Diskusijos

Zir.lt :: Diskusijos :: Pagrindinis forumas :: Įvairūs
 
<< Prieš tai buvusi tema | Sekanti tema >>
Ar tikrai verta daryti trisparnius malūnus?
Eiti į puslapį  1 2 3 4 5
Moderatoriai: Admin, Adas, Windpower, dziugas, xaker
Autorius Pranešimas
reeggis
An Grd 02 2008, 07:24
Užsiregistravęs dalyvis #226
Prisijungta: Pr Lap 24 2008, 10:55

Vieta: Biržai
Pranešimų: 3
Radau straipsnį apie vėja

Vokietijoje vėjo elektrinių elektra nuostolinga

Vokietijoje dėl didėjančios vėjo elektrinėse elektros gamybos, patirti valstybės nustatyti nuostoliai išaugo iki 1,2mljrd. Eurų.

Vokietijoje per 5 metus (1998-2003) vėjo elektrinėse įrengta galia išaugo 5,2 kartus (nuo 2800 MW iki 14600 MW), tačiau elektros gamyba padidėjo 4 kartus. Vėjo elektrinėse 1998 m. buvo pagaminta 5 mljrd. kWh, o 2003 m.- apie 19 mljrd. kWh . Dėl vėjo elektrinėse išaugusių pagamintos elektros energijos kiekių, valstybės nustatytų nuostolių padengimo dydis išaugo iki 1,2 mljrd. Eurų . Vėjo elektrinės 2003 m. vidutiniškai buvo apkrautos 17 %. Esant palankesniam vėjui galima pasiekti 20 % apkrautumą ( hidroelektrinėse pasiekiamas 68 % apkrautumas).

Vėjo elektrinės naikina aplinką?

Ar vėjo jėgainės neapvils? Daugelis žmonių galvoja, kad tai švarus ir neišsenkantis energijos šaltinis, tačiau randasi vis daugiau skeptikų manančių, jog tolesnė sparti jų plėtra įstums mus į labai brangiai kainuojančią aklavietę.
Šiandien Vokietija o ne Olandija yra vėjo malūnų šalis. Mūsų kaimynai gamina apie 40% visos planetos elektros gaunamos naudojant vėjo energiją. Klausantis aplinkos ministro Jürgen Trittin (atstovaujančio Žaliųjų partiją) gali atrodyti, jog kiekviena nauja vėjo jėgainė artina Vokietijos Federacinę Respubliką prie idealios aplinkai draugingos valstybės modelio.
Tačiau prieš keletą mėnesių įtakingame Vokietijos savaitraštyje "Der Spiegel" išspausdintame straipsnyje tvirtinama, kad sapnas apie draugingą aplinkai energiją tampa brangiai kainuojančiu valstybės biudžetui aplinkos žalotoju. Stipriausi vėjai pučia kaip tik gražiausiuose gamtos kampeliuose. Prieš vėjo elektrinių statybą vis dažniau protestuoja ne tik žmonės, kuriems nepatinka dešimčių metrų aukčio atramų vaizdas, turbinų keliamas triukšmas ar nakties metu perspėjančių šviesų mirgėjimas ir saulės zuikučiai atsispindintys nuo besisukančių menčių dieną.
Brangi ir nevisiškai švari
Vis sunkiau atmesti ekonominius argumentus. Elektra gaminama naudojant vėjo energiją yra per brangi. Prancūzijos kompanija Electricite de France privalo mokėti už elektrą, gaminamą naudojant vėjo energiją, net tris kartus brangiau nei už gaunamą iš branuolinių elektrinių. Lygiai tas pat yra ir Vokietijoje. Remiantis Didžiosios Britanijos valstybės kontrolės rūmų (The National Audit Office) skaičiavimais galima tvirtinti, jog vėjo energetikos plėtra yra pati brangiausia iš visų žinomų priemonių diegiamų siekiant sumažinti anglies dvideginio emisiją į atmosferą.
Šiuo metu Vokietijoje veikia apie 16 tūkstančių vėjo turbinų, kurios galėtų gaminti net 15 proc. viso valstybės elektros poreikio. Tačiau tenkina tik 3% šio poreikio. Toks yra nepatogumas sietinas su vėjo energetika. Vėjas pučia ne visuomet ten, kur tuo metu yra elektros poreikis – aiškina Bremeno energetikos instituto profesorius Pfaffenberger. Geriausiai tokią situaciją galėtų iliustruoti karšta 2003 metų vasara. Įkaitintas oras virš Europos tvyrojo be jokio dvelksmo, o kartu stovėjo Vokietijos, Pranzūzijos ir Italijos vėjo jėgainės. Jei šiose valstybėse elektra gaminama naudojant vėjo energiją sudarytų ženklesnę poreikio dalį ir nebūtų pakankamos galios rezervinių elekros šaltinių galinčių tuoj pat patenkinti reikiamą elektros poreikį, galėtų būti nutrauktas elektros tiekimas vartototojams.Vokietijos vyriausybės planą po penkerių metų elektros gaminamos naudojant vėjo energiją kiekiį rinkoje padidinti nuo 3% iki 12,5% galima sekti kaip pasaką vaikams. Tam reikėtų ne tik įrengti keturis kartus didesnės galios vėjo jėgainių nei veikia jų šiandien, bet ir rasti būdą kaip akumuliuoti vėjuotu metu pagamintą elektrą, kad ją galima būtų naudoti nepučiant vėjui. Tačiau ekonomiškai pagrįsto būdo kaip tai padaryti tiesiog nėra. Kaip ten bebūtų – šneka kritiškai nusiteikę specialistai – „po ranka” teks turėti tradicines elektrines, kurias, esant reikalui, galima būtų greitai paleisti, kad užtikrintume elektros energijos tiekimo saugumą.
Gali atsitikti ir taip, jog elektros gamyba plačiai naudojant vėjo energiją gali netgi padidinti kenksmingų medžiagų emisiją į atmosferą. Vokietijoje pasigirsta balsai, kad kol elektra gaminama naudojant atsinaujinančius energijos šaltinius galės tenkinti žymią dalį šalies elektros poreikio, derėtų susilaikyti uždarant atomines elektrines (vyriausybė norėtų iki 2020 metų sustabdyti visus 19 elektrinių branduolinių reaktorių). Tokią nuomonę prieš keletą savaičių dėstė firmos Repower prezidentas daktaras Fritz Vahrenholt .
Bjaurios ir visai ne taip jau ekologiškos
Pastaruoju metu vėjo jėgaines pradėjo kritikuoti net buvę karšti jų statybos šalininkai – ekologai. Jie skundžiasi, kad besisukančios jėgainių mentės neigiamai veikia vietines ekosistemas. Pavyzdžiui, Škotijos vėjo elektrinės kaltinamos tuo, jog žudo daug ir taip nykstančių paukščių rūšių – erelius, sakalus ar nedideliame aukštyje greitai skraidančias kregždes. Jungtinėse Amerikos Valstijose praeitų metų lapkričio mėnesį Altamont Pass vėjo jėgainių parkui buvo iškelta byla už didelio kiekio paukščių žūtį, remiantis nevyriausybinės organizacijos Center for Biological Diversity tyrimų rezultatais, jog 20 metų veikiančių vėjo jėgainių besissukančių turbinų mentės užmuša kasmet apie 1,3 tūkstančius plėšriųjų paukščių. Elektrinės savininkai, spaudžiant visuomenei, buvo priversti paukščių migravimo sezonui sustabdyti vėjo turbinas.
Pasirodo, kad didelis vėjo jėgainių kiekis pastatytas nedideliame plote net gali keisti vietovės klimatą. JAV Princtono universiteto mokslininkų tyrimų rezultatai parodė, kad esant didelei vėjo jėgainių koncentacijai oro temperatūra naktį gali pakilti 2 ºC, o vidutinis vėjo greitis padidėti 3 – 5 m/s.
Atrodo, kad Europa jau nusivilia vėjo energija. Vis dažniau kalbama apie vėjo jėgainių neigiamus faktorius nei apie privalumus. Taip pat manoma, jog derėtų deramai pasverti labai jau utopiniškai atrodantį tvirtinimą, jog naudojant vėjo energiją galima patenkinti daugiau nei 10% viso elektros poreikio.
Į viršų
reeggis
An Grd 02 2008, 07:27
Užsiregistravęs dalyvis #226
Prisijungta: Pr Lap 24 2008, 10:55

Vieta: Biržai
Pranešimų: 3
Čia aprašyti paprasti vertikalus malūnai, manau reiktu gal daugiau reiktu ieškoti netradiciniu sprendimų, nei drožti tokius pačius.
Į viršų
Elektronas
An Grd 02 2008, 07:50
Užsiregistravęs dalyvis #18
Prisijungta: An Rgp 26 2008, 07:31

Vieta: Kaunas, Šilainiai, Romainiai
Pranešimų: 2509
Vejo elektra brangi niekas nesigincija, valstybe kencia pirkdama brangiai elektra is vejo elektriniu savininku. Bet tai yra zymiai svaresne uz dizeli ar atoma. kas liecia paukscius tai gal nugriaunam ir stulpus kiek uzmusta gandru ir kitu pauksciu kiek prisitrenke i laidus, uzdarom kelius nes masinos juos numusa? Kaune stovi nedidele elektrine 25kw o uz 15m gandralizdis su gandriukais nu ir gyvena nenumuse. Naturali atranka jei zioplas tai ir numusa.
Į viršų
felius
An Grd 02 2008, 07:58
Užsiregistravęs dalyvis #11
Prisijungta: An Lie 29 2008, 03:54

Vieta: Šilalė
Pranešimų: 1269
Ne sparnuose esme, bet vejo trukume, nes jegaine produktyviai gali dirbti tik 17-20% laiko vidutiniskai, o vasara beveik nedirba.
Į viršų
drovitas
An Grd 02 2008, 08:38
drovitas
Užsiregistravęs dalyvis #172
Prisijungta: Kt Lap 06 2008, 08:39

Vieta: Dūkštas
Pranešimų: 1117
Suprasi tuos vokiečius, kažkada vienas jų gudrutis prastūmė įstatymą, kuris uždraudė atomines statyti, dabar jis gazprome dirba ir sėkmingai iš rusijos dujas perka, bet matyt dar ir vėjas gazpromui trukdo...
Į viršų
reeggis
An Grd 02 2008, 08:39
Užsiregistravęs dalyvis #226
Prisijungta: Pr Lap 24 2008, 10:55

Vieta: Biržai
Pranešimų: 3
Čia esmė ne paukčiuose, o kiek pasiekiama naudos, nes aplink mane kiek statėsi VE (vėjo elektr.) visi po 2-3 metų nusigriovė- per brangu. Buvo net vienas ūkininkas pasišovęs pasistatyti rimtą VE su ES pagalba, pasistatė stiebą. Tyrė vėjus, prastovėjo berods dvejus metus- išvada investicija neatsiperka dėl mažo energ. kiekio, ekspluotacija brangi, ir didelis biurokratinis aparatas prisijungti prie tinklo.

[ Redaguota An Grd 02 2008, 08:48 ]
Į viršų
vaidas
An Grd 02 2008, 10:23
vaidas
Užsiregistravęs dalyvis #55
Prisijungta: Tr Rgs 24 2008, 07:58

Vieta: Kaunas
Pranešimų: 251
Del to ir turi buti pereinama prie mazu vejo jegainiu. 5 - 10 kw, na gal iki 20 - 50 kw (pagal galimybes sunaudoti elektra) ir naudoti elektra ten kur ji yra sukuriama. Teisingai buvo pastebeta, nera kur elektros akumuliuoti ir panasiai. Cia technologijos jau dirba. As manau buitines vejo jegaines turetu buti gana pigios, kuo paprastesnes ir tada atsipirktu, ypac jei stovetu ten kur is karto naudojama elektra. Pvz prie namu kur sildaisi elektra ir panasiai.
Dideles jegaines taip, kelia tam tikru keblumu, bet cia straipsnyje neminimi kiti dalykai. Pvz ES siekis sukurti bendra VE tinkla, kuris apimtu visa Europa nuo Ispanijos iki Norvegijos. Tada vis tiek nebus taip, kad nebus vejo visoje Europoje. Si plana zada igyvendinti iki nezinau tiksliai datos, bet man rodos kitam desimtmety.
Dar kitas aspektas buitiniame lygyje. Realiai elektra reikalinga daugiausia ziema: trumpos dienos, sildymas ir pan. Tad tuo metu ir reikia daugiau vejo. Vasarai galima pasideti dar saules baterijas (siuo metu dar jos pakankamai brangios, nors technologijos sparciai eina i prieki ir greitai turetu pigti.) As pats dabar galvoju, kad turetdamas turbina vis tiek desiu bent kelis simtus vatu saules ploksciu. Taip as pilnus metus busiu su elektra. Kazkur jav buvau rades 1 w - 3 usd. Is kinu siunciant plokstes sia kaina manau galima susimazinti.
Į viršų
drovitas
An Grd 02 2008, 11:25
drovitas
Užsiregistravęs dalyvis #172
Prisijungta: Kt Lap 06 2008, 08:39

Vieta: Dūkštas
Pranešimų: 1117
Jei gerai suprantu, tai mažesnėms jėgainėms užtenka ir silpnesnio vėjo dėl lengvesnio prasukimo, be to Kaip Vaidas, sako jos yra pigesnės. Dar jei pagamintą elektrą naudoti kai ji yra (tarkim į šildymą ar oro kondicinavimą), tai atsipirkimo laikas žymiai, trumpėja...
Į viršų
felius
An Grd 02 2008, 11:46
Užsiregistravęs dalyvis #11
Prisijungta: An Lie 29 2008, 03:54

Vieta: Šilalė
Pranešimų: 1269
Visom jegainem reikia vienodo vejo, tik su didesne daugiau galios sugebesi paimti: informacijos nuoroda

[ Redaguota An Grd 02 2008, 11:47 ]
Į viršų
Elektronas
An Grd 02 2008, 12:09
Užsiregistravęs dalyvis #18
Prisijungta: An Rgp 26 2008, 07:31

Vieta: Kaunas, Šilainiai, Romainiai
Pranešimų: 2509
Su didelem jegainem eina kita kalba, ten biznis. Kur elektra supirkineti po 30cnt o kur atomas 7cnt. Mes juk mokam su visais perdavmais pvm pelnais ir visais kitais investiciju fondais. Pasistacius savo reikmem gaunasi truputi greitesnis atsipirkimas, o jei dar pasidarai pats ir dar is savo siuklyno panaudoji 50% medziagu dar greiciau atsiperka. bet kaip matai ir tai labai daug gincu ir svarstymu juk losiama centais.

[ Redaguota An Grd 02 2008, 12:10 ]
Į viršų
Plikis052
Tr Grd 03 2008, 11:58
Užsiregistravęs dalyvis #206
Prisijungta: Št Lap 15 2008, 08:05

Vieta: Silutes rajonas SVEKSNA
Pranešimų: 258
As tai to atsipirkimo per daug ir netrokstu.Man svarbu kad maziau dirbti su malkom reiktu.Ir siaip geras hobis.O jei dar pasidarai pats ir dar is savo siukslyno panaudoji 50% medziagu tai is vis ta kaina nebaisi.Tik neriaikia manau pradziai daugiau kaip 1 ar 2 kw.net bandyti.Nes visgi daug problemu reiks isspresti ,perdarineti ,tobulinti ,su mazesne daug pigiau mokytis.
Į viršų
Arvydase
Tr Grd 03 2008, 02:00
arvydase
Užsiregistravęs dalyvis #107
Prisijungta: Tr Spa 22 2008, 07:55

Vieta: Klaipeda
Pranešimų: 20
Plikis052 rašė ...

As tai to atsipirkimo per daug ir netrokstu.Man svarbu kad maziau dirbti su malkom reiktu.Ir siaip geras hobis.O jei dar pasidarai pats ir dar is savo siukslyno panaudoji 50% medziagu tai is vis ta kaina nebaisi.Tik neriaikia manau pradziai daugiau kaip 1 ar 2 kw.net bandyti.Nes visgi daug problemu reiks isspresti ,perdarineti ,tobulinti ,su mazesne daug pigiau mokytis.


Visiskai sutinku. Man irgi su malkom norisi maziau zaisti
Į viršų
Otto
Tr Grd 03 2008, 04:21
Otto
Užsiregistravęs dalyvis #38
Prisijungta: Pr Rgs 08 2008, 09:38

Vieta: Biržai
Pranešimų: 2010
Kaip ten bebuvę, bet velniškai gerai, kai turi nors ką SAVO, kai energetikoje verda visokios intrigos, žmonės gąsdinami, kad gyvens prie žvakių...
Kažkada savomis jėgomis dariausi gręžinį, siurblinę, sukūriau visą automatiką ir negalvojau, kada atsipirks. Turiu savo ir nebijau, kad suges centrinė siurblinė ir liksiu be vandens. Dar reikia įsirengti savo jėgainę ir tikėtis, kad nesuveiks merfio dėsnis; kai labai reikės- gal bus vėjas.
Į viršų
felius
Tr Grd 03 2008, 04:43
Užsiregistravęs dalyvis #11
Prisijungta: An Lie 29 2008, 03:54

Vieta: Šilalė
Pranešimų: 1269
Tik su 1-2kw nepasisildysi, realiai 150m2 namui ziema reiks bent po 4kw valandai, todel reiks bent 10-15 kw jegaines.
Į viršų
Elektronas
Tr Grd 03 2008, 05:53
Užsiregistravęs dalyvis #18
Prisijungta: An Rgp 26 2008, 07:31

Vieta: Kaunas, Šilainiai, Romainiai
Pranešimų: 2509
Na tad feli aprojektuok pirma apsvietimui o antra sildymui
Į viršų
drovitas
Tr Grd 03 2008, 06:15
drovitas
Užsiregistravęs dalyvis #172
Prisijungta: Kt Lap 06 2008, 08:39

Vieta: Dūkštas
Pranešimų: 1117
šildysimės tik uraganų metu...
Į viršų
felius
Tr Grd 03 2008, 07:40
Užsiregistravęs dalyvis #11
Prisijungta: An Lie 29 2008, 03:54

Vieta: Šilalė
Pranešimų: 1269
Padariau dvimente 2,5m su traktoriniu generatorium isgreitinimas 6,6x per skriemulius, ant uodegos uzrasiau zir.lt, sugaisau geras dvi dienas, beliko pakelti ant stiebo, kuri beveik suvirinau. Papildomai turiu dar tris mentis issipioves, padarysiu trimente sparnuote pakeitimui ir dar issipiausiu mentis kaip Ado, del didesnes galios.
Į viršų
drovitas
Tr Grd 03 2008, 07:49
drovitas
Užsiregistravęs dalyvis #172
Prisijungta: Kt Lap 06 2008, 08:39

Vieta: Dūkštas
Pranešimų: 1117
Pavarai, Feliau, gal kokių nuotraukų atsiųsi?
Į viršų
felius
Tr Grd 03 2008, 09:35
Užsiregistravęs dalyvis #11
Prisijungta: An Lie 29 2008, 03:54

Vieta: Šilalė
Pranešimų: 1269
reiks nufotkint.
Į viršų
felius
Kt Grd 04 2008, 03:22
Užsiregistravęs dalyvis #11
Prisijungta: An Lie 29 2008, 03:54

Vieta: Šilalė
Pranešimų: 1269
[ Redaguota Pr Grd 08 2008, 03:24 ]
Į viršų
Eiti į puslapį  1 2 3 4 5  

Persikelti:     Į viršų

Nario spalvos kodas:
Pagrindinis Administratorius, Administratorius, Forumo Moderatorius, Nariai

Sindikuoti šią temą: rss 0.92 Sindikuoti šią temą: rss 2.0 Sindikuoti šią temą: RDF
Powered by e107 Forum System