Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Vėjo jėgainės :: Darau vėjo jėgainę.

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Verta gaminti generatiorius tik iš asinchroninių variklių.
Eiti į puslapį  1 2 3 4 5 6 7
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
robertonebadzio
Pr Geg 09 2011, 10:04
Užsiregistravęs dalyvis #1240
Prisijungta: Pr Geg 31 2010, 04:12

Vieta: Alytus
Pranešimų: 1021
Sveiki atsinaujinančiu energijos šaltinių kūrėjai. Teko forume skaityti daug pasisakymų, išklausyti daug nuomonių. Pirmąją vėjo jėgainę buvau pasigaminęs prieš dešimt metų, panaudojau pastovios srovės generatorių. Vėjaratis buvo nedidelio diametro, tik 3.60 m. Deja buvau gerai neužtvirtinęs stovo,nes projektas buvo nebaigtas, todėl ji nuo stipresnio vėjo griuvo ir sparnai sulūžo.... Po ilgo laiko vėl nutariau pasigaminti vėjo jėgainę. Teko matyti keletą vadinamų ,,tablečių“ ir generatorių pagamintų panaudojus asinchroninio variklio statorių. Supratau galutinai ir negrįžtamai, kad gamintis ,,tabletę“ yra visiškai nenaudinga. Tai labiau panašu į žaislą. Nori pasigaminti generatorių, turėti užsiėmimą ir piniginių išlaidų, iš kurio naudos beveik jokios, gaminkis ,,tabletę“.Privalumas tik vienas, kad esant mažam vėjui šiek tiek gausite naudos, bet apčiuopiamos, tai ne.... Gavau variklį, 690 aps/min. 21 cm rotorius, kreipiausi pas Tomį01 ir jis man perdarė. Eksperimentavo, teko ir apvijas pervynioti, tačiau kad ir kiek kainavo laiko ir kitų sąnaudų, iš tabletės su tokiomis sąnaudomis neišspausite nei dalies. O gerai atikaikius polius su pazais, sukibimas gavosi minimalus. Lemputę 100 w/220 v uždegu ranka sukdamas už ašies be didelių pastangų. Nesakau kad tai geras laimėjimas,didelė galia, nes manau galima ateityje padaryti dar geresnį. Teko matyti Alytuje ir Varėnoje pagamintus panaudojant asinchroninio statorių. Puikūs gaminiai, gal kiek sukibimas didesnis negu mano, tačiau atsižvelgiant į tai, kad normaliau generuoti energiją pradeda generatorius nuo 5-7 m/s vėjo,sukibimas jau neturi įtakos. O pasisakymai, kad ,,tabletė“ sukasi nuo 3 m/s vejo, tai suktis gali, bet rezultatas -0...Visi tai puikiai suprantate, tačiau vis kažkodėl forume sprendžiate ,,tablečių“ problemas ir vis pasikartojamai, tai apie didesnius kampinius greičius, tai dar apie ką kitą. Firmos gaminančiuos pramonines jėgaines negamina ,,tablečių“ ir negamins, nes kas gamins tai, ko niekas nepirks.Prie Alytaus Seirijuose pastatytos puikios pramoninės jėgainės, ne tabletės. Galimai gamina kelios firmos smulkesnius tabletinius, tačiau ar jie tikrai tabletiniai, irgi neaišku, nes neteko žinoti kad kas būtų tikrai matęs didesnės galios tabletę savo akimis, tarkime 5 -10 kw.Proveno irgi pilnai neaiški konstrukcija. Taigi bendraminčiai, ieškokite didesnio diametro asinchroninių variklių tinkamų perdarymui, kol dar galite rasti, nesigaišinkite su tabletėmis....Linkiu sėkmės....
Apie busimos jėgainės tolimesnę gamybą parašysiu ir įdėsiu nuotraukas.Jeigu kas nesutinkate su mano nuomone, parašykite, bet argumentuotai.....

[ Redaguota Pr Geg 09 2011, 10:05 ]
Į viršų
Eiti į puslapį  1 2 3 4 5 6 7  

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF