Skaitmeninis laikrodis-termometras

Paskelbė  Adas
Šiame skyrelyje pateikta schema, kurią būtų galima pritaikyti vėjo jėgainių temperatūrai matuoti. Vienu metu LCD indikatoriuje galima matyti laikrodį, datą ir dviejų daviklių temperatūras. Davikliai gali būti naudojami tiek uždarose, tiek atvirose patalpose, nuo kontrolerio nutolę iki 30 metrų atstumu. Kontroleris geba matuoti temperatūrą nuo -25 C iki +125 C (su 0,1 C paklaida ). Atsimena abiejų temperatūrinių daviklių minimalią ir maksimalią temperatūrą. Yra galimybė kontroliuoti apšvietimo ryškumą arba visai jį išjungti. Kontroleriui gali būti prijungtas papildomas maitinimo šaltinis (akumuliatorius), jeigu kontroleris netektų pagrindinio maitinimo šaltinio. Tad papildomas maitinimo šaltinis neleistų prarasti nustatytų parametrų (laiko, datos, gautų minimalios ir maksimalios temperatūros parametrų).

Komentarai

Otto wrote on 18 Kov : 08:18
Prisiregistruota: 08 Rgs : 21:38
Komentarai: 49
Vieta: Biržai

Skaitmeninis laikrodis-termometras

Geras daiktas, bet kyla klausimų; ar šie davikliai nejautrūs kintamo magnetinio lauko poveikiui?
Panaudotas deficitinis LCD ekraniukas, schema neturi valdomų išėjimų, todėl gali tik stebėti temperatūras, o viršijus ribą, niekuo nepadėtu. "Iksas" įdomus tol, kol nežinoma jo reikšmė.
Adas wrote on 18 Kov : 21:07

Komentarai: 138
Vieta: Radviliskis

Skaitmeninis laikrodis-termometras

Dėl daviklių jautrumo net nepagalvojau, bet manau, kad jie nebus jautrūs magnetams. O dėl LCD šiais laikais ne problema. LCD be apšvietimo kainuotų apie 20lt, o LCD su apšvietimu - dvigubai daugiau.
Otto wrote on 19 Kov : 09:17
Prisiregistruota: 08 Rgs : 21:38
Komentarai: 49
Vieta: Biržai

Re: Skaitmeninis laikrodis-termometras

Greitu laiku bandysiu vieną kontrolerį su šiais davikliais, tada patikrinsiu, kaip jie reaguoja į magnetus. Šiaip pasilieku prie nuomonės, kad valdomas išėjimas irgi būtinas, kad neleistu perkaisti apvijoms. "Iksas" įdomus tol, kol nežinoma jo reikšmė.
Otto wrote on 15 Bal : 11:27
Prisiregistruota: 08 Rgs : 21:38
Komentarai: 49
Vieta: Biržai

Skaitmeninis laikrodis-termometras

Taigi, išbandžiau daviklius, nebijo jie nei magnetų, nei kintamo magnetinio lauko, pilnai tinka generatorių apvijų temperatūroms stebėti.

"Iksas" įdomus tol, kol nežinoma jo reikšmė.

Jūs turite būti prisijungęs kad pateikti pastabas šioje svetainėje, prašome prisijungti, arba, jei nesate registruotas spustelėkite čia prisijungti