Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Pagrindinis forumas :: Įvairūs

<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Apie daznio keitiklius
Eiti į puslapį  1 2 3
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
jasuvy1
Pr Vas 07 2011, 03:09
Užsiregistravęs dalyvis #1087
Prisijungta: Tr Vas 24 2010, 08:28

Vieta: Sakiu rajonas Briedziai
Pranešimų: 270
nu viena kart surizikuot gali bet siulyciau tada keist visus keturis nes gali but taip kad jaj bent vienas is kitu likusiu dvieju liko gyvas per klaida tai sudejus du naujus vel supleskins ocia bus visi 4 garantuotai geri ir is tos pacios serijos anuos du turesi del visako tada
Į viršų
Vilius
Pr Vas 07 2011, 08:50
Užsiregistravęs dalyvis #139
Prisijungta: Tr Spa 29 2008, 06:22

Vieta: Kaunas
Pranešimų: 353
Nuotraukoje matosi sprogimai. Tie du šalia irgi kiauri. Beto dar kiauri apsauginai mazyciai raudoni 2 diodai esantys šalia mosfetų

Kažin ar tik jie?
Į viršų
Elektronas
Pr Vas 07 2011, 09:47
Užsiregistravęs dalyvis #18
Prisijungta: An Rgp 26 2008, 07:31

Vieta: Kaunas, Šilainiai
Pranešimų: 2504
Dar sotkio dioda susirask paziurek jei tau taip nusprogdino smd tranzai.....dek normaliam korpuse ir prisuk prie sono kad ausintusi, tik po apacia ka pakisk o tai vel boom.
Į viršų
jasuvy1
Pr Vas 07 2011, 09:48

hmm skaudziai cia pas tave ir dar tranzai ylituojami strenom , jaj mikraske negavo per galva tai yr sansu atgaivint bet dazniausiai sitaip svylant nusinesa ir ja tai jai ner labai brangus tai pasidek jy y sona geresniem laikam ir pasimk kita nauja taip sutaupysi litu ir nervu
Į viršų
Elektronas
Pr Vas 07 2011, 09:58

Nesk i garantini ....s,.. pardavineja o gal tu su apkrova ijungei? ar masina uzvedinejai su ijungtu?
Į viršų
Vilius
Pr Vas 07 2011, 10:23

Dekui uz patarimus. Tikrai netaisysiu. Geriau pirksiu su sinusoide ant isejimo. Tai bus maziau nervu sugadinta.
O buvo taip:
Padariau pajungima per 4 kontaktu rele, Kad vienu metu atjungtu tinklo abu gnybtus ir pajuntu keitiklio
sugeneruota 220.Tam sunaudojau dvi eiles kontaktu. Kitas dvi panaudojau pliuso atjungimui nuo 12v akumo.
Schema puikai veike kol nepameginau varikliuko. Tekant is tinklo 220v variklis sukosi. Imitavau elekrtos dingima,
variklis nustojo suktis pradejo burzgti. Ijungiau i tinka sukasi. Isjungiau tinkla- nesisuka.
Pajunginejau kelis kartus ir sprogo.
Ismuse saugiklius.
Rele sveika, varikliukas sveikas.
Tikriausia indukavosi kazkokia atbuline srove ir supleskino viska
Pamoka kainavusi 50lt
Gaila, kad negalesiu pabandyti su droseliu.
Taiva ner taip paprata kaip atrodo.
Tai kaip jus susikonstrave? Ar nejau savos gamybos generuoja sinusoide? Nes kiek radau kinu tai
schemos labai sudetingos
Kolektoriaus nekeisim nes jis pas mano drauga sumontuotas. O soduose daznai dingsta elektra.
Beto priverstines cirkuliacijos sistema yra zenkliai ekonomiskesne. Pats tuo isitikinau.

[ Redaguota Pr Vas 07 2011, 10:25 ]
Į viršų
Elektronas
An Vas 08 2011, 09:07

Sidetingi del to kad dirba aukstu dazniu, sudetos apsaugos, isejimu stebejimai ir tt na kam tau to reikia, pasiemei ta trafuka apsukai kitu galu ir padavei is generatoriaus 50Hz ir viskas, kitoje puse jau 220 arba bent jau panasiai. Matau kaunietis tai uzlek pas mane paskolinsiu pasibandymui savo samadielka ir tada galesi daryti koki tai sprendima, pas mane net nera gryztamo rysio kaip ten schemutese buvo bet varikliukas dirbs 180-250V. Tikiuosiu grazinsi
Į viršų
jasuvy1
An Vas 08 2011, 09:32

Vilius rašė ...

Dekui uz patarimus. Tikrai netaisysiu. Geriau pirksiu su sinusoide ant isejimo. Tai bus maziau nervu sugadinta.
O buvo taip:
Padariau pajungima per 4 kontaktu rele, Kad vienu metu atjungtu tinklo abu gnybtus ir pajuntu keitiklio
sugeneruota 220.Tam sunaudojau dvi eiles kontaktu. Kitas dvi panaudojau pliuso atjungimui nuo 12v akumo.
Schema puikai veike kol nepameginau varikliuko. Tekant is tinklo 220v variklis sukosi. Imitavau elekrtos dingima,
variklis nustojo suktis pradejo burzgti. Ijungiau i tinka sukasi. Isjungiau tinkla- nesisuka.
Pajunginejau kelis kartus ir sprogo.
Ismuse saugiklius.
Rele sveika, varikliukas sveikas.
Tikriausia indukavosi kazkokia atbuline srove ir supleskino viska
Pamoka kainavusi 50lt
Gaila, kad negalesiu pabandyti su droseliu.
Taiva ner taip paprata kaip atrodo.
Tai kaip jus susikonstrave? Ar nejau savos gamybos generuoja sinusoide? Nes kiek radau kinu tai
schemos labai sudetingos
Kolektoriaus nekeisim nes jis pas mano drauga sumontuotas. O soduose daznai dingsta elektra.
Beto priverstines cirkuliacijos sistema yra zenkliai ekonomiskesne. Pats tuo isitikinau.

kaip suprantu padariai kaip pas mane du kontaktai normaliai guli an vst tinklo keitikliui padavus ytampa reles valdymo kontaktam ji persoka ir pajunge jegaine foto ymetu , pas mane taip jau dirba puse metu sito reikalo esme patikkima rele pvz perkant lemono kokia kinietiska ar panasiai buna kad kontaktai nuo didesnes apkrovos persijungent prilimpa ir vi vienas persoka an vst o kitas lieka an keitiklio taip ir sudega keitiklis taip buvo pas mano kaimyna pas mane kaskaip laiko rele patikimai bet ateity galvoju perdaryt papildoma apsauga kaip dar nesugalvojau bet manau panaudot opto reles
Į viršų
Vilius
An Vas 08 2011, 12:27

Elektronas rašė ...

Sidetingi del to kad dirba aukstu dazniu, sudetos apsaugos, isejimu stebejimai ir tt na kam tau to reikia, pasiemei ta trafuka apsukai kitu galu ir padavei is generatoriaus 50Hz ir viskas, kitoje puse jau 220 arba bent jau panasiai. Matau kaunietis tai uzlek pas mane paskolinsiu pasibandymui savo samadielka ir tada galesi daryti koki tai sprendima, pas mane net nera gryztamo rysio kaip ten schemutese buvo bet varikliukas dirbs 180-250V. Tikiuosiu grazinsi

Dekui. Bandysiu susisiekti. Is vilijampoles netoli
Į viršų
Vilius
An Vas 08 2011, 12:30

jasuvy1 rašė ...

kaip suprantu padariai kaip pas mane du kontaktai normaliai guli an vst tinklo keitikliui padavus ytampa reles valdymo kontaktam ji persoka ir pajunge jegaine foto ymetu , pas mane taip jau dirba puse metu sito reikalo esme patikkima rele pvz perkant lemono kokia kinietiska ar panasiai buna kad kontaktai nuo didesnes apkrovos persijungent prilimpa ir vi vienas persoka an vst o kitas lieka an keitiklio taip ir sudega keitiklis taip buvo pas mano kaimyna pas mane kaskaip laiko rele patikimai bet ateity galvoju perdaryt papildoma apsauga kaip dar nesugalvojau bet manau panaudot opto reles

Taip ir buvau sujunges. Tik pas mane reles riteje srove visada tekejo o kai dingsta tinklas- rele paleidzia kontaktus ir susijungia is 12V
Į viršų
Elektronas
An Vas 08 2011, 12:46

Tai kai avarinis saltinis tai prie tinklo jungi rele, o kai nuo vejo jegaines tai jungi reles maitinima ant keitiklio isejimo, kontroleris ijungs keitkli o keitiklis perjungs kontaktoriu i "zalia" tinkla tik tada kada pasikraus akumai ir galesi isnaudoti iki nustatyto dydzio.
Į viršų
jasuvy1
An Vas 08 2011, 01:16

butent , o tai VIliau reikejo ne nuo akumu daryt atjungima o tik keitiklio jugtukui sujungima arba atjungima o 220 sistema varikliukui kaip tos reles pajungima ne namu tiklui o y varikly dedu shema . dingus is VST reles kaontaktai nukris an kitu kontaktu , paduos signala keitikliui tas iskart y varikliuka nesigaus kontaktams persijungent impulsines ytampos suolio

[ Redaguota An Vas 08 2011, 01:19 ]
Į viršų
Vilius
An Vas 08 2011, 03:20

As taip ir sujungiau. Bet gal koks kontaktas prikibo, nes vienas lyg pasviles
Į viršų
jasuvy1
An Vas 08 2011, 03:46

hmmm tarkim jaj net ir liko vienas jis gautis turejo per varikliuka yr varikliuks an saves tuos negerumus pernest turejo , nu todel ir galvoju atsisakyt paprastu reliu arba imti rusiskas kino projaktoriuos naudojamas kur an pakankamai tvirto blokatoriaus sudeti kontaktai tarkim jaj viens prilimpa kitas ir pasilieka nesujungdamas kitos grandines y kruva
B)
Į viršų
Elektronas
An Vas 08 2011, 03:56

Yra saugos reles uztikrinancios tokius gedimus kaip netinkama sudirbima... paprasciausiai naudok dvi reles, bus saugiau arba paleideja kad konstruksicja neleistu susijungti, uzdelsima...
Į viršų
xaker
An Vas 08 2011, 05:20

Užsiregistravęs dalyvis #88
Prisijungta: Tr Spa 15 2008, 07:10

Vieta: Mažeikiai
Pranešimų: 2738
informacijos nuoroda
Į viršų
Vilius
An Vas 08 2011, 07:02

xaker65 na tik pas jus yra rankinis valdymas o siaip tai pricipe tas pats. Pas mane uztektu is rozetes istraukti
ir pajungti cirkuliacini tiesiogiai ir atjungti akumuliatoriu.
Pas jus aisku patogiau
Į viršų
Elektronas
Tr Vas 09 2011, 01:34

Tai "keitikli" paruosiau bandymui nori gali uzlketi pasibandyti. Ataskaita bandymu isipareigoji skelbti viesai
Į viršų
Vilius
Tr Vas 09 2011, 09:27

Siandien paemiau is elektrono pabandymui.
Na va ir turim rezultatus

Pradzioje pameginau su pasirodo galingesniu varikliuku
Vatmetras rode 50W ir 209V, is akumuliatoriaus 12V ir 4.4A
Keitiklio tranzistoriai kaito stipriai. Jei igai veiktu tikriausiai perkaistu.
Paskui pajungiau silumines sistemos cirkuliacini siurbliuka pirmoje padetyje (30W)
Vatmetras rode 30W ir 218V, is akumuliatoriaus 12 ir 2.78A
Keitiklio tranzistoriai kaito bet jau zymiai silpniau. Po 30min buvo apie 50 laipsniu.100% veikimui reiktu galingesniu arba ventiliatoriaus.
Varikliuku darbas truksmingesnis nei is tinklo.
ISVADA:
Keitiklis tinka naudojimui.
Tik galima sumazinti jo transformatoriu, nes jis visai nesilo ir akivaizdziai matosi, kad kelis kartus per galingas
P.S. Tuscia eiga ima 0,59A. BET VEIKIANT NAUDINGUMAS 90%

Dekui Elektronui

[ Redaguota Tr Vas 09 2011, 09:30 ]
Į viršų
Elektronas
Tr Vas 09 2011, 09:37

Tranzus gele uzdeti reikia IRFZ44 ar net IFR1405 tada jau ir radiatoriu nereiks nes ka turejau ta sudejau, o jie nelabai tinkami didelem srovem ir mazom itampom IRF640 - varza 0,18. Trafas truputi papliurpia bet veikia ir jei trafa turi tai tik darbas ir mosfetai du kainuoja. Trafas silpnesnis duos didesni itampos kritima ir jei vietoje 220 tau tenkins 200 tai pilnai gali kisti, siaip cia atrodo idetas 250W

[ Redaguota Tr Vas 09 2011, 09:42 ]
Į viršų
Eiti į puslapį  1 2 3  

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF