Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Saulės energija :: Ar verta įsigyti?

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
On-Grid keitikliai, On-Grid Hybrid, Grid-Tie palyginimai ir kt.
Eiti į puslapį  1 2 3 4 5
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
AlmeTT
Sk Rgp 17 2014, 02:30
Užsiregistravęs dalyvis #929
Prisijungta: Sk Sau 03 2010, 02:49

Vieta: marijampolė
Pranešimų: 105
sveiki kas man gali pagaminti prietaisiuka kad sroves tebejimo krypciai nes mano skaitliukas nenori dirbti si inventeriu ir suka ji i prieki, tai manau reiktu kad jungtu tenus kaip srove teka i skaitliuko puse
Į viršų
VirgisLom
Sk Rgp 17 2014, 02:47
Užsiregistravęs dalyvis #2271
Prisijungta: An Sau 22 2013, 02:55

Vieta: vaškiai
Pranešimų: 390
pasiskambink džiugui ,kal pagelbes
Į viršų
AlmeTT
Sk Rgp 17 2014, 03:09
Užsiregistravęs dalyvis #929
Prisijungta: Sk Sau 03 2010, 02:49

Vieta: marijampolė
Pranešimų: 105
gal turi jo nr? jei turi i pm
Į viršų
dziugas
Pr Rgp 18 2014, 09:07
Užsiregistravęs dalyvis #64
Prisijungta: An Rgs 30 2008, 12:31

Vieta: Klaipeda
Pranešimų: 992
verinukas rašė ...

dziugas rašė ...

Paieskojus internete mikrovaldiklio kodo pavyzdziu AC sroves matavimui, tai holo davikliu galima nesunkiai matuoti AC srove, bet del krypties kolkas abejoju.
informacijos nuoroda

Nurodytame forume aptariama tik srovės RMS matavimo galimybė, bet ne kryptis.

Bet, su Arduino manau galima tuo pat metu (tame pačiame sinuso pusperiode), kai matuojama srovė, matuoti ir įtampą. Užtektų tuo pačiu momentu palyginti įtampos ir srovės pusperiodžių poliariškumus ir taip nustatytume srovės kryptį.
Jei poliariškumas vienotas, vadinasi "vartojama" srovė.
Jei skirtigi - "generuojama" srovė.

Sita koda butent isbandziau su arduino, matuoja. Kodas veikiantis.
Į viršų
dziugas
Pr Rgp 18 2014, 11:18

Suprantamai paaiskinta AC sroves tekejimo kryptis informacijos nuoroda

Iprastom vartojimo salygomis kreive

Generuojant savo energija:
"If the house is generating power, the direction of the current is reversed compared to how it was before. Now, when the voltage is positive (above the x axis) then the current is negative (below the x axis), and when the voltage is negative then the current is positive. The power always negative—all of the power curve is below the x axis."

Reik toliau ieskoti info, kaip titi atlieka krypties matavima.
Į viršų
verinukas
Pr Rgp 18 2014, 11:42
Užsiregistravęs dalyvis #2623
Prisijungta: Kt Sau 09 2014, 08:30

Vieta: Panevėžio raj.
Pranešimų: 448
Puikiai vaizdžiai paaiškinta.
Tuo pačiu momentu palyginti įtampos ir srovės pusperiodžių poliariškumus ir taip nustatytume srovės kryptį.
Į viršų
dziugas
Pr Rgp 18 2014, 12:29

Visai paprastas sprendimas, tik zinoma, reikia isbandyti informacijos nuoroda

Circuits voltage at out (Vout) would be:
-- negative, when house Load > GTI generation -- meaning: extra current received from utility;
-- positive, when house Load < GTI generation -- meaning: there is surplus of energy and house system sends not used generated power to utility.

Vout is limited by Vp/Vn of integrator Amps
Circuit imlements switch between Load > GTI to Load < GTI with some inertia, so it takes sometime for change of state (not instantaneous, but fast).
Vp/Vn on other then integrator Amps could be any valid voltages...

Į viršų
verinukas
Pr Rgp 18 2014, 04:36
Užsiregistravęs dalyvis #2623
Prisijungta: Kt Sau 09 2014, 08:30

Vieta: Panevėžio raj.
Pranešimų: 448
dziugas rašė ...

Visai paprastas sprendimas, tik zinoma, reikia isbandyti informacijos nuoroda

Puikiai tiktų. Ir rezultate turėtume generuojamos ir vartojamos srovių skirtumą.

Tai primena mano pirmąją mintį, t.y. panaudoti du srovių matavimus.
Tai ta pati analogija pagal, kurią buvo atliktas testas su dviem srovės transformatoriais. informacijos nuoroda.
informacijos nuoroda.

MINTYS IR ĮDĖJOS IŠBANDOMOS REALYBĖJE.
"GRĄŽOS KOMPENSATORIAUS" PROJEKTAS ČIA informacijos nuoroda

[ Redaguota Pn Rgs 04 2015, 07:55 ]
Į viršų
Adas
Kt Bir 15 2017, 07:38

Užsiregistravęs dalyvis #3
Prisijungta: Št Lie 05 2008, 11:15

Vieta: Radviliskis
Pranešimų: 180
Sveiki, pasiklydau rinkdamasis Hybrid Solar Inverter todel galvoju paklausiu bendraminciu. Man reikalingas keitiklis kuris pasimtu elektra is el. tinklu bet i ja nestumtu + akumai ir dingus elektrai el. tinkluose veiktu nuo saules + akumu.

Radau tokius keitiklius bet nesuprantu ju veikimo principo bendrom jegom gal padesit issirinkti?
informacijos nuoroda
informacijos nuoroda
Į viršų
Micius
Kt Bir 15 2017, 09:46
Užsiregistravęs dalyvis #1762
Prisijungta: Št Bir 11 2011, 08:12

Vieta: Vikonys, Anykščių raj.
Pranešimų: 2912
Taip veikia mano Victron ESS. Kaip su šitais, reikia bandyti detaliai skaityti instrukciją, nes čia labai delikatus reikalas. Pirmas mano klausimas būtų, ar juose saulė pajunta pagal schemą MPPT-baterijų krovimas, ar saulė-Grid-tie. Logiška būtų antras variantas, bet tada kad nestumtų į tinklą, turi būti jame sumontuotas srovės krypties daviklis, ir jis turi būti jungiamas tiesiai prie įvado, arba tada turi ant laido montuotis tas daviklis. Nes būtent balansavimas galios kad nestumtų į tinklą ir maitintų apkrovas tik iš saulės, arba iš saulės + kiek trūksta iš ESO yra sunkiausia užduotis. Ten va žmogus pirko, kur perteklių kiša į boilerį, tai su juo jau viskas aišku. Tada dar vienas dalykas, jeigu pajungta Grid-Tie, tai dingus elektrai, veiks tik iš nekraunamų akumuliatorių... Sunkiai tikėtina, kad toks įrenginys sugebės veikti salos režimu (inverteris užduos dažnį Grid-Tie ir tas maitins apkrovą ir kraus akumus). Plius tokiu atveju jei bus perteklius, tai greičiausiai Grid-Tie bus visiškai išjungiamas. Mažai tikėtina, kad veiks Frequency shift ar dar gudresniu valdymo režimu.

Kitas dalykas - saulės pertekliaus sunaudojimas. Tas su tenu, viską puikiausiai suvalgo, o jei teno nėra, tada perteklius bus tiesiog išsvaistomas vėjais.

Beje Victron ESS taip pat neturi pertekliaus sunaudojimo sistemos, gali tik stumti į tinklą arba švaistyti. Tam tikslui esu papildomai pasistatęs MorningStar TS-60 ant DC linijos, kuris idealiai perteklių suvaro į boilerį (neapkraunant inverterio !), bet tam būtinas žemavoltis tenas, galimo boilerio šilumos pertekliaus valdymas.

[ Redaguota Kt Bir 15 2017, 10:08 ]
Į viršų
Julietis
Kt Bir 15 2017, 12:29
L.iko E.nergijos O.re
Užsiregistravęs dalyvis #60
Prisijungta: Št Rgs 27 2008, 10:33

Vieta: Joniškio rajonas
Pranešimų: 529
Maniškėje Studerio sistemoje vyksta taip. VT80-MPPT gamina 48V iš maksimaliai paimamų 150V. Jais kraunamas akumas. Akumas šeria Extender XTM 48-2600 kontrolerį ir jis gamina švarų 230. Kontroleris prijungtas prie tinklo ir seka įtampą akumuose. Jei energijos perteklius, jis pradeda riboti vartojimą iš tinklo ir generuoja saulės energiją. Taip ji dirba dabar. Pakeitus konfigą, kad generuotu į tinklą, jis perteklinę saulės energiją atiduos į tinklą tik tokiu atveju jei ji bus perteklinė. Tai reiškia, kad prioritetas akumai. Pirmiausia krauna akumus. Tada į tinklą. Dingus kaime elektrai, jis nutraukia tiekimą į tinklą kad kaimiečiai nesinaudotu tavąją, arba kad elektriko Prano neištiktu šokas gretimame objekte. Tai padaro duodamas komandą į išorinę relę, ir valdo tinklo pajungimą prie keitiklio. Tokiu atveju tavo namuose visada šviesa ir ramybė, kai kaimas skendi tamsoje.(asmeninė patirtis).
Kas liečia tavuosius pateiktus įrenginius, jų darbo principai turėtu būti panašūs. Tik už labai jau mažus pinigus.
Aš vadovaučiausi tokia patarle:"Mes neesame tokie turtingi, kad pirktume pigius daiktus" (asmeninė patirtis).

Pigesnis variantas: informacijos nuoroda
Mano atvejis: informacijos nuoroda
Ten yra aibė variantų. Pastudijuok.

[ Redaguota Kt Bir 15 2017, 02:34 ]
Į viršų
satigis
Kt Bir 15 2017, 04:45
Užsiregistravęs dalyvis #2272
Prisijungta: Kt Sau 24 2013, 02:17

Vieta: vilnius
Pranešimų: 517
Adas rašė ...

Man reikalingas keitiklis kuris pasimtu elektra is el. tinklu bet i ja nestumtu + akumai ir dingus elektrai el. tinkluose veiktu nuo saules + akumu.

is to ka parasei pilnai uztenka UPS + krovimo kontroleris krauti akumus tiesiogei
i vsio
Į viršų
Adas
Kt Bir 15 2017, 05:15

satigis rašė ...

Adas rašė ...

Man reikalingas keitiklis kuris pasimtu elektra is el. tinklu bet i ja nestumtu + akumai ir dingus elektrai el. tinkluose veiktu nuo saules + akumu.

is to ka parasei pilnai uztenka UPS + krovimo kontroleris krauti akumus tiesiogei
i vsio

Upsas man netinka nes jis veikia is akumo arba is tinklo.
Į viršų
satigis
Kt Bir 15 2017, 05:30
Užsiregistravęs dalyvis #2272
Prisijungta: Kt Sau 24 2013, 02:17

Vieta: vilnius
Pranešimų: 517
o akumus krauni nuo baterijos per krovikli
Į viršų
Adas
Kt Bir 15 2017, 05:31

Tokios sistemos ieskau isigyti informacijos nuoroda
Į viršų
Julietis
Kt Bir 15 2017, 05:35
L.iko E.nergijos O.re

Upas neturi tiek proto, kad prižiūrėti akumų įtampą ir pagal ją riboti tinklą vartotojui iš LESTO. O ir akumų krovimo srovės juo neapribosi.
Į viršų
Micius
Kt Bir 15 2017, 07:41
Užsiregistravęs dalyvis #1762
Prisijungta: Št Bir 11 2011, 08:12

Vieta: Vikonys, Anykščių raj.
Pranešimų: 2912
Kaip Satigis rašo, tai principe daug išpildo paprastas UPS ir MPPT kroviklis, bet yra labai daug niuansų ir situacijų, kur tokia sistema turės begalę trūkumų.

1. Kas nutiks kai išseks akumuliatoriai - UPS'as išsijungs. Kad perjungtų į LESTO, reikia konstruoti papildomus kontaktorius su valdymais. O kaip ir kada įjungs atgal į UPS režimą ? Kada ir kas įkraus akumuliatorius ? Kiek laiko jie stovės iškrauti ? Čia nebent su ličio akumuliatoriais su normalia balansavimo-apsaugos sistema galima kažką bandyt.

2. Kas nutiks esant perkrovai ? UPS tai negali dirbti dalį imdamas iš LESTO, dalį iš akumuliatorių, dalį iš saulės. Tai stipriai apriboja max galią, UPSAS 10KW kainuos kosmosą, rys tuščia eiga daug, o tų 10kw reiks juk ne kiekvieną minutę.

3. Principe jokių galimybių naudoti trifazėse sistemose.

4. Jokio lankstaus valdymo nebus.

Tą filmuką žiūrėjau, taip nuobodžiai ta merga pasakoja, kad pavargau klausytis.

Arba pražiūrėjau, arba nerodė situacijos, kai pajungiama didelė apkrova. Kaip elgsis tada ?

Pvz mano Victron ESS dirbdama kartu su ESO esant didesnei už inverterio nominalią galią apkrovai, pagal akumuliatorių įkrovimo lygį ima viską iš saulės ir akumų, o likutį ima iš ESO. Kas dar labai svarbu, kad įsijungiant didelės galio apkrovai, mažai mirksi šviesa, nes principe viską palaiko ESO. Dirbant inverterio režimu tas daug labiau jaučiasi. Ir čia su Victron inverteriu, apie kiniškus pigenas net nėr ką kalbėt... Jie apskritai negali ilgai dirbti 90-100 proc nominalia apkrova, jau net nekalbant apie didesnes. Mano Victrono nominalas 2600W, bet ramiai pakelia ir 3000w. Pikas 6000W. Garantuotos apsaugos ir kita. Pigiam kiniškam sudegs koks saugiklis ir teks patamsyje grabaliotis

Į viršų
Julietis
Pn Bir 16 2017, 10:05
L.iko E.nergijos O.re

Adas rašė ...

Tokios sistemos ieskau isigyti informacijos nuoroda

Taigi aš su Miciumi tau jas ir pateikėme.Tik kožnas savas. Tik matau tu linkęs domėtis kitaiska, kad suprastum kaip gaila išmest niekam tikusį daiktą. Na niekas ten teisingai nedirba. Niekas. (asmeninė patirtis)
Į viršų
Eiti į puslapį  1 2 3 4 5  

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF