Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Saulės energija :: Ar verta įsigyti?

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Gal Truputi karščio... Saulės kolektoriai.
Eiti į puslapį  1 2 3 ... 11 12 13
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
dziugas
Tr Rgs 22 2010, 01:48
Užsiregistravęs dalyvis #64
Prisijungta: An Rgs 30 2008, 12:31

Vieta: Klaipeda
Pranešimų: 996
kdariusk ar galima placiau kokios kolbos, gal net foto, kokio pardavejo (galim asmeniskai susirasyti).
Nezinau kiek teisybes bet paminesiu ka teko isgirst:
pries tai mineti kolbu tipai lyginant tarpusavyje juodo stiklo kolbas ir naujesnes skaidrias su ale "metalo peleku" tai, kad sitie greiciau uzkaista ir gali atidavineti siluma, kai tuo tarpu tie dar syla. Kiek tiesos sprest kiekvienam. Todel idomi patirtis jau naudojamu.
Į viršų
dziugas
Kt Rgs 23 2010, 08:10

Na kaip paziuresi, as skaitau 40 kolbu yra nemazai. PVZ Kingspano komplektacija 20 kolbu ir 250 litru boileris. Tu uz 40 gal sumokesi kaip uz 20 ir turesi ta pati ir dar garantija didesne. Bet viska lemia kaina, kad ir kaip noretusi lietuvoje dar ne toks pragyvenimo lygis, man neikandama Kingspano produkcija. Todel ieskomas geriausias is blogiausiu variantu, pvz alternatyva pagamintu ne europoje, austriski, turkiski ir pan.
Kas liecia veja nesigincisime, bet ka daryti pavasary, vasara kada vejo minimum o saule kepina pakausi, kodel tuo metu netureti silto vandens? Rudens metu, ziema nuolatos katilineje pleska katilas, kaip ir vandens sildymas saule tuomet atpuola.

[ Redaguota Kt Rgs 23 2010, 08:12 ]
Į viršų
vawt
Kt Rgs 23 2010, 11:45
Dar nezinau kokio tipo jegaine gaminsiu?
Užsiregistravęs dalyvis #72
Prisijungta: Št Spa 04 2008, 11:27

Vieta: Kaunas
Pranešimų: 617
dziugas rašė ...

Na kaip paziuresi, as skaitau 40 kolbu yra nemazai. PVZ Kingspano komplektacija 20 kolbu ir 250 litru boileris. Tu uz 40 gal sumokesi kaip uz 20 ir turesi ta pati ir dar garantija didesne. Bet viska lemia kaina, kad ir kaip noretusi lietuvoje dar ne toks pragyvenimo lygis, man neikandama Kingspano produkcija. Todel ieskomas geriausias is blogiausiu variantu, pvz alternatyva pagamintu ne europoje, austriski, turkiski ir pan.
Kas liecia veja nesigincisime, bet ka daryti pavasary, vasara kada vejo minimum o saule kepina pakausi, kodel tuo metu netureti silto vandens? Rudens metu, ziema nuolatos katilineje pleska katilas, kaip ir vandens sildymas saule tuomet atpuola.

Kingspano KAS TAI?
Į viršų
dziugas
Kt Rgs 23 2010, 12:13

Daugiau info informacijos nuoroda , informacijos nuoroda
Gamybos procesas informacijos nuoroda
Gal kas sumokes uz reklama %-6
Į viršų
svedas
An Geg 17 2011, 01:52
Užsiregistravęs dalyvis #1739
Prisijungta: Št Geg 14 2011, 08:51

Vieta: anyksciu raj
Pranešimų: 597
gal dar neiisigijot,tai truputelis pastebejimu is savo praktikos.Turiu butent dvieju tipu 40 kolbu,mano manymu ,kaip ir visur yra pliusu ir minusu.Sprendziant is kolektoriaus daviklio parodymu,kuris imontuotas tamsiasieniame kolektoriuje,isijungus siurbliukui,pratekantis vanduo,temperatura kilsteli apie pora laipsniu,tai rodo ,kad skaidriosios kolbos isyla greiciau.Skaidriuju privalumas,mano manymu,dar tas ,kad jas galima atitinkamai nukripti i reikiama puse darbine dalimi,zinoma jeigu yra poreikis,ir galima panaudoti atspindincia medziaga is nugaros .mano atveju ta funkcija atlieka sniegas,kas labai jauciasi vasario,kovo men.Pirkau is privat.zmogaus,palyginti pigiai,veikia ir ziema,svarbu,kad tik butu saule.Vasara ,sauleta diena prisildo 400ltr. vandens iki 65 -70 laipsniu.Ziema buvau uzsaldes,padarau ziopliska klaida skiesdamas propilengliukolio koncentrata,taciau dideliu nuostoliu isvengiau,truko tik trisakis ir kazkiek isbego skyscio.Turiu ,,mirusia"kolba turbut issivakumavo transportuojant arba montuojant.Pabandysiu ikelti nuotrauka kaip atrodo.Reiks keisti gal kas zinote ,kur tokia gauti? P.S.ant sitos metalines konstrukcijos ,pries keleta metu, buvau pagamines savadarbis kolektorius is 6 metriniu skardiniu radiatoriu,taciau taip ir nebuvo isbandytas...pastebejau keleta esminiu trukumu,dabartine sistema esu visiskai patenkintas.

Į viršų
svedas
An Geg 17 2011, 03:42

na,iki elektrines tai man laaabai dar perzemas klynas ,o del kolbu...nu tiesiog fantastika...ot velnias,net nepagalvojau pirkdamas ,kad jos issivakumave,o gi as ir galvoju ko jos bent pora cm . storesnes uz antrasias... gal patine...?O je rimtai,tai kaip ,tamsta ,nustatei?galiu imest dar nuotrauka ,tai uz dideli aciu gal galetum pavardint kurios, butu l.gera proga ,prie to pacio pasikeisti visas reikiamas.aciu.
Į viršų
dziugas
An Geg 17 2011, 04:36

To Svedas klausimas:
efektyvumas tarp pelekinio heat pipe (skaidrios kolbos) ir stnadartines (juodos kolbos) heat pipe kolektoriaus lyginant? Ar tiesa kad pelekinis geriau gaudo siluma saule - debeselis, o uzejus debesims greiciau atvesta (neinertiskas).
Zinoma tai smulkmenos, bet parodoje kaip argumenta vardina pardavejai.
Į viršų
svedas
An Geg 17 2011, 07:12

del efektyvumo tikrai nieko nepasakysiu,nes abi pajungtos kartu ,atskirai ne bandziau,tik kaip rasiau praeidamas vanduo vistik sukelia temperatura.Zamolskis,kai apserksnija ,apserksnija absoliuciai visos ir skaidrios,ir tamsios,o atspalviai skiriasi ,kadangi jos visos skirtingai nukreiptos i vakaru puse su viltim pagauti kiek imanoma vakarines saulutes.Nukreipimo tikslas toks:,velgi asmenine mano neismanelio nuomone,kadangi mano kolektorius pastatytas taip,kad gauna saule nuo pacio ankstyvo ryto iki,velyvo vakaro,tai,kad neapsunkint siurblio darbo,ta prasme sauleta diena perdaug aktyveiai vidudieny nedirbtu kolektorius,nutariau kad uztenka tiesioginiu spinduliu krentanciu ant tamsesnio kolektoriaus,o saulei perzengus pusiaudieni,lai aktyviau dirba skaidriosios kolbos ,kadangi as galiu nukrepti tiek kiek man reikia.Na gal to butu lengviau pademonstruoti nei aprasyti .tai tokie mano pamastymai.Siap kiek teko matyti issivakumavusiu kolbu tai ju blizgus galai paprasciausiai pabala.,,Susinervinau" ,nulekiau i lauka ,paziurejau ,aciu partijai ir vyriausybei-visos vienodos isskyrus ta viena,o gal,tas zaltys, pardavejas isude man visas blogas tik viena gera..?
Į viršų
svedas
An Geg 17 2011, 07:25

cia ant tos nuotraukeles nelabai gerai matyti ,taciau,patikekit ,jos blizga kaip...na blizga kaip geras kinietiskas termosiukas.

Į viršų
Tete
An Geg 17 2011, 09:16
Užsiregistravęs dalyvis #1502
Prisijungta: Pr Grd 06 2010, 06:06

Vieta: Vilnius
Pranešimų: 324
Zamolski tu man labai atleisk nu gal as ir durnas nua gal as destytojo diploma seip gavau. Ale tu pirstelejai nu taip pirstelejai kad nezinau dujos turi spalva. Geras o as ir nezinojau. Taip yra tokiu duju bet tu apie jas nei girdejai ne matei nei pavadinimo neistarsi. Visos iparstines dujos BESPALVES. O tos kurios turi tai prie ju net arti neprileidzia poros km spinduliu kai konscentracija uzdarame inde visrsija kelias simtasias procento.
Sory bet cia jau tikrai geras ir matyt tau pavydas bamba griauzia na zmogus turi tegu turi ne tavo milionai.
Tfu ti nesikeikiant...
Laikiau rimetesniu ir labiau nusimananciu.
Į viršų
svedas
Tr Geg 18 2011, 06:14

viskas gerai ,vyrai, nesipeskim del shudo garo...Apie issihermetinima kalbesim ,kaip buvo parasyta ,po 2-3 metu,o dabar,as manau,turetume kalbeti apie skirtingu kolbu nasuma,kainos santyki,panaudojimo galimybes ir t.t.Dar apie pateikta pavyzdeli.Gerai paziurejus ant sito pavyzdzio matosi ,kad tamsesne melyna spalva ne kolbu ,o tarpu tarp ju,...ir isshermetizuok tu man taip is eiles.Tiesa,galeciau nufotkinti kaimyno kolektoriu,zinoma jam leidus,jo kolbos tamsios ir laiko tiek pat, ir jeigu tai tiesa,vat jam tai tikrai nepasiseke,nors ir nusipirko,kaip sake pardavejas,austriska kolektoriu...
Į viršų
Otto
Tr Geg 18 2011, 07:08
Otto
Užsiregistravęs dalyvis #38
Prisijungta: Pr Rgs 08 2008, 09:38

Vieta: Biržai
Pranešimų: 2015
informacijos nuoroda Jei kas nematėte, neblogas video,.. į temą vakuumavimas. Gal kam kils minčių atidaryti kolektorių kolbų fabrikėlį namie? .
Į viršų
svedas
Kt Geg 19 2011, 05:35

Zamolskis,visiskai pritariu tavo nuomonei.Mano manymu,paprasciausiai reikia paimti dvi kolbas,prie ju vienodai pritaisyti termometrus arba temp.daviklius ,isnesti ant saulutes,sustatyti greta ir ziureti kaip kyla temperaturos,kuris greitesnis ,tas geresnis...na ,zinoma ,toliau galima diskutuoti apie ju ilgaamziskuma,patikimuma,patoguma ir t.t.,o labiausiai verta diskutuota ar juos is vis apsimoka pirkt.
Į viršų
zam0lskis
Kt Geg 19 2011, 11:04
Užsiregistravęs dalyvis #1170
Prisijungta: Kt Bal 15 2010, 04:21

Vieta: Kalabybiskis
Pranešimų: 3171
na as kolkas dabartiniu vakuuminiu skeptikas pati technologija gera, bet dar aiskiai nedadirbta ir trumpaamze. be to net jei pati kolba siluma is aplinkos siurbia gerai - gali but prastai padaryta ta vieta kur siluma is kolbos perduodama i cirkuliacine sistema. issirutulios koks nors standartas - tada bus galima ir pirkt. as geriau dabartiniu momentu statyciau sandaru siltnami nuzulniu stogu (statmena ziemos saulei - apie 65laipsniu) ir jame daryciau ploksciu kolektoriu sistema. cirkuliacinis skystis vanduo. kad jis naktimis neuzsaltu, pradini vandens pasildyma daryciau geotermini. ir pritaikyciau tokia sistema namo sildymui. 100kvadratu namui manau reiktu apie 60-65kv.m kolektoriu. su dabartiniu "vakumu" tokie plotai butu savizudybe terliotis. o jei saule neuztikrintu pakankamo silumos kiekio, papildomai dar pasildai malkomis. va apie tokia sistema galvoju.
eksplotacija butu tokia - ziema tik pavalai siltnamio stikla (nors ant tokio statmenumo stiklo sniegas neturetu laikytis). o vasara kolektorius uzdengi, arba isleidi, arba priverstine cirkuliacija nukreipi sildyt zeme (atbulinis ciklas). primesk, jei viskas normaliai veiktu - atpuola kasmetinis keliu masinu malku pirkimas, ruosimas ir labai daug peckurio darbo plius net ilgesniam isvaziavus - namas neuzsaltu - tik galbut atvestu iki kokiu 10-14C.

[ Redaguota Kt Geg 19 2011, 11:08 ]
Į viršų
felius
Kt Geg 19 2011, 01:18
Užsiregistravęs dalyvis #11
Prisijungta: An Lie 29 2008, 03:54

Vieta: Šilalė
Pranešimų: 1270
Kam taip sudetingai ir brangiai, geriau iskart geotermini ir nereiks galvos kvarsinti. Keturias ziemas sildziaus zemes siluma ir esu tuo patenkintas.
Į viršų
Elektronas
Kt Geg 19 2011, 02:57
Užsiregistravęs dalyvis #18
Prisijungta: An Rgp 26 2008, 07:31

Vieta: Kaunas, Šilainiai, Romainiai
Pranešimų: 2509
felius rašė ...

Kam taip sudetingai ir brangiai, geriau iskart geotermini ir nereiks galvos kvarsinti. Keturias ziemas sildziaus zemes siluma ir esu tuo patenkintas.

O kas dabar nutiko? Atsalo?

[ Redaguota Kt Geg 19 2011, 02:57 ]
Į viršų
svedas
Kt Geg 19 2011, 08:16

Zamolskis,mazas tavo idejos modeliukas padarytas netoli Gruto parko,kitoje ezero puseje .Ten zmogus prie namo pastates 6 ar 8 plokstelinius kolektorius.pries pora menesiu buvau parke ,atkreipiau demesi ,turiu nusifotkines,nes patiko ideja,o del naudos ir pinigeliu ,zinoma ,reiketu kalbeti su savininku.
Į viršų
sigis.m
Kt Geg 19 2011, 08:41
Užsiregistravęs dalyvis #1182
Prisijungta: Kt Bal 22 2010, 08:21

Vieta: Panevėžys
Pranešimų: 1209
vakuminiu kolbu galima gauti po 20lt.,garantija duoda 5 metams.vidurius galima pasidaryti ir paciam.pagal mano paskaiciavimus 2kvadratiniai m.iseina padaryti uz 700lt.su vatiniais vamzdeliais.
Į viršų
Vilius
Kt Geg 19 2011, 11:59
Užsiregistravęs dalyvis #139
Prisijungta: Tr Spa 29 2008, 06:22

Vieta: Kaunas
Pranešimų: 353
Gerai Vytasss rašė, kad jei nėra energijos, tai iš kosmoso jos nepaimsit.
Tai dėl 10 dienų ar verta investuoti dvigubai? Namo tikrai nepašildysit su kolektoriumi žiemą.
Dėl to ir šalta, kad nėra aplinkoje energijos, dėl to ir žiema.
Kolektorius koks bebūtų tai nėra šilumos siurblys.
Nesitikėkit iš kolektoriaus šilto vandens šaltomis ir drėgnomis dienomis. Čia ne Ispanija
Į viršų
zam0lskis
Pn Geg 20 2011, 12:00
Užsiregistravęs dalyvis #1170
Prisijungta: Kt Bal 15 2010, 04:21

Vieta: Kalabybiskis
Pranešimų: 3171
felius, geoterminis neduoda reikiamos temperaturos. duoda maks 7-8 laipsnius. jei labai didelis slangu tinklas gal ir iki 9-10 laipsniu uzkelsi . taigi vistiek reikia naudot daug elektros, kad suslegt su silumos siurbliu arba kaitint tenais.
beto yra kitas minusas - kai intensyviai eksplotuoji geotermini - persala zeme, paimama temperatura sumazeja ir sitos sistemos naudingumas krenta.
plius elektra kainuoja! na aisku cia galima statyt vejo maluna bet as manau kad siuo atveju saules kolektorius gautusi pigiau. tada nereikalingas galingas geoterminis, nes jis tik tam kad saules kolektoriai neuzsaltu. kam ten knisinet savo darze geoterminius pozemius uz 50-60 gabalu, kai galima uz 10 gabalu pasistatyt kolektorius ir dar uz 10 maza geotermini ir gaut ta pati ir dar maziau vartojant elektros. tik va niekur nerandu internete tokiu sistemu eksplotaciniu smulkmenu energijos yra ir ziema, tik ji labiau isskaidyta (grubiai apie 10 kartu labiau nei vasara ). svarbiausias momentas teisingai apskaiciuot kolektoriaus plota ir siluminio kaupiklio turi. juk jei per savaite islenda viena sauleta diena - gali uzsikaupt su dideliu kaupikliu savaitei silumos. zematemperaturiniai kaupikliai pigus, ten gi nieko sudetingo - paprasciausia apsiltinta backa.
cia gautusi mazdaug trigubas konturas. geoterminis - zemiausia temperatura. saules kolektoriai vidutine temperatura kiek tik imanoma. ir paskutinis konturas - malkinis pecius kaitina. labai paprasta sistema, vien pasyvines sistemos ir du arba trys cirkuliaciniai siurbliukai ekstra atvejam

[ Redaguota Pn Geg 20 2011, 12:22 ]
Į viršų
Eiti į puslapį  1 2 3 ... 11 12 13  

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF