Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Elektronikos technologijos :: Elektronika žaliems

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
2 generatoriu sudvejinimas
Eiti į puslapį  1 2 3 4 5 ... 25 26 27
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
zam0lskis
Pr Sau 27 2014, 08:38
Užsiregistravęs dalyvis #1170
Prisijungta: Kt Bal 15 2010, 04:21

Vieta: Kalabybiskis
Pranešimų: 3201
joo, schema pradedantiems tai tikrai butu geriau perbraizyt. parodyt joje ir generatoriu, ir akumu baterijas iskelt i sona. plius komentarais ir pastabom butu galima aprasinet, kaip ir kas reguliuojasi. kurias detales galima ar reikia keist. droseli, mosfeta ir sunta tai isvis reikia aprasyt smulkiai (pvz radiatorius kad statosi is schemos juk nesimato). ir kaip pakaitalus naudot. jegos detalem ypac.. dabar imetinejat ta pacia - tipo veikianti . bet juk patys ten kruvas patobulinimu isbandet. o schema imetinejat iki siol pirminio varianto
vat ant verinuko pavaret ten jo temoje, o jis sita darba atlikes daug geriau - aprases viska. as manau "zali" verinuko schema surinktu daug lengviau negu sitas pasiulytas. nors sitos is vaizdo ir atrodo paprastesnes....

[ Redaguota Pr Sau 27 2014, 08:41 ]
Į viršų
powilas
Pr Sau 27 2014, 09:26
Užsiregistravęs dalyvis #2197
Prisijungta: Pr Lap 12 2012, 11:40

Vieta: marijampoles raj.
Pranešimų: 1297
zam0lskis rašė ...

joo, schema pradedantiems tai tikrai butu geriau perbraizyt. parodyt joje ir generatoriu, ir akumu baterijas iskelt i sona. plius komentarais ir pastabom butu galima aprasinet, kaip ir kas reguliuojasi. kurias detales galima ar reikia keist. droseli, mosfeta ir sunta tai isvis reikia aprasyt smulkiai (pvz radiatorius kad statosi is schemos juk nesimato). ir kaip pakaitalus naudot. jegos detalem ypac.. dabar imetinejat ta pacia - tipo veikianti . bet juk patys ten kruvas patobulinimu isbandet. o schema imetinejat iki siol pirminio varianto
vat ant verinuko pavaret ten jo temoje, o jis sita darba atlikes daug geriau - aprases viska. as manau "zali" verinuko schema surinktu daug lengviau negu sitas pasiulytas. nors sitos is vaizdo ir atrodo paprastesnes....

cia nera ka perbraizyti, jei nesuprantat komponentu zymejimu, vertetu pirmiausiai pasiskaityti: informacijos nuoroda
kam cia rodyti ta generatoriu? koks tikslas?
nematau reikalo iskelineti kazkur baterijas. jos yra schemoje pazymetos.
del reguliavimo viskas turetu buti aisku, nes yra prierasai.
droseliu skaiciuokliu internetas pilnas, reikia pagooglinti.
suntas sioje schemoje naudojimas kaip saugiklis, jo aprasineti neverta. galima nedeti.
mosfeta pasirenki pagal reikiamas sroves, taigi kiekvienam individualiai.
apie pakaitalus nera net kalbos, nes komponentai nedeficitiniai.
pagal jo renkama generatoriu manau, kad radiatoriaus nereikes visai, nes sroves mazos.
P.S. PARASIAU, KAD SI SCHEMA YRA VEIKIANTI, NIEKAS JOS 100 KARTU NETOBULINO.
Į viršų
Stasiuks
Pr Sau 27 2014, 09:30
Užsiregistravęs dalyvis #2615
Prisijungta: An Grd 10 2013, 09:04

Vieta: Kaunas
Pranešimų: 870
Va dabar kur kas aiškiau, taip sakant ūkiškai paaiškinta. Ačiū Iš pradžių galvojau, kad ten kur akumas turi būti generatorius O ką bus galima reguliuoti tuo potenciometru? Akumo krovimo įtampą?
Į viršų
powilas
Pr Sau 27 2014, 09:39

Stasiuks rašė ...

Va dabar kur kas aiškiau, taip sakant ūkiškai paaiškinta. Ačiū Iš pradžių galvojau, kad ten kur akumas turi būti generatorius O ką bus galima reguliuoti tuo potenciometru? Akumo krovimo įtampą?

potenciometras, kuris eina i UC3842 trecia koja, reguliuoja krovimo srove, o 2kiloomu potenciometras, kuris eima i LM358 operacinio trecia koja, reguliuoja akumuliatoriaus ikrovos pabaiga, ten isstatai tokia itampa, prie kurios krovimas bus nutrauktas (pvz. 13.6v).
Į viršų
xriuxa
Pr Sau 27 2014, 09:49
Užsiregistravęs dalyvis #2613
Prisijungta: Pn Lap 29 2013, 07:21

Vieta: Dusetos
Pranešimų: 497
powilai buk žmogiškas imesk ir nuotrauku kaip turi viskas atroditi .
gal gali parašyti kaip geriau viska iždestit (kaip žaliam) pvz kaip pats esi instaleves i koke dezute .
netingek atrašyk ko smulkiau kad butu aišku ir jokiu klausimu nekiltu , suprantu kad tai yra darbas bet o mes čia ne tam kad vieni kitiems padetume ir pamokyntume
aš irgy norečiau šita surinkt shema gal galetum parašyk koke daliu savikaina ir pn.
gal per daug noriu bet jei paprašisiu niekas gy per galva neduos

[ Redaguota Pr Sau 27 2014, 09:56 ]
Į viršų
powilas
Pr Sau 27 2014, 09:59

xriuxa rašė ...

powilai buk žmogiškas imesk ir nuotrauku kaip turi viskas atroditi .
gal gali parašyti kaip geriau viska iždestit (kaip žaliam) pvz kaip pats esi instaleves i koke dezute .
netingek atrašyk ko smulkiau kad butu aišku ir jokiu klausimu nekiltu , suprantu kad tai yra darbas bet o mes čia ne tam kad vieni kitiems padetume ir pamokyntume
aš irgy norečiau šita surinkt shema gal galetum parašyk koke daliu savikaina ir pn.
gal per daug noriu bet jei paprašisiu niekas gy per galva neduos

dabar neturiu sios schemos surinkes, kad galeciau padaryti foto, bet tuoj rinksiu, nes prisireike, tada padarysiu foto. o siaip cia dziugas yra ja surinkes su foto: informacijos nuoroda
Į viršų
Aurimas.
Pr Sau 27 2014, 10:03
Užsiregistravęs dalyvis #1887
Prisijungta: Pr Grd 19 2011, 07:55

Vieta: Biržu raj.
Pranešimų: 1517
Savikaina juk paprasta suzinoti. Tarkim informacijos nuoroda irasai pajeskos langeli trukstama detale ir ziuri. Susidarai sarasa, uzsisakai ko reikia ir uz 10lt atves betkur lietuvoje. Cia biski neitema, bet kai parasiau uz 10lt susimasciau. O tai greitu siuntu busiukas ir i nida su keltu persikelia
Į viršų
xriuxa
Pr Sau 27 2014, 10:14

ne nidoi gyvenu , yra utenoje elektronikos parde bet kai nelabai pažistu konponentu nueisiu atspauzdines shema sakysiu man reike visu šitu komponentu , čiuju pasižiures i mane taip sakys o tu žinai kaip surinkti . vituacija butu kvaila.
kadangi skiriu tik dioda ir ta 8koji tai tokios ir žinios .
na bandisiu pasižiureti i ten kur džiugas rinko.
o čia ir vejui ir saulei tinka ? gal galima papaišyt kad atskiri jiems butu ijejimai na čia jei išeina kas elektroi gaudosi kad butu universal
Į viršų
powilas
Pr Sau 27 2014, 10:20

xriuxa rašė ...

ne nidoi gyvenu , yra utenoje elektronikos parde bet kai nelabai pažistu konponentu nueisiu atspauzdines shema sakysiu man reike visu šitu komponentu , čiuju pasižiures i mane taip sakys o tu žinai kaip surinkti . vituacija butu kvaila.
kadangi skiriu tik dioda ir ta 8koji tai tokios ir žinios .
na bandisiu pasižiureti i ten kur džiugas rinko.
o čia ir vejui ir saulei tinka ? gal galima papaišyt kad atskiri jiems butu ijejimai na čia jei išeina kas elektroi gaudosi kad butu universal

susirink 2 tokias schemas ir bus universal savikaina tikrai maza.
Į viršų
Aurimas.
Pr Sau 27 2014, 10:20
Užsiregistravęs dalyvis #1887
Prisijungta: Pr Grd 19 2011, 07:55

Vieta: Biržu raj.
Pranešimų: 1517
Na juk rankos ne is s.... auga pajimi piestuka ir surasai sarasa detaliu. Nejau sunku is schemos nurasiti skaiciukus, varzos: ir surasai, potenciometrai:.... ir sio nematau problemos tada. O man artimiausia el parduotuve uz 70km kaskur.

[ Redaguota Pr Sau 27 2014, 10:22 ]
Į viršų
xriuxa
Pr Sau 27 2014, 10:50

aš kai pasižiurejau kokius powilas ten valdiklius kuria tai ir galva apsisuko
jezau as komponentu neskiriu , na nieko jei labai noresiu tai ir rinksiu ir surasiu info .
jums blecha atrodo čia viskas paprasta o man ne , kažkaip pagalvoju o ne geriau tuomet saulei paprasta valdikli už 10 baksu nusipirkt ne kuo ir pigiau bus ,aišku nusipirkes vistek neskirsiu komponentu bet mažiau nervu susigadinsiu ir forume rašynesiu nes žiuriu man čia iš kompo patirti semtis ir žiniu yra per sudetinga o gal tingiu .... net nžn nenuoriu jusu laiko gaišti savo pliurpalais.
59362- o tu iš Biržu kur tiksliau aš esu iš Dusetu tai kartais gal prilekčiau aproditum realiai pamokyntum jei noro turi aišku .:)
Į viršų
powilas
Pr Sau 27 2014, 11:13

xriuxa rašė ...

jezau as komponentu neskiriu , na nieko jei labai noresiu tai ir rinksiu ir surasiu info .
jums blecha atrodo čia viskas paprasta o man ne , kažkaip pagalvoju o ne geriau tuomet saulei paprasta valdikli už 10 baksu nusipirkt ne kuo ir pigiau bus ,aišku nusipirkes vistek neskirsiu komponentu bet mažiau nervu susigadinsiu ir forume rašynesiu nes žiuriu man čia iš kompo patirti semtis ir žiniu yra per sudetinga o gal tingiu .... net nžn nenuoriu jusu laiko gaišti savo pliurpalais.
59362- o tu iš Biržu kur tiksliau aš esu iš Dusetu tai kartais gal prilekčiau aproditum realiai pamokyntum jei noro turi aišku .:)

as ju nekuriu. dziugo ten schemos kurtos, as tik jas rinkau.
Į viršų
Stasiuks
An Sau 28 2014, 07:26

powilas rašė ...

Stasiuks rašė ...

potenciometras, kuris eina i UC3842 trecia koja, reguliuoja krovimo srove, o 2kiloomu potenciometras, kuris eima i LM358 operacinio trecia koja, reguliuoja akumuliatoriaus ikrovos pabaiga, ten isstatai tokia itampa, prie kurios krovimas bus nutrauktas (pvz. 13.6v).

Ar teisingai suprantu, kad pagal šią schemą generatoriui apkrovą duodą kai pasiekia nustatytą srovės ribą (pzv. 2A), todėl generatorius gali startuoti be apkrovos laisvai?
O dėl akumuliatoriaus naudojimo, kad jo pilnai neiškrauti reikia papildomo valdiklio, galvoju gal tiktų saulės valdiklis kuris krauna akumą lygiagrečiau nuo saulės baterijos ir per jį jungiama apkrova akumui?
Į viršų
xaker
An Sau 28 2014, 09:41

Užsiregistravęs dalyvis #88
Prisijungta: Tr Spa 15 2008, 07:10

Vieta: Mažeikiai
Pranešimų: 2761
xriuxa rašė ...

Vis tas lietuvaicio skupumas ir isskaiciavymai , tai duokim dirbt darbus kas tuom uzsiima, padarys ir veiks be problemu, lipdysi lipdysi, galu gale sudega ismeti ir vistiek uzsakineji kad gamintu kas sugeba. Neveltui sakoma, kad skupus moka du kartus. Jei pats nemoki, mokek tam kas moka.
Į viršų
Tinklalapis
powilas
An Sau 28 2014, 01:13

Stasiuks rašė ...

powilas rašė ...

Stasiuks rašė ...

Ar teisingai suprantu, kad pagal šią schemą generatoriui apkrovą duodą kai pasiekia nustatytą srovės ribą (pzv. 2A), todėl generatorius gali startuoti be apkrovos laisvai?
O dėl akumuliatoriaus naudojimo, kad jo pilnai neiškrauti reikia papildomo valdiklio, galvoju gal tiktų saulės valdiklis kuris krauna akumą lygiagrečiau nuo saulės baterijos ir per jį jungiama apkrova akumui?

naudojant UC3843 PWM generatoriu, startuos valdiklis tada, kai generatorius generuos 8.5v, iki 8.5v valdiklis neveiks.
del akumuliatoriu iskrovos ribos tu teisus, reikalinga papildoma schema stebejimui.
Į viršų
xriuxa
An Sau 28 2014, 02:32

xaker65 rašė ...

xriuxa rašė ...

Vis tas lietuvaicio skupumas ir isskaiciavymai , tai duokim dirbt darbus kas tuom uzsiima, padarys ir veiks be problemu, lipdysi lipdysi, galu gale sudega ismeti ir vistiek uzsakineji kad gamintu kas sugeba. Neveltui sakoma, kad skupus moka du kartus. Jei pats nemoki, mokek tam kas moka.

na ša tesiok pagalvojau kad tokiu atveju jei nemoki geriau nusipirkt ir viskas . nera čia jokio skupumo nesinori skubet kad poto butu viskas veltui . tai manau protingiau isigyt.
Į viršų
dziugas
An Sau 28 2014, 04:02
Užsiregistravęs dalyvis #64
Prisijungta: An Rgs 30 2008, 12:31

Vieta: Klaipeda
Pranešimų: 1005
Zemos itampos signalizatorius jei rusiskai skaitote informacijos nuoroda
Į viršų
powilas
An Sau 28 2014, 06:03

sis paprastas 12v akumuliatoriaus itampos indikatorius:

Į viršų
Stasiuks
An Sau 28 2014, 06:24

Signalizavimo manau neuztenka, reiketu su nutraukimu. Jei negirdesi, neatjungsi ir nusodins visai. Manau panaudosiu saules valdikli lygiagreciai, jie nebrangus kokia 50 litu jei 30A
Į viršų
powilas
An Sau 28 2014, 06:28

Stasiuks rašė ...

Signalizavimo manau neuztenka, reiketu su nutraukimu. Jei negirdesi, neatjungsi ir nusodins visai. Manau panaudosiu saules valdikli lygiagreciai, jie nebrangus kokia 50 litu jei 30A

tuoj papiesiu atjungimo schema
Į viršų
Eiti į puslapį  1 2 3 4 5 ... 25 26 27  

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF