciu raj
Pranešimų: 597
Micius rašė ...

svedas rašė ...

Nibe man rodos labai brangūs. Anksčiau domėjausi, tai ten net boileris turi būti pajungtas Nibe, nes jame sumontuota kažkokia spec schema, kad be jos net boilerio prie Nibe bet kokio neprijungsi. Mano kaimynas norvegas -turi pinigu ... Mano manymu jis pasirinko tik sildymo varianta ,nes Nibeje yra visokiu ,,navarotu " ,o pas ji viskas buvo idiegta ,jam paprasciausia atsibodo su malkom.,Zodziu" zmogelis ne ypac linkes prie fizinio darbo Teisybe pasakius ir man paciam kirba mintis kazka tokio ,panasaus i nedideli 60kv.metru namuka - ruosiuos senatvei

Į viršų
zam0lskis
An Lap 21 2017, 09:30

Julietis rašė ...

Zamolski, parašei tikrą mokslinį traktatą, o apie laiką taip nieko ir nepaminėjai. Kokia jo vertė pas tave?

beprasmiska vertint, nes kintantis parametras. ir labai priklauso nuo uzdarbio dydzio. cia manau svarbiau yra ne ivertint laiko savikainos vidurki, kaip darai tu (pajamas skaiciuojant), bet islosto pacio laiko kiekius. nes gyvenimo trukme yra sakykim tik 100 metu (baigtinis resursas), tai kiekviena islosta laiko atkarpa, kai nereikia dirbt ir yra vertingiausia. jei tu tik keiti maziau apmokama/nemegstama veikla (tipo tau nepatinkantis malkinis kurenimas) i daugiau apmokama/megstama varianta (tipo eini dirbt uz daugiau ar kur tau maloniau, nei per ta laika tau atpirktu ar sugadintu kantrybes malkos) tu realiai pacio laiko nieko neislosi. isskyrus kelis papildomus eurus kaip bonusa arba malonuma (ka isgi sunku ivertint). taip kad neapsigaudinek pats saves su tuo laiku.
cia aplamai per sudetingas klausimas nors ir gana idomus.
mano atveju as visada pirmiau stengiuosi islost papildomo laiko, o ne gero uzdarbio. uzdarbio dydis tik antro poreikio uzdavinys. o su "idealia" istobulinta akumuliacine sistema (kurios as aisku siekciau), pasildoma nuo sakykim SB masyvo ir vejo jegainiu (+ malkos rezerve), man isvis nebereiktu dirbt del apsirupinimo sildymu. ir laiko as islosciau kruvas. tavo atveju tu turetum padenginet pastovias islaidas, vadinas dar turetum aukot savo laika del uzdarbio. na nebent tu koks nors nepagautas banku plesikas tada laiko prasme tu gal ir islostum, jei turi kruva bablo uzsikavojes

[ Redaguota An Lap 21 2017, 09:34 ]
Į viršų
zam0lskis
An Lap 21 2017, 09:45

del deginimo "ekologiskumo" - reikia ziuret kokie junginiai susidaro, ir prie kokiu temperaturu jie skyla. taip pat reikia ziuret i deginamos medziagos sudeti. plastikai labai ivairus yra. cia sudetingi klausimai siaip jei plastikus kaitint uzdaroj kameroj - tai net automobilini kura gali isgaut
kai pasakoma - kad "uzdraus kaminus" ar ten "apdes kaminu mokesciai" - tai cia jau vos ne pletku lygis. nereiskia, kad uzdraus pati deginima. uzdraust ar apmokestint gali tarsa ir tiek. kaminas tiesiog issklaidymo ir traukos irenginys, ir visai neaisku kam jis ten naudojamas. dujas juk degini kambary isvis be kamino o ventiliacijai irgi galima pastatyt labai auksta kamininio tipo boksta...

[ Redaguota An Lap 21 2017, 09:52 ]
Į viršų
arj
Tr Lap 22 2017, 12:21
Užsiregistravęs dalyvis #2882
Prisijungta: Kt Rgs 14 2017, 11:22

Vieta: kaunas
Pranešimų: 81
estijos poilsiavieciu taisyklese netgi yra reikalavimas visas atliekas sudegint lauzavietese, neziurint to , kad ten nevienas siuksliu konteineris stovi, mesti i konteinerius reikia tik nedegancias atliekas, o ekologija rupinas lygtais daugiau negu mes- net uz karviu bezdalus reik moket ekologijos mokesti
Į viršų
Micius
Tr Lap 22 2017, 12:37

Man tai įdomu, vat tie ekologijos mokesčiai, kiek procentų iš jų realiai prisideda prie tos ekologijos ?
Į viršų
zam0lskis
Tr Lap 22 2017, 01:45

Micius rašė ...

Man tai įdomu, vat tie ekologijos mokesčiai, kiek procentų iš jų realiai prisideda prie tos ekologijos ?

juos politikai issvaisto ir tiek. mokesciai daznai isvis beprasmiai. ima tik kad imtu.
tiesiog kai kazkam uzeina "eko" bumas, ant to dalyko uzdeda mokesti, ir tada "alternatyvos" atsigauna. kaip pvz medzio granules. ekonomiskai jos beprasmiskos, nes ju virs 50% vertes sudaro elektra. bet va pridejo visokiu naftos mokesciu, ir vel apsimoka gamint granules... susikure granuliniu katilu ir vartotoju sektorius net... bizniai gamint granules atsigavo. nukristu naftos mokesciai ir vel viskas su granulem uzsilenktu...
su "bio" kuro dirbtiniu skatinimu per mokescius tai isvis ... vos maisto pramones neuzlenke... cia turiu omeny biodyzeli is visokiu rapsu tu manai cia kazkam nauda buvo? nebent perpardavinetojams ir gamintojams uz ES ribu...
cia tik naujoviskas pretekstas kaip gadint gyvenima reguliavimais

[ Redaguota Tr Lap 22 2017, 01:53 ]
Į viršų
arj
Kt Lap 23 2017, 05:59
Užsiregistravęs dalyvis #2882
Prisijungta: Kt Rgs 14 2017, 11:22

Vieta: kaunas
Pranešimų: 81
gal kas naudojot ar naudojat elektrodinius katilus? kokie ju + ar - ?

http://www.ergonas.lt/?vienfaziai-katilai,9
Į viršų
Julietis
Kt Lap 23 2017, 08:06
L.iko E.nergijos O.re

arj rašė ...

gal kas naudojot ar naudojat elektrodinius katilus? kokie ju + ar - ?

http://www.ergonas.lt/?vienfaziai-katilai,9

Eilinis lochatronas. Tik nepakipk. Tek elementarus troilitrio ir skutimosi peiliukų šildymo būdas.
Į viršų
Eiti į puslapį  1 2 3 ... 6 7 8 ... 10 11 12  

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF