Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Vėjo jėgainės :: Ar verta daryti?

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Ar verta statyti 1kW jėgainę
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
Ignas
Pr Vas 21 2011, 04:33
Užsiregistravęs dalyvis #1626
Prisijungta: Pr Vas 21 2011, 04:17

Vieta: Kėdainiai
Pranešimų: 3
Gyvenamoje sodyboje yra el tiekimo problema - įtampa nuolat svyruoja (nuo kaimyno "bulgarkės", sekančio kaimyno mikrobangės ir tt.) Nežiūrint į šią kokybės problemą sodų bendrija ta el. energiją pardavinėja po 0,5 Lt/kWh. Kadangi elektros sunaudojama apie 200 kWh per mėn (boileris, cirkuliacine sildymo sistemos pompa, hidrantas) kyla naturalus "pinigu metymo i bala" klausimas.

Klausimas butu toks - ar verta statyti ~1kW jegaine, su mintim uzmaitinti didziaja dali namo ir kiemo apsvietimo perdaryto ant nuolatines sroves LED lempuciu (isvengiant konvertavimo nuostoliu atgal i kintama).

Buciau labai dekingas apie preliminaria samata, kuria butu optimalu naudoti tokiam projekteliui - generatorius, krovimo valdiklis, baterijos; bei kur galima visa tai isigyti. Manau, galetume skirti iki 10k Lt.

Rankos nekreivos - darba pasidarysiu pats. Butu idomiausia jegaines turinciuju patirtis. Nesinori be reikalo uzmerkt pinigu. Domina reali apciuopama nauda.

Aciu labai.

[ Redaguota Pr Vas 21 2011, 04:38 ]
Į viršų
Elektronas
Pr Vas 21 2011, 05:10
Užsiregistravęs dalyvis #18
Prisijungta: An Rgp 26 2008, 07:31

Vieta: Kaunas, Šilainiai, Romainiai
Pranešimų: 2509
Pas mane analogiska situacija, sodai... Pirmiausia nauda yra saules kolektorius. Vasaros sezonu turesi silto vandens. Vejo energija.... nezinau ar labai daug naudos. Gal skaiciuojant akumu kaina eksplotacijoje sueda visa tavo pelna. Visos energijos geriausiu atveju uzteks tik apsvietimui. Nezinau ar verta eiti i 12v sistema name juk labai pigus keitikliai o nuostoliai tikrai mazi, geriausias atvejis jei instaliacija isvedziota ne ant vieno laido, tada gali atsiskirti apsvietima ar kita saka ir lengvai valdyti. Lauke gali ant vieno "rubilniko" daryti ir 12V apsvietima, sutaupysi nepigiu sroves saltiniu. Del nuostoliu gali pergyventi jei jegaine toli stovi.
Jei pats tekini, virini tai gausis pigu. Magnetai 350-500, varis 200, epoksidas 100-200. Stulpas 8.5m (jei sparnai 1.5m) Turesis statyti tokio aukscio kad jei ir nuvirstu butu tavo teritorijoje, kitu atveju parasai kaimyno, max 10m iki sparno virsutines dalies. Kontroleris 50-400Lt. Akumas min. 100Ah ~600. Sparnai kaip jau seksis . Atatampos du taskai po 3, apie 50m 8mm po 3.5Lt. Laidai 6mm trys po 2lt/1m 40metru. Diodinis tiltas (3vnt) iki 30Lt + radiatorius. Elektros deze. Ventiliacija akumam.
Saules kolektoriui kainuoja boileris, vamzdukai, stiklas, kontroleris, siurbliukas, silumine izoliacija ir remas.
As dabar pirmiausia pradeciau nuo saules kolektoriaus, nes geras naudingas projektas ikvepia daug otimizmo kitiems projektams
Į viršų
Ignas
Pr Vas 21 2011, 08:35

Viskas aisku, neverta.
Aciu.
Į viršų
zx
An Vas 22 2011, 06:35
zx
Užsiregistravęs dalyvis #14
Prisijungta: Tr Rgp 06 2008, 08:44

Vieta: Siauliai
Pranešimų: 428
Realiai maciau, kaip 5kW jegaine, per ta vetra daug sparnu sulauziusia, y tinkla atidavinejo siektiek virs kilovato, skaitliukas stovejo isiremes atbulas (blogas skaitliukas ) Vieniem ta diena buvo kaip svente, kitiem proga malunus isbandyti. manau, geriau 4vnt po 500w nei viena kilovatine, bet norint kad atsipirktu reikia atidavineti y tinkla, o su tokiom galiom tai beprasmiska. Verta, jei nauda skaiciuojama filosofiskai, jei pinigais, beveik neverta.
Į viršų
Ignas
An Vas 22 2011, 10:01

Na i filosofija nesinoretu veltis.. As kapitalistiniu/materialistiniu paziuru ir man arba atsiperka arba ne:)) Vejo jegaines, kaip matau neatsiperka. Na, jei vejas pustu pastoviai ~10-15 m/s, tada butu kitokia kalba. O gal tiksliau, jei generatoriaus max efektyvumas butu prie 3 m/s (2kW!)...
Į viršų
Elektronas
An Vas 22 2011, 10:50

Jei tokia galia butu prie 3m tai prie 15m vejo jis jau bus nulaustas arba sudeges nes turetu gauti apie 100kW
Į viršų
klaidas
Pr Bal 11 2011, 06:36
Užsiregistravęs dalyvis #1073
Prisijungta: Št Vas 20 2010, 12:10

Vieta: alytus
Pranešimų: 52
kapitalistiniu/ materialistiniu paziuru el.tinklu energija jeigu reikia šiuo metu naujai pakloti kabelius,statyti pastotes ir viskas už tavo pinigus pvz.sodas 200 sodininkų sumoka apie 600 000
lt. vienam kainuoja 3000lt el.neatsiperka niekada.vandeniui užvirti pakanka kad ir 100w tai tik laiko klausimas.pvz. automobilinės spiralės vandeniui virti.
Į viršų
vincas
Pr Bal 11 2011, 09:15
Užsiregistravęs dalyvis #951
Prisijungta: Pr Sau 11 2010, 07:39

Vieta: Panevezio raj.
Pranešimų: 20
P.Ignui.Cia tik mano pamastymai.O kas butu,jeigu butu.Pasistatot didesnio talpumo akumu baterija,per nakti kraunate pigesne elektra is sodo el.tinklo.Diena per keitikli vartojate akumo energija.Vejo maluneli jei statot,tai zaislini,kaimynams isdurinet,va,neturiu kur elektros det.Su pvz.automobilio ventiliatoriaus varikliuku.Gilaus iskrovimo akumai yra brangus,bet po keitiklio butu gan pastovi itampa,nepriklausanti nuo kaimyno bulgarkes,ar mikrobanges.Aisku,cia visu pirma reikia daug kartu viska permastyti ir perskaiciuoti.Sakau ,cia tik mano pamastymai,ne rekomendacija.
Į viršų
Tete
Pr Bal 11 2011, 10:37
Užsiregistravęs dalyvis #1502
Prisijungta: Pr Grd 06 2010, 06:06

Vieta: Vilnius
Pranešimų: 324
na mano giliu laboratoriniu isitikinimu. neverta veltis su akumuliatorias.
As labai buvau patenkintas saules energija.
Saules kolektorius sildo vandeni saules baterisjo aprupina elektara jei neuztenka dasildo vandeni. ir naudojau atskyrimo bloka + grid tie inverteri.
Ir pigiau ir maziau vietos ir akumu keist nereikia.
Bet cia mano issitikinimu.Suny boy berot taip vadinasi gaminiu serija turi gana gerus atskyrimo blokus.
nezinau kaip pavadint teisngai lietuviskai.
Statomas tarp skaitiklio ir tavao namo. Jungiami 2 akumai. Nelaizia srovei nuo visokiu kaimynu sokinet.
Nes autorias atveju net grid tie neveiktu jei jis sako sitaip sokineja.
Į viršų
klaidas
An Bal 12 2011, 07:05
Užsiregistravęs dalyvis #1073
Prisijungta: Št Vas 20 2010, 12:10

Vieta: alytus
Pranešimų: 52
sode nebuvo el.iki šiu metų.apšvietimas veikė nuo akumo per keitiklį .keitiklis 300w. vieno pakrovimo pakanka 5 dienas lemputės apšvietimo ekonominės.sodo namukas apie 50m/kvadratiniu.dar yra telikas.ir čia ne lelekinimas o faktas.nori pabuti sode atsiveži akuma ir turi elektrą.norėdamas naudoti vėją,saulę kaip alternatyvą el tinklams be akumu neišsiversi čia mano nuomonė ,net nesigilinsiu nes pilnas internetas pagrindimų. klausimas vanduo su 1,5 kw virduliu užverda per 1min. su 0,5 kw per 3min.kas pasikeičia kad aš kavos palauksiu ilgiau.
Į viršų
Elektronas
An Bal 12 2011, 07:08

Sitie tenai kur kisasi i arbatini puodeli ir yra 500W uzverda labai greit, o jei dar puodukas termosinis tai tikrai 50W uztektu
Į viršų
Romasijus
Kt Sau 05 2012, 10:27
Užsiregistravęs dalyvis #1871
Prisijungta: Sk Grd 04 2011, 04:29

Vieta: Kaunas
Pranešimų: 112
Siaip tai is 1kw vejo jegaines mazoka naudos,jeigu jau statyt tai ne mazesne kaip 2kw -120 voltu,aisku investicija nemaza,pati jegaine,akumuliatoriai o apie atsipirkima tai nera ne kalbos,bet vel gi vienos jegaines truksmauja kitos ne, viskas priklauso nuo gamintojo.Bet jei sodyboj daznai digsta elektra tai yra nepakeiciamas dalykas,kaip ten sakoma kaimynas su zvake prie stalo sedi o pats tai ir namie eletra turi ir per audras televizoriu gali ziuret pas mane 2 kw 120v kaip pas kuckuduka,tik va yra beda kadangi stovi maniske tarp namu tai vejo turbolencija susidaro,siaip tai butu geriausiai kelt i koki 15 metru auksti bet va pas mus Lietuvoje to padaryti negalima,reklamas be leidimu statyt galima iki 15 metru,o vejo jegainiu ne
Į viršų
robertonebadzio
Pn Sau 06 2012, 10:27
Užsiregistravęs dalyvis #1240
Prisijungta: Pr Geg 31 2010, 04:12

Vieta: Alytus
Pranešimų: 1021
Niekas netikrins, ar 15 ar 17 aukscio. Svarbiausia kad kaimynai butu protingi. Zinau keleta zmoniu kurie be leidimu turejo tokias keleta metu ir nieks nesidomejo. Va kai kaimynas tikras tautietis suzinos, kad kai jis sedi prie zvakiu , o tu ziuri telika, tada jis prades skusti, kad jegaines triuksmas didelis, miegoti trukdo, akyse mirga, kurmiai isnyko ar dar koki velnia ismislys....tada ar turesi leidima, ar ne, vistiek bus s.... O jeigu pas tave siurkstumas didelis, turbulencija didele, tai gero nesitikek, nes bus pastoviai gusiai ir jegaine dirbs su dideliais apsuku suoliais....Aisku tai mano nuomone, bet be saules celiu gero nebus...
Į viršų
Romasijus
Št Sau 07 2012, 04:19

Taigi as del sventos ramybes paemiau kaimynu notariskus sutikimus pries statydamas aisku pirma turejau itikint kad ji netruksmaus gavau is kiniecio sertifikata del decibelu lygio,tai labai buvo ilga diskusija del to truksmo ir del sparnu atspindzio ,bet siaip ne taip kaimynai sutiko,tai kaip pasistaciau tai ir sako tai kad ji visai netruksmauja !lol ,o kai as staciau vistiek yra pamatas ir reikia tipo leidimo statybai,jos pamatas:gylis 2.20m,1.2*1.2m,tai ejau i rajono savivaldybe tai ten kryziaus keliais gavau leidima,tai va pasirodo stiebo aukscio 1m daugini is 3m spindulio pas mane 8 metrai tai va apsaugos zona del kritimo 24 metrai,o jei neisitenki i savo ribas tai cia jau gaunasi tavo bedos negausi leidimo, plius jie patys nezynojo kaip cia ja forminti,laksto is vieno kabineto i kita ir vaiko vienas nuo kito ,nezyno auksti iki kur skaiciuot ar su sparnais ar be ju bet paskui parase tik stiebo auksti,nu cia mes lietuviai,kiek girdejau latviam iki 15 metru nieko nereik, del aukscio tai jie kabinejasi,skaiciau klaipedoj zmogus pasystate 5kw nu jau stiebo aukstis yra 12 metru kazkas paskunde tai gamtosaugininkai atvaziavo patikrino liepe 2 metrus uzkast tai kas zmogui beliko daryt supile pylima ir paliko 10 metru,jo kazkaip kai uzsakinejau bijojau del tu auksciu,o ka cia paradavejai sako tu nueik pasakyk nori veliavai stieba statyt gausi leidyma paskui galesi generatoriu kabint !lol ,siaip tai aparatas tai nieko bet geriau kad butu letaeigis generatorius,arba per reduktoriu,as tai del sukiojimu kad jos netasytu ismeciau virsutini guoli istekinau is grafinines plasmases ivore ir padariau su verzle fiksacija (sutempima),tai dabar prie mazo vejo neatsisuka bet prie mazo vejo nelabai ir krovimas vyksta stebejau,tai kaip buna biskuti stipresnis tai atsisuka i veja ir tada jau vinioja gerai ir nesitaso tik va namas man biskuti uzstoja bet kazka sugalvosiu !lol man ner bedos ja pasikelt ir nusileist yra rankine hidraulika,bet jei kelsiu i virsu tai reik atatampas det,siaip tai sparnai vienodi sveriau,vibracijos ner,uraganus atlaike ir ne viena !lol ,o sakom kinietis nemoka gamint,moka bet tik reikia normalu pirkt,va pazystamas kuckudukas buvo pas mane mate ir pats pasistate toki pati aparata ir patenkintas,tik va jam biski geriau,pas ji ji stovi laukuose,jei ka domina: (projektas 2kw-120v)

[ Redaguota Št Sau 07 2012, 06:03 ]
Į viršų
Otto
Št Sau 07 2012, 04:35
Otto
Užsiregistravęs dalyvis #38
Prisijungta: Pr Rgs 08 2008, 09:38

Vieta: Biržai
Pranešimų: 2012
informacijos nuoroda
Į viršų
robertonebadzio
Št Sau 07 2012, 08:14
Užsiregistravęs dalyvis #1240
Prisijungta: Pr Geg 31 2010, 04:12

Vieta: Alytus
Pranešimų: 1021
Parasyk kur Kaune yra tavo jegaine, tai kai busime kuris netoli, aplankysime, jeigu aisku turi noro bendrauti realiai....Gal ir mes kokias isvadas padarytume...
Į viršų
Romasijus
Št Sau 07 2012, 09:49

mano jegaine biskuti uz kauno siaip tai rast sunkoka,bet jei sakai kad nelabai pades man tas pakelimas i virsu? sakai vistiek bus ta turbolencija?taigi kiek domejausi tai jei namas 8 metrai tai jegaine reik statyt arba i auksti 15 metru arba 140 metru nuo namo,jooo tai va nzn reiks kazka galvot!lol

[ Redaguota Št Sau 07 2012, 10:02 ]
Į viršų
rimas123
Kt Bir 28 2012, 09:45
Užsiregistravęs dalyvis #2069
Prisijungta: An Bir 26 2012, 09:14

Vieta: sakiai
Pranešimų: 2
O jei pajungt gautą energiją į vandens šildytuvą,hidroakumuliacinę talpą,ar šiaip į šildymo sistemą? Va ir gausis kaupimas,vis mažiau malkų reikės,miškui ir kišenei nauda.Daugumoj naujų katilų jau yra vietos tenams įdėti.
Į viršų

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF