Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Pagrindinis forumas :: Vykdomi projektai

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Antro pasaulinio karo jėgainės restauravimas
Eiti į puslapį  1 2 3 ... 56 57 58 ... 80 81 82
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
Micius
Št Lap 07 2015, 04:28
Užsiregistravęs dalyvis #1762
Prisijungta: Št Bir 11 2011, 08:12

Vieta: Vikonys, Anykščių raj.
Pranešimų: 2969
Paprasti dažai 3 viename Šiandien atliktas sunkiausias ir pavojingiausias darbas, generatorius jau viršuje. Dar kol kas tik 2 varžtais laikinai prisuktas, bet jau vis vien nebenukris Mano gervė dirbo ekstremaliai, laimei atlaikė Gana kebli buvo užduotis neatkabinant troso pakeisti padėtį iš stačios į gulinčią Bet lebiotkėlės pagalba pavyko, tik kad ir kaip saugojau, truputį nugremžiau dažus, teks pataisyt Būčiau daug daugiau padaręs, bet užpuolė mane roto virusas, tai jėgų nedaug turėjau, mėšlungis rankas ir koja traukė, tai padariau kiek galėjau. Kelios foto, draugė padarė per langą Deja rytoj praneša baisų orą, tai teks visus darbus atidėt dar mažiausiai savaitei, nes negaliu iš darbo ištrūkti... turim savo firmą, bet negaliu sau išeiginių pasidaryt nors tu ką

Į viršų
viktas
Št Lap 07 2015, 07:22
Užsiregistravęs dalyvis #1897
Prisijungta: Sk Sau 01 2012, 01:45

Vieta: Gargzdai
Pranešimų: 319
Miciau, gerk magni , jokiu sirgimu jegaine ant 2 varztu
Į viršų
robertonebadzio
Št Lap 07 2015, 07:59
Užsiregistravęs dalyvis #1240
Prisijungta: Pr Geg 31 2010, 04:12

Vieta: Alytus
Pranešimų: 1021
Pasirodo Roto, Noro ir kt virusai puikiai gydomi per viena para...Pats gydziausi. Vaistai pigus, yra visose maisto krautuvese. Taigi apie 4-5 litrai COCA-COLA, gerti pastoviai. Pirmadieni busi kai sviezias agurcikas.
Dabar ilgokai bus vejuota, tai lipti nepavyks I boksta. Man tas pats bus. Reikes sparnus atsukti kampu I veja, kad nesukiotu ir laukti geresnio laiko.
Į viršų
Micius
Sk Lap 08 2015, 07:05

robertonebadzio rašė ...

Pasirodo Roto, Noro ir kt virusai puikiai gydomi per viena para...Pats gydziausi. Vaistai pigus, yra visose maisto krautuvese. Taigi apie 4-5 litrai COCA-COLA, gerti pastoviai. Pirmadieni busi kai sviezias agurcikas.
Dabar ilgokai bus vejuota, tai lipti nepavyks I boksta. Man tas pats bus. Reikes sparnus atsukti kampu I veja, kad nesukiotu ir laukti geresnio laiko.

Klausyk, o tu tikras, kad aš nuo tų 4-5L COCA-COLOS kojų visai neužversių ?
Į viršų
robertonebadzio
Sk Lap 08 2015, 09:20

Neuzversi koju, o galesi greiciau projekta vykdyti. Patikek kaip laukia visi rezultato, o reikia laukiant .
Kaip manai, kiek bokstas siubuos virsuje. Mano nedidelio aukscio, bet virsuje kai ilipes pasiubuoju, tai tikrai juda jauciamai. Jis konusinis, o virsuje siaurokas, tik 65 cm.
Į viršų
VirgisLom
Sk Lap 08 2015, 10:39
Užsiregistravęs dalyvis #2271
Prisijungta: An Sau 22 2013, 02:55

Vieta: vaškiai
Pranešimų: 390
o ,kam taip blogai suplanuojat ,kad lipti į bokštą ,prisidarot sau ekstremalių reikalų .pas mane bokštas irgi nekudas ..bet yra pakelemas ,nuleidžiamas su el. pavara/video ,VIRGIO JEGAINĖ..TIEK metalo ,tiek virinimo ,ir dar laipioti ,
Į viršų
Micius
Pr Lap 09 2015, 08:12

Virgi, baik nervinti nepakeliamų bokštų savininkus Kas daro nuo 0, tai suprantu, bet kai yra gamyklinis, tai belieka tik alpinistaut... Toks kaip mano bokštas, tai greičiausiai neatlaikytų tokio pakėlimo būdo, arba reikėtų labai didelio mechanizmo, visgi virš 20m.

Roberto - Jeigu ir nekils didelių problemų, tai galios vis tiek daug nebus, net vėjo fakriko svetainėje parašyta, jog prie 8 m/s bus maks 3 kw, prie 10 6 kw. Tai čia ant popieriaus, o realiai tai ir tiek turbūt nebus.

Siūbuot tai siūbuoja, bet palyginus nedaug. Mano viršūnė tai išvis 20 cm ant 20 Matysim kas ti bus.

[ Redaguota Pr Lap 09 2015, 08:20 ]
Į viršų
robertonebadzio
An Lap 10 2015, 07:27

Jeigu bus prie 8 m apie 3 kw, tai bus puiku.
Į viršų
Micius
Št Lap 14 2015, 06:25

Šiandien šaltu ir vėjuotu, drėgnu oru darbavausi bokšte. Generatorius jau prisuktas 4 varžtais Prijungiau generatoriaus laidus prie sujungimo dėžutės, išvedžiau apsuku matuoklio laidus, prisukau ir užsandarinau tą dėžutę. Po poros valandų dirbti tapo nebeįmanoma, susipynė visos virvės, vėjas buvo nepakenčiamas Beje kol trosas buvo įtemptas ir laikė visą svorį, bokštas buvo labai stabilus, bet kai atleidom trosą (ir tai dar nepilnai) tai baigėsi visi stabilumai... Pagalvojau, sakau reikia iš centro trosą nuleist žemyn, ir padaryt tempimą, panašiai kaip dangoraižių sistemos

Ryt bandysiu pritvirtinti dar 2 generatoriaus laikymo atramas, bandysiu avarinio stabdžio sistemą sumontuot, valdymo trosą prijungt. Dar vis nebaigta antra srovės nuėmėjo dalis. Čia planas "maksimum" rytdienai. Uodegos užkėlimui reikia ramesnio oro. Kai uodega bus pakelta, tada nuleidinėsiu gervę, ir pats paskutinis etapas, bus sparnų montavimas. Dar žemėje net kabelis nepratemptas... Ką tik prognozę pažiūrėjau, panašu, kad rytoj sunkiai darbas bus įmanomas... Gaila, kad taip nusivėlinau...

Kas gerai, kad dirbu aukštyje abiem rankom, pasikliaudamas saugos diržais
Į viršų
Justas.M
Sk Lap 15 2015, 12:11
Užsiregistravęs dalyvis #2678
Prisijungta: An Rgs 23 2014, 12:02

Vieta: Kaunas
Pranešimų: 149
___-Miciau, o temperatūrinių daviklių nejungei? Jų nėra?
___Pagal mane, jie gyvybiškai reikalingi. Kada nors parašysiu ir nubraižysiu ant popieriaus vaizdines priemones, kad patys įsitikintumėte. Naujos temos nekursiu, taip kaip aš taip pat nieko nepadaręs, nesuvirinęs, nesuviniojęs, tik ''pliurpiu''. Esu nevertas net batų raištelį užrišti. Gal kurioje temoje/smėlio_dėžėje rasiu prieglobstį našlaičio pareigose ir įkelsiu viską.
___Tie davikliai, lyg-tai - tik keletas euronų. Niekaip nesuprantu, ko jūs taupote, ir ko taip tyli generatorių gamintojai.
Į viršų
Aurimas.
Sk Lap 15 2015, 04:25
Užsiregistravęs dalyvis #1887
Prisijungta: Pr Grd 19 2011, 07:55

Vieta: Biržu raj.
Pranešimų: 1517
Buvau iškėlęs generatorių su daviklių. Tai nežinau, jei sparnai normalus ir visos apsaugos veikia, nelabai jis ir reikalingas. Reikia viską daryti su protu ir neturėsi fakelo ant stulpo.
Į viršų
Micius
Sk Lap 15 2015, 04:32

Matai Justai, temperatūriniai davikliai reikalingi, kai generatorius dirba didelėmis apkrovomis, o maniškis tai vargiai dirbs didelėmis apkrovomis, nes daug kritikos susilaukę Vėjo Fabriko sparnai vargiai privers generatorių dirbti iš peties. Bet tai sužinosiu, tik po bandymų, iki kurių dar teks palaukti Be to, kaip tie davikliai pasijungia, maitinasi ? Suprantu kai maža jėgainė, kabelių kiek nori prijungei, bet jei stovi prietaisas nuo laidų susisukimo, vat tada ir prasideda bėdos. Reikia daug laidų prakišt, daug sujungimų, reikia papildomų žiedų, o ir kabelis, pvz man iki rūsio nuo bokšto reikia 50m. Be to reikia pratempinėt po žeme per įklotus vamzdžius, kurie pas mane deja ne 100mm. Nebent jei jie nuotoliniai, tai tada taip, bet kaip ir sakiau, mano atveju jie vargiai reikalingi, užtenka galios stebėjimo.
Į viršų
Micius
Sk Lap 15 2015, 04:53

Šiandien pritvirtintos dar dvi generatoriaus atramos, atkabintas ir nuleistas trosas uodegos kėlimui, atpyniau visas virves, tėvukas pagamino detalę trosui užtvirtinti, ją uždėjau jau beveik sutemus. Pravėriau dar valdymo trosą, būčiau ir spyruoklę jau užmontavęs, bet neapskaičiavau varžto ilgio, šplintui vietos nelieka, tai nuėmiau, reikia kad būtų visos svarbiausios vietos užšplintuotos. Mes tai per daug nesivarginam su veržlėm ir kt, tiesiog varžto gale išgręžiam ~2mm skylutę ir įkiši šplintą. Jei ir atsipalaiduos, tai bent jau nenukris Beje skyles gręžia tata tai per veržlę, užsuka, ir tada gręžia, taip daug mažiau grąžtą mėto, tiksliau išsigręžia. Be kelių smulkmenų, jau paruošta uodegos kėlimui, tik va jai pakelt jau reiks tikėtis, kad kitas savaitgalis bus palankus. Pajudėjo ledai ir su srovės nuėmėju. Tiesa, dar herkono nerandu, jį dar reiks pajungt. Dar reikės laidus lituot bokšte, 230V laidas su rozete tai jau ten yra, bet ant vėjo cher ten sulituosi. Be to lituoklį sudeginau Nusipirkau tokį kur greit kaista, pigų, visai gerai litavo... Deja, tik jam sudegus pamačiau, jog parašyta sekantis apribojimas 10 sek kaitini, tada reikia 40 sek aušint Šūdas... Reikės lituot paprastu rusku, 100W turiu, tai ir lauke prie nedidelio vėjo lituoja Pasiruoščiau laidus žemėj, bet vėl kol atraišiosiu...

Tai vo teip projektėlis juda, jau manoji ima bumbėt, nebelabai daug liko, gal kaip nors
Į viršų
VirgisLom
Sk Lap 15 2015, 09:23
Užsiregistravęs dalyvis #2271
Prisijungta: An Sau 22 2013, 02:55

Vieta: vaškiai
Pranešimų: 390
miciau pasakyk saviškei, kad greitai bus namuose šilta,tikekimes kad viskas bus ok,, šeip projektas galingas,gerai pavarot,sekmes,visi laukiam rezultatų ,nenuleisk rankų ,jei kas netaip bus
Į viršų
Justas.M
Pr Lap 16 2015, 03:34

___Temperatūrinis daviklis yra maža, degtuko dydžio varželė su dviejais plonais laideliais. Ji įterpiama tarp fazės apvijų pluoštelio, išeinančio iš griovelio. Dažniausiai dedami trys davikliai (po vieną fazei), ir jie sujungiami į krūvą, gaunasi du išvadai. Idealiai būtų, jei davikliai išliktų nesujungti į krūvą, su vienu bendru ir trimis signaliniais išvadais (žvaigždės jungimas). Bet jūsų atveju užtektų ir vieno daviklio į generatoriaus galo viršutinę dalį (čia didžiausia temperatūra). Gautųsi dar du žiedai ant nuėmėjo. Laideliai jungiami prie rodyklinio indikatoriaus su vienu 1,5V elementu. Galima ir skaitmeninį pritaikyti.
___Jums ir elektronikai yra svarbiausiai galios sekimas, o generatoriui aukščiau visko yra temperatūra, ir ji yra ne daugiau +80C.
Į viršų
Justas.M
Pr Lap 16 2015, 04:21

___Internetinis kabelis UTP 0,5mm_x_2_x_4 normaliomis kainomis 18cnt/m. Juodas, apvalus, kietas, slidus, lauko sąlygoms. Dvi gyslutės temperatūriniui, dvi - apsukų matavimui, ir dar keturios - atsarginės.
___Telefoninis kabelis 0,12mm2_x_4 normaliomis kainomis yra 5cnt/m. Juodas, plokščias, tvirtas.
___Generatoriui nesvarbu galia, ir net srovė nesvarbu. Jam aukščiau visko yra jo temperatūra. Jo temperatūra priklauso nuo srovė_x_aplinkos_sąlygos.
Į viršų
Micius
Pr Lap 16 2015, 05:17

VirgisLom rašė ...

miciau pasakyk saviškei, kad greitai bus namuose šilta,tikekimes kad viskas bus ok,, šeip projektas galingas,gerai pavarot,sekmes,visi laukiam rezultatų ,nenuleisk rankų ,jei kas netaip bus

Ne tik ji nebetiki tuo, bet ir aš jau nebelabai
Į viršų
Aurimas.
Pr Lap 16 2015, 05:46
Užsiregistravęs dalyvis #1887
Prisijungta: Pr Grd 19 2011, 07:55

Vieta: Biržu raj.
Pranešimų: 1517
Justas.M rašė ...

___Temperatūrinis daviklis yra maža, degtuko dydžio varželė su dviejais plonais laideliais. Ji įterpiama tarp fazės apvijų pluoštelio, išeinančio iš griovelio. Dažniausiai dedami trys davikliai (po vieną fazei), ir jie sujungiami į krūvą, gaunasi du išvadai. Idealiai būtų, jei davikliai išliktų nesujungti į krūvą, su vienu bendru ir trimis signaliniais išvadais (žvaigždės jungimas). Bet jūsų atveju užtektų ir vieno daviklio į generatoriaus galo viršutinę dalį (čia didžiausia temperatūra). Gautųsi dar du žiedai ant nuėmėjo. Laideliai jungiami prie rodyklinio indikatoriaus su vienu 1,5V elementu. Galima ir skaitmeninį pritaikyti.
___Jums ir elektronikai yra svarbiausiai galios sekimas, o generatoriui aukščiau visko yra temperatūra, ir ji yra ne daugiau +80C.

Jei nepastebejai cia yra siokia tokia problema. Kai nutempi 50m vargano laidelio kokia jo varza palieka ?. Maniskis buvo nutemptas 10m, 2mm storio laido. O temperatura pjove gryba 10 laipsiu. Cia reikia prabangaus daikto. Beto neverta vargintis. Jei taip kinkos dreba tai tiesiok ant kiekvienos fazes prilituok po termo saugikli ir neiskepsi to generatoriaus. Bet cia jau i lankas pradejom eiti. Grazei vikdomas proektelis. Savo truputi apleidau.

[ Redaguota Pr Lap 16 2015, 05:48 ]
Į viršų
felius
Pr Lap 16 2015, 06:24
Užsiregistravęs dalyvis #11
Prisijungta: An Lie 29 2008, 03:54

Vieta: Šilalė
Pranešimų: 1270
Micius rašė ...

zam0lskis rašė ...

atrodo neblogai, tik kazkaip gal per daug isilginta ta vamzdine dalis. susidaro ispudis kad sparnai buvo skaiciuoti mazesniam darbo ratui nesigaus stabdymo ties placiaja dalim?

Šitie sparnai ir taip yra nevykę, tai, jau koks skirtumas. Tegu galvoja, kad greičiau sukasi Lyginant su vėjo fabkriko rotorium kurie prie jo komplektuoja šiuos sparnus, tai čia vieno macho ilgis ilgesnis 30 cm, taip kad nėra labai jau stipriai ilgiau. Jų diametras gaunasi 5,4m, mano gaunasi lygiai 6m.

Kodel rasai, kad tie sparnai nevyke?
Į viršų
Micius
Pr Lap 16 2015, 06:59

Forume kažkur yra vėjo fabriko jėgainės bandymai, tai ten pagal diametrą rezultatai labai prasti.
Į viršų
Eiti į puslapį  1 2 3 ... 56 57 58 ... 80 81 82  

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF