Diskusijos / Darau vėjo jėgainę. / Verta gaminti generatiorius tik iš asinchroninių variklių. - Zir.lt

Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Vėjo jėgainės :: Darau vėjo jėgainę.

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Verta gaminti generatiorius tik iš asinchroninių variklių.
Eiti į puslapį  1 2 3 4 5 6 7
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
robertonebadzio
Pr Geg 09 2011, 10:04
Užsiregistravęs dalyvis #1240
Prisijungta: Pr Geg 31 2010, 04:12

Vieta: Alytus
Pranešimų: 1005
Sveiki atsinaujinančiu energijos šaltinių kūrėjai. Teko forume skaityti daug pasisakymų, išklausyti daug nuomonių. Pirmąją vėjo jėgainę buvau pasigaminęs prieš dešimt metų, panaudojau pastovios srovės generatorių. Vėjaratis buvo nedidelio diametro, tik 3.60 m. Deja buvau gerai neužtvirtinęs stovo,nes projektas buvo nebaigtas, todėl ji nuo stipresnio vėjo griuvo ir sparnai sulūžo.... Po ilgo laiko vėl nutariau pasigaminti vėjo jėgainę. Teko matyti keletą vadinamų ,,tablečių“ ir generatorių pagamintų panaudojus asinchroninio variklio statorių. Supratau galutinai ir negrįžtamai, kad gamintis ,,tabletę“ yra visiškai nenaudinga. Tai labiau panašu į žaislą. Nori pasigaminti generatorių, turėti užsiėmimą ir piniginių išlaidų, iš kurio naudos beveik jokios, gaminkis ,,tabletę“.Privalumas tik vienas, kad esant mažam vėjui šiek tiek gausite naudos, bet apčiuopiamos, tai ne.... Gavau variklį, 690 aps/min. 21 cm rotorius, kreipiausi pas Tomį01 ir jis man perdarė. Eksperimentavo, teko ir apvijas pervynioti, tačiau kad ir kiek kainavo laiko ir kitų sąnaudų, iš tabletės su tokiomis sąnaudomis neišspausite nei dalies. O gerai atikaikius polius su pazais, sukibimas gavosi minimalus. Lemputę 100 w/220 v uždegu ranka sukdamas už ašies be didelių pastangų. Nesakau kad tai geras laimėjimas,didelė galia, nes manau galima ateityje padaryti dar geresnį. Teko matyti Alytuje ir Varėnoje pagamintus panaudojant asinchroninio statorių. Puikūs gaminiai, gal kiek sukibimas didesnis negu mano, tačiau atsižvelgiant į tai, kad normaliau generuoti energiją pradeda generatorius nuo 5-7 m/s vėjo,sukibimas jau neturi įtakos. O pasisakymai, kad ,,tabletė“ sukasi nuo 3 m/s vejo, tai suktis gali, bet rezultatas -0...Visi tai puikiai suprantate, tačiau vis kažkodėl forume sprendžiate ,,tablečių“ problemas ir vis pasikartojamai, tai apie didesnius kampinius greičius, tai dar apie ką kitą. Firmos gaminančiuos pramonines jėgaines negamina ,,tablečių“ ir negamins, nes kas gamins tai, ko niekas nepirks.Prie Alytaus Seirijuose pastatytos puikios pramoninės jėgainės, ne tabletės. Galimai gamina kelios firmos smulkesnius tabletinius, tačiau ar jie tikrai tabletiniai, irgi neaišku, nes neteko žinoti kad kas būtų tikrai matęs didesnės galios tabletę savo akimis, tarkime 5 -10 kw.Proveno irgi pilnai neaiški konstrukcija. Taigi bendraminčiai, ieškokite didesnio diametro asinchroninių variklių tinkamų perdarymui, kol dar galite rasti, nesigaišinkite su tabletėmis....Linkiu sėkmės....
Apie busimos jėgainės tolimesnę gamybą parašysiu ir įdėsiu nuotraukas.Jeigu kas nesutinkate su mano nuomone, parašykite, bet argumentuotai.....

[ Redaguota Pr Geg 09 2011, 10:05 ]
Į viršų
Otto
Pr Geg 09 2011, 10:31
Otto
Užsiregistravęs dalyvis #38
Prisijungta: Pr Rgs 08 2008, 09:38

Vieta: Biržai
Pranešimų: 2010
Tu teisus dėl kelių dalykų; tai, kad tablečių magnetų galai juda skirtingu linijiniu greičiu, yra didelis minusas. Tablečių privalumai tinka vertikalios ašies gerbėjams. Dėl galios- ne tabletėje,.. pavadinkime cilindrinio tipo generatoriumi, tai ten galima sudėti ilgus magnetus, arba sudėti po keletą į ilgį, o kuo didesnis ilgis, tuo mažiau vijų reikia tai pačiai įtampai išgauti, taigi, tabletes aplenkei. Tikiuosi, kad parodysi foto savo išardyto generatoriaus, būtu naudinga pasisemti patirties iš jau veikiančios konstrukcijos. Blogoji pusė- ne visi gaus reikiamų variklių, o perdarinėti bet kokius, tikrai neišeis geri rezultatai.
Į viršų
sigis.m
Pr Geg 09 2011, 10:34
Užsiregistravęs dalyvis #1182
Prisijungta: Kt Bal 22 2010, 08:21

Vieta: Panevėžys
Pranešimų: 1208
tai as jau senai supratau,ir bandysiu is 375 aps/min variklio isgauti el. nepervyniojes apviju.
Į viršų
sigis.m
Pr Geg 09 2011, 10:39
Užsiregistravęs dalyvis #1182
Prisijungta: Kt Bal 22 2010, 08:21

Vieta: Panevėžys
Pranešimų: 1208
Otto rašė ...

Tu teisus dėl kelių dalykų; tai, kad tablečių magnetų galai juda skirtingu linijiniu greičiu, yra didelis minusas. Tablečių privalumai tinka vertikalios ašies gerbėjams. Dėl galios- ne tabletėje,.. pavadinkime cilindrinio tipo generatoriumi, tai ten galima sudėti ilgus magnetus, arba sudėti po keletą į ilgį, o kuo didesnis ilgis, tuo mažiau vijų reikia tai pačiai įtampai išgauti, taigi, tabletes aplenkei. Tikiuosi, kad parodysi foto savo išardyto generatoriaus, būtu naudinga pasisemti patirties iš jau veikiančios konstrukcijos. Blogoji pusė- ne visi gaus reikiamų variklių, o perdarinėti bet kokius, tikrai neišeis geri rezultatai.

skelbimu pilna-tik nereikia tingeti klavisus spaudyti...dar ir metalo supirktuvese galima gauti nebrangiai be vario...
Į viršų
Elektronas
An Geg 10 2011, 06:05
Užsiregistravęs dalyvis #18
Prisijungta: An Rgp 26 2008, 07:31

Vieta: Kaunas, Šilainiai, Romainiai
Pranešimų: 2509
Na nepavadinciau kad Proven firmos generatoriai yra prasti ir silpni, maziausias prasideda nuo 2.5kW, ir apsukos geros ir labai tyliai dirba va tik kaina... Tu vadini neapsimoka daryti bet tu jo net nedarei va kur minusas o pirkti tai gali visokius.... o cia sukista tiek magnetu kad iseina trys tabletes. Minusus pliusus pasirenkam pagal savo kriterijus, o toki generatoriu jau geriau ir nusipirki ir gana nebrangiai lenkai pardavineja. Paziurek kiek tomis idejo darbo ir laiko bandydamas, ne visiem "vejo" liga tesiasi keli metai As is savo nesitikejau nieko, net ir pastaciau ne sau man kaip ir nera skitumo, svarbu kad iki galo viska padariau

[ Redaguota An Geg 10 2011, 06:10 ]
Į viršų
zx
An Geg 10 2011, 06:56
zx
Užsiregistravęs dalyvis #14
Prisijungta: Tr Rgp 06 2008, 08:44

Vieta: Siauliai
Pranešimų: 428
Elektronas teisus, svarbiausia uzbaigti projekta iki galo. o tam vien noru nepakaks. Is savo patirties galiu tik pridurti, jei nedirbi su metalu, geriau pirk, man tablete kainavo tiek, kad galeciau du angliskus generatorius nusipirkti, o naudos kaip is lankausko knygutes apie malunus iki siol generatoriaus trukumai lenda vienas po kito, tikslumo ir medziagu atsparumo kriterijai labai svarbus.
Į viršų
Plikis052
An Geg 10 2011, 10:13
Užsiregistravęs dalyvis #206
Prisijungta: Št Lap 15 2008, 08:05

Vieta: Silutes rajonas SVEKSNA
Pranešimų: 258
Daug giri o padares tik viena ir ta pati nugriuvo...Tu pirma padaryk tada ir palyginsime su tablete prie kokiu sparnu ir vejo kiek watu duoda.

Siaip nieko pries neturiu ,gerai kad darai gal tikrai pasitvirtins.

[ Redaguota An Geg 10 2011, 10:43 ]
Į viršų
Otto
An Geg 10 2011, 10:46
Otto

Gerai, jau, parašysiu ir pagrindinę priežastį, dėl kurios pritariu robertonebadzio; kadangi tabletės efektyvumas mažokas, neina jos užstabdyti šuntais taip, kaip cilindrinės konstrukcijos generatorių, todėl ir įvyksta avarijos, arba generai ištisai dirba neefektyviai. Proven tikrai sudėta ne po vieną tabletę, todėl ir valdyti įmanoma normaliai. Na, užgesinti įsibėgėjimus ir pan. .
Į viršų
Plikis052
An Geg 10 2011, 11:07

As tai nesuprantu kodel tos avarijos iviksta.Pas mane esant stipiai vetrai uodega uzsisuka tai sparnai visiskai sustoja.Gal nevisi moka ta uodega teisingai pasidaryti?O siaip tai krauna 12v akumuliatorius normaliai per paskutinius vejus krove gusiais virs 40A.Prie 4-5 metru krauna 10-15A ,krovima valdo lenkiskas kontroleris.Vienu zodziu jei ryskiai daugiau gausis is to variklio su panasiais sparnais tik tada pagalvosiu ir as apie toki.Maciau yra skelbiu.lt apie 400lt.
Į viršų
Otto
An Geg 10 2011, 12:27
Otto

Plikis052 rašė ...

As tai nesuprantu kodel tos avarijos iviksta.Pas mane esant stipiai vetrai uodega uzsisuka tai sparnai visiskai sustoja.Gal nevisi moka ta uodega teisingai pasidaryti?O siaip tai krauna 12v akumuliatorius normaliai per paskutinius vejus krove gusiais virs 40A.Prie 4-5 metru krauna 10-15A ,krovima valdo lenkiskas kontroleris.Vienu zodziu jei ryskiai daugiau gausis is to variklio su panasiais sparnais tik tada pagalvosiu ir as apie toki.Maciau yra skelbiu.lt apie 400lt.

Uodega apsaugo nuo avarijų, bet neduoda išnaudoti pilnai efektyvumo. Šito dviem žodžiais tikrai nenupasakosiu, bet puikiai matau tai, kaip viskas dirba ir koks skirtumas, kai tą valdo elektronika. Tarkim, sumažėjo tavo poreikis energijai, juk nelipsi aukštyn perreguliuoti uodegos,.. arba artėja škvalas?
Į viršų
Plikis052
An Geg 10 2011, 02:34

Nesuprantu kaip man poreikis sumazejti gali ,kad problema man keltu.Juk krovima reguliuoja kontroleris kurio trys volframo spirales atlaiko pas mane kazkur apie 60A ir neparaudonuoja net.(Aisku nera buve kad daugiau kaip 2 kaistu ir tai trumpai nes as elektra isnaudoju kitur)Tai daleiskim akumai pakrauti visi 3 tenai kaista o prie 60A jau nusuka uodega ,galima pasunkinti kad nusuktu dar veliau.Tai kur ta problema?
Į viršų
Otto
An Geg 10 2011, 04:34
Otto

Plikis052 rašė ...

Nesuprantu kaip man poreikis sumazejti gali ,kad problema man keltu.Juk krovima reguliuoja kontroleris kurio trys volframo spirales atlaiko pas mane kazkur apie 60A ir neparaudonuoja net.(Aisku nera buve kad daugiau kaip 2 kaistu ir tai trumpai nes as elektra isnaudoju kitur)Tai daleiskim akumai pakrauti visi 3 tenai kaista o prie 60A jau nusuka uodega ,galima pasunkinti kad nusuktu dar veliau.Tai kur ta problema?

Problema ten, kad tau teks gal pusę tonos kabinti, kad sparnuotė stovėtu tiesiai į vėją, bet tada uodega nuo nieko nesaugos. Kai uodega "gerai saugo", sparnuotė visada būna kampu į vėją, nors tau vėjo ir trūksta.
Į viršų
Elektronas
An Geg 10 2011, 06:05

Pas mane zinokit uodega neveikia nereikia jokios tonos, paprasciausiai atsikisimo vamzdi trumpesni padarykit (peti). O ji tikrai apsaugo nepriklausomai kur tu ta elektra dedi, pasiskaiciuoji (derinimo budu ) kad ties kilovatu jau suktusi ir viskas. As savo stabdau elektriskai, ji gal ir nulustu jei silpniau buciau padares, arba perdegtu jei uzdeciau didelius sparnus noredamas isgauti daugiau galios prie mazo vejo. Jau tris kart koregavau uodegos parametrus, bet vis dar nenusuka, tiesa tris kart ja maciau per metus, tad cia kaska paderinti irgi burimas is tirsciu.
Į viršų
tomis01
An Geg 10 2011, 07:17
Užsiregistravęs dalyvis #852
Prisijungta: Kt Lap 26 2009, 11:19

Vieta: kaunas
Pranešimų: 1103
Pagrindine klaida gaminant buvo tai kad pasirinkom per silpna varikli perdarymui,taigi cia dar ne viskas ka galima paimt is magnetu .Apvijas pervyniojau kad gautus 14 faziu,poto sujungiau i 3.Paaiskejo kad efektyviau nei naudot 28 dijodu tilta .
Į viršų
Elektronas
An Geg 10 2011, 08:16

tomis01 rašė ...

Pagrindine klaida gaminant buvo tai kad pasirinkom per silpna varikli perdarymui,taigi cia dar ne viskas ka galima paimt is magnetu .Apvijas pervyniojau kad gautus 14 faziu,poto sujungiau i 3.Paaiskejo kad efektyviau nei naudot 28 dijodu tilta .

Kuo pasireiske tas efektyvumas? Itampos dydi kita rode testeris?
Į viršų
robertonebadzio
An Geg 10 2011, 08:39

Tomis perdarant kreipė dėmesi į sukibimą. Galima padaryti ir galingesnį, bet dėl sukibimo tenka kažkiek aukoti galios. Rasti variklį su didesniu rotoriumi galima.Manau nebūtinai ir lėtaeigį, nes pervynioti vistiek reikia. Nepervyniojus nesigaus tiek galios. O panaudoti galima tas pačias apvijas, kaip ir man buvo padaryta. Kaip rašiau Varėnoje ir Alytuje mačiau su 27 cm rotoriumi, jau rimčiau negu mano, bet sukibimas didesnis. Aš savajį prasuku su ranka be vargo, o ten neišeina lengvai, todėl reikia didesnio vėjo greičio startui ar didesnio diametro sparnų. Apie ,,tabletes“ pasakysiu dar tiek, kad Alytuje Klaidas pasidarė. Gaminys padarytas labai preciziškai, yra jo video pateiktas, bet prisimenu kad gavau pasukti....kol neapkrautas, vienu pirštu sukau, bet prijungus lemputę...reikia jėgos. Todėl stabdymas vyksta gavus apkrovą visuose generuose.Skaičiau pasisakymą, kad išetų kelios tabletės iš 60 magnetų...taip 2.5 tabletės išeitų mažiausios galios, ant vieno disko po 12 magnetų...bet ar iš tų dvieju su puse tabletės gausi tokią galią bendroje sumoje kaip iš perdaryto motoro....niekada....Čia tarpai tarp magneto ir statoriaus 1 mm, o tabletėje apie 1.5 cm. Galima daryti plonesnį statorių, bet kas gavosi pas Vaidą žinote, jis susilankstė.....O kas sako kad tabletė lengviau pagaminti, tai netiesa. Sutinku, kad motore sudetingiau, pamastyti reikia. Aš turiu tabletei du dskus po 48 cm skersmens, su Klaidu tariausi kaip butų galima pasiskaičiuoti ir pasidaryti su 48 magnetais...bet paskutiniu momentu vidinis balsas pakuždėjo, neužsiimk žaislais...pasidaryk naudingą, kad tenai kaistų ar šildymui skirtos lempos(parodžiau, 250 w-220 v)ir galetumei turėti naudą, nes telika žiūrėti elektrą imame iš tinklo.Atsiliepkit, ar aš teisus......
Į viršų
Plikis052
An Geg 10 2011, 08:59

Otto rašė ...

Plikis052 rašė ...

Problema ten, kad tau teks gal pusę tonos kabinti, kad sparnuotė stovėtu tiesiai į vėją, bet tada uodega nuo nieko nesaugos. Kai uodega "gerai saugo", sparnuotė visada būna kampu į vėją, nors tau vėjo ir trūksta.

Nu nezinau pas mane nieko panasaus.Uodega visa laika tiesiai i veja sparnus laiko atsukusi nesvarbu koks vejas,tik jeigu soniniai gusiai tai truputi pajuda.Nei ten reikejo puse tonos nei ka.O kai jau per stipri vetra pradeda nusukineti jei dar stipresne audra tai nusuka visai ir laikosi tada sparnai nustoja suktis visai.
Į viršų
Plikis052
An Geg 10 2011, 09:12

As nesiimciau spresti apie generatoriu pagal tai kaip lengvai su ranka pasukineti eina.Siaip manau kad kuo sunkiau eina su apkrova pasukti tuo geresnis generatorius.Greiciau darykit sparnus tai galesim pasilyginti.O kokius sparnus planuoji?
Į viršų
robertonebadzio
An Geg 10 2011, 09:50

Turiu pasigaminęs jau seniai, bet darysiu kitus. Jų rotorius 11.5m, bet šiam generatoriui tai yra per dideli, teks daryti 6-7 metrų. Anie sparnai pagaminti iš medinio karkaso, apdengti aviaciniu diuraliu, ir ant viršaus stiklo audinys su stiklo plastu. Šiuo darysiu iš plastiko, pjausiu iš vamzdžio, o darbinę pusę - aviacinis diuralis.

[ Redaguota An Geg 10 2011, 10:04 ]
Į viršų
robertonebadzio
An Geg 10 2011, 10:20

Rodau savo generatoriaus rotorių

Ir statorių.

Į viršų
Eiti į puslapį  1 2 3 4 5 6 7  

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF