Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Saulės energija :: Ar verta įsigyti?

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Saulės baterijos, šilumos siurblys, Victron ESS
Eiti į puslapį  1 2 3 ... 33 34 35 ... 68 69 70
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
SauleVire.lt
Tr Kov 13 2013, 09:28
Užsiregistravęs dalyvis #1838
Prisijungta: Pn Spa 28 2011, 08:10

Vieta: Vilnius
Pranešimų: 327
Prieš 3 metus perdarinėjau šildymo sistemą (namui 50 metų). Pritrūkus apie 1,5m vamzdžio buvo įvirintas išpjautas senas gabalas ir nė kiek dėl to nepergyvenu, nes jo vidus buvo kaip naujas. Todėl ir nesuprantu kuo ten užsiteršia uždaros sistemos, jei nepili į jas pamazgų. Seniausiai geoterminei sistemai Lietuvoj dar 20 metų tikriausiai nėra.
Ewui:
Su tuo kontroleriu paveda PCB gamintojai- tyli kaip partizanai, dar palauksiu savaite ir uzsakysiu pas kinus, nes pinigu dar nemokėjau.
Ir tau ne saulės kolektoriaus valdiklio reikia o tavo poreikius atitinkančio, dėl LCD - galima už 20USD pirkti tokį:
informacijos nuoroda (jau laukiu siuntos ) Tik programavimas ne toks paprastas kaip arduino valdiklio.

[ Redaguota Tr Kov 13 2013, 09:30 ]
Į viršų
Tinklalapis
ewas
Tr Kov 13 2013, 10:30
Užsiregistravęs dalyvis #2255
Prisijungta: An Sau 08 2013, 06:10

Vieta: Netoli
Pranešimų: 180
Gal ir nieko su badalka ekraniukas, tik ką su juo veikt, ne mano supratimui. Žiūriu jau trys lietuviai nusipirko, tik komentarų neparašė. Vienas pirkėjas A***s S. ar ne tamsta būsi?
Pas mane dabar visokių prikabinėta "matuoklių" el.en. skaitiklis kuris info išduoda per RS232 (arba 485) protokolu, bei kaupia pats info, termometras su galimybe pajungti iki 12 vnt daviklių ir duoda info į tinklą TCP/IP protokolu, bet tas visas kolchozas funkcionuoja atsirai vienas nuo kito ir termometras nekaupai nei log failo kol neįjungtas kompas ir neužleista jo programulka.
Su Arduino dar "tebevargstu" primityvius žingsnius jau šį tą sugebu, bet kai tik ką nors to ko nėra parašyta ir reik sukurti (relizuoti idėją) čia ir stop .
Dėl saulės kolektoriaus tai pasiėmiau kalkuliatorių paskaičiavau ir išvada: "neatsiperka". Tiksliau atsipirkimas 7,5metų. Tai čia su kolbom, jei samadielnas ir vėl, jo panaudojimas labai neefektyvus, dirbs kokius 4mėn per metus, kitais atvejais sistema labai pabrangsta ir vėl - neapsimoka.

[ Redaguota Tr Kov 13 2013, 10:33 ]
Į viršų
zam0lskis
Tr Kov 13 2013, 11:08
Užsiregistravęs dalyvis #1170
Prisijungta: Kt Bal 15 2010, 04:21

Vieta: Kalabybiskis
Pranešimų: 3164
reikia biski kitus parametrus vertint .
atsipirkimas netinkamas parametras. jis investicijai taikomas, bet realiai nieko nesako tau kaip vartotojui. nu gauni ten 10 metu atsipirkimas - ir kas?
reikia vertint pajamas ir islaidas. jei isidiegus ta sistema tavo einamosios pajamos padideja - tai verta diegtis, net jei ir atsipirkimas iki 50 metu . bet tu eini i pliusa galutiniam rezultate.
jei pajamos mazeja ir sistema reikalauja didesniu islaidu nei kitokia alternatyva, tada dar lieka komforto klausimas - ar tu sutinki apmoket isaugusias islaidas vardan savo komforto ir aukstesnio gerbuvio tenkinimo jei taip - diegi sistema, bet zinai kad kainuos skaudziai ir susitaikai... dziaugiesi tik tuo, kad tu isgali bet visada busi kritikos objektu

[ Redaguota Tr Kov 13 2013, 11:13 ]
Į viršų
SauleVire.lt
Tr Kov 13 2013, 12:12

Sutinku su Ewu, kad neatsiperka (mano skaičiavimais per 10 metu neatsiperka pirkta sistema), nesutinku dėl tokio didelio kolbų ir savadarbio skirtumo. Šiandien 10:00 lauke -5 laipsniai C, kolektoriuje + 51 laipsnis C. Saulė dingo 12:00 ir nešildo joks kolektorius. Gero savadarbio efektyvumas nedaug mažesnis lyginant su fabrikiniu.
Zamolski, kolektorius ir yra investicija ir norisi pradėti taupyti. O išlaidas sutaupai tik po daugiau kaip 10metų. Komfortą gauni tik tada, jei neturi reikiamo elektros įvado, ar dujų ir vasarą vandenį šildai maklomis. Kaip laisvalaikio kūryba- džiugina, o laisvalaikis niekada neatsiperka finansiškai . - + - = + (minusas + minusas = pliusas)
Į viršų
Tinklalapis
ewas
Tr Kov 13 2013, 12:46

zam0lskis rašė ...

reikia biski kitus parametrus vertint .
atsipirkimas netinkamas parametras. jis investicijai taikomas, bet realiai nieko nesako tau kaip vartotojui. nu gauni ten 10 metu atsipirkimas - ir kas?
reikia vertint pajamas ir islaidas. jei isidiegus ta sistema tavo einamosios pajamos padideja - tai verta diegtis, net jei ir atsipirkimas iki 50 metu . bet tu eini i pliusa galutiniam rezultate.
jei pajamos mazeja ir sistema reikalauja didesniu islaidu nei kitokia alternatyva, tada dar lieka komforto klausimas - ar tu sutinki apmoket isaugusias islaidas vardan savo komforto ir aukstesnio gerbuvio tenkinimo jei taip - diegi sistema, bet zinai kad kainuos skaudziai ir susitaikai... dziaugiesi tik tuo, kad tu isgali bet visada busi kritikos objektu :D

Čia kaip tai suktai išdėstei. Pabandysiu kaip aš suprantu. Mano nuomone, saulės kolektoriaus įsirengimas ir tuo tikslu išleisti pinigai ir yra investicija kuri turėtų atsipirkti. Kitaip kuriems galams tas grožis? Jei aš jai išleisiu 3000Lt o už tokią sumą aš 7 metus su elektra pasišildysiu tokį patį kiekį vandens ir tik po 7 metų man tas vandens šildymas sąliginai nebekainuos. Automobilis tai grynos išlaidos jei tai ne darbo priemonė. O čia vargti leisti pinigus, kad su esama sistema viskas gerai ir veikia, nebent kainos pasikeistųbent pe pusę, kai kolba kainuos apie 20-30Lt galima bus pagalvoti.
#Alvydas001:
kad SaulėsK turėtų prasmę pas mane, reikia kad jis generuotų temperatūrą virš 50 laipsnių, kitaip ne biznis. Taigi savadarbioo nvk susiaurėja. Lieka vos keli mėn po kelias valandas. Vakuminiai su bariosilikato stiklu šiuo atveju pranašesni, jų diapazonas platesnis, bet čia ir vėl pas mane problemos, nes namas yra apie 10-15 laipsnių į vakarus. Taigi pietinės Saulės mažiau ir t.t.

[ Redaguota Tr Kov 13 2013, 01:00 ]
Į viršų
SauleVire.lt
Tr Kov 13 2013, 02:11

Jei vanduo šildomas namo šildymo katilu (geoterminiu), tai žiemą reikia dviejų boilerių, kitaip iš saulės naudos nebus. Pirmame būtų vanduo pašildomas saulės, ir į pagrindinį jau patektų ne +5 laipsnių vanduo, o +20 ar +30. Ir jokio skirtumo koks kolektorius plokščias ar vakuminis. Žiemą savadarbis nedirba ne todėl, kad jis ne vakuminis, o todėl, kad NĖRA SAULĖS! O tam pranašumui kompensuoti reikėtų kokių 200-250 litų ir papildomo 1 kv.m savadarbio kolektoriaus
Į viršų
Tinklalapis
zam0lskis
Tr Kov 13 2013, 02:41

Alvydas001 rašė ...

Jei vanduo šildomas namo šildymo katilu (geoterminiu), tai žiemą reikia dviejų boilerių, kitaip iš saulės naudos nebus. Pirmame būtų vanduo pašildomas saulės, ir į pagrindinį jau patektų ne +5 laipsnių vanduo, o +20 ar +30. Ir jokio skirtumo koks kolektorius plokščias ar vakuminis. Žiemą savadarbis nedirba ne todėl, kad jis ne vakuminis, o todėl, kad NĖRA SAULĖS! O tam pranašumui kompensuoti reikėtų kokių 200-250 litų ir papildomo 1 kv.m savadarbio kolektoriaus

vo, jau vienas pradejo mastyt su galva

butent - svarbiausia yra paimtos dykai energijos kiekis, o tik paskui su kokiu efektyvumu ji paimama kazkaip retas sitai atskiria

[ Redaguota Tr Kov 13 2013, 02:43 ]
Į viršų
SauleVire.lt
Tr Kov 13 2013, 02:50

Jei čia pagyrimas man, tai ačiū. Manau, kad 99% kolektorių turėtojų šitą žino, bet šitas antras boileris sistemą dar labiau pabrangina ir atsipirkimą nukelia kitoms kartoms. Būtent todėl ir nėra Lietuvoj kolektorių- NEAPSIMOKA.
P.S. gal sekat kas žinias, ar buvo pasinaudota parama, kuri skirta 2012 liepos 28 berods, senų individualių namų renovacijai, kolektorių įrengimui. Buvo skirtas milijonas litų, bet pirmus 3 mėnesius niekas jokių paraiškų nepateikė.
Į viršų
Tinklalapis
zam0lskis
Tr Kov 13 2013, 02:57

ewas rašė ...

Čia kaip tai suktai išdėstei. Pabandysiu kaip aš suprantu. Mano nuomone, saulės kolektoriaus įsirengimas ir tuo tikslu išleisti pinigai ir yra investicija kuri turėtų atsipirkti. Kitaip kuriems galams tas grožis? Jei aš jai išleisiu 3000Lt o už tokią sumą aš 7 metus su elektra pasišildysiu tokį patį kiekį vandens ir tik po 7 metų man tas vandens šildymas sąliginai nebekainuos. Automobilis tai grynos išlaidos jei tai ne darbo priemonė. O čia vargti leisti pinigus, kad su esama sistema viskas gerai ir veikia, nebent kainos pasikeistųbent pe pusę, kai kolba kainuos apie 20-30Lt galima bus pagalvoti.
#Alvydas001:
kad SaulėsK turėtų prasmę pas mane, reikia kad jis generuotų temperatūrą virš 50 laipsnių, kitaip ne biznis. Taigi savadarbioo nvk susiaurėja. Lieka vos keli mėn po kelias valandas. Vakuminiai su bariosilikato stiklu šiuo atveju pranašesni, jų diapazonas platesnis, bet čia ir vėl pas mane problemos, nes namas yra apie 10-15 laipsnių į vakarus. Taigi pietinės Saulės mažiau ir t.t.

neteisingai galvoji. tu cia ir isleidi 3000lt uz vandens sildyma. na is anksto sumoki. o vandens pasildymas elektra tik orientyras kokia sildymo kaina rinkoje. na ar jei jau butina tie 7 metai skaiciukas, tai tu tiesiog kaip indeli i banka idedi ir uzfiksuoji karsto vandens kaina 7 metams i preki taip sakant isikisi i rinka su savo primetamomis salygomis.
kai isleidi situs pinigus - siltas vanduo tau kazkiek atpinga (iskart imi nauda, arba kitap procentus nuo sitos veiklos) ir tu silta vandeni gauni pigiau nei rinkoje. arba gal pradedi daugiau vartot is to dziaugsmo - nes anksciau neturejai galimybes. komfortas padidejo. tie 7 metai ten is pirsto lauztas skaicius. gal po 2 metu elektra kainuos po 1 lita, ir tau sistema iskart "atsipirks" per 3-4 metus cia sakau - beprasmiska skaiciuot skaiciu, kuris nieko nesako. cia ne verslas ir paskola nekapsi. tu ta vandeni vartosi ir po 7 metu, bet dar ir sistema kolektorine turesi. patirti eksplotavimo. o kiti poreiki vartot irgi tures, bet be sistemos sedes ir gal dar perpirks is taves . nesuprantu kam cia tuos atsipirkimus isvis skaiciuot ir kazkokias dirbtinas problemas rutuliot?

[ Redaguota Tr Kov 13 2013, 03:07 ]
Į viršų
ewas
Tr Kov 13 2013, 03:33

Vaje! Va čia tai mąstymas, štai kur logika. Pinigai kažkoks virtualus pasaulis jie lyg yra , bet jų ir nėra, už juos perki, bet jų neskaičiuoji ir nesvarbu kam ir kiek išleidi. Čia kaip saldainį nusipirkt, nei sotus būsi, nei nubiednėsi, bent šiokį tokį malonumą patirsi. Tai kolektoriaus įrengimui išleisti pinigai kaip ir neegzistuoja, va čia tai geras, tai gal man pasponsoriauk, daug man nereikia tik vienai sistemai įrengti. Man tai brangu ir tai kainuoja, juo labiau, kad kaip ir sakiau už tuos išleistus 3000 litų (realių litų iš mano kišenės, o ne virtualių) ir ne elektrai rinkos kaina, o kolektoriui: Kolektorius+ 2siurbliai+ vamzdynas+ šilumokaitis+ išsiplėtimo bakas+ kontroleris+ visa kita furnitūra. Teoriškai skaičiuojant pvz. 300l vandens pašildyti su elektra nuo 15 iki 55 laipsnių kainuoja apie 7,1Lt, man tas kainuoja 2,8Lt (pesimistiniais skaičiavimais, o teoriniais 2,1Lt).
Taigi aš už tą sumą 7metus šildyčiausi vandenį. Todėl nori nenori reikia skaičiuoti, lyginti, sverti ir matuoti kitaip neišeina, nebent pinigų į valias ir visa šita įranga tik hobis kuri būvus ne būvus dzin, kad tik pavaidinti žaliajį.
Jeigu taip nesvarbu kas ir kiek kainuoja, nes tai tik kažkokie skaičiai, tai gręžk gręžinį ir imk šilumą ir elektrą iš ten ir gyvensi laisvas ir nepriklausomas nuo gaspromų ir chevronų.
Tai tokiu atveju nereikia probemų rutuliot jokių, kam iš vis tie visi alternatyvūs energijos šaltiniai, tai tik papildomos problemos, geriau eit telikan paspoksot.
zam0lskis'ui personaliai:
Užeina į restoraną vyras ir užsisako butelį degtinės. Po kurio laiko pasikviečia padavėją ir paprašo pakeisti butelį degtinės į butelį konjako. Vyras išgeria konjaką ir pakilęs nuo staliuko žingsniuoja išėjimo link. Padavėjas:
- Jaunuoli, Jūs gi neužmokėjote už konjaką!
- Taigi aš Jums už konjaką atidaviau butelį degtinės.
- Betgi Jūs neužmokėjote ir už butelį degtinės.
- Tai aš jos ir negėriau.
kaži ar pagavai kampą?

[ Redaguota Tr Kov 13 2013, 03:41 ]
Į viršų
zam0lskis
Tr Kov 13 2013, 03:44

cha. jei tave prafinansuociau - tai padaryciau zala sau cia jau tavo problema kaip susisaudyt pinigu
del vandens sildymo tai nesutinku su tavo skaiciavimu. daug energijos (daznai didzioji dalis) nueina karscio palaikymui, o ne paciam isildymui. taip kad skaiciuot taip 7,1lt tiesogiai uz pasildyma ir dalint is suvartoto vandens kiekio gana beprasmiska. su sistema tau atpinga ne tik pasildymas, bet ir karscio palaikymas sistemai laukiant iki kol tau reikes to karsto vandens na nebent tu visada lauki ir susisildai tik pries pati suvartojima

as tam gudriam klientui mentus iskviesciau uz degtines butelio vagyste ir vertimasi nelegalia veikla, plius mokesciu inspekcija uz neleistinas finansines operacijas ir pvm nesumokejima valstybei, jei man pradetu tokias pievas aiskint

[ Redaguota Tr Kov 13 2013, 03:54 ]
Į viršų
satigis
Tr Kov 13 2013, 07:50
Užsiregistravęs dalyvis #2272
Prisijungta: Kt Sau 24 2013, 02:17

Vieta: vilnius
Pranešimų: 516
1 litra vandens pakelti 1 laipsniu reikia 1 w
200 l boileri susildyt + 55 laipsniais reik 11 kwh energijos
elekros kaina ~0.5 lt, silumos tinklu ~ 50 % maziau
vasara kai sviecia neapmokestinta VMI saulute energijos sociai
investuoji i iranga ir turi, pasikabint sena radijatoriu aplamai ~ 0,00.... lt (beveik)
klausimas ka daryti anksti ryte po tamsios nakties
200 l standartinis boileris per para(!) praranda ~ 1.5 kwh
t.y ~ 7.5 laipsniu, ne taip ir daug, su ta salyga jei neperki nuostoliu
Į viršų
ewas
Tr Kov 13 2013, 10:53

Kaip tai šiame forume daugiau emocijų nei logikos, lyg tai ir vyrai susirinkę. Daugiau dėmesio skiriama madai - madinga turėti saulės kolektorių ar baterijas ir montuoja, o yra iš to kokios naudos niekas nesuka dėl to galvos. Aš irgi pasidaviau madai susimontavau rekuperacinę ventiliaciją, jau metai kai ilsisi išjungta ir ko gero nebejungsiu, gaila pinigų išmestų, butų kokia mašina tai varyčiau ją į turgų, dabar gi demontavęs nieko už ją negausi, o gal kam reikia? Vis dar madoje tokie dalykai

[ Redaguota Tr Kov 13 2013, 10:56 ]
Į viršų
satigis
Tr Kov 13 2013, 11:35
Užsiregistravęs dalyvis #2272
Prisijungta: Kt Sau 24 2013, 02:17

Vieta: vilnius
Pranešimų: 516
koks sutapimas
galvojau pabandyt susimeistraut pats
tai jei uzima bereikalingai vieta mielai piimsiu dovana
Į viršų
kontra
Kt Kov 14 2013, 11:06
Užsiregistravęs dalyvis #2034
Prisijungta: Pr Geg 07 2012, 12:35

Vieta: kaunas
Pranešimų: 78
Norečiau patarti gerb."Ewas", neimti į galvą ir nesikarščiuoti, nes čia yra sunku diskutuoti apie išlaidų ir naudos santykį (bandžiau neišėjo). Tokios taisykles: 1.Hobis - pinigai neskaičiuojami, 2.už dyką padaryti gerą daiktą, 3. atiduok už dyką. Nors pagal protingus poreikius, už protingą (ne mažą) kainą mano manymu galima naudoti "atsinaujinančius šaltinius". Palauk dar įsijungs korifėjai...
Į viršų
SauleVire.lt
Kt Kov 14 2013, 11:45

Vakuminis kolektorius (20 vamzdžių) pas gamintoja kainuoja 330USD arba 877 lt. informacijos nuoroda
Pridedam transportavimo išlaidos -pasirodo nieko nekainuoja=877
Pridedam pelną 25% (iš lubų pridėjau)=1096
Pridedam PVM (žinau, kad 21%)=1326.
Pirmas pasitaikęs pardavėjas už panašų prašo 1700 Lt informacijos nuoroda
Vienas vakuminio kolektoriaus vamzdis kainuoja ~6,2 Lt informacijos nuoroda . Su PVM ir siuntimu išeina 14 Lt. Su pelnu čia jis turi kainuot apie 20lt. Bet kiek žinau jis LT kainuoja apie 50Lt
Todėl ir neperka čia niekas. Jei vidutinė alga būtų ne 1500Lt o 1500 EUR padėtis pasikeistų greit.

Pataisiau kainas, buvo klaidu.
P.S. kiek kainuoja draudimas nezinau... manau jo reikia su kinais dirbant. Pats apturejau 3 usd nuostoliu per metus

[ Redaguota Kt Kov 14 2013, 03:01 ]
Į viršų
Tinklalapis
ewas
Kt Kov 14 2013, 12:10

O transportavimo kaina? Kito varianto nesiulo tipo china post, taigi pakalkuliavus su ten esančiu kaltuliatoriumi 30 vamzdžių kainuotų:
US $36811,37 to Lithuania Via UPS Express Saver;
taigi 1 vamzdžio kaina $1227 arba 3313Lt, Kaip tai visai nepigu.

[ Redaguota Kt Kov 14 2013, 09:00 ]
Į viršų
Micius
Pn Kov 15 2013, 06:38
Užsiregistravęs dalyvis #1762
Prisijungta: Št Bir 11 2011, 08:12

Vieta: Vikonys, Anykščių raj.
Pranešimų: 2910
Smagus kovas žiūriu Šaltukas spaudžia kaip sausį, bet ir saulės yra, va ir vėjo paduoda O šilumos siurblys ir toliau smaugia žemelę, ką gi turime šiai dienai, darbinė temperatūra 30 laipsnių, į žemes -2,1 iš jų + 0,5 O teip va. Kažin kas būtų, jei siurblys dirbtų vienas, nuo šildymo sezono pradžios iki pabaigos... Spėju, kad būtų giurza
Į viršų
Vilius
Št Kov 16 2013, 10:36
Užsiregistravęs dalyvis #139
Prisijungta: Tr Spa 29 2008, 06:22

Vieta: Kaunas
Pranešimų: 353
Kaip jums kaina už vieną vienetą $107.37 240W Solar PV Panel _TUV/VDE/MCSaccredite _Poly (60 pcs 6" Cells)
Jei siųstis ne lėktuvu būtu visai super kaina.

http://www.aliexpress.com/item/240W-Solar-PV-Panel-TUV-VDE-MCSaccredite-Poly-60-pcs-6-Cells/520998426.html
Į viršų
SauleVire.lt
Sk Kov 17 2013, 08:46

Uz tiek neparduos, net jei prie fabriko vartu ateisi. Visokiose kinu e-parduotuvese prekes kaina ir siuntimas sudaro nedaloma visuma. Tavo nurodyta preke kainuoja ne 107, o 681 usd. Cia reali kaina perkant 3 vienetus- 329 usd- informacijos nuoroda arba 313 usd perkant 2 vnt.- informacijos nuoroda Reikia nepamirsti 21% PVM ir muito ir išmuitinimo, kuris pas DHL, TNT, FeDex gali kainuoti 100-200 Lt.

[ Redaguota Sk Kov 17 2013, 08:50 ]
Į viršų
Tinklalapis
Eiti į puslapį  1 2 3 ... 33 34 35 ... 68 69 70  

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF