Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Saulės energija :: Ar verta daryti?

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Saules celes DIY, susirink pats
Eiti į puslapį  1 2 3 ... 52 53 54
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
Elektronas
An Bal 26 2011, 06:11
Užsiregistravęs dalyvis #18
Prisijungta: An Rgp 26 2008, 07:31

Vieta: Kaunas, Šilainiai, Romainiai
Pranešimų: 2509
Na jai mano subine didele tai kad ir kaip akyviai bandyciau prakisti nelabai pavyktu Paprasciausiai isitikinti azotu reikia pilnai pasalinti visas kitas dujas, o kadangi azotas sunkesnis kartais buna labai sunku.
Į viršų
Tete
An Bal 26 2011, 06:20
Užsiregistravęs dalyvis #1502
Prisijungta: Pr Grd 06 2010, 06:06

Vieta: Vilnius
Pranešimų: 324
Sunkiau kai dujos lengvesne
Kai sunkios tai pasalint gana paprasta. suvirintojai tai daro nuolat.
Nesigincysiu nes apie azota sita daly as "prageriau" nes man nereikejo jo jo detalizacijos.
Bet yra tokia demonstracija studentams 2 kolbos uzpildomos idiliai svariomis dujomis po slegiu. kolbos is skirtingu medziagu. Tai va ta nezinau tos medziagos bet azotas iseidavo per nakti.
REikes zinynuose mano pasikast kame ten istikruju reikalas.
Į viršų
svedas
Št Geg 14 2011, 03:28
Užsiregistravęs dalyvis #1739
Prisijungta: Št Geg 14 2011, 08:51

Vieta: anyksciu raj
Pranešimų: 596
sveiki visi,
esu naujokas forume,labiau esu skaitytojas nei megejas rasyt,taciau labai sudomino tema, todel neiskenciau.Turiu pasidares 6 bandomasias saules baterijas po65w ,2 mono, 4 polikristalines.Tris bandziau laminuoti eva plevele,kitos 3 plikos,tik stiklas.Tinkama diena siai dienai isspaudziu apie 200w,pajunngta i tinkla, per jau mineta ,kolegos inverteri .VIskas butu gerai,tik labai gaila ,kad nesant namuose daznai elektra gaminama veltui,nes kol kas pastovus vartotojas tik saules kolektoriaus siurbliai,t.y. 60-90w.Planuoju pasigaminti 15 vienetu,todel turiu klausimeli :gal kas turi geru minciu kaip grida sugretinti su akumais?aciu

Į viršų
dziugas
Št Geg 14 2011, 06:08
Užsiregistravęs dalyvis #64
Prisijungta: An Rgs 30 2008, 12:31

Vieta: Klaipeda
Pranešimų: 1005
Grido atiduodama galia priklauso nuo itampos. Jei itampa minimali 14V ir sroves uztenka pasileist atiduodama galia minimali. Ir taip pansiai kylant itampai gridas pasileidzia didesniu galingumu. Visa prisklausomybe nuo itampos. Tad pasijungus viena masinini akuma gridas nedirba, o jei nuo dvieju akumuliatoriu 24V atidavines >250Wt ir srove >10A. Mano nuomnone jei naudoti akumuliatorius, kuriuos visa diena krauna baterijos, reikia daryti itampos reguliuojama keitikli su pwm valdymu. Tada geletum isistatyti isejime savo norima itampa priklausomai pagal galinguma kol issikraus akumai. Tam reikalui shemos ideja is cia informacijos nuoroda perdarius butu visai imanoma reguliuoti ir kontroliuoti.
Klausimas: kaip dirba monokristalines ir polikristalines? Kurios labiau vertos demesio?

[ Redaguota Št Geg 14 2011, 06:14 ]
Į viršų
Elektronas
Št Geg 14 2011, 07:18
Užsiregistravęs dalyvis #18
Prisijungta: An Rgp 26 2008, 07:31

Vieta: Kaunas, Šilainiai, Romainiai
Pranešimų: 2509
Svedas labai grazioje vietoje gyveni. Kaskada panasiai masciau tokiu klausimu, labai sudetingas. Viskas labai priklauso nuo situacijos, buvau sumastes akumus krauti per sroves saltini panaudojant stabilizatorius kaip LM317 aisku galingesniais, kad akumus ir grida maitintu lygegreciai. Tada darai akumus 12V ssitemai ir uzsiriboji jo krovimo srove, aisku gridas jau nusiskriaudzia bet gal galima akumus padaryti nuo tam tikros galios (itampos) krauti kad butu visi siurbliai uzmaitinti is grido.
Į viršų
svedas
Sk Geg 15 2011, 07:55

aciu uz mintis,na jau cia man ,,tiomny i gustoj lies",nes absoliuciai neraukiu elektroj ,o tuo labiau elektronikoj.Mano mintis buvo pajungti lygiagreciai ateinancius 12v+ir - i grida ir per kontroleri i akumus, kad galetu sauleje megautis kartu ,o vakare gridui issijungus ,isijungtu akumuliatoriai ir kontroliuotusi per papildoma kontroleri,kuris neleistu ju pilnai iskrauti Tai va toks pamastymas... Dziugui:as pasirinkau polikristalines.Pirkau is to paties anglo ka ir pats ir mono nusivyliau ,nes mano bandymas parode ,kad,tarkim,esant silpnam apsvietimui jos veike zymia silpniau nors ir jos buvo galingesnes -1,9w poli 1,8w.Esant geram apsvietimui,jos pasivydavo ir aplenkdavo,taciau l.gaila -ne afrikoj gyvenam.Tai tik mano asmenine nuomone ir pasirinkimas.Siap man nepatiko pas ta pardaveja,nes jis celes pardavineja be garantijos,nepatikrintas.Patikrines radau keleta visai neveikenciu,todel,dabar perku is amerikono Siuo metu laukiu 72 celiu ir bandysiu vakumuot sylgardu
Į viršų
Otto
Sk Geg 15 2011, 08:08
Otto
Užsiregistravęs dalyvis #38
Prisijungta: Pr Rgs 08 2008, 09:38

Vieta: Biržai
Pranešimų: 2012
Svedas, jei polikristalinės dabar ir kiek efektyvesnės, labai norėčiau pamatyti rezultatus po 3 metų. Esu įsitikinęs (ir pats testuoju), kad rezultatas bus atvirkščias.
Į viršų
svedas
Sk Geg 15 2011, 08:25

net nebandau gincytis,nes pasigaminti ,mano manymu ,ir procesasa ir pinigai beveik tie patys.Paprasciausiai ,turbut mane labiau nuvyle parsisiusti produktai ir tiek...
Į viršų
dziugas
Sk Geg 15 2011, 05:57

Kai gausite celes is amerikono parasykite kokia kaina gavosi? Ar perkama suma patenka i apmuitinima?
Jei galima placiau apie vakumavima ar laminavima celiu, jei tai imanoma namu salygomis.
Į viršų
svedas
Sk Geg 15 2011, 06:52

kaina ,bijau dabar sumeluot ,apie 320 lt. uz 72 celes.Siunciausi 3 kartus dar kol kas nemokejau...tfu tfu...Buvau parsisiuntes is kinu eva pleveles,namu salygom uzlaminuoti ganetinai sunku arba ,turbut ,rimciau reikia pasiruosti tam darbui,ko as nepadariau.Esme ta ,kad vienu metu reikia kaitinti ir issiurbti ora ,o tam reikalingos tam tikros salygos.bandziau 3 kartus ,taciau likau l. nepatenkintas savo darbu.Savo funkcija,aisku ,ta plevele atliks ,taciau vazdelis laaabai nekoks.Dabar.kaip jau rasiau ,bandysiu uzpilti Sylgard arba Qsil.Darbas daug paprastesnis,taciau zymiai brangesnis.Siaip placiau apie laminavima-google,,solar cell encapsulation".Gero pasiskaitymo!
Į viršų
svedas
Sk Geg 15 2011, 07:02

Tiesa,per you tube galima rasti filmuka ,kur zmogelis gavo,is trecio karto, l.gera rezultata,taciau dar naudojo papildomaiTPT plevele ir visas laminavimo procesas uzeme 2 val.TPT plevele dedama plokstes nugarineje puseje ir jos kaina labai panasi kaip eva pleveles.
Į viršų
dziugas
Sk Geg 15 2011, 07:09

72 celes uz ta kaina su sulitavimo vielomis? Markerinis fliusas nereikalingas, galima panaudoti lemonoje yra toks minkstas ne kalifoninis fliusas. Sulitavimo juosta perbraukei per ji ir viskas. Kita savaite pats busiu UK, pas juos gatavu 120W galima nupirkt pradedant nuo 620lt. informacijos nuoroda
Siaip ant to anglo ner ko pykt as pirkau 72 celes o ideta buvo 80vnt. Taip kad su rezervu neatsargiems elgesiams ir brokuotoms pakeisti.

[ Redaguota Sk Geg 15 2011, 07:27 ]
Į viršų
pranius
Sk Geg 15 2011, 07:16
Užsiregistravęs dalyvis #1305
Prisijungta: An Rgp 03 2010, 05:54

Vieta: pauliai
Pranešimų: 25
Jeigu tai bus Pašto siunta, tai iš trečiųjų šalių gaunamos komercines pašto siuntos apmokestinamos tokia tvarka: Komercinės pašto siuntos (užsisakius prekes internetu, pagal katalogą ir pan.) neapmokestinamos muito mokesčiu, kai jų vertė neviršija 150 eurų . Komercinės siuntos, viršijančios minėtą sumą, apmokestinamos muito tarifu pagal TARIC, o 21% PVM mokesis skaičiuojamas, kai vertė virsija 75 LT. Koks yra muito tarifas pagal tikslų prekės kodą galite pasižiūrėti muitinės internetiniame puslapyje adresu: informacijos nuoroda, (sena versija)rubrikoje "Integruotas tarifas LITAR". Prekės kodą galima susirasti atsidarius langelį "Naršyti". (Prekės kodą reikia susmulkimti mažiausiai iki 10 skaitmenų). Jeigu prekei taikomas akcizo moketis, tai jis skaičiuojamas nuo pradinės sumos, t. y. etaikant anksčiau paminėtų piniginių lengvatų. Persiuntimo išlaidos taip pat įtraukiamos į prekės muitinę vertę (kai viršijamos anksčiau paminėtos piniginės ribos). Kai siunta gaunama paštu iki 3500 nereikia pildyti BAD (Bendrojo administracinio dokumento). Mokesčiai iki minėtos sumos paskaičiuojami pagal sąskaitą. Kai gaumama siunta per kurjerines įmones ir reikalinga taikyti mokesčius, pildomas BAD ( muitines tarpininkai taiko mokesčius už šio dokumento užpildymą).Mokescius reikia suimoketi atsiimant siunta.
Apie pašto siuntas galite pasiskaityti jau minėtame muitinės puslapyje rubrikoje "Pašto siuntų apribojimai".
B. Petrauskaitė
MD Komunakacijos sk. vyr. inspektorė
Tel.: (8-5) 261 30 27.
Į viršų
svedas
Sk Geg 15 2011, 08:22

as visai nepykstu ant to anglo,labai maloniai pasirasinejom emeilu,tik tiek,kad viena karta vietoj poli gavau mono,o siuntinuko ipakavimas spreskite patys...,o del tu gatavu manes truputi nezavi ,,B grade" ir parametrai ,aisku l.idomu butu pamatyti jas gyvas.kaina tikrai gera.Siaip ,as manau, mes tersiam eteri,apie tai turetu buti visai kita tema

Į viršų
pranius
Sk Geg 15 2011, 08:34
Užsiregistravęs dalyvis #1305
Prisijungta: An Rgp 03 2010, 05:54

Vieta: pauliai
Pranešimų: 25
As irgi toki savartyna gavau - bet visos uztat sveikos celes buvo , net kai pastininke atnesusi ismete is ranku ant asfalto , liko sveikos .
Į viršų
Otto
Sk Geg 15 2011, 10:46
Otto

zam0lskis rašė ...

ziuriu populiariausias jungimas kazkodel 36 celes
visos silicio pagrindu celes duoda 0,5V, tai man logiskiau atrodo jungt po 32. juk diodas nuima ne daugiau 0,5-1v - tai 12v sistemai 15-15,5V per akis.
kokie beje situ jusu atsisiustu celiu ilgis ir plotis?

Su šviesa yra kiek kitaip; tenka sudaryti gerokai didesnę įtampą už atraminę, kad gautum reikiamą srovę ir pakenčiamą efektyvumą. Pažiūrėk į charakteristikas, bus aišku, kas ir kaip. Be to, srovė ir įtampa labai priklauso nuo apšviestumo, todėl ir imama atraminė įtampa 1/4 ar 1/3 nuo laisvos, o srovė ant gaminio rodoma trumpo jungimo, nes gamintojui nerūpi, kuriame taške baterija bus naudojama.
Į viršų
Otto
Pr Geg 16 2011, 12:19
Otto

bet pats bandziau gi mazus elementus

Dideli elementai = daug mažų, sujungtų lygiagrečiai. Būtent, tas dydis apsprendžia, kiek reikia palikti laisvos įtampos, kad gautum optimalų darbą, o tai nurodo gamintojas, savo pateiktose charakteristikose. Įsivaizduok maitinimo šaltinį, su didele vidaus varža, jei apkrovos varža bus mažesnė už šaltinio, kais šaltinis ir galia bus išnaudojama nenaudingai. Čia gi norime maksimaliai išnaudoti šaltinio galią, todėl iš duotų grafikų renkamės darbo tašką, kuriame yra didžiausias konkrečių elementų efektyvumas. Dėl mažo NK, įtampos kritimo ant šaltinio nebepaisome, nes toks srovės tankis, tokiame plote, žymios įtakos jo kaitimui neturi. Jei su mažais gavai vienokį rezultatą, tai didelių jis gerokai skirsis ir negalima vienareikšmiai sakyti, kad jungti taip, arba kitaip, reikia žiūrėti į konkretaus gaminio charakteristiką. Ką esu išbandęs, tai gana įdomus dalykas; esant beveik pastoviai apkrovai (jungiau varikliuką su reduktoriumi), jungiant elementus nuosekliai atrodo, turėtu didėti įtampa, bet.. įtampa didėja nežymiai, o srovė auga . Atrodo, taip neturėtu būti, bet viskas tampa aišku, kai pasižiūri į kurią vietą pasislinko grafike darbinis taškas. Žinoma, eksperimentuoti galima, bet kad gaunasi toks pat grafikas, kaip pateiktas gamintojų .
Į viršų
Otto
Pr Geg 16 2011, 10:15
Otto

zam0lskis rašė ...

tu nelygink variklio (aktyvi apkrova su maza varza) ir akumo, kur vidine varza galima sakyt begaline variklio atzvilgiu. akumas kai pasisotina, apkrova nukrinta savaime. toliau vyksta tik akumo bukles palaikymas. mano pagrindinis klausimas, kam dirbtinai perkrovinet akumus ir kad to nevyktu naudot sudetinga kontroleri - kai galima gerai parinkus siektiek mazesni elementu kieki sita kontrole padaryt savaimine?

Koks skirtumas, ką jungti, varikliukas dirbo, tai mačiau realų galingumą. O tavo variantas su akumais,.. bus fiksuota įtampa, jei jos neviršysi, ar viršysi mažai, tai ir krausi miliamperus. Be kontrolerio neišsiversi, o jei darysi, kaip rašai, tai energijos nieko nesukaupsi. Prisimink darbo formulę, ji čia pravers.
Į viršų
svedas
Sk Bir 12 2011, 06:17

Uzmigo tema,reikia pazadinti...Pries savaitele gavau siuntinuka;nepasiseke uzsirovau ant muito ,mat amerikonai sudejo du uz sakymus i viena.Gavau72 celiu rinkinuka ir 2 sylgardo .Kam idomu celes 325 lt ,sylgardas truputi maziau +82,25 muitines malonumai.Stai taip ,mano manymu turetu atrodyti tvarkingas siuntinukas Viskas tvarkingai sudeta ,suvyniota,toki gali metyti kiek nori

Į viršų
svedas
Sk Bir 12 2011, 06:23

dar klausimas kaip teisingai iterpti komentarus tarp nuotrauku?,ta prasme ,kad nebutu vien tekstas,o po to vien nuotraukos.Galeciau aprasyti savo gamybos ipatumus.
Į viršų
Eiti į puslapį  1 2 3 ... 52 53 54  

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF