Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Pagrindinis forumas :: Įvairūs

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
T.U.K Trumpai užduodami klausimai
Eiti į puslapį  1 2 3 ... 9 10 11 ... 133 134 135
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
zam0lskis
Št Bal 07 2012, 09:49
Užsiregistravęs dalyvis #1170
Prisijungta: Kt Bal 15 2010, 04:21

Vieta: Kalabybiskis
Pranešimų: 3166
ten turi greiciausiai atsargines akumo atskiras sekcijas. seniau prie autokaru dar budavo atsarginiu daliu siuntimas. nu sssr laikais. tipo atsiusdavo pakeitimui sugedusiu sekciju kazkiek nauju. ir kaupdavo sandeliuose. anksciau durna praktika budavo - keisdavo tik sekcijas. dabar atvaro firma - visa akuma pakeicia. man atrodo ten tokias tavo tata ir gavo, atgulejo sandely - nurase ir parsiveze namo butu kitap tiesiai i siuksliu konteineri keliave...
jas reikia sujungt i linija. ten dar tokios specialios jungtys budavo, uzmauni ir su lietlempe uzlieji svina. nu pas tave 120V sistema, tai tau 100 sekciju reiktu, nezinau ar tiek turesi. o kraut toki bloka gali itampom nuo 120V iki 200V, srove ramiai ir 200A suvalgys ir dar daugiau. ten galingos sekcijos, mes jas kraudavom su 3kw svarkem, nes originalus krovikliai sudegdavo ten diodai kroviklyje tik iki 50A buvo - ir krovikls trifazis! mazdaug 80A pradine srove. ir nelaikydavo - degdavo. o svarkeje diodai iki 500A - jei uzsitrumpina - silumine apsauga ismusa . ant virinimo ijungi ir krauni dabar neatsimenu tiksliai, bet kazkur apie 60 sekciju budavo bloke, gal maziau. tas kranas sarminis gal 11 tonu svere, kaip tankas

kroviklio jokio nereikia - junk tiesiogiai. generatorius - atskiriants diodas - akumu blokas. jei turi tik kelias sekcijas, tai neapsimoka terliotis.

[ Redaguota Št Bal 07 2012, 09:57 ]
Į viršų
Onefold
Sk Bal 08 2012, 06:12
Užsiregistravęs dalyvis #1226
Prisijungta: Sk Geg 23 2010, 08:45

Vieta: Kretingos raj. Grūšlaukės km.
Pranešimų: 153
Su Sv. Velykom visus. Miegodamas sianakt sugalvojau stai ka. Tik galvoju pasiklausiu pasitarsiu su jumis ar veiktu sitokia sistema? Sakykim akumai pakrauti, pradedu naudoti energija ir tada reikia padaryti, kad jei generatorius stovi ar nespeja uzkrauti akumo is lesto pasijungtu upsas kai akumas nuseda iki 10,8V(kol dar neatsijunge upsas), kai kraunasi akumas ir pasiekia kokius 11,8V atjungia is lesto. Poto vel nuo pradziu.

[ Redaguota Sk Bal 08 2012, 06:15 ]
Į viršų
Onefold
Sk Bal 08 2012, 06:21

Va cia daugiau papiesta
Į viršų
zam0lskis
Sk Bal 08 2012, 07:41

tokia schema veiks taip :
kai vejo nebus, akumus uzkraus lesto. dali energijos prarasi akumu uzkrovimo palaikymui ir valdiklio uzmaitnimui pasyvioje bukleje.
kai vejas bus, valdiklis prades imt daugiau energijos is lesto, kad genera dirbtinai laikyt atjungta, nes akumus jau senu seniausiai uzkrove lesto.
o buitiniai prietaisai naudos energija is lesto tesiogiai.

galbut metuose papuls atvejis, kai lesto netieks energijos. na gal avarija kokia tinkluose. tada kai ijungsi savo buitinus prietaisus, tai iskraus prikauptus akumus ir sistema uzsilenks
jei lesto bus avarija ilgai, tai net ir nenaudojant energijos su buitiniais prietaisais - valdiklis su upsu iskraus akumus per ilgesni laika ir uzlenks sistema.
ir va kai sistema uzsilenks ir atsirastu netycia tuo metu vejas - tada galbut kazkiek ir paimsi vejo energijos

[ Redaguota Sk Bal 08 2012, 07:47 ]
Į viršų
xaker
Sk Bal 08 2012, 07:43

Užsiregistravęs dalyvis #88
Prisijungta: Tr Spa 15 2008, 07:10

Vieta: Mažeikiai
Pranešimų: 2750
Tai cia kazkaip panasu kad pajungi pakroveja ir vel po kaz kiek tai laiko imi is pakrautu akumu. Pakraut akumam reik ilgesnio laiko nei tu is ju ispumpuoji
Į viršų
Tinklalapis
Onefold
Sk Bal 08 2012, 08:08

gerai, sakykim siandiena yra vejas krauna akuma apie 2-4A ijungiu upsa(lesto atjungtas), tada visvien krauna apie 0,5 - 1,7 A, pajungiu upsui apkrova apie 100W tada buna nuo -2A iki +1A(priklauso kiek papucia vejelis), lesto atjungtas, tai visvien as paimu elektros is vejo aisku nesakau kazkiek issikraudineja akumas, bet ne tiek greit. ar ne taip? Zamolskis rase: kai vejas bus, valdiklis prades imt daugiau energijos is lesto, kad genera dirbtinai laikyt atjungta. As su situo nesutinku, jug kai bus vejas upsas galvos kad akumas pilnas, nes generas i akuma duos 14V ir is lesto visai neims, o naudos genero energija.

[ Redaguota Sk Bal 08 2012, 08:10 ]
Į viršų
Micius
Sk Bal 08 2012, 08:24
Užsiregistravęs dalyvis #1762
Prisijungta: Št Bir 11 2011, 08:12

Vieta: Vikonys, Anykščių raj.
Pranešimų: 2912
OneFold - Aš panašias schemas naktimis jau sapnuoju, bet viskas baigiasi, kaip pradedu skaičiuot investicijas ir nuostolius tiek piniginius, tiesk energijos
Į viršų
Otto
Sk Bal 08 2012, 08:36
Otto
Užsiregistravęs dalyvis #38
Prisijungta: Pr Rgs 08 2008, 09:38

Vieta: Biržai
Pranešimų: 2015
zam0lskis rašė ...

ten turi greiciausiai atsargines akumo atskiras sekcijas. seniau prie autokaru dar budavo atsarginiu daliu siuntimas. nu sssr laikais. tipo atsiusdavo pakeitimui sugedusiu sekciju kazkiek nauju. ir kaupdavo sandeliuose. anksciau durna praktika budavo - keisdavo tik sekcijas. dabar atvaro firma - visa akuma pakeicia. man atrodo ten tokias tavo tata ir gavo, atgulejo sandely - nurase ir parsiveze namo butu kitap tiesiai i siuksliu konteineri keliave...
jas reikia sujungt i linija. ten dar tokios specialios jungtys budavo, uzmauni ir su lietlempe uzlieji svina. nu pas tave 120V sistema, tai tau 100 sekciju reiktu, nezinau ar tiek turesi. o kraut toki bloka gali itampom nuo 120V iki 200V, srove ramiai ir 200A suvalgys ir dar daugiau. ten galingos sekcijos, mes jas kraudavom su 3kw svarkem, nes originalus krovikliai sudegdavo ten diodai kroviklyje tik iki 50A buvo - ir krovikls trifazis! mazdaug 80A pradine srove. ir nelaikydavo - degdavo. o svarkeje diodai iki 500A - jei uzsitrumpina - silumine apsauga ismusa . ant virinimo ijungi ir krauni dabar neatsimenu tiksliai, bet kazkur apie 60 sekciju budavo bloke, gal maziau. tas kranas sarminis gal 11 tonu svere, kaip tankas

kroviklio jokio nereikia - junk tiesiogiai. generatorius - atskiriants diodas - akumu blokas. jei turi tik kelias sekcijas, tai neapsimoka terliotis.

Gal ištaisyk, ką parašei neteisingai. Micius aiškiai parašė, kad akumai geležies- nikelio, t.y. šarminiai, taigi, apie užliejimus švinu nebekalbame, taip pat apie žiaurias sroves ir nelaikančius kroviklius. Krovikliai nelaiko, kai neišmanėliai jungia krauti rūgštinius akumus, prie šarminiams skirtų kroviklių.
Taip pat, apie svarkės srovę .. 600 A tik trumpalaikiame režime, realiai jos niekada tiek neduoda.
Ir apie litlempės naudojimą prie naudojamų akumų.. tai absurdas. informacijos nuoroda
Dar tebeturiu anglinių elektrodų, skirtų švino celėms virinti, ir kažkur nusimėtė darbų saugos instrukcija, su įspėjimais, kaip tai pavojinga .
Į viršų
Onefold
Sk Bal 08 2012, 08:44

Tai ka daryti? Viska mesti? As esu nusiteikes, kad tai galbut neatsipirks niekad, bet pati esme visa tai yra idomu ir nors po 1kw per men tegu sumazina paemima is lesto. Man bus ramiau ir geriau
Į viršų
Otto
Sk Bal 08 2012, 09:00
Otto

Onefold rašė ...

Tai ka daryti? Viska mesti? As esu nusiteikes, kad tai galbut neatsipirks niekad, bet pati esme visa tai yra idomu ir nors po 1kw per men tegu sumazina paemima is lesto. Man bus ramiau ir geriau

Gera ta tavo schema, nenaudojant grido- būtent taip ir daroma. Aišku, naudos nedaug, bet jei generas geras ir vietovė pakankamai vėjuota, kažką tikrai gausi.
Į viršų
Onefold
Sk Bal 08 2012, 09:08

Dekui Otto, nors vienas pritare Manau dadejus saules baterijas daudos dar daugiau butu. Tik dabar Dziugo turbut reiks prasyt schemutes lesto junginejimui.
Į viršų
svedas
Sk Bal 08 2012, 09:14
Užsiregistravęs dalyvis #1739
Prisijungta: Št Geg 14 2011, 08:51

Vieta: anyksciu raj
Pranešimų: 597
Onefold rašė ...

as irgi masciau apie panasia sistema ,tik mano mintis tokia:vietoj ups jungti paprasta inverteri ir per akumus ,,pompuoti" elektra i namus panaudojant saules baterijas .Tarkim,dienos metu pakraunami akumuliatoriai ir tuo pat metu jie nau dojami namu ukio prietaisu,atejus vakarui ,kada nebedirba saules baterijos likusi energija naudojama is akumuliatoriu iki pabaigos,o veliau ,jeigu nakties metu nebeuztenka rele perjungia lesto tinkla ir maitina is jo iki tol ,kol saules baterijos vel nepakrauna iki reikiamo lygio .Kodel ne ups ,todel ,kad ir dienos metu ji kraus is lesto tinklo ,jeigu bus nepakankamai pakruti akumuliatoriai ,o mano atveju ,jie bus kraunami dienos metu ir ,galbut ,bus panaudoti nakties metu .tai tokia mano mintis .Ir dar ,cia gaunasi savotiskas avarinis maitinimas ,zinoma ,jeigu tuo metu kada dingtu lesto elektra ir akumai tusti tai tada jau blogai,bet dienos metu lieka tikimybe ,kad svarbiausi iranga gali buti palaikoma tiesiogiai saules bateriju .
Į viršų
Micius
Sk Bal 08 2012, 10:03
Užsiregistravęs dalyvis #1762
Prisijungta: Št Bir 11 2011, 08:12

Vieta: Vikonys, Anykščių raj.
Pranešimų: 2912
Ooo, sveiki kolegos, atvykom taip pat kaip ir į mano sumanymus )) Man tai pyktis ima, kad žiauriai sunku viską normaliai išnaudot. Pvz paimkim tokį dalyką - vasara. Karštą vandenį paruošia kolektorius. Jis daug efektyvesnis, galingesnis. Dieną, namuose nieko nėra, 600W pleška nemokamai lesto, tuo tarpu įsijungia gal koks šaldytuvas, kolektoriaus cirkuliacinis, plius dar jeigu jie ant tos fazės (jei elektroninis skaitiklis ir vienfazis gridas) ir energiją tiesiog atiduodi nemokamai... Grįžti iš darbo, vakaras jau, SJ vos 20 proc galios tik likę, o tada naudojamas vanduo (hidroforas), kaitlentė, virdulys, televizorius, kompiuteris... ir viskas iš Lesto.... Todėl aš irgi galvoju, nu tai blyn jau gal geriau kažkokius tai akumus įkraut, kad ir su nuostoliais, bet visgi kažkiek energijos sukaupsi, vakare galėsi gridus iš akumų įjungt, kurie sumažins sąnaudas kaitlentės ir kitas sąnaudas. Tik kaip viską apgalvot, kad ir žiemai gerai būtų, ir vasarai, ir kad nereiktų 10 000 investicijų...

P.S Ar gali kas nors patart, kurie akumai visais požiūriais geriausi ?

P.S Čia visai nieko man pasirodė įkrovikliai, tik va gaila kad įtampa didžiausia 150V... informacijos nuoroda

P.S Šitas man patiko, jeigu naudojant generą - informacijos nuoroda

P.S Inverterių čia radau - informacijos nuoroda

[ Redaguota Sk Bal 08 2012, 05:53 ]
Į viršų
zam0lskis
Sk Bal 08 2012, 10:35

otto netaip kazka supratai supratai. as kalbejau apie dvieju akumu sujungma. budavo tokios jungtys - atrodo kaip kilpins raktas is abieju galu kilpos. sudedi du akumus greta ir uzmauni ta jungti ant klemu. tada pakaitini su lietlempe klema ir uzlieji tarpelius svinu. gal negrynai svinas, gal ir kokio cinko ten budavo priemaisu. strypai tokie - gali rankoje lankstyt. jei rasiu, imesiu foto, dar gal metosi garaze as is ju liedavau svarelius tinklams.
svarke veikia mazdaug iki 120A virinimo rezime ir iki mazdaug 350A pjaustymo rezime. o diodai svarkeje 500A ribine ilgalaike srove laiko. pjaustymo rezime kaista apvijos ir reikia aktyvios transformatoriaus ventiliacijos, kitaip apangles izoliacija.
del stoteliu degimo tai esi teisus, kai patiki autokrana eksplotuot visokiems idiotams - tai viska supleskina
Į viršų
Otto
Sk Bal 08 2012, 11:08
Otto

Panagrinėk, gal įveiksi suprasti; informacijos nuoroda Jei ne, klausk, bet nesiginčyk.
Šarminiams akumams švinas nenaudojamas, klemai prisukami varžtais. Metalai- geležis ir nikelis.
Švino akumai būna lituojami, bet tik nauji, nenaudoti. Prie naudotų su ugnimi geriau nesiartink ir kitiems nepatarinėk. Geriau susirask ir pasiskaityk darbų saugos instrukciją ta tema.

[ Redaguota Sk Bal 08 2012, 11:13 ]
Į viršų
zam0lskis
Sk Bal 08 2012, 11:22

va toka schema su upsu turi but.
valdiklis turi ne tik ijungt/isjungt upsa kai akumai pilni, bet ir valdyt rele, kuri permeta tavo prietaisus nuo lesto ant upso sistemos.
ir valdikls turetu uzsimaitint nuo akumo.

kad sistema visiskai neatsirubalintu, dar reiketu isirengt tiesiogini akumu ikrovima is lesto, jei sakykim vejo ilgai nera ir akumai pradeda stipt. kita valdikli, kuris sureguotu nuo sakykim 10,5V. o sitas rezervinis akumu ikrovimas atsijungtu sistemai atsigavus.
Į viršų
Aruncikas
Sk Bal 08 2012, 12:46
Užsiregistravęs dalyvis #1801
Prisijungta: Št Rgp 27 2011, 06:27

Vieta: Klaipėdos, Kretingos regionas
Pranešimų: 162
Miciau, būk draugas, nerašinėk keiksmažodžių, negadink "markės"
Į viršų
Onefold
Sk Bal 08 2012, 01:46

zam0lskis rašė ...

va toka schema su upsu turi but.
valdiklis turi ne tik ijungt/isjungt upsa kai akumai pilni, bet ir valdyt rele, kuri permeta tavo prietaisus nuo lesto ant upso sistemos.
ir valdikls turetu uzsimaitint nuo akumo.

kad sistema visiskai neatsirubalintu, dar reiketu isirengt tiesiogini akumu ikrovima is lesto, jei sakykim vejo ilgai nera ir akumai pradeda stipt. kita valdikli, kuris sureguotu nuo sakykim 10,5V. o sitas rezervinis akumu ikrovimas atsijungtu sistemai atsigavus.

Kazin su kokiu valdikliu (padaryk man ta valdikli paimsiu )tu perjungsi taip kaip veikia upsas? Ir kazin ar visiems prietaisams patiks kai taip perjunginesi nuo modifikuotos sinusoides i taisiklingaja?
Į viršų
zam0lskis
Sk Bal 08 2012, 03:43

nu tai galvok su galva kaip ji teisinga naudot
tu juk upsa naudosi kaip inverteri, o ne kaip upsa. na ten buna tokia cypialka, kur detektuoja kad pavojus - tinkle nera itampos. tai sita funkcija is upso galima ismest, nes ji tavo atveju nereikalinga. ismest nera sunku - paprastai koki laideli perkerpi...
del sinuso taisyklingumo tai cia priklauso nuo upso galimybiu.
jei prietaisam nepatinka upso sinusas tai ju ir nejunk.
tu gal galvoji, kad jei tinkle yra itampa - tai upso akumai vistiek tiekia energija kartu su tinklu? jei taip galvoji - klysti. cia tau ne grid inverteris. cia upsas. kad jis veiktu kaip gridas ten jauciu ji is pagrindu tektu perdirbt. suimituot busena, kad tinkle nera itampos, kazkoki dar viena papildoma energijo saltini tektu burt ir t.t.
mazai matyt zinai apie upsus. jie negali visko, ko tu is ju pageidauji. tu mazdaug nori, kad tavo sistema naudotu tik visas gerasias galimybes, kurias tu zinai. ir nori tokia sistema suburt is po ranka turimu nelabai tinkamu prietaisu, kurie tas gerasias galimybes turi. tik pamirsti, kad tokie prietaisai kaip upsas turi ir blogasias puses. kurias reikia kazkaip apeit. o tu jas tiesiog ignoruoji.

[ Redaguota Sk Bal 08 2012, 03:55 ]
Į viršų
Onefold
Sk Bal 08 2012, 04:10

upsa noriu naudoti kaip upsa tik sumazindamas energijos imima is lesto. ziek yra upsas, yra batarke jame,kai ji pakrauta (rodo virs 12v) upsui atjungtas lesto maitinimas per valdikli. tada upsas nors ir be akrovos naudoja apie 0,7A pajungus apkrova atitinkamai is akumu ims daugiau ir is ju ims kol akumai nuses iki 10,8v, bet taip nutiks jei nebus vejo, nes kai vejas yra jis krauna akuma ir jei be apkrovos ijungtas rodo be krovimo 0,7a tai kraunant su generu jis man siandien rodo 1,2a ir daugiau tai man ne tik upsa maitina bet ir krauna dar akuma. pasakyk kad ne taip?tada jungiu prietaisus kuriuos man reikia tada aisku generas nespes kraut bet batareikos issikraudines daug ilgiau. beje dar duok man ta valdikli pagal tavo schema kur nupiesiai kad junginetu Bet tu zamolski ir daug kalbi kazin ar praktiskai ka nors darai?

[ Redaguota Sk Bal 08 2012, 04:10 ]
Į viršų
Eiti į puslapį  1 2 3 ... 9 10 11 ... 133 134 135  

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF