Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Pagrindinis forumas :: Vykdomi projektai

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Mazo galingumo Hidroelektrine
Eiti į puslapį  1 2 3
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
eimas09
Pn Lap 18 2011, 09:25
Užsiregistravęs dalyvis #1861
Prisijungta: Pn Lap 18 2011, 08:41

Vieta: vilnius
Pranešimų: 32
Sveiki . Noriu pasigaminti mazo galingumo hidroelektrine ir noriu jusu pagalbos, nes esu dar zalias mechanikoi

Taigi pameginsiu nupasakoti savo projekta. Kadangi salia manes nera jokio upelio, tai ketinu naudoti giluminio grezinio vandens srove. Is giluminio grezinio pasidariau atsaka ir isvedziau i lauka apie 20mm slanga per kuria galima paleisti vandeni . Ismatavau keleta parametru ir gavau kad per 1 min prateka 40 litru tai ~ per 1sek. prateka 0,7l . Taip pat slangoje susidaro spaudinas is grezinio kuris lygus 1 atmosferai . Internete radau skaiciuokle informacijos nuoroda kad 1 atmosfera atitinka is 10 metru aukscio krentanti vandeni, tik kad mazas litru kiekis per sekunde. Taigi mano toki pirminiai parametrai

Noreciau pasigaminti hidroelektrine pagal anksciau isvardintus parametrus , kad toji vandens srove suktu generatoriu o jis krautu 12v licio akumuliatoriu . Aisku dar bus reikalinga krovimo sistema, bet su sia manau susitvarkysiu. Dabar nezinau koki generatoriu pasirinkti ir kaip apskaiciuoti kokio generatoriaus reik ? Beto dar galvoju kokiu principu sukti generatoriu . Ar daryti uzdara vandens rata ir i menteles paduoti vandeni sumazinus slangos diametra, ar sumontuoti kokia sparnuote i slanga su kazkokiu perejimu?

taip pat dar radau skaiciuokle kaip pammatuoti vandens galia bet nezinau ar cia teisingai informacijos nuoroda

cia ivedus auksti ir litraza per sekunde gaunu (jei cia teisingai) :
Head: 10 (metres), Flow Rate: 0.7 (litres per second)
Hydro Power: 70 (Watts)
At 60% system efficiency 41 (Watts) of generated electricity

Taigi ka patartumet del generatoriaus? daryti koki savo ar gal yra kur isigyti silpno galingumo generatoriu kuriuos pasuktu mano turima vandens srove ? beto akumuliatoriu gali krauti kad ir visa diena . Elektros srove manau bus naudojama vakariniam kiemo apsvietimui su Led lempom

[ Redaguota An Lap 22 2011, 12:59 ]
Į viršų
Micius
Pn Lap 18 2011, 09:29
Užsiregistravęs dalyvis #1762
Prisijungta: Št Bir 11 2011, 08:12

Vieta: Vikonys, Anykščių raj.
Pranešimų: 2854
Ta prasme pas tave šaltinis ? O kur dėsi ištekantį vandenį ?
Į viršų
eimas09
Pn Lap 18 2011, 11:04

Micius rašė ...

vandeni ketinu dekoratyviai panaudoti ir nutekinti i pruda per akmenimis isgrysta nedideli upeli.

[ Redaguota Pn Lap 18 2011, 11:04 ]
Į viršų
Micius
Št Lap 19 2011, 08:09

Mažiausias, kokį radau informacijos nuoroda

Bet čia reikia 3L per sek ir gautum 200W. Kaip suprantu jam reikia slėgio 1, 1,4 bar.

Šiaip tai čia tikrai nieko nenusimanau, kaip ir kitur

Beje tavo nuorodos neveikia, gal gale trūksta L raidžių ? HTML ?
Į viršų
Elektronas
Št Lap 19 2011, 11:38
Užsiregistravęs dalyvis #18
Prisijungta: An Rgp 26 2008, 07:31

Vieta: Kaunas, Šilainiai
Pranešimų: 2504
Tu man paaiskink kam tau ta hidro elektra reikalinga? Jei tavo giluminis siurblys ir maitinasi is tavo tinklo tai kur pliusas???
Į viršų
Micius
Št Lap 19 2011, 11:44

Elektronas rašė ...

Tu man paaiskink kam tau ta hidro elektra reikalinga? Jei tavo giluminis siurblys ir maitinasi is tavo tinklo tai kur pliusas???

Tai aš taip suprantu, kad pas žmogų šaltinis trykšta
Į viršų
zam0lskis
Št Lap 19 2011, 12:19
Užsiregistravęs dalyvis #1170
Prisijungta: Kt Bal 15 2010, 04:21

Vieta: Kalabybiskis
Pranešimų: 3038
gal pas ji artezinis grezinys, is tokiu teka savaime ir palaiko sioki toki slegi. bet tokie su laiku issenka.
jei saltinis - tai naudingo slegio praktiskai nebus. saltiniui manau reiktu statyt kolona ir ziuret iki kiek uzkelia aukstyn - o tada bandyt panaudot is vandens kritimo zemyn.
Į viršų
Vitalijus
Št Lap 19 2011, 06:12
Užsiregistravęs dalyvis #1456
Prisijungta: Sk Lap 14 2010, 07:57

Vieta: silutes raj
Pranešimų: 185
zam0lskis rašė ...

gal pas ji artezinis grezinys, is tokiu teka savaime ir palaiko sioki toki slegi. bet tokie su laiku issenka.
jei saltinis - tai naudingo slegio praktiskai nebus. saltiniui manau reiktu statyt kolona ir ziuret iki kiek uzkelia aukstyn - o tada bandyt panaudot is vandens kritimo zemyn.

netoli manes kur gyvenu yra grezinys vanduo bega savaime maziausiai 35metai slegis yra nemazas kazkada stovejo vandens bokstas aprupindavo visa gyvenviete vandeniu be siurblio pagalbos dabar tas grezinys naudojamas fontanui istisus metus jau daug metu o vanduo surokas todel nuverte boksta !lol
Į viršų
zam0lskis
Št Lap 19 2011, 06:35

tipo surudijo nuo surumo ir nuvirto?
Į viršų
Vitalijus
Št Lap 19 2011, 06:39
Užsiregistravęs dalyvis #1456
Prisijungta: Sk Lap 14 2010, 07:57

Vieta: silutes raj
Pranešimų: 185
zam0lskis rašė ...

tipo surudijo nuo surumo ir nuvirto?

!lol nenuvirto o nuverte
Į viršų
Elektronas
Št Lap 19 2011, 08:12
Užsiregistravęs dalyvis #18
Prisijungta: An Rgp 26 2008, 07:31

Vieta: Kaunas, Šilainiai
Pranešimų: 2504
Tu geriau daryk pilstymo linija ir i bambelius mineralini pusk
Į viršų
sigis.m
Sk Lap 20 2011, 05:31
Užsiregistravęs dalyvis #1182
Prisijungta: Kt Bal 22 2010, 08:21

Vieta: Panevėžys
Pranešimų: 1213
beveik idealus biznis...
Į viršų
eimas09
An Lap 22 2011, 12:56

pas mane is grezinio vanduo eina savaime be jokiu siurbliu ir varikliu. Aisku yra hidroforas pajungtas kad i nama vandeni pumpuotu , bet jei ji atjungiu tai i antra auksta uznesa vandeni bet netaip stipraii jau bega. o ta energija noriu panaudot dekoratyviniui kiemo apsvietimui. ta prasme per diena kraunu akumuliatoriu ir poto vakare isijungia automatiskai apsivetimas nuo kokio nors foto rezistoriaus. Man dabar diziausia dilema yra tas generatorius. koki ji pasirinkt ir kaip ten viska apskaiciuot kad pilnumoi isnaudota butu ? ar generatoriu paciam koki susitvert? jei kas zinot kokiu naudingu linku tai numeskit cionais ) busiu labai dekingas
Į viršų
eimas09
An Lap 22 2011, 12:58

Micius rašė ...

Mažiausias, kokį radau informacijos nuoroda

Bet čia reikia 3L per sek ir gautum 200W. Kaip suprantu jam reikia slėgio 1, 1,4 bar.

Šiaip tai čia tikrai nieko nenusimanau, kaip ir kitur

Beje tavo nuorodos neveikia, gal gale trūksta L raidžių ? HTML ?

na del sio generatoriaus tai abejociau kaina didele . as galvoju koki nors parpasta youtubei randu padarytu projektu ir video bet info nerandu apie schemas ir kokius generatorius naudoja . ten kazkokius savidarbius arba perdaro jau esama , bet pas juos kiek maciau srove vandens stipri tai ir isuka ten koki geresni generatoriu. Pvz koki masinini generatoriu paima ir uztvenkia upeli ir jau toks manau pasuktu
Į viršų
eimas09
An Lap 22 2011, 01:00

Micius rašė ...

taip saltinis, o istekantis vanduo nutekes dekoratyviniu takeliu is akmenu i salia esanti pruda .
Į viršų
eimas09
An Lap 22 2011, 03:46

Micius rašė ...

Elektronas rašė ...

Tai aš taip suprantu, kad pas žmogų šaltinis trykšta

Pas mane taip ir yra. Grezinyje pries hidrafora stovi trisakis ir padaryta atsaka 20mm skermens slanga. is jos teka vanduo 1 atm slegiu tai prilygsta 10 m auksciui krentancio vandens , o pratekamas vandens kiekis tai beveik litras per sekunde(panasiai kaip namuose is krano). Todel man reik patarimo del generatoriaus. Pagal kokias formules man apskaiciuot kokio generatoriaus reikes pagal turimus duomenis? tada butu galima ir nuspresti koki akumuliatoriu naudoti ar licio ar koki masinini, bet turetu buti 12V akumuliatorius
Į viršų
zam0lskis
An Lap 22 2011, 05:53

nesuprantu ka tu cia svaigsti su akumu, juk vanduo tekes visa laika. akumai neapsimoka visiskai. jei jau nori kaupt - tai reikia kaupt vandeni baseine, o generatoriu ijungt, kai susikaupia ir naudot tiesiogiai.
bus negendanti sistema. akumai visiskai neapsimoka.
kai statysi generatoriu - tai juk reikes butent aukscio (arba issireiskus kitaip - slegio), tai nesuprantu ka tu ten leisi per fontana ar kriokli - juk po generatoriaus nebebus spaudimo

generatorius butent vandens spaudima (arba pakelima vandens i auksti - nes tai taspac) ir sunaudos.

plius nezinau koks ten tavo grezinys - toks priverstinis spaudimo is grezinio naudojimas glusina grezini ir greiciau uzkisa smeliu, nes pristabdytame vandens tekejime smelio daleles greiciau nuseda ir kaupiasi.
Į viršų
eimas09
An Lap 22 2011, 10:05

zam0lskis rašė ...

nesuprantu ka tu cia svaigsti su akumu, juk vanduo tekes visa laika. akumai neapsimoka visiskai. jei jau nori kaupt - tai reikia kaupt vandeni baseine, o generatoriu ijungt, kai susikaupia ir naudot tiesiogiai.
bus negendanti sistema. akumai visiskai neapsimoka.
kai statysi generatoriu - tai juk reikes butent aukscio (arba issireiskus kitaip - slegio), tai nesuprantu ka tu ten leisi per fontana ar kriokli - juk po generatoriaus nebebus spaudimo

generatorius butent vandens spaudima (arba pakelima vandens i auksti - nes tai taspac) ir sunaudos.

plius nezinau koks ten tavo grezinys - toks priverstinis spaudimo is grezinio naudojimas glusina grezini ir greiciau uzkisa smeliu, nes pristabdytame vandens tekejime smelio daleles greiciau nuseda ir kaupiasi.

Tas grezinys yra dirbtinas( informacijos nuoroda , informacijos nuoroda (paveiksliuki matosi kaip atrodo tas grezinys, tik tiksliai nezinau kaip ten su siurbliais yra ,bet man rodos vanduo iki hidraforo atiteka savaime turedamas savo slegi be siurblio)) iskastas kelesdiasimt metru i zeme ir ten tikrai niekas neuzsikis jokiu smeliu nes filtrai yra. O apie akumuliatorius galvoju todel nes ten silpna vandens srove ir nepanaudosi tiesiogiai tu tos pagamintos el. sroves. Tai dienos metu krauna akumuliatorius o vakare automatiskai issijungia apsvietimas ir tuo pat metu krauna akumuliatorius, nes apsvietimas turi sviesti visa nakti. informacijos nuoroda galvoju panasu principa panaudot arba det koki nedideli vandens rata, nes ta vandeni paleisiu is slangos tik va man idomiausia kokio generatoriaus reik, pagal ka apskaiciuoti koks jis turi buti?

[ Redaguota An Lap 22 2011, 10:12 ]
Į viršų
sigis.m
An Lap 22 2011, 07:30
Užsiregistravęs dalyvis #1182
Prisijungta: Kt Bal 22 2010, 08:21

Vieta: Panevėžys
Pranešimų: 1213
na su tokio diametro šlanga tai tik Xaker mažyli pasuksi.parašyk jam.gal ka priburs...
Į viršų
eimas09
An Lap 22 2011, 09:44

na reik megint susisiekti su juo
Į viršų
Eiti į puslapį  1 2 3  

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF