Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Saulės energija :: Ar verta įsigyti?

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Gal Truputi karščio... Saulės kolektoriai.
Eiti į puslapį  1 2 3 ... 11 12 13
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
Raldas
Kt Spa 29 2009, 10:03
Užsiregistravęs dalyvis #802
Prisijungta: Tr Spa 28 2009, 05:41

Pranešimų: 3
Sveiki, šios vasaros pradžioje sodyboje iš 2-jų skardiniu (mažų) radiatorių sumontavau saulės kolektorių. Radiatorių pirkti nereikėjo, tai viskas kainavo ne daugiau 50Lt. Stogas yra 45' atsuktas į pietus. cirkuliacija savaiminė, kolektorius pajungtas prie 50L bačkutės palėpėje. Temperatūra 13-14val. pasiekdavo 60-65'C ir karšto vandens pakakdavo kriauklėje virtuvėje ir duše išsimaudyti 4-5 žmonėms. Paduodamas vanduo iš šulinio apie 8'C. Jei diena debesuota apie 50-60proc. debesuotumo temperatūra siekdavo 35-40'C. Apsiniaukusią dieną apie 17-20'C, bet ir to nesulyginsi su vandeniu iš šulinio 8'C.
Bačkutė apvyniota keliais paltais ir po saulėtos dienos kitą rytą temperatūra joje būdavo apie 40'C.

Į viršų
Elektronas
Kt Spa 29 2009, 10:17
Užsiregistravęs dalyvis #18
Prisijungta: An Rgp 26 2008, 07:31

Vieta: Kaunas, Šilainiai, Romainiai
Pranešimų: 2509
Taigi pasirodo viska turim tik reika zinoti ka turim ir netingeti, ta siluma paversk i elektra o po to i litus ir issizioji ka reiskia atliekos panaudotos
Į viršų
vawt
Št Spa 31 2009, 10:13
Dar nezinau kokio tipo jegaine gaminsiu?
Užsiregistravęs dalyvis #72
Prisijungta: Št Spa 04 2008, 11:27

Vieta: Kaunas
Pranešimų: 617
Okur gauti daug tokiu skardiniu radijatoriu?
Į viršų
Raldas
An Lap 03 2009, 01:47
Užsiregistravęs dalyvis #802
Prisijungta: Tr Spa 28 2009, 05:41

Pranešimų: 3
Galima rasit metalo lauže, ar kas butų ūkį prižiūri. Daug kur butuose tokie sumontuoti. Pas mano tėvą sandėliuke mėtėsi tai ir sumontavau. Aišku šis variantas tinka vasarai, kaip man sodyboje.
Gerai cirkuliacijai reikia užtikrinti vamzdžių nuožulnumą, kad sistema savaime nusiorintų. Aš stačiau du temperatūros daviklius: prie bačkos ir ant padavimo vamzdžio. Esant gerai cirkuliacijai skirtumas neturėtų būti didesnis kaip 10'C.
Į viršų
Julietis
Pr Bal 05 2010, 01:05
L.iko E.nergijos O.re
Užsiregistravęs dalyvis #60
Prisijungta: Št Rgs 27 2008, 10:33

Vieta: Joniškio rajonas
Pranešimų: 551
Na štai Saulės kolektorius jau vėl dirba polnym hodam. Kovo mėnesį gal 15 naktų nešildžiau vandens elektra, o balandis beveik nuopradžių džiugina.
Į viršų
Julietis
Sk Bal 11 2010, 05:55
L.iko E.nergijos O.re
Užsiregistravęs dalyvis #60
Prisijungta: Št Rgs 27 2008, 10:33

Vieta: Joniškio rajonas
Pranešimų: 551
Privietas
Šiandien gavau iš saulės 35'C x 150Ltr.
Tai yra apie 8kWh el.energijos imtinai.
Sugalvojau kaip paskaičiuoti. Kiek teisingai pikis žino.
Į viršų
Windpower
An Bal 13 2010, 07:01
Windpower
Užsiregistravęs dalyvis #46
Prisijungta: An Rgs 16 2008, 04:53

Vieta: Alytus
Pranešimų: 782
Šaunu Juliau, pas tave vakuminiai, efektas didesnis. O pas tave savaime cirkuliacinis (beslėgis), ar varikliukas stumdo (Sleginis ). Ir valdymas yra koks ar ne?
Į viršų
dziugas
Tr Rgs 22 2010, 08:23
Užsiregistravęs dalyvis #64
Prisijungta: An Rgs 30 2008, 12:31

Vieta: Klaipeda
Pranešimų: 1002
Saules kolektoriai, puikus dalykas, bet kai pradedi gilintis iskilo keletas klausimu:
Kolektoriai buna plokstuminiai ir kolbiniai (U tipo ir heat pipe).
Kalba eitu apie kolbinius, ankstesnes kartos heat pipe vamzdeliai stikline kolba visiškai juoda , naujesnes kartos yra skaidrus su viduje metalo tipo peleku informacijos nuoroda .
Europoje gaminamu kolektorių gamintojas Kingspan, Theromax produkcija su garantija 20metu, kad ir kaip geri bet kaina tai sunkiai įkandama.
Teko girdėti kad kinietisku tarnavimo laikas apie 5 metus paskui tarsi isikvepsta.
Tad butu idomi nuomone is jau turinciu ir naudojanciu saules sildymo sistemas atsiliepimu, ar patarimo kuria produkcija verta demesio. Internete pilna siulanciu, noretusi maziausiai nudegti
Visos idejos welcome!!!
Į viršų
dziugas
Tr Rgs 22 2010, 10:31

Kas liecia ilgaamziskuma mano manybu butu plokstuminis arba U tipo kolbose. Bet va norisi atsiliepimu heat pipe tipo.
As manau turint nekreivas rankas galima daug, kad ir siurblines bloka susikomplektuoti, nei pirkt gatava uz puse atlyginimo
Į viršų
kdariusk
Tr Rgs 22 2010, 12:06
Užsiregistravęs dalyvis #43
Prisijungta: Pr Rgs 15 2008, 02:59

Vieta: Marijampoles rajonas
Pranešimų: 15
As sia vasara paleidau vakumine 40 vamzdziu sistema. Kol kas atsiliepimai yra geri.Uzvakar kai saule sviete vandeni pasilde iki 60 laipsniu 300l boileri(aplinkos temperatura kaip suprantu per daug itakos neturi svarbu yra saule). O siap kai apsiniauke tik nuo sviesos tai labai vangiai kyla temperatura. Vasara kai paleidinejau sistema buvau pradziai sudejes tik 13 kolbu vanduo pakildavo iki 70 laipsniu. Rudeniui aisku reikia jau visu.
Į viršų
dziugas
Tr Rgs 22 2010, 01:48

kdariusk ar galima placiau kokios kolbos, gal net foto, kokio pardavejo (galim asmeniskai susirasyti).
Nezinau kiek teisybes bet paminesiu ka teko isgirst:
pries tai mineti kolbu tipai lyginant tarpusavyje juodo stiklo kolbas ir naujesnes skaidrias su ale "metalo peleku" tai, kad sitie greiciau uzkaista ir gali atidavineti siluma, kai tuo tarpu tie dar syla. Kiek tiesos sprest kiekvienam. Todel idomi patirtis jau naudojamu.
Į viršų
dziugas
Kt Rgs 23 2010, 08:10

Na kaip paziuresi, as skaitau 40 kolbu yra nemazai. PVZ Kingspano komplektacija 20 kolbu ir 250 litru boileris. Tu uz 40 gal sumokesi kaip uz 20 ir turesi ta pati ir dar garantija didesne. Bet viska lemia kaina, kad ir kaip noretusi lietuvoje dar ne toks pragyvenimo lygis, man neikandama Kingspano produkcija. Todel ieskomas geriausias is blogiausiu variantu, pvz alternatyva pagamintu ne europoje, austriski, turkiski ir pan.
Kas liecia veja nesigincisime, bet ka daryti pavasary, vasara kada vejo minimum o saule kepina pakausi, kodel tuo metu netureti silto vandens? Rudens metu, ziema nuolatos katilineje pleska katilas, kaip ir vandens sildymas saule tuomet atpuola.

[ Redaguota Kt Rgs 23 2010, 08:12 ]
Į viršų
vawt
Kt Rgs 23 2010, 11:45
Dar nezinau kokio tipo jegaine gaminsiu?
Užsiregistravęs dalyvis #72
Prisijungta: Št Spa 04 2008, 11:27

Vieta: Kaunas
Pranešimų: 617
dziugas rašė ...

Na kaip paziuresi, as skaitau 40 kolbu yra nemazai. PVZ Kingspano komplektacija 20 kolbu ir 250 litru boileris. Tu uz 40 gal sumokesi kaip uz 20 ir turesi ta pati ir dar garantija didesne. Bet viska lemia kaina, kad ir kaip noretusi lietuvoje dar ne toks pragyvenimo lygis, man neikandama Kingspano produkcija. Todel ieskomas geriausias is blogiausiu variantu, pvz alternatyva pagamintu ne europoje, austriski, turkiski ir pan.
Kas liecia veja nesigincisime, bet ka daryti pavasary, vasara kada vejo minimum o saule kepina pakausi, kodel tuo metu netureti silto vandens? Rudens metu, ziema nuolatos katilineje pleska katilas, kaip ir vandens sildymas saule tuomet atpuola.

Kingspano KAS TAI?
Į viršų
dziugas
Kt Rgs 23 2010, 12:13

Daugiau info informacijos nuoroda , informacijos nuoroda
Gamybos procesas informacijos nuoroda
Gal kas sumokes uz reklama %-6
Į viršų
svedas
An Geg 17 2011, 01:52
Užsiregistravęs dalyvis #1739
Prisijungta: Št Geg 14 2011, 08:51

Vieta: anyksciu raj
Pranešimų: 597
gal dar neiisigijot,tai truputelis pastebejimu is savo praktikos.Turiu butent dvieju tipu 40 kolbu,mano manymu ,kaip ir visur yra pliusu ir minusu.Sprendziant is kolektoriaus daviklio parodymu,kuris imontuotas tamsiasieniame kolektoriuje,isijungus siurbliukui,pratekantis vanduo,temperatura kilsteli apie pora laipsniu,tai rodo ,kad skaidriosios kolbos isyla greiciau.Skaidriuju privalumas,mano manymu,dar tas ,kad jas galima atitinkamai nukripti i reikiama puse darbine dalimi,zinoma jeigu yra poreikis,ir galima panaudoti atspindincia medziaga is nugaros .mano atveju ta funkcija atlieka sniegas,kas labai jauciasi vasario,kovo men.Pirkau is privat.zmogaus,palyginti pigiai,veikia ir ziema,svarbu,kad tik butu saule.Vasara ,sauleta diena prisildo 400ltr. vandens iki 65 -70 laipsniu.Ziema buvau uzsaldes,padarau ziopliska klaida skiesdamas propilengliukolio koncentrata,taciau dideliu nuostoliu isvengiau,truko tik trisakis ir kazkiek isbego skyscio.Turiu ,,mirusia"kolba turbut issivakumavo transportuojant arba montuojant.Pabandysiu ikelti nuotrauka kaip atrodo.Reiks keisti gal kas zinote ,kur tokia gauti? P.S.ant sitos metalines konstrukcijos ,pries keleta metu, buvau pagamines savadarbis kolektorius is 6 metriniu skardiniu radiatoriu,taciau taip ir nebuvo isbandytas...pastebejau keleta esminiu trukumu,dabartine sistema esu visiskai patenkintas.

Į viršų
svedas
An Geg 17 2011, 03:42

na,iki elektrines tai man laaabai dar perzemas klynas ,o del kolbu...nu tiesiog fantastika...ot velnias,net nepagalvojau pirkdamas ,kad jos issivakumave,o gi as ir galvoju ko jos bent pora cm . storesnes uz antrasias... gal patine...?O je rimtai,tai kaip ,tamsta ,nustatei?galiu imest dar nuotrauka ,tai uz dideli aciu gal galetum pavardint kurios, butu l.gera proga ,prie to pacio pasikeisti visas reikiamas.aciu.
Į viršų
dziugas
An Geg 17 2011, 04:36

To Svedas klausimas:
efektyvumas tarp pelekinio heat pipe (skaidrios kolbos) ir stnadartines (juodos kolbos) heat pipe kolektoriaus lyginant? Ar tiesa kad pelekinis geriau gaudo siluma saule - debeselis, o uzejus debesims greiciau atvesta (neinertiskas).
Zinoma tai smulkmenos, bet parodoje kaip argumenta vardina pardavejai.
Į viršų
svedas
An Geg 17 2011, 07:12

del efektyvumo tikrai nieko nepasakysiu,nes abi pajungtos kartu ,atskirai ne bandziau,tik kaip rasiau praeidamas vanduo vistik sukelia temperatura.Zamolskis,kai apserksnija ,apserksnija absoliuciai visos ir skaidrios,ir tamsios,o atspalviai skiriasi ,kadangi jos visos skirtingai nukreiptos i vakaru puse su viltim pagauti kiek imanoma vakarines saulutes.Nukreipimo tikslas toks:,velgi asmenine mano neismanelio nuomone,kadangi mano kolektorius pastatytas taip,kad gauna saule nuo pacio ankstyvo ryto iki,velyvo vakaro,tai,kad neapsunkint siurblio darbo,ta prasme sauleta diena perdaug aktyveiai vidudieny nedirbtu kolektorius,nutariau kad uztenka tiesioginiu spinduliu krentanciu ant tamsesnio kolektoriaus,o saulei perzengus pusiaudieni,lai aktyviau dirba skaidriosios kolbos ,kadangi as galiu nukrepti tiek kiek man reikia.Na gal to butu lengviau pademonstruoti nei aprasyti .tai tokie mano pamastymai.Siap kiek teko matyti issivakumavusiu kolbu tai ju blizgus galai paprasciausiai pabala.,,Susinervinau" ,nulekiau i lauka ,paziurejau ,aciu partijai ir vyriausybei-visos vienodos isskyrus ta viena,o gal,tas zaltys, pardavejas isude man visas blogas tik viena gera..?
Į viršų
svedas
An Geg 17 2011, 07:25

cia ant tos nuotraukeles nelabai gerai matyti ,taciau,patikekit ,jos blizga kaip...na blizga kaip geras kinietiskas termosiukas.

Į viršų
Tete
An Geg 17 2011, 09:16
Užsiregistravęs dalyvis #1502
Prisijungta: Pr Grd 06 2010, 06:06

Vieta: Vilnius
Pranešimų: 324
Zamolski tu man labai atleisk nu gal as ir durnas nua gal as destytojo diploma seip gavau. Ale tu pirstelejai nu taip pirstelejai kad nezinau dujos turi spalva. Geras o as ir nezinojau. Taip yra tokiu duju bet tu apie jas nei girdejai ne matei nei pavadinimo neistarsi. Visos iparstines dujos BESPALVES. O tos kurios turi tai prie ju net arti neprileidzia poros km spinduliu kai konscentracija uzdarame inde visrsija kelias simtasias procento.
Sory bet cia jau tikrai geras ir matyt tau pavydas bamba griauzia na zmogus turi tegu turi ne tavo milionai.
Tfu ti nesikeikiant...
Laikiau rimetesniu ir labiau nusimananciu.
Į viršų
Eiti į puslapį  1 2 3 ... 11 12 13  

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF