Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Saulės energija :: Ar verta įsigyti?

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Saulės baterijos, šilumos siurblys, Victron ESS
Eiti į puslapį  1 2 3 ... 20 21 22 ... 71 72 73
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
felius
Sk Kov 11 2012, 07:48
Užsiregistravęs dalyvis #11
Prisijungta: An Lie 29 2008, 03:54

Vieta: Šilalė
Pranešimų: 1270
Anot vieno svedo, mes lietuviai esam baudziauninkai-partizanai, todel ir ieskom kaip apeiti istatymus, kaip kazka pavogti, kaip kaimynui ikasti, pasigirti ir t. t.
Į viršų
Micius
Pr Kov 12 2012, 10:10
Užsiregistravęs dalyvis #1762
Prisijungta: Št Bir 11 2011, 08:12

Vieta: Vikonys, Anykščių raj.
Pranešimų: 2960
Na aš apgauti tai tikrai nieko nenoriu, tiesiog noriu įsitikinti, ar pakeitus paprastą skaitiklį elektroniniu, ir tiekdamas energiją į 1 -a fazę, o imdamas iš 2 - os fazės, skaitiklis užfiksuos skirtumą už kurį ir sumokėsiu. Skaitant visą tą informaciją, supratau, kad niekas nepasikeičia, tik skaitiklis skaičiuoja tiksliau, ir pateikia daug daugiau informacijos. Ar aš klystu ?
Į viršų
Fiend
Pr Kov 12 2012, 11:21
Užsiregistravęs dalyvis #684
Prisijungta: Kt Rgs 10 2009, 07:04

Vieta: Vilnius
Pranešimų: 236
Buvo toks paprastas klausimas, ustektu "taip" arba "ne" atsakymo, taciau visi primete nuorodu, tipo viskas aisku - pasiskaitykit )
Zamolskis sako deti apkrova ant grido fazes, Aruncikas sako dzin kokia faze jei atiduodama ir imama yra tiek pat, kaip Svedai daret bandymus? kokie rezultatai pasiekti?
aciu
Į viršų
Fiend
Št Kov 17 2012, 12:07

Ka gi, teko paciam pabandyt ir isitikinti.. Permeciau beveik visus vartotojus ant tos fazes kur yra inverteris, palikau tik orkaite su kaitlente ant kitos. Dabar akivaizdziai skaitliukas suletejo ! Mano elektroniniame skaitliuke yra tokia eilute su stulpeliais kuri rodo kiek siuo metu vartojama energijos (mazai/vidutiniskai/daug) tai dabar islindus saulei akivaizdziiai sumazeja tas stulpelis.
Aruncikas tu neteisus, Zamolskis buvo teisus.
Į viršų
Aruncikas
Št Kov 17 2012, 12:31
Užsiregistravęs dalyvis #1801
Prisijungta: Št Rgp 27 2011, 06:27

Vieta: Klaipėdos, Kretingos regionas
Pranešimų: 162
Skaitiklis taip ar taip atgal vistiek nesisuka, dali energijos įrenginiams( kabantiem ant vienos fazės su konverteriu) tieka konverteris, tai kur čia stebuklas. Kitos fazės toliau gyvena savo gyvenima ? Eksperimentas parodo tai kas seniai visiem aišku.

Dar karta perskaičius postus susidaro vaizdas, kad fiend mano, kad jei pajungt "grid" prie vienos fazės tai el. skaičiuke ta energija stebuklingai pasiskirsto likusiom dviem fazėm. Arba negerai užduodi klausima arba nesupranti kaip tos fazės ten gyvena ir ka daro skaitiklis.

Micius, gi aukščiau buvo postai, kur aiškiai matyt jei būs pastatytas protingas el. skaičiukas. Jis parodys sunaudota ir gražinta energijos kieki tinklui. Nesvarbu kiek ten fazių, viena ar trys. Skirtumo jis nerodys. Bus atskira eilutė paimtai energija ir atskira eilutė gražintai energijai į LESTO.

tomis01 jau prieš n postų parašė ta pati....

[ Redaguota Št Kov 17 2012, 12:52 ]
Į viršų
Fiend
Pr Kov 19 2012, 08:51

"Ne nu jei taip tai nafik"
Ar as kur nors rasiau kad noriu arba tikiuos kad suksis skaitliukas atgal? ne.

aruncikas: "..susidaro vaizdas, kad fiend mano, kad jei pajungt "grid" prie vienos fazės tai el. skaičiuke ta energija stebuklingai pasiskirsto likusiom dviem fazėm. Arba negerai užduodi klausima arba nesupranti kaip tos fazės ten gyvena ir ka daro skaitiklis.."

cia topas as gi rasiau, permeciau dauguma vartotoju ant tos fazes kurioje sukasi grid'as. Taip ir cia ejo kalba apie "protinga" tavo mineta skaitliuka -toks pas mane ir kabo dezutej uz namo.
P.s. klausima uzdaviau labai paprastai ir aiskiai, "kaip gyvena fazes" man nereik aiskint, as tenorejau paprasto atsakymo i tau akivaizdziai per paprasta klausyma.

[ Redaguota Pr Kov 19 2012, 09:21 ]
Į viršų
svedas
Pr Kov 19 2012, 12:42
Užsiregistravęs dalyvis #1739
Prisijungta: Št Geg 14 2011, 08:51

Vieta: anyksciu raj
Pranešimų: 597
Fiend rašė ...

Buvo toks paprastas klausimas, ustektu "taip" arba "ne" atsakymo, taciau visi primete nuorodu, tipo viskas aisku - pasiskaitykit )
Zamolskis sako deti apkrova ant grido fazes, Aruncikas sako dzin kokia faze jei atiduodama ir imama yra tiek pat, kaip Svedai daret bandymus? kokie rezultatai pasiekti?
aciu

kadangi as iskart orientavausi i tris fazes ,tai mano bandymas l. paparastas; as stengiuos viska issibalansuot s. bateriju galingumais t.y. didziausia galinguma paduoti labiausiai apkrautai fazei.Tikslas pasiektas ,,uzgesintos" visos fazes -rodyklyte dega viena ir rodo i kaire ,tai reiskia kad srove paduodama i tinklus.Kadangi skaitiklio fazes mirksi,kad aiskiau butu , padariau dvi nuotraukas .

Į viršų
Micius
Pr Kov 19 2012, 02:16

Vienu žodžiu, paskambinau elektrikui, kuris viską man paaiškino.

Jeigu skaitliukas paprastas

1a fazė tiekiu 100W, 2a fazė - naudoju 100W - skaitiklis stovi, nesisuka, kwh nekapsi.

Jeigu skaitliukas elektroninis

Analogiškoje situacijoje, rodys kiek nemokamai paremiu Lesto, o antros fazės naudojimas 100W bus užfiksuotas, ir man reikės sumokėti tiek kiek ir sunaudos mano 100w apkrova.

Išvada - elektroninis skaitiklis tik apsunkina Grido naudojimą, ir pvz man tai yra blogai ir net labai blogai. Juk aš savo namų elektros vartotojus stengiuosi paskirstyti per visas 3 fazes, o dabar gausis, kad vos ne viską turiu dėti ant tos fazės, į kurią tieksiu elektrą. Žodžiu šikna. Ir netgi turint trifazį gridą, man vistiek atrodo kad prašiksi dalį elektros Lesto nemokamai. Nes trifazis kaip suprantu tieks vienodai į visas fazes... Žodžiu dar vienas smūgis smulkiai AE.

P.S Švedai, manau ir tau tas dalykas negelbėja, net jei ir į visas fazes atidavinėji, jeigu pvz 1 fazej dirba boileris, o 2 šaldytuvas ir 3 telikas, tai esant paprastam, panaudoji viską, o esant elektroniniam, 2 ir 3 fazės SJ perteklius eina Lesto dykai, kai galėtų atiduot 1 fazėj. O balansavimas tai gana sudėtingas. Čia paprasta jei neturi didelių vartotojų...

[ Redaguota Pr Kov 19 2012, 03:22 ]
Į viršų
svedas
Pr Kov 19 2012, 03:35

as tai pakeiciau savo paziuri i sita situacija;kadangi jau pinigai investuoti lai jie,Lesto gauna is manes nors ir trigubai tik kad kiek imanoma maziau reiketu jiems moketi grynais ,todel svarstau ar nepajungti dar daugiau...zodziu vis dar svajojam apie nepriklausomybe P.S. ar su trifaziu ar su vienvaziu vistiek prasiksi elktros nemokamai cia jau tokia sistema .
Į viršų
felius
Pr Kov 19 2012, 03:51

Net sujungus visus vartotojus ir grida ant vienos fazes atidavimo tinklams nepavyks isvengti niekaip, nes labai retai buna kad pastoviai butu naudojama el energija ir butent diena kai yra saule, tada nieko nevartoji, nes buni darbe ar taip isvykes.
Į viršų
zam0lskis
Pr Kov 19 2012, 05:06
Užsiregistravęs dalyvis #1170
Prisijungta: Kt Bal 15 2010, 04:21

Vieta: Kalabybiskis
Pranešimų: 3201
pirkit gudrius programuojamus elektros vartojimo irenginius, jei nemokat savo vartojimo ribot
yra pvz maksimoje pirkt rozeciu uz ~30lt kur gali uzsiprogramuot laikmati, kada irenginys turi veikt. jei darbe esi - tokia rozete iseitis
siaip svedo poziuris man labiausiai patinka, kam moket uz elektra, jei tuos pacius pinigus gali moket uz saules plokstes cia manau teisingiausias kelias, didint savo jegaines galingumus. o su laiku gal pakeis istatymus i normalesnius ir leis pinigu uz elektros energija gaut, priduodant energija i tinkla. tada svedo startine busena bus geriausia - jis pinigus gaus is karto, o kiti norintys dar tik prades pirkt
siaip daug kas i tokius dalykus ziuri kaip i vaikisko lygio uzsiemimus, bet energijos gamyba yra vienas is pelningiausiu legaliu bizniu.

[ Redaguota Pr Kov 19 2012, 05:08 ]
Į viršų
Micius
An Kov 20 2012, 11:07

Sveiki. Šią naktį labai prastai miegojau, tai galva neturėjo ką veikti, todėl susvaigo va kokią idėją. Paanalizavus elektros sąnaudas, galiu pasakyti, kad šilumos siurblys, kaitlentė - pagrindiniai rajūnai. Sugalvojau tokį projektėlį, nutariau sužinoti Jūsų nuomonę. Per daug nedetalizuosiu (turiu tokį paukštį, kaip pigus šilumos siurblys, jeigu kam bus įdomu, galėsiu detaliai aprašyt, tik labai prašau nekritikuot, nes vien dėl to ilgai nieko nesakiau, apšauksit paskui reklamos auka ). Kai jis dirba + 3 cirkuliaciniai siurbliai - viso valgo 4kw. Mano mintis tokia. Sakykim pastatom 3 saulės paneles po 185W. Per krovimo valdiklį kraunam akumuliatorius. Pastatau 3 grid-tie gridus į visas fazes (čia kad tvarkingiau būtų) sakykim po 500W. Kai įsijungia ŠS, įsijungia gridai, ir iš akumų pumpuoja į tinklą, ir sakykim mano ŠS sąnaudas mažina iki 2,5kw. Ką manote apie tokį projektuką ? Tiesa, siurblys žiemos mėnesiais 1000kwh suvalgo be vargo

Kokios talpos ir tipo akumų reikėtų ?
Dar turiu mintį įkrauti juos iš tinklo naktiniu tarifu ? Verta ?
Galiu akumų krovimui pakinkyti savo vėjo jėgainytes, bet viena tiktų krauti 24V akumų sistemą, kita 110V....

Kitas naudotojas, tai kaitlentė, ir kas aišku blogiausia, kad dienos metu, kai saulės baterijos duotų daugiausiai naudos, ji mažai naudojama, o naudojama pagrinde vakarais. Tai galėčiau ir jos apetitą pamažinti per dieną sukaupta energija. Tas pvz aktualu ir vasarą.

Kokie akumai tiktų ? Pvz iš čia informacijos nuoroda

Dar grįžtu prie pradžios. Sakykim vistiek mane domina su akumais pažaist. Kokius reikėtų rinktis ?

Kokie esminiai skirtumai tarp žėlinių ir AGM ? Kurių nuostoliai mažesni ? Kurie tarnauja ilgiau ? Knisuosi internete, bet kol kas labai daug kažko neradau.
Į viršų
svedas
An Kov 20 2012, 11:31

jeigu teisingai supratau : s.baterijos >valdiklis>akumuliatoriai> gridas > el tinklas? Galvojau toki varianta taciau,mano manymu dar neisijungus siurbliui viskas turetu ,,subegti " i Lesto tinklus.Galbut as klystu...
Į viršų
Micius
An Kov 20 2012, 11:41

svedas rašė ...

jeigu teisingai supratau : s.baterijos >valdiklis>akumuliatoriai> gridas > el tinklas? Galvojau toki varianta taciau,mano manymu dar neisijungus siurbliui viskas turetu ,,subegti " i Lesto tinklus.Galbut as klystu...

Tai aš padaryčiau primityviai, akumai kraunami visais turimais pajėgumais, o kai įsijungia šilumos siurblys, prie magnetinio kontaktoriaus tiesiog prijungiu, kad įjungtų gridus ir viskas. Vasarą akumai eitu poilsio
Į viršų
felius
An Kov 20 2012, 11:45

Gaunasi vaziavimas is vilniaus i kauna (trumpinant kelia) per panevezi ir siaulius.
Į viršų
aldas
An Kov 20 2012, 02:52
Užsiregistravęs dalyvis #1783
Prisijungta: Tr Lie 20 2011, 07:34

Vieta: Vakaru pasienis
Pranešimų: 10
Micius
Kokios talpos ir tipo akumų reikėtų ?
Dar turiu mintį įkrauti juos iš tinklo naktiniu tarifu ? Verta ?
Galiu akumų krovimui pakinkyti savo vėjo jėgainytes, bet viena tiktų krauti 24V akumų sistemą, kita 110V....

Kitas naudotojas, tai kaitlentė, ir kas aišku blogiausia, kad dienos metu, kai saulės baterijos duotų daugiausiai naudos, ji mažai naudojama, o naudojama pagrinde vakarais. Tai galėčiau ir jos apetitą pamažinti per dieną sukaupta energija. Tas pvz aktualu ir vasarą.

Mano pamastymai tokie. Jeigu želinis akumas pagal gamintojų charakteristikas tarnauja apie 700 įkrovimo –iškrovimo ciklu iki 80% talpos, tai 100Ah talpos galės sukaupti ir atduoti 20% talpos, t.y. 20Ah. Gauname 12V * 1A= 12W * 20val.= 240 W/h * 700 = 168 kW/h.
Zelinis informacijos nuoroda
Kaina 750Lt / 168 kW/h = 4,5 lito už kilovatvalandę . Taigi akumuliatoriumi kaupta energija yra aukso vertės. Ar aš neteisingai mastau? Gal manot kitaip?
Į viršų
zam0lskis
An Kov 20 2012, 03:04

man ir cia panasu kaip felius sako
kokio tipo itampa uzsimaitina tas silumos siurblys? ten koks nors AC trifazis varikliukas stovi ant kompresoriaus? kokio tipo cirkuliaciniu siurbliu uzmaitinimas? ta prasme ar veiktu nuo lievo keitiklio, ar reika pilno sinuso. ar gal ten isvis nuolatines sroves varikliai? kaitlente isvis neaiski, ja nuo nuolatines neina uzmaitint? as manau apsimoketu nebent ismest siluminio siurblo automatizuota valdyma nafig ir pajungt tiesiogiai. pucia vejas ir iskart isijungia siluminis su visom nesamonem ir kacalina siluma. ner vejo - vaikstai su megstiniais
per akumus aiskiai nesamone, akume prarandi puse energijos iskart. tenais sildytis is tinklo naktiniu tarifu jauciu pigiau gautusi
Į viršų
Micius
An Kov 20 2012, 03:09

Ačiū Aldui už apskaičiavimą. Zamolski, vėl pliurpi daug nesąmonių. Pirma tai aš kalbu apie GRID-TIE inverterius. Jokie tiesioginiai jungimai čia net nesvarstomi, juo labiau tavo nusikalbėjimai apie tiesioginius pajungimus %-6

Tada dar vienas variantas šovė į galvą. Sakykim padarau taip - ŠS neveikia, iš SJ ir jėgainių eina į tenus, o kai veikia - gridai. Tada akumų nereiks, ir nebus veltui atiduodama Lesto
Į viršų
zam0lskis
An Kov 20 2012, 03:23

va cia jau zymiai geriau.

[ Redaguota An Kov 20 2012, 03:24 ]
Į viršų
svedas
An Kov 20 2012, 04:46

gal ir geriau,bet tada tepanaudojama gridas tik diena ,o naktimis gridas ilsisi kartu su saules baterijomis arba turi buti toks gridas kad tiktu ir saules baterijoms ir vejo jegainems , ir pageidautina trys ,o tai,as manau ,jau prabanga ...
Į viršų
Eiti į puslapį  1 2 3 ... 20 21 22 ... 71 72 73  

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF