Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Saulės energija :: Ar verta įsigyti?

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Saulės baterijos, šilumos siurblys, Victron ESS
Eiti į puslapį  1 2 3 ... 71 72 73 ... 76 77 78
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
Micius
Tr Rgp 01 2018, 10:08
Užsiregistravęs dalyvis #1762
Prisijungta: Št Bir 11 2011, 08:12

Vieta: Vikonys, Anykščių raj.
Pranešimų: 3061
informacijos nuoroda o čia 5 ar 9 psl. Čia kur nupieštas vyras ir moteris ir lauke -30

informacijos nuoroda 1 psl

Kaip kvailinami žmonės... Palyginkite šias dvi instrukcijas Rusai įdėjo pačią svarbiausią info, o LT padidino ir iškirpo tą lentutę Kai pamačiau, žabtai atsidarė. Skambinau, ir prašiau kad pakeistų modelį... Vietoj 5,45kw užsisakiau tokį pat, tik mažesnio galingumo ir pigesnį informacijos nuoroda

Rašoma, jog NK šildymo 4. Rusai rašo, kad net lauke esant +26 (kažin ar kas šildysis) ir tai NK tik 3,11 ! Prie -10 - 1,97... Žodžiu itin nevykusi galios ir NK kombinacija. Beje ta lentelė, tai pasirodė tokia, kuria galima ir patikėti. Laimė, kad aptikau tokią info.

Juliečiui labai dėkui už info.

[ Redaguota Tr Rgp 01 2018, 10:10 ]
Į viršų
Julietis
Kt Rgp 02 2018, 07:33
L.iko E.nergijos O.re
Užsiregistravęs dalyvis #60
Prisijungta: Št Rgs 27 2008, 10:33

Vieta: Joniškio rajonas, Kirnaičiai
Pranešimų: 594
Miciau, stabdyk tą reikalą jei dar gali. Įrenginys pakankamai senas. Rusų bukletas 2016m. reiškia jam kaip minimum 3m. Už lango progresas. Daugelis gamintojų pereina prie R32 agento. Tai efektyvesnis produktas. Blyn Miciau stabdyk procesą. Rinkis pas juos kąžką rimtesnio. Kad ir šitą- informacijos nuoroda
Jau nudegei su geoterminiu. Nelysk antrą kartą prie tų neaiškių prietaisų. Nes jei bukleto nesugeba gerai surašyti, kokia jų kokybė ir našumas baisu ir pagalvoti.
Į viršų
Micius
Kt Rgp 02 2018, 09:47

Šitą žiūrinėjau, bet dar brangesnis, ir ar aš neradau, bet ar šito grotelės reguliuojasi automatiškai abiejomis kryptimis ? Spėju mane ten tuoj pasiūs velniop, jei dar kartą bandysiu pakeisti užsakymą R32 kiek skaičiau, tai ten tik ekologiškesnis, o šiluminės savybės niekur neminimos, kad geresnės. O šito modelio yra kur nors visi NK prie kokių temperatūrų ?

Šito bukletas taip pat 2016 metų Radau visus NK, dar mažesni skaičiai parašyti

Prie -20 - 1,98NK, mano rašo 2,99

Nieko čia man rodos nepadarysi, pirk už 3000EUR, tai gal ir bus juntamai efektyvesnis.

Panasonic rašo kad R32 efektyvesnis, bet žiūrint į COP tai taip neatrodo. Be to nesuprantu, gal jis ten dar kažkoks kitoks ? Parašyta W/W ? O grotelės deja horizontaliai nesireguliuoja

[ Redaguota Kt Rgp 02 2018, 11:27 ]
Į viršų
Julietis
Kt Rgp 02 2018, 11:36
L.iko E.nergijos O.re

Velniop nepasiūs. Kėvienas klientas aukso vertės. Kad ir pats pričiuožiū-pričiuožiausias.
Čia pigiau
informacijos nuoroda

Pultas rodo,kad viskas turi būti
informacijos nuoroda

[ Redaguota Kt Rgp 02 2018, 12:16 ]
Į viršų
Micius
Kt Rgp 02 2018, 12:16

Aš čia radau kad nėra - 9 psl. informacijos nuoroda

Bet tai kaip tada su NK ? Kaip taip gali būti, kad toks prastas ?

[ Redaguota Kt Rgp 02 2018, 12:21 ]
Į viršų
Julietis
Kt Rgp 02 2018, 02:06
L.iko E.nergijos O.re

tas horizontalus nėra toks svarbus, kad jį pastoviai dročinti. Ten juk dvi puselės. Vieną nukreipei tiesiai,o kitą tarkim kairiau, jei pasienyje yra patalpa. Čia NZ modelyje. HZ jau sijoja ir į šonus.

Tu kur žiūri?
NZ serija
Galia kW (šald./šild.) 3.5 kW / 4.0 kW

Naudingumo koeficientas SEER / SCOP 7.1 / 4.6

Inverter+ kompresosius.
HZ serija
Techniniai parametrai:

Vidinis blokas CS-HZ12RKE

Išorinis blokas CU-HZ12RKE

Galia šildymui – 4.2 kW (0.85-7.75)

Naudingumo koeficientas COP prie +7C – 5.0

Naudingumo koeficientas COP prie -7C –2.44

SCOP šildyme- 5.2

Galia šaldymui - 3.5 kW (0.85-4.0)

SEER šaldyme – 7.6

Energijos klasė šild/šald – A+++/A+++

Energijos efektyvumo klasė A++.
Dar momentas. Atkreipk kasrašoma EER/COP-tai NK momentinis. SEER/SCOP-tai išvestinis vidurkis per metus. Yra kažkokia skaičiavimo metodika.

[ Redaguota Kt Rgp 02 2018, 02:21 ]
Į viršų
Micius
Kt Rgp 02 2018, 04:59

Čia žiūriu informacijos nuoroda

37 psl.
COP -7 - 2,09
COP -15 - 2,09
COP -20 - 1,98
COP -25 - 1,81

Gal ne taip suprantu, bet jeigu čia toks pat COP kaip mano geoterminio, tai visai ne fontanai, arba jis ne taip matuojamas ir ne tą rodo.

O tas Electroluxas rašo. Čia man viskas aišku ir suprantama. Žinoma, kad čia turbūt skaičiai uždidinti, bet man į realų NK labai panašu.

-5 - 3,27
-10 - 3,07
-20 - 2,99
-30 - 1,75

Aš puikiai suprantu, kad tu nori geresnį daiktą pasiūlyti, tu nepyk, bet aš nematau, kad jis būtų ženkliai geresnis, o brangesnis 300EUR. R32 aišku kad geresnis šilumnešis, bet kiek procentų jis didina NK ? 3 ? Ar 5 ? Wifi Modulio man atrodo jis neturi, reikia pirkti atskirai. O Vikinge pagal mane yra įmontuotas.

O HZ serija tai kainuoja 1600 EUR ir vis tiek NK 2,44 prie -7. Susidaro toks vaizdas, kad orinių efektyvumas ~2, ir iki 3 niekaip netraukia.

Pvz va Mitsubishis tai ohoho kokius skaičius rašo informacijos nuoroda

informacijos nuoroda

22 Psl. COP parašytas 5. Bet ir kaina 1500 EUR.

[ Redaguota Kt Rgp 02 2018, 09:10 ]
Į viršų
Micius
Pn Rgp 03 2018, 05:15

Liepa

Į viršų
zam0lskis
Pn Rgp 03 2018, 05:34
Užsiregistravęs dalyvis #1170
Prisijungta: Kt Bal 15 2010, 04:21

Vieta: Kalabybiskis
Pranešimų: 3282
ziuriu elektros gamybos metine tendencija labai panasi, tik kad galingesne jegaine ir siu metu pavasaris buvo karstesnis-sauletesnis.
vienu zodziu, su fotovolto jegainem reikia tik kazkaip uzkist ziemos 4 menesiu energetinio minimumo skyle... galbut vasara reiketu verst fotovolto energija pvz i siluma+pumpavima ir sakykim kist po zeme i grunta. prisildai. o ziema su geoterminiu pasiimi atgal - namui sildyt. va toks metinis ciklas butu pilnas ir daugmaz visiskai kontroliuojamas. o sakykim kolektoriai kaip pakaitalas fotovoltui - nepraktiski del visokiu eksplotaciniu niuansu. nors principe ir jie tiktu taip naudot. viskas veiktu. man tik nepatinka tokioje sistemoje butent silumos siurblys. bet supaprastinta alternatyva - kaupt aukstatemperaturine siluma akumuliacineje backoje - irgi labai gremezdiska-nepraktiska...

[ Redaguota Pn Rgp 03 2018, 05:44 ]
Į viršų
Julietis
Št Rgp 04 2018, 09:35
L.iko E.nergijos O.re

Šitą Miciau matei?
informacijos nuoroda
Vienas geriausių Mitcubišio orinių gaminių.
Į viršų
Micius
Št Rgp 04 2018, 11:00

Tai kad šitas gal geresnis, tik vat dauuug brangesnis informacijos nuoroda

Tas kur davei tai sudomino, bet mane nervina kai blokas neturi jokios indikacijos. O mitsubishiai būtent tokie. Palyginus su mano Electroliuxu tai tikrai geresnis įrenginys. Reikės paskambinti Bet čia kaip suprantu jau ne firma pardavinėja.

[ Redaguota Št Rgp 04 2018, 11:45 ]
Į viršų
Julietis
Sk Rgp 05 2018, 11:42
L.iko E.nergijos O.re

Jei nori kad vidinis blokas mirgėtu kaip kalėdinė eglutė, pirk samsungą. Tas dar ir muzikyčių pridės visokių kiekvienam veiksmui ar opcijai skirtingų. Kam tau ta nereikšminga opcija. Pulte viskas natosi puikiai. Ant bloko tik pagrindinės opcijos indikuojasi.
Na tas tikrai geresnis. Neseku aš jų produkcijos paskutiniu metu. Tas maniškis yra maždaug trijų-keturių metų modelis. Pas mane jo pirmtakas su "Partine akimi" jau nuo 2008 metų sukasi. Labai geras aparatas. Tada mokėjau 4000lt. Reiškia jie dabar ženkliai atpigę. Šiuolaikiniai.
Tas kur pasiūliau tai 35 modelis. Jis galingesnis. O be to jo štorkės per pusę skirtos. Srautą gali transliuoti į viršų ir į apačią vienu metu ir į skirtingus šonus. Imk ilgai nesvarstęs, o tai neliks.

[ Redaguota Sk Rgp 05 2018, 12:44 ]
Į viršų
Micius
Sk Rgp 05 2018, 12:54

Ten nuoroda jo pridėta į kondicionierių meistrą, parduoda kaip supratau paprastas žmogelis, jokių garantijų, jokių sąskaitų ir pan. Kaip užsispyręs ožys lieku prie savo
Į viršų
Julietis
Sk Rgp 05 2018, 08:48
L.iko E.nergijos O.re

Oi miciau darai kalidą. Šitą mitcubišį gali drąsiai pirkti begarantijos. Svarbiausia gerai sumontuoti.Jis juk naujas. Va tam E-liuksui tai siūlyčiau dasipirkti garantiją iki 5 metų, jei nori ramiai gyventi. Duodu galvą nukirst, kad jis tikrai lenksis bazinio garantinio laikotarpyje. Jei tuos atlaikys, tada dar trys pratesti metai tikrai apsimokės būti nupirkti.
Į viršų
Micius
Sk Rgp 05 2018, 09:38

Tai turbūt. Bet pagalvok ir pats. Dabar užsisakiau su montavimu vieną. Tada paskambinau, paprašiau kito. Tai jei dabar paskambinsiu, ir pasakysiu kad atvažiuokit sumontuoti, pats nusipirkau kitur, tai sakys eik tu žinai kur. Be to, bet kuris montuotojas sakys ne mūsų siurblys, sumontuos atžagariom rankom, ko nors tyčia gerai nenuvakumuos ar pan, ir sakys, va, sumontavom, jokių garantijų. Gerai jei tas siurblys 100 proc naujas, o gal kur transportavime sutrenktas, gal freono jame net nėra, o gal buvo paleistas be jo ? Kas nutiko pakuotei ? Iš parodos ? Pardavėjas vos gavęs pinigus sakys ate. O gal dar kur ir vogtas. Niekas neaišku. Dabar dar man važiuoti į Kauną, dar 200 km, iš darbo reikia jau dvi dienas atsiprašyt ir tt. Grynintis pinigus, vėl bankas rėks kad negalima 1000 pasiimt ir tt. Ai, nebesiblaškysiu. Be to pažįstu mažiausiai keleta žmonių, kurie naudoja Vivax grynus kiniečius, ir viskas veikia jiems kuo puikiausiai. Blogiausia yra tas, kad nebegalima niekuo pasitikėti. Tas pats Mitsubishis gali būti gaminamas toje pačioje kinijoje kartu su tokiais kaip Vivax. O skaičiai irgi ištraukiami kaip mašinų degalų sąnaudos. Jeigu mano skaičiai nemeluoja, tai puikiausias vidutiniokas tas Electroliuxas. Yra viskas ko reikia, kainuoja 800. Sumontuos, gausiu visus dokumentus, gedimo atveju bus kam paskambint. Be to gręžia skyles su spec įranga be dulkių, nereikės visos svetainės paskui dvi dienas valyti. Bet kokiu atveju ačiū už info, pasiūlymus.
Į viršų
Micius
Tr Rgp 08 2018, 04:54

Nu va, jau turiu sumontuotą Vikingą Už lango 32, o kambaryje nustatyta 26C Jeigu neges - Super daiktas. Pabandysiu kiek aprašyti nuo pradžių, atsiprašau jei kam neįdomu bus. Meistras atvyko sutartu laiku +5 min. Truputį nustebau, kad tik vienas, o Caddis pilnut pilnutėlis visko prikimštas. Išsidėliojo įrankius nesicackinęs, parodžiau kur noriu montuoti, gerai sako. Gręžia su spec grąžtu, ilga karūna, pasijungia siurblys, ir gręžia tikrai beveik be dulkių. Tik vat pats dulkių siurblys, nors ir Bosh, bet kažko labai stipriai praradęs našumą, tai ir filtrą prapūtėm, vis tiek jis dirbo gana silpnai. Kai graižė mažas skylutes, tai meistras tiesiog laiko šlangą prie grąžto. Grąžtas man rodos 60cm, tai vos vos užteko ilgio. Pavyko išgręžti gerai, abi skyles. Sakau o tokie apsukimai, jei į armatūrą, sako pjauna. Blogiausia, jei armatūra ima makaluotis skylėje, tada sako daug prasčiau. Žodžiu viskas gerai pavyko. Buvo toks niuansas, kad vidinio modulio vamzdžiai kaip tik buvo ~60 cm ilgio, tai tik tik užteko, bet užteko ilgio, kad sujungimus padaryti už sienos. Valcavimo įrangą turi tikrai kokybišką, tą darbą darė tikrai atsakingai. Va kai užveržinėjo, tai jau sukė nuo dūšios. Čia man pasirodė truputį keista, kad naudojo suvedamus raktus Montuojant lauko bloką, truputį apsiskaičiavo su vamzdžių ilgais, kažkur 50cm pritrūko iki mano norimos lauko bloko vietos, bet tiek to, atleidžiu Klausinėjau kaip tas Vikingas, kaip ten gedimai ir pan., tai nieko jis blogo apie juo nepasakė, bet kad mažieji modeliai efektyvūs tai pabrėžė. Labiausiai man patiko tas dalykas. Sako va pažiūrėk, mašinoj 5kw Midea kondicionieriaus lauko blokas, matai sako koks svoris - o jis 37,5kg. O dabar sako pažiūrėk savo, galia 3,5kw o sveria jis 43,5kg. Tai vat sako, labai svarbus parametras. Užtat Vikingas ir efektyvesnis, ir tylesnis.

Pratęsiu.

[ Redaguota Tr Rgp 08 2018, 04:55 ]
Į viršų
zam0lskis
Tr Rgp 08 2018, 06:48

suvedami raktai tai biski nerimta - nugrauzia kampus. bet gal jam svorio maziau tampytis arba koks nors uzmarsus - palikineja visur ar nuknisa klientai paskui ner kas daryt - jei reikia kokio didesnio rakto ir ner... cia sunku ivertint kodel suvedami. kaip ne sau montuoja - tai gal ir gerai
Į viršų
Micius
Tr Rgp 08 2018, 07:03

Veikimas. Kol kas tik šaldausi, šildymo dar nespėjau išbandyti. Pirmas dalykas, tai gerai kad neėmiau 5kw galios. Pajėgumo užtenka su kaupu, netgi gal per galingas sakyčiau. Svetainę atvėsino per 20 minučių, dirbdamas vidutiniu pajėgumu. Inverteris superinis dalykas. Dirbant vidutine galia, naudoja tik 600W. Nominalas šaldant 890W. Paskui galią mažina iki 300W, dar vėliau iki 150W. Netgi dirbant tik 150W laisvai palaiko nustatytą temperatūrą. Pradžiai užsistačiau 23, tai vos neperšalau Dabar ~25 laikau. Žaliuzės reguliuojasi automatiškai visomis kryptimis, WiFi modulis yra (dar nejungiau). Pultas puikus, veikia iš pat svetainės galo Dirba labai tyliai, nes nesunkiai susitvarko. Lauko blokas taip pat negarsus. Sienoje absoliučiai jokios vibracijos nesijaučia. Kompresorius dirba tyliau nei mano šaldytuvo Beje, rašo, kad kompresorius nuolatinės įtampos, todėl inverteriui nebereikia daryti AC-DC-AC, o AC verčia į DC ir viskas. Tikiuosi, kad angliukų nėra Startuoja itin švelniai, nieko nesigirdi, startui kiek pastebėjau pakanka tų pačių 600W. Dar vienas dalykas, ant dėžės parašyta, kad pagaminta Latvijoje Bandau sukreipti žaliuzes, kad papūstų į virtuvę, tai nenori šaltis ten eiti. Dar bandau stebėti. Aktyvavau kažkokios šaltos plazmos filtrą, tai prie pat atidžiai klausant girdisi, kad kažkas įsijungia

[ Redaguota Tr Rgp 08 2018, 07:11 ]
Į viršų
zam0lskis
Kt Rgp 09 2018, 01:51

saldymas energetiniu sanaudu prasme - "naudingas" procesas - nes energijos kieki reikia mazint - isiminet. todel saldytuvai yra principe neribotai tobulintini vos ne iki nuliniu sanaudu... o sildymas - energetiniu sanaudu prasme "zalingas" procesas - nes energijos kieki reikia didint - pridedinet. taip kad nesidziauk ten perdaug kolkas - jei energijos saldyme nedaug vartoja

[ Redaguota Kt Rgp 09 2018, 01:52 ]
Į viršų
Micius
Kt Rgp 09 2018, 07:17

O tai ką man ašaroti ? Zamai, liaukis Dar atsiminiau kelis dalykus. Klausiau kaip Panasonic siurbliai - sakė geri, o jei oras-vanduo - tai sakė kad itin geri, ir sau statytų būtent Panasonicą. Dar sakė, kas su Samsung siurbliais buvo keli atvejai, kai gerai nesuveikdavo atšildymo procesas ir jie paskęsdavo lede. Sakau, o tai pagal ką siurblys žino, kada atsišildyti. Į tai meistras atsakyti negalėjo, sako geras klausimas. Bet paminėjo atvejį, kai vienas žmogus prisitaisė kažkokią termo-rėlę, ir pagal ją tiesiog grubiai nutraukinėjo maitinimą. Tai sakė įrenginys buvo paskendęs lede...
Į viršų
Eiti į puslapį  1 2 3 ... 71 72 73 ... 76 77 78  

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF