Diskusijos / Vykdomi projektai / Nedidukas 24 poliu generatorius - Zir.lt

Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Pagrindinis forumas :: Vykdomi projektai

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Nedidukas 24 poliu generatorius
Eiti į puslapį  1 2 3 ... 12 13 14 15
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
Stasiuks
Tr Vas 15 2017, 09:28
Užsiregistravęs dalyvis #2615
Prisijungta: An Grd 10 2013, 09:04

Vieta: Kaunas
Pranešimų: 863
Micius rašė ...

Žinoma kad ne, juk matai kaip medžiai juda, pats juk lauke jauti koks vėjas

As neturiu stoteles ir nesenai seku tas prognozes, bet pas mane ten laukuose arti tiesos rodo Na bus matyti savaitgali kaip reguoja, tikiuosi sekmadieni kokius 500W uzfiksuoti. Gal nestabdysiu, nes uztrumpinus per didesni veja truputi sukasi, kokius 5 rpm. Bijau, kad didesnis vejas nesudegintu. Jei jau prognozuos 20 m/s tai uzlipes dar su virve pritvirtinsiu
Į viršų
Micius
Sk Vas 19 2017, 08:29
Užsiregistravęs dalyvis #1762
Prisijungta: Št Bir 11 2011, 08:12

Vieta: Vikonys, Anykščių raj.
Pranešimų: 3105
Na kaip Stasiuk tavo jėgainė ? Pagaliau yra normalus vėjas ! Pas mane gūsiai 6,5-10 m/s.
Į viršų
Stasiuks
Sk Vas 19 2017, 06:50

Micius rašė ...

Na kaip Stasiuk tavo jėgainė ? Pagaliau yra normalus vėjas ! Pas mane gūsiai 6,5-10 m/s.

Pas mane Alytaus-Trakų rajone nieko gero, vakar visai silpnas vėjas buvo, šiandien jau sukasi bet labai nestabiliai, vidurkis nuo 50 iki 100W Pasuka kokią minutę ir nurimsta. Max buvo 224W išsukęs, kai prieš porą savaičių net 374W buvo. Šiandien paryčiais buvau grįžęs į Kauna, tai vėjas daug stipresnis atrodė nei kaime. Pas tave ten gal arčiau jūros? Žodžiu nekažką su vėju, net lipau į stulpą pragręžiau skyles, prasivedžiau laidą 50W led prožektoriui, kad šviesiau darbuotis būtų kai tamsu. Lauksiu geresnio vėjo, tikrai meteo.lt nuvylė

[ Redaguota Sk Vas 19 2017, 06:54 ]
Į viršų
Stasiuks
Št Vas 25 2017, 06:59

Va po savaitės užfiksuotas galingumas 677W, čia jau normaliau Bet kažkas nusireguliavo valdikliui, pradėjo apkraudinėti tena ne nuo 28V, o nuo 20V ir iškrovė akumą. Gali būti, kad nuo stulpo vibracijos reguliojamas rezistorius sugrybavo. Pasireguliavau kaip buvo, bet dar pastebėjau, kad tas PWM modulis ima nemažai elektros. Pajungus, akumo įtampa krenta 0,9V, o kai nėra saulės ir vėjo tai jau gaunasi papildomas vartotojas. Nutariau jį visai išimti, palikau tik NE555 valdiklį, kad pakrovus akumą pajungtų teną ir jėgainė visai sustotų. Žodžiu greičiausiai teks pirkti gamyklinį valdiklį Dar pastebėjau, kad trūksta apsisukimų su 24V akumais, dažniausiai sukasi apie 120rpm ir trūksta galingumo. Jei būtų 48V manau dirbtų geriau, bet nesinori visko perdarinėti.

Į viršų
dziugas
Sk Vas 26 2017, 07:40
Užsiregistravęs dalyvis #64
Prisijungta: An Rgs 30 2008, 12:31

Vieta: Klaipeda
Pranešimų: 1028
Dalis bedos isisprestu jei tenu valdymo pwm shema save uzmaitintu be isorinio maitinimo saltinio. Gaila kad tau nepasileido shema maitinimo dalis su viper22.
Bateriju krovimas nuo maluno turi tureti krovimo reguliavimo shema, tokiu budu sureguliuoji kad malunas pasiektu normalias apsukas priderinant krovimo srove. Tavo atveju neleidzia isibegeti tiesiogiai pajungtas akumas, krovimui reikalingas kaip teno reguliavimo principas.
Sunumar1 yra ta kelia praejes krovimas + tenai.
Į viršų
Micius
Sk Vas 26 2017, 07:57

120 aps tai labai mažai, dėl to ir nėra galios. O va su valdikliu, tai man kažkaip atrodo, jog nebus taip paprasta. Paprastas valdiklis paprasčiausiai laikys prijungtą jėgainę per diodą, ir viršijus papildomai stabdys, bet tai įsisukti jėgainei greičiau juk neduos. Būtų galima jungti pvz kokį inverterinį kroviklį, bet jie dirba nuo daug aukštesnės įtampos, o iki jos jau jėgainei bus gerokai per toli. Ar tik neteks į 48V migruot ?
Į viršų
Aurimas.
Sk Vas 26 2017, 09:22
Užsiregistravęs dalyvis #1887
Prisijungta: Pr Grd 19 2011, 07:55

Vieta: Biržu raj.
Pranešimų: 1511
dziugas rašė ...

Dalis bedos isisprestu jei tenu valdymo pwm shema save uzmaitintu be isorinio maitinimo saltinio. Gaila kad tau nepasileido shema maitinimo dalis su viper22.
Bateriju krovimas nuo maluno turi tureti krovimo reguliavimo shema, tokiu budu sureguliuoji kad malunas pasiektu normalias apsukas priderinant krovimo srove. Tavo atveju neleidzia isibegeti tiesiogiai pajungtas akumas, krovimui reikalingas kaip teno reguliavimo principas.
Sunumar1 yra ta kelia praejes krovimas + tenai.

Yra ir kitokiu, labiau tinkamu maitinimo schemu. Tik jos brangokos. Kaskada bandziau ieskoti pakaitalo viper22 prie zemesnes itampos. Kelios rastos schemos, bet taip neivienos ir neisbandziau

Į viršų
Micius
Sk Vas 26 2017, 11:26

Aš tai negaliu atsistebėt, kaip apskritai galima rinkti tokias sudėtingas schemas su šitais mikrokondensatoriukais ir kt. Gražiai padaryt ne kiekvienam, o ten snarglionėje paskui knaisiotis koks pipukas ten kur nukrito, tai man atrodo nekaip
Į viršų
Stasiuks
Sk Vas 26 2017, 11:33

Problema ne tik su maitinimu, buvau atjungęs PWM maitinimą visai, vistiek beveik voltas iš akumų imamas Neatmetu galimybės, kad schemoje dar kažkur klaidą esu įvėlęs, nors pats PWM rėžimas veikė gerai. Manau nevargsiu daugiau, laikinai primityviai su NE555 paliksiu atjungimą ir galvoju tokį užsisakyti informacijos nuoroda (tas zalias už 109, 1400W)
Nežinau ar ten tikrai MPPT, nes viduj vien tranzistoriai nei vien droselio nematyt, bet su dump load pajungimu ir galingumas panašiai kokio reikia. Manau retai viršys tuos 800W, tai gal nesudegs.

[ Redaguota Sk Vas 26 2017, 11:34 ]
Į viršų
Micius
Sk Vas 26 2017, 12:04

O tu tikras, kad šitas daiktas leis įsisukti daugiau ? Man tai atrodo kad ne.

Labai įstrigo šitas pavadinimas High-END Taip ir atsimenu Sel'ą ir tą policininką kai per Zero pirko magę iš Vovos High Endas su laidais

P.S Kažin ar kažko panašaus Zamolskis neturi ?

[ Redaguota Sk Vas 26 2017, 12:08 ]
Į viršų
Aurimas.
Sk Vas 26 2017, 02:20

Taiva geriau jau butu aukstavoltis generatorius. Man taspats gaunasi su valdymu. Kai buvau uzkeles aukstavolti, tai pasuki rankenele ir apkrova pradaeda imti nuo didesniu apsuku. Cia reikes kaska burti tik nera kada
Į viršų
dziugas
Sk Vas 26 2017, 04:13

As galiu pasiulyti kaip pasidaryti krovikli, bet tam reikia suprantancio elektronika ir turincio matavimo prietaisus.
Kroviklis turi buti su sroves ir isejimo itampos stabilizacija. Toliau du keliai: kroviklio bateriju dalis atskirta nuo iejimo saltinio arba ne. Pagal tai projektuojame shemotechnika.
Saltinis atskirtas nuo bateriju: naudoti puse tilto shema su SG3525 ar panasiai pvz (zemesniai itampai reikia perskaiciuoti transformatoriaus viju skaiciu): informacijos nuoroda.
Saltinis neatskirtas nuo bateriju: naudoti SG3524+IR2104, TL494+IR2104 shema ar panasiai, pvz: informacijos nuoroda. kinietiskas MPPT manasaus principo, tik lygiagreciai dirba trys kanalai ir taip isgauna didesni galinguma. informacijos nuoroda
Visi kinietiski pigus krovikliai neturi nei sroves nei itampos stabilizacijos.
O kroviklis turi dirbi sekanciai:
Uzmaitinus krovikli nuo maluno, isejime turi buti stabilizuota itampa pvz 24v ir nesvarbu kokia maluno iejimo itampa 30V ar 80V. Tada sekantis veiksnys, reguliuojame krovimo srove, ir ziurime apsukas, jei didinant srove malunas stoja ir galingumas krenta, tada priesingai maziname ir randame optimalu krovimo ir apsisukimu taska.
Pasiekus akumuliatoriams pakrauta itampa tuomet darba turi perimti tenu valdymas.

Kitas jums patarimas isigykite kiniestiska LED lempu maitinimo saltini i 12V informacijos nuoroda, kuris nors skirtas 220V, bet jis veikia ir nuo 30V ir nereikes nieko jums sunkiai konstruoti, jei nesiseka ir viper22 shema suderinti.

[ Redaguota Sk Vas 26 2017, 06:32 ]
Į viršų
Aurimas.
Sk Vas 26 2017, 06:15

Na schemu tavo tikrai yra patalpinta. Turiu pasidares su sg3525 akumu krovivima ir tl494 tenu valdima. Viskas veike puikiai su senu malunu kuris dave apie 200v. O sis dirba iki 70v, taigi viperiui truputi permaza itampa. Jei iseitu atrasti kokia schemute su kuria iseitu uzmaitinti tas schemas nuo 10v-70v butu gerai. Bet kolkas mano rastu schemu kainos negrazios, reikes smarkiau ieskoti.
Į viršų
Micius
Sk Vas 26 2017, 06:20

Keista, Dziugo konstruotas valdiklis su Viperiu nuo 30V veikia, jei ne mažiau.
Į viršų
dziugas
Sk Vas 26 2017, 06:24

Viper pagal popierius turi pasileist nuo 80V, nors naturoje jis startuoja nuo stabilizuojamos itampos padauginus is 2. Kadangi shemoje stovi stabilizatorius i 15V, todel ji pasileidzia nuo 30V ir laiko 12V veliau nukritus iki 24V.
Miciaus tenu valdiklis kaip pavyzdys kad veikia.
Tad iki 30V leistu malunui isibegeti, pasileidus maitinimui perimtu shemos valdyma kroviklis ar tenu valdiklis.
Gaila Sunumar1 nebesimato, is praktines puses daug siulomu shemu istestavo.

[ Redaguota Sk Vas 26 2017, 06:28 ]
Į viršų
sanumar1
Sk Vas 26 2017, 06:48
Užsiregistravęs dalyvis #1508
Prisijungta: Tr Grd 08 2010, 09:15

Vieta: Panevezys
Pranešimų: 461
Testavimams ir kuribai tikrai daug kelio reikejo nueiti.Kazkada jau minejau,kad kiekvienas projektas yra indviduolus.As naudojau ir Vipper-22 ir informacijos nuoroda Abu variantai man tiko.Tiek kad led transfomatoriuko apsoliuciai nejaucia apkrovos malunas.
Į viršų
Stasiuks
Sk Vas 26 2017, 07:34

dziugas rašė ...

As galiu pasiulyti kaip pasidaryti krovikli, bet tam reikia suprantancio elektronika ir turincio matavimo prietaisus.
Kroviklis turi buti su sroves ir isejimo itampos stabilizacija. Toliau du keliai: kroviklio bateriju dalis atskirta nuo iejimo saltinio arba ne. Pagal tai projektuojame shemotechnika.
Saltinis atskirtas nuo bateriju: naudoti puse tilto shema su SG3525 ar panasiai pvz (zemesniai itampai reikia perskaiciuoti transformatoriaus viju skaiciu): informacijos nuoroda.
Saltinis neatskirtas nuo bateriju: naudoti SG3524+IR2104, TL494+IR2104 shema ar panasiai, pvz: informacijos nuoroda. kinietiskas MPPT manasaus principo, tik lygiagreciai dirba trys kanalai ir taip isgauna didesni galinguma. informacijos nuoroda
Visi kinietiski pigus krovikliai neturi nei sroves nei itampos stabilizacijos.
O kroviklis turi dirbi sekanciai:
Uzmaitinus krovikli nuo maluno, isejime turi buti stabilizuota itampa pvz 24v ir nesvarbu kokia maluno iejimo itampa 30V ar 80V. Tada sekantis veiksnys, reguliuojame krovimo srove, ir ziurime apsukas, jei didinant srove malunas stoja ir galingumas krenta, tada priesingai maziname ir randame optimalu krovimo ir apsisukimu taska.
Pasiekus akumuliatoriams pakrauta itampa tuomet darba turi perimti tenu valdymas.

Kitas jums patarimas isigykite kiniestiska LED lempu maitinimo saltini i 12V informacijos nuoroda, kuris nors skirtas 220V, bet jis veikia ir nuo 30V ir nereikes nieko jums sunkiai konstruoti, jei nesiseka ir viper22 shema suderinti.

Kai paskaičiau tai supratau, kad lengviau būtų pastatyti 4 akumus po 12V, tuomet generatorius dirbtų optimaliam rėžime apie 200 rpm. Aišku reiktų kažko perjunginėjimui nes NE555 jau bus per didelis voltažas. Gal dar pavyktų surasti, kas negerai su tuo mano tenų valdikliu, nes jis veikia tik kažkodėl net neužmaitintas daug akumo resursų ima. Tą aprašytą krovimo valdiklį man pasidaryti be šansų
Į viršų
Stasiuks
Sk Vas 26 2017, 07:56

Micius rašė ...

O tu tikras, kad šitas daiktas leis įsisukti daugiau ? Man tai atrodo kad ne.

Labai įstrigo šitas pavadinimas High-END Taip ir atsimenu Sel'ą ir tą policininką kai per Zero pirko magę iš Vovos High Endas su laidais

P.S Kažin ar kažko panašaus Zamolskis neturi ?

Dėl greitesnio įsisukimo ir aš abejoju, bet vienintelis su normalesne kaina. Jei naudočiau 48V akumus manau tiktų šis variantas.
Į viršų
Stasiuks
Sk Vas 26 2017, 08:00

sanumar1 rašė ...

Testavimams ir kuribai tikrai daug kelio reikejo nueiti.Kazkada jau minejau,kad kiekvienas projektas yra indviduolus.As naudojau ir Vipper-22 ir informacijos nuoroda Abu variantai man tiko.Tiek kad led transfomatoriuko apsoliuciai nejaucia apkrovos malunas.

Jei ta veikianti kroviklio schema tinka 24 V sistemai ir nėra labai sudėtinga gal pasidalintum?
Į viršų
dziugas
Pr Vas 27 2017, 09:07

Stasiuks rašė ...

Kai paskaičiau tai supratau, kad lengviau būtų pastatyti 4 akumus po 12V, tuomet generatorius dirbtų optimaliam rėžime apie 200 rpm. Aišku reiktų kažko perjunginėjimui nes NE555 jau bus per didelis voltažas. Gal dar pavyktų surasti, kas negerai su tuo mano tenų valdikliu, nes jis veikia tik kažkodėl net neužmaitintas daug akumo resursų ima. Tą aprašytą krovimo valdiklį man pasidaryti be šansų

Nenusimink, dabar zinai kuria linkme reikia eiti, o sprendima surasime. As veliau pabandysiu paieskoti paprasta shema, kuria pakoregavus pabandysi pritaikyti.
Į viršų
Eiti į puslapį  1 2 3 ... 12 13 14 15  

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF