Terminė Saulės energija

Paskelbė  Adas
Iš Saulės energijos gaunama šiluma

Terminė saulės energija – tai šilumos gamyba iš saulės spindulių, kuri naudojama šiltam vandeniui gaminti, bei namo šildymo palaikymui. Saulės kolektoriai gam šiluminė energija yra protinga investicija, nes naftos ir dujų ištekliai senka, o dėl visame pasaulyje augančių vartojimo apimčių tikėtina, kad iškastiniai žaliavų šaltiniai brangs.

Esminis terminio Saulės energijos panaudojimo principas labai paprastas: sode ar darže suvyniokite žarną, iš kurios vandeniu laistote gėles ar daržoves, ir padėkite ją Saulės atokaitoje. Po kurio laiko toje žarnoje esantis vanduo sušils. Galimas ir kitas "tobulesnis" tokios žarnos tvirtinimas ant stogo prijungiant prie vandentiekio, kaip matosi nuotraukoje, kurią padarėme Vilniuje. Be abejonės, tai daugumai iš mūsų jau žinomi ir išbandyti vasariški Saulės energijos panaudojimo metodai.

Toks pats principas naudojamas ir terminiuose Saulės kolektoriuose. Tačiau jiems nebūdingi higieniniai sodo žarnos trūkumai, be to, jie veikia daug kartų efektyviau ir juos galima naudoti ištisus metus, nes tokia įranga prijungiama prie namo šildymo sistemos. Šiuose kolektoriuose uždarame kontūre įkaitinamas specialus skystis (iki 200 laipsnių Celsijaus), kuris tuomet pumpuojamas į šilumokaitį. Šilumokaityje atiduota šiluma - kaupiama - vartojimo vandens bake. Tai nesudėtingos terminių Saulės kolektorių sistemos šildančios buitinį vandenį, baseinus. Šiuo metu auga susidomėjimas kombinuotomis sistemomis ilgesniam laikui akumuliuojančiomis Saulės šilumą, kuri naudojama namo šildymo palaikymui pereinamuoju metų laikotarpiu.

Komentarai

Vesa wrote on 19 Bir : 19:47
Prisiregistruota: 19 Bir : 19:29
Komentarai: 1
Vieta: Joniškis

Terminė Saulės energija

Sveiki. Pats vasaros vidurys ,kada saulė šviečia ilgiausiai,yra karščiausia,tačiau forume nėra nei vienos žinutės apie saulės energijos(vienokios ar kitokios)panaudojimą. Pasidalinkit pasiekimais.

Jūs turite būti prisijungęs kad pateikti pastabas šioje svetainėje, prašome prisijungti, arba, jei nesate registruotas spustelėkite čia prisijungti